PRAKTiSQHE Tjp§ 13 Zij importeert nu de Britse beregeningsinstallatie RAINMAS- TER, een moderne haspelautomaat, die in staat is, bij een mi nimum aan werk, per dag op ongeveer 5 hectare land een hoeveelheid van 25 mm. water te brengen. De haspel van grote diameter bevat 300 m. hoogwaardige slang van 90 mm. O en de werkdruk ligt tussen 5 en 12 atm. De sproeier waarvoor 5 mondstukken van verschillend: grootte beschikbaar zijn, wordt verplaatst op een ingenieus gekonst- rueerde wielslede, die zorgt dat de apparatuur, na een vooraf bepaalde strook te hebben beregend, automatisch uitgeschakeld wordt. Voor de lichtere gronden kan een achteregge worden geleverd met lange tanden. Hellingshoek en druk kunnen door middel van een spanveer aangepast worden aan de te bewerken grond. De Vibroflex aanbouwcultivator wordt als standaard uitvoering geleverd met een snelkoppeling, waardoor het koppelen achter de trekker makkelijker wordt. Tevens zijn leverbaar zij verlengstukken met 4 tanden, zodat u van een 9-tands een 13-tands kunt maken en van een 13-tands een 17-tands cultiva tor. Totale werkbreedte van het verlengstuk is 1 meter. NIEUWE SERIE TWEE WIELIGE TREKKERS. Van de fa. Weststrate B.V. te Krabbendijke vernemen we dat hun leveringsprogramma van de Mitsubishi tuinfrezen en Xe- noah bosmaaiers is uitgebreid. De Mitsubishi serie omvat een uitgebreid programma van 2-wielige trekkers van 3 Vi tot 11 pk., waaronder ook een uiterst voordelige water gekoelde diesel, een ideale trekker voor de intensieve gebruiker. Op deze trekkers kunnen een grote ver scheidenheid van werktuigen qemonteerd worden, zoals diverse ploegen, frezen, aanaarders, transportkarren, maaiwerktuigen e.d. De Xenoah bosmaaierserie omvat diverse types voor klein en groot gebruik van deze milieu vriendelijke maaiers, waarmee gras en onkruid in de moeilijkste hoeken gemaaid kan worden, zoals slootkanten, onder struiken e.d., en verder kunnen er ook heggen en struiken mee geschoren worden. Extra aandacht verdient de grote trillings-vrijheid van deze machines, waardoor ze bijzonder licht werken. 5 HA. BEREGENEN PER DAG MET 25 M/M GIFT. Het haspel heeft een nieuwe konstruktie, het is een enkel haspel met grote diameter (80 cm.). Er zitten 6 demontabele mesbalken op. Voorst bestaat het geheel uit minder draaiende delen waar door het haspel minder kwetsbaar is, en minder onderhoud vraagt, en toch een goed strooibeeld behoud. Op de haspe laandrijving is ook een breekboutbeveiliging aangebracht. De messen zijn van veerstaal, die snel, en individueel vervangen kunnen worden. Ze zijn zodanig geplaatst dat een vijzel werking wordt verkregen. Wanneer touw van stro balen rond de messen is gewikkeld is dit snel en eenvoudig te verwijderen. Er zijn drie typen leverbaar, n.l. de: MV 50 - Enkelassig, spoorbreedte 165 cm., 6 gaats wielaanslui- ting. MT 50 - Geveerd tandemstel, elke as heeft 2 veerpakketten, spoorbreedte 165 cm., zeer goede rij kwaliteit. MP 50 - Geveerd pendelsysteem. Zeer goede aanpassingen aan terrein-omstandigheden b.v. ronde kruinen en gefreesd land. KONGSKILDE AANBOUWKULTIVATOR "VIBROFLEX" Naast de bekende Kongskilde triltandcultivatoren brengt Kongskilde Benelux B.V. te Breda een nieuwe Vibroflex aan bouwcultivator in de handel die is uitgerust met stug verende tanden en ideaal geschikt voor bewerking van stoppelland. Maar ook voor cultiveren Van gestoppelploegd land en het on diep en diep bewerken van aardappelland na het rooien (ter voorkoming van aardappelopslag). De maximum werkdiepte bedraagt 30 cm. en de cultivator houdt de eenmaal ingestelde werkdiepte regelmatig vast. Met deze triltandcultivator kan niet alleen een doeltreffende stoppelbewerking worden uitgevoerd, maar kan ook in een groot aantal gevallen de grond zodanig worden bewerkt, dat het op zaaivoor ploegen achterwege gelaten kan worden. Bijzonder geschikt voor het bewerken van grond tijdens vorst, dit speciaal voor kleigronden, waarop ondiep te zaaien gewassen worden verbouwd. De cultivator wordt als standaard uitvoering geleverd met beitels van 65 mm. Door de speciale tandvorm en de juiste tandverdeling wordt vollopen voorkomen. Ideaal voor het op breken van wielsporen en het lostrekken van vastgereden ko- pakkers. Werktbreedte kan worden verkleind door de buitenste tanden te verwijderen. Ondanks het feit dat er op het gebied van beregeningsappara- tuur al het nodige in Nederland aangeboden wordt, heeft O. de Leeuw Landbouwwerktuigen B.V. te Zwolle gemeend ook op dit gebied actief te moeten worden. Vooral ook omdat een regeninstallatie-nu niet meer uitsluitend dient om de nadelige gevolgen van een droolgteperiode te verminderen, maar een blijvend hulpmiddel ter vergroting van de pFoduktie is gewor den. NIEUWE MIEDEMA 5 TONS MESTVERSPREIDER. Miedema iandbouwwerktuigenfabriek te Winsum introduceerd een nieuwe mestverspreider. Deze wagen heeft een stalen laadbak (3 mm.) zelfdragende konstruktie verstrekt om even tuele stoten van de laadgrijper op te vangen. De meenemers hebben een zelfreinigende werking waardoor het ophopen van materiaal wordt voorkomen tussen de meene mers en de bodem. Bij overbelasting slepen de meenemers onder de lading door. Door de kleine aanrakingsvlakken met de bodem is minder kans op vast vriezen. Het strooibeeld is ook geschikt voor zeer kleine strooidoserin- gen, zoals bijvoorbeeld nodig bij schuimaarde, kippenmest, zand en dergelijke. Het dydraulische klep- achterslot. Werkt d.m.v. hydraulische cylinder die is aangesloten op het olie-circuit van de tractor. De klep houdt de mest tegen zodat de haspel onbelast aan kan lopen, hierdoor direkt een juist strooibeeld. Geen morsen bij transport van vloeibaar materiaal. Achterschot is ook geschikt bij gebruik als zelflossende wagen. Als extra uitrustinq kan voor middelzware en zware grond een enkele verkruimelrol geleverd worden. Geen sporen meer! Door middel van een spanveer kan de druk op de verkruimelaar worden geregeld zodat deze wordt aangepast aan de verschil lende grondsoorten en de aard van het werk. Met verkruimelrol verkrijgt men een prima verkruimeling en egalisatie, nodig voor de brede zaai- en pootmachines, die dikwijls snel moeten kun nen rijden. AFVALOLIE NU TE GEBRUIKEN ALS VERWAR MINGSBRANDSTOF. Besparing van energiekosten is zo langzamerhand gebod nummer één geworden. Kongskilde Bene lux B.V. te Breda heeft sinds korte tijd hiervoor een oplossing in haar leveringsprogramma in de vorm van een werkplaatskachel die als brandstof afgewerkte olie in welke samenstelling dan ook gebruikt. De aldus verkregen energie wordt dan weer voor ruimteverwarming gebruikt. Eén winterseizoen is voldoende om de aanschafkosten van de kachel terug te verdienen, aldus Kongskilde. Het grote verschil tussen deze werkplaatskachel en normale oliebranders zit in de konstruktie van de brandtoevoer. In tegenstelling tot de gebruikelijke carburateur heeft deze kachel een krachtige tandradpomp voor gelijkmatige toevoer. Hierbij spelen de verschillende viscositeitsgraden van de afgewerkte olie geen enkele rol. Alleen voor het aansteken wordt een zeer kleine hoeveelheid huisbrandolie of petroleum gebruikt. Zodra de werkingstempertatuur is bereikt, wordt via een ingebouwde thermostaat automatisch op de toevoer van de afgewerkte olie omgeschakeld. Mocht de voorraad afgewerkte olie op een be paald moment niet toereikend zijn, dan is de kachel zonder enige moeite over te schakelen op het gebruik van huisbrando lie. De slakken blijven achter in de eenvoudig te reinigen bran- dersehaal. De kachel betrekt zijn brandstof uit de aan de kachel gemon teerde dagtank met een dusdanige inhoud, dat een onafgebro ken brandduur van 10 uur gewaarborgd is. De verbranding geschiedt volledig, d.w.z. volkomen schoon, zonder hinderlijke geur, roet of vlokken. De kachel kan gebruikt worden voor stralingswarmte of, met toevoeging van een ventilator in kombinatie met een geperfo reerde mantel, voor convectiewarmte. De ventilator reageert ook weer via een thermostaat op de geproduceerde warmte en werkt nagenoeg geruisloos. Qe kapaeiteit is instelbaar op 9.000 en 20.000 Kcal/uur. De prijs varieert, naar gelang de uitvoering, tussen de 1.100,— en 1.600,—. Aangezien de stookkosten praktisch nihil zijn, wordt de aanschafprijs in een recordtijd terugverdiend, terwijl V het milieu wordt beschermd. WESTFALIA BRENGT NIEUWE REINIGINGSAUTO- MAAT. Westfalia Separator A.G., in ons land geïmporteerd door G. W. van Driel van Dorsten B.V. te Hoofddorp, brengt een nieuw type renigingsautomaat op de markt, welke het bestaande type gaat vervangen. Deze automaat, die de~benaming Circomat heeft gekregen, onderscheidt zich door de volgende kenmerken: de benodigde hoeveelheid water voor het hoofdhoofdspoelprogramma wordt door een niveauschakelaar bepaald. Hierdoor wordt elke melkleidinginstallatie met de juiste hoeveelheid spoelwater gereinigd. - de automaat is voorzien van een doseer-inrichting voor vloeibare reinigingsmiddelen, terwijl ook poedervormige mid delen gebruikt kunnen worden. - de automaat is geheel gefabriceerd van roestvrij staal, dus corrosie door ammoniakhoudende lucht en reinigingsmiddel is niet mogelijk.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 13