Zitdagen Zeeuws Ploegkampioenschap GOES HULST: maandag 6 sept, in „De Korenbeurs". WESTKAPELLEmaandag 6 sept, in „Kasteel v. Batavia", van 9.15—(12J50 uur. OOSTBURG: woensdag 8 sept, in café „De Windt". MIDDELBURGdonderdag 9 sept, in hotel „De Eendracht",, van 14 uur. ZIERIKZEE: donderdag 99 sept, in hotel „Huis van Nassau". ST. MAARTENSDIJK: donderdag 9 sept, in café P. J. v. Houdt, van 10,3013.30 uur. ST. FHILJPSLAND: vrijdag 10 sept, in hotel „De Druiventros", van 1113 uur. BERGEN OP ZOOM ZEVENBERGEN: donderdag 9 sept, in hotel Tho- lenaar, van 1112 uur. HOOFDBESTUUR DER ZJLM. VERGADERT OP 6 SEPTEMBER Het Hoofdbestuur van de Zuidelijke Landbouw Maat schappij (Z.L.M.) zal op maandag 6 september om 15.00 uur in de „Korenbeurs" te Goes in vergadering bijeen komen. Als een van de voornaamste agendapunten staat ver meld de droogteproblematiek. Hiervan zal aan de hand van de meest recente gegevens een overzicht worden gegeven. Er is een steekproef gehouden ter peiling van de behoefte aan struktuurvormend materiaal bij de vee houderij. Ook zal verslag worden gedaan van de kring- ledenvergaderingen van de Z.L.M.-kringen in Oost en Midden Brabant, waar de droogteprobiemen zijn bespro ken met de leden veehouders. Voorts zal er aandacht worden geschonken aan de door de minister afgekondigde maatregelen ter verlich ting van de droogtezorgen. Ook de moeilijke situatie in de akkerbouw zal ter sprake komen, met name ook op het terrein van de kontraktteelt. Verder zal tijdens de vergadering o.a. aandacht wor den geschonken aan de Interimnota Landinrichtingswet en de algemene vergadering van de Z.L.M. in december. Dr ir C. W. C. van Beekom, HJ.D. voor de Bedrijfs ontwikkeling, zal de struktuumota voor de Zeeuwse Landbouw „Koers 1980" nader toelichten. Het Hoofdbestuur zal echter reeds om 14.00 uur in een besloten zitting bijeenkomen om tot de verkiezing van een nieuwe Z.L.M. voorzitter over te gaan. Zoals be kend is de heer A. J. G. Doeleman te Nieuwerkerk door het Dagelijks Bestuur als enige kandidaat voor deze funktie voorgedragen. ADRESWIJZIGING L. ANDERSON Sinds enige tijd is het adres van de heer L. Anderson, hoofd afdeling Onderwijs en Financiën van de ZL.M., veranderd Zijn nieuwe adres is: Kasteelstraat 29, Ka- pelle, telefoon 01102-2718. BESTEMMINGSPLANNEN Tilburg. Vanaf 25 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „Ter rein ten westen van Hoevense Kanaaldijk en ten zuiden van rijksweg 58" en ,/De Hoeven". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Geldrop. Vanaf 30 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde-bestemmingsplan „Zesge huchtenNoord". Zij die tijdig bezwaren hebben inge diend bjj de gemeenteraad als bij GS., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door GjS. kunnen beroep instellen bij de Kroon. BONDSFOKVEEDAG DEN BOSCH OP 7 SEPT A S. De bekende Bossche fokveedag zal dit jaar worden gehouden op dinsdag 7 september bij de Brabanthallen. De aangifte ligt ondanks de verschrikkelijke droogte met bijna 300 dieren op het gebruikelijke peiL De keuring vangt aan om 10.00 uur -met de individuele ru brieken. Na de middag worden de groepen gekeurd, w.o. groepen dochters van een stier. Getoond worden groepen van 5 bekende stieren uit Bond Veghel, 2 stieren uit Midden-Brabant en een par ticuliere stier. Een bezoek aan deze boeiende en leerzame dag is zeker de moeite waard. CONCOURS HIPPIQUE TE KRUININGEN Zaterdag 11 september a.s. zal te Kruiningen een con cours hippique worden gehouden waaraan naast de Zeeuwse landelijke ruiters ook vele Westbrabantse rui ters zullen deelnemen (ongeveer 200 paarden). Nadat in de ochtenduren de dressuurproeven zullen zijn gehouden, zal in de middaguren naast een volledig hackney-programma een springconcours klasse L., M. en Z. worden verreden Naast demonstraties tot slot nog een afval-springnum- mer. Zaterdag 4 september a.s. worden de wedstrij den om het Zeeuws Ploegkampioenschap gehou den; aanvang 12.30 uur De koninklijke Mij „De Wilheminapolder" heeft hiertoe een terrein 'be schikbaar gesteld, hetgeen gelegen is aan de weg van Noord-Beveland naar Wilhelminadorp. Voor deze wedstrijden zijn de 21 beste ploegers van Zeeland uitgenodigd. Selectie heeft plaats gevon den op grond van de uitslagen der streekploeg- wedstrijden, welke vorig jaar door geheel Zee land zijn gehouden. De provinciale wedstrijd zal worden gehouden in twee categoriën: rondgaande en links- en reChtsfwerkende trekker-ploegen. De ploegwed- strijd is een evenement dat jaarlijks een groot aantal bezoekers trekt; enerzijds om de ploegers aan het werk te zien en de sfeer te proeven, an derzijds om vooral goed ploegwerk te zien. Voor bezoekers is tevens de mogelijkheid aan wezig aktief aan de beoordeling deel te nemen. Middels de hiertoe ingestelde TOTO, waarbij u meedingt naar een aardige attentie, is het moge lijk uw oordeel te toetsen aan dat van een deskun dige jury. Valkenswaard. Vanaf 27 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Bui tengebied". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Breda. Vanaf 30-augustus ligt gedurende een maand ter in'zage de partiële herziening 1976/1 van de bebou wingsvordering, Ginnekenstr-, Oude Vest e.o. (Hout markt). Bez'waren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Deurne. Vanaf 2 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Helenaveen 1974". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Middelburg. Vanaf 30 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „le herziening SpuistraatSpanjaardstraat e.o." Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oisterwijk. Vanaf 30 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde 'bestemmingsplan „In dustrieterrein Kerkhoven 1974". 'Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij G.S. en tegen de onthouding van goedkeuring door G.S kunnen beroep instellen bij de Kroon. Putte. Vanaf 1 september liggen gedurende een maand ter inzage de bebouwingsvoorschriften bij de bestem mingsplannen „Kom Putte", „Afronding Oost", „Bei- zersstraat" en 2e wij'ziging Kom Putte". Zij die tijdig bezwaren hébben ingediend bij de gemeenteraad kun nen bezwaren indienen bij G.S. Rucphen. Vanaf 31 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Plein Zegge" Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zöwel bij de gemeen teraad als bij G.S., kunnen beroep instellen, bij de Kroon. Oudenbosch. Vanaf 6 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Albamo". Zij die tijdig bezwaren hébben ingediend bjj gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. RADIO Dinsdag 7 september ais., Hilversum II (402 meter), 12.5013.00 uur. „Voorbeschouwing over de Nationale Trekpaardententoonstelling op 10 en 11 september a.s. in Den Bosch", een vraaggesprek met de heer Chr. A C. Oomen, algemeen secretaris van de Koninklijke Ver eniging het Nederlandse Trekpaard. Aktualiteiten van het Proefstation voor de Bloemiste rij in Aalsmeer. Vrijdag 10 september ajsHilversum H (402 meter), 12.5013.00 uut. „De kwaliteit van het ruwvoer na de droge, hete zomer", een vraaggesprek met ir P. Kleij- brug van het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Ge- wasonderZoek in Oosterbeek. GARANTIEREGELING VOOR RAAIGRASSEN UITGEBREID De Minister van Landbouw hfeeft tevens de reeds be staande garantieregeling tegen het niet opkomen van geregistreerd ingezaaid Italiaans en Westerwolds raai- gras uitgebreid met de eveneens te registreren inzaai van voederwikken en snijgranen. Deze regeling ziet er nu in zijn geheel als volgt uit: garantie- ih te zaaien registratie indienen van bedrag vóór: vóór: schadeclaims vóór; Westerwolds I raaigras 300/ha 1/9 15/9 1710 Italiaans raaigias 300/ha 1/9 15/9 1/10 Voeder 200/ha wikken 1/9 15/9 1/10 Snijlgranen; zomersn ij- granen 200/ha 1/16 15/10 1/11 win tersn ij- granen 200/ha 1/11 15/11 1/12 OMBOUW BIETENROOIERS De regeling waarbij een bijdrage kan worden verkre gen van 50 van de ombouwkosten van bietenrooiers tot een maximum van 4000 per machine, gericht op het verkrijgen van bibtenloof en .koppen is eveneens uitge breid. Dezelfde bijdrage kan nu worden verkregen bij de aanschaf van een oogstwerktuig waarmee deze pro- dukten kunnen worden geoogst. Om in aanmerking te komen voor genoemde bijdrage moet het werktuig aangeschaft zijn tussen 1 juli 1976 en 1 november 1976. Tevens is de periode voor het aan vra gen van een bijdrage verruimd. Zowel voor de ombouw van een bestaande machine als voor de aanschaf van een nieuw oogstwerktuig, als hierboven bedoeld, kunnen aanvragen voor een bijdrage worden ingediend bij de Hoofdingenieur-Directeur voor de Bedrijfsontwikkeling tot uiterlijk 15 november 1976. TRANSPORTSUBSIDIES Verleden week publiceerden wij reeds de bedragen op transportsubsidies voor raaigras, snijgras, voederwikken, bietenblad en bietenkoppen over afstanden, groter dan 30 km. Voor alle duidelijkheid geven we ze nogmaals aan u door. afstand in km subsidiebedrag/ton/guldens 30—50 5,00 50—70 7,60 70—90 10,00 90—110 12,50 110—130 15.00 130—150 17,50 meer dan 150 20,00 Voor de ingekuilde produkten gelden dezelfde bedra gen per ton als voor het verse materiaal IMPORTBELEID RUNDVLEES NA 1 JAUARI OP NIEUW BEZIEN Omtrent het importbeleid van rundvlees met ingang van 1 januari a.s. kan op dit moment geen zinvol ant woord gegeven worden- In het licht van de dan bestaan de marktsituatie zal op dat tijdstip een verantwoorde beslissing genomen moeten- worden. Zoals bekend geldt thans met enkele beperkte uitzonderingen een importstop voor rundvlees. Hier is geen nationaal beleid in het geding, maar is 9prake van een bevoegdheid van de Europese Commissie. Dit o.m. blykt uit het antwoord van minister mr. A. van der Stee (landbouw) op schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden, de heren Tolman en Wisselink. De aanhoudende droogte heeft tot nu toe slechts in geringe mate geleid tot een grotere uitstoot van rundvee op de veehouderijbedrijven'. De gemiddelde marktprijs voor slachtrunderen heeft in de maand juni en in de eerste weken van juli een daling ondergaan. Thans schijnt een stabilisatie te zijn ingetreden. Het zeer warme weer en de daardoor ver oorzaakte verminderde consumptie heeft zeker voor een deel bijgedragen aan de lage marktprijzen. Ons land is, evenmin als de andere lidstaten van de Europese Gemeenschap, niet bevoegd nationaal maatre gelen te nemen op het terrein van de marktordening voor rundvlees. Tijdens de Ministerraad van de E.E G. op 19 en 20 juli werd overeenstemming bereikt over een aantal maatregelen om de rundvleesmarkt te ondersteu nen. Maatregelen die een bijdrage kunnen leveren tot een herstel van het marktevenwicht in de zuivelsektor zoals een premie op het niet-afleveren van melk en een premie op de omschakeling van melk - naar vleespro- duktie zullen dit najaar aan de orde komen. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw MeatechappU Grote Markt 28 Postbua 46 Tel. 01100-15010 Redaktie Ing J. F. Blanksma - tel. huis 01185-1422 M van Wezel (eind-red.) - tel. huis 01641 -3847 Ingrid Bergman - tel. huis 01100- 14044 Adreeeering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01100-15010 - toestel 13 Technieche verzorging - Combinatie drukkerij Vink B V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen. Advertentie-exploitatie en administratie over adver tenties - Drukkerij Vink B.V. - Nassaustraat 1 - Postbus 16 - Axel - Tel. 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 2069912.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 2