BIJDRAGEN TRANSPORT SUBSIDIE VASTGESTELD. Zitdagen Vraag voor ruwvoer overtreft verre het aanbod Veepedikure en afschaffing omzetbelasting 2 JAARVERGADERING ADMINISTRATIE- EN ADVIESBUREAU Z.L.M. Oproep tot bijwoning van de Algemene Vergadering van het Administratie en Adviesbureau va nde ZLM te houden op 9 september 1976 des middags om 4.30 uur in hotel „DE KORENBEURS" te Goes. AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen en mededelingen 3. Jaarverslag 1975. 4. Financieel verslag over 1975. 5. Bestuursverkiezing: Aftredend en herkiesbaar is de heer Jac. Scheele te Zaamslag. 6. Benoeming lid Commissie van Toezicht 7. Vaststelling vergoedingen volgens art 20 lid f van de statuten. 8- Rondvraag. 9. Sluiting. Het Bestuur, JAC. SCHEELE, voorzitter. J. P. LINDENBERGH, secretaris. ERKENDE DEMONSTRATIE SLOOTREINIGEN IN FRIESLAND a Op woensdag 15 september a.s. zal op herfoedrijf van de heer J. Bouma, Overijsselsestraatweg 5 te Roorda- huizum, gelegen tussen Leeuwarden en Akkruxn, een erkende demonstratie met werktuigen voor het reinigen van perceelsloten Worden gehouden. Sinds de vorige er kende demonstratie slootreinigen, die op 5 oktober 1967 dus bijna negen jaar geleden in het Noordbrabantse Lithoyen is gehoudenv is er een periode geweest waar in de chemische wafcerplanteribestryding sterk in de belangstelling heeft gestaan. Nu is er duidelijk sprake van een hernieuwde belangstelling voor het mechanische slootonderhoud. Deels komt dat doordat herstel van slootkanten alleen op deze wijze mogelijk is, deels ook doordat de mechanische methode milieuvriendelijker is. Voor de demonstratie te Roodahuizum zijn een groot aantal machines aangemeld. Het programma vermeldt 27 nummer, onverdeeld in: maaiwerktuigen, walkant- snijders en -frezen; slootreinigers, veegboten, kranen met maaikorf of baggerbak voor het verwijderen van waterplanten en specie. Als laatste onderdeel zal worden getracht te laten zien hoe slootreinigen op biologische wijze, nl. met graskar pers, kan plaatsvinden Al met al geeft deze demonstra tie een goed beeld van de mogelijkheden om sloten en andere watergangen voor hun taak geschikt te houden, dan wel te maken. De demonstratie begint b-morgens om 9.45 uur en zal omstreeks 12.30 uur eindigen. Na de opening gaan alle machines tegelijk aan het werk. Mocht de demonstratie geen doorgang kunnen vinden, dan zal dat op de dag zelve, dus op 15 september, via de radio om 6.35 uur bekend worden gemaakt. OPEN DAG TUINBOUW 1976 Het Instituut voor Mechanisatie, Arbeid en Gebouwen te Wageningen (I.M.A.G.) nodigt U uit voor een open dag die zal worden gehouden op woensdag 15 september 1976 Tijdens deze dag zal het technisch onderzoek, voor zover gericht op de tuinbouw, centraal staan. In voordrachten, demonstraties en informatiestands worden vele onderwer pen aan de orde gesteld. Het programma voor deze dag is als volgt: 09.009.30 Ontvangst, koffie. 9.30 Opening in het bezoekerscentrum op het ter rein van het IMAG door ir. F. Coolman, direc teur. 9.45 Aanvang demonstraties. 10.3011.00 uur Voordrachten over Arbeid en Organisatie, Merkenonderzoek, Physische Procestechniek. 11.15 Demonstratie (herhaling). 12.3013.30 Lunchpauze. - 13/5 Voordrachten (herhaling). 14.00 Demonstraties (herhaling). 16.00 Demonstraties {herhaling). De bezoekers die gebruik willen maken van de mogelijk heid om een lunchpakket te bestellen, wordt verzocht dit te doen door overschrijving vóór 1 september van 5,op giro 3514771 t.n.v. IMAG-Wageningen met vermelding „lunch". PLUK MET PLEZIER De Nederlandse Fruittelers Organisatie (N.F.O.) heeft een boekje uitgegeven met als titel „Pluk met plezier". De 'bedoeling van dit goed verzorgde „zakboekje" is om de fruitteler en de plukkers te helpen om tot een zo vlot mogelijke fruitpluk te komen. Vooral voor de plukkers staan er vele wetenswaardige Lps in Wanneer die ter harte worden genomen, dan zal dat de kwaliteit van het fruit ten goede komen. Voorts staan er vele duidelijke foto's in het boekje, waarop iedere plukker kan zien hoe het moet, en hoe het niet mqet! Het is een moeilijke taak om anderen op fouten te wijzen. Naarmate men meer ervaring heeft is kritiek moeilijker te accepteren. De foto's, tekeningen en teksten geven op spontane duidelijke wijze kritiek die iedêreen zal accepteren. Hierdoor wordt de werksfeer bevorderd en de pluk- kwaliteit verbeterd. Voorts kunnen de plukkers in het zelfde boekje ook hun werkuren opschrijven en deze blaadjes aan het einde van de week uitscheuren en bij de fruitteler inleveren. Dit boekje kan aangevraagd worden bij de N.F-O. Baanstraat 29 te Den Haag. Er is overeenkomst bereikt tussen het Ministerie van Landbouw en het Landbouwschap over de hoogte van de transportsubsidie voor rooigrassen, snijrogge, voederaikken en bietenblad. Voor alle produkten is men van hetzelfde uitgegaan wat betreft het subisie bedrag per ton. Bij transportafstand in kilometers. Overheidsbijdrage 30-50 50-70 70-90 90-110 110-130 130-150 meer dan 150 in guldens per ton. 5- 7,50 10,00 12,50 15,00 17,50 20,00 BESTEMMINGSPLANNEN Helmond. Vanaf 19 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Omlei ding Zuid-Willemsvaart". Zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van da Zuidelijke Landbouw MaatecheppU Grote Markt 28 Poetbus 46 Tel. 01100-15010 Redaktie Ing. J. F. Blanksma - tel. huis 01185-1422 M. van Wezel (eind-red.) - tel. huis 01641 -3847 Ingrid Bergman - tel. huis 01100-14044 Adressering en abonnementen - Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01100-15010 - toestel 13. Technische verzorging - Combinatie drukkerij Vink B V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen. Advertentie-exploitatie an adminiatratie over advar- tentiea - Drukkerij Vink B.V. - Na^saustraat 1 - Postbus 16 - Axel - Tel. 01155 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 2069912. van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. IVfiddenschiouwen. Vanaf 23 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Groene Wijk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oost- West- eji Middelbeers. Vanaf 23 augustus lig gen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde 'bestemmingsplannen „Kom Middelbeers" en „Kom Oos- tel-Beers" Zij die tijdig bezwaren zowel tot de gemeen teraad als tot G.S. hebben ingediend, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Sluis. Vanaf 24 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan „Bebouwde Kom Retranchement". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Tilburg. Vanaf 23 augustus ligt gedurende een maand ter inzage de gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan „Tilburg Noord-Stokhasselt". Zij die bezwa ren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Vlissingen Vanaf 23 augustus li-gt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-ibestemmingsplan ,,'t Wis sel". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeen teraad. Kapelle. Vanaf 24 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Oost-Mool- hoek". Bezwaren kunnen ingediend worden bij de ge meenteraad. RADIO Maandag 30 augustus a.s., Hilversum I (298 meter), 17.20 17.30 uur: „Bos en Milieu": de schadebalans van droogte en bosbrand, een vraaggesprek met ir. M. G. Wagenaar Hummelinck van het Staatsbosbeheer. Vrijdag 3 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 13.00 uur: „Subsidie voor werkgevers met minimumloners ook voor de agrarische sektor van belang", een vraagge sprek met drs. L. G. M. van Dieten van het ministerie van sociale zaken. GOES OOSTBURG: woensdag 1 september in café „De Windt". KOUDEKERKE: woensdag 1 september in hotel „Walcheren" van 9.00 tot 1.00 uur. MIDDELBURG: donderdag 2 september in hotel „De Eendracht" van 14 uur. ZIERIKZEE: donderdag 2 september in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: donderdag 2 september in hotel „De Korenbeurs". GEEN BELEMMERING UITVOER VEEVOEDER VAN DUITSE EN FRANSE ZIJDE De berichten als zou van Duitse en Franse zijde de uitvoer naar Nederland van bepaalde vèevoerders wor den belemmerd, zijn niet in overeenstemming met de werkelijke situatie. Dit om. blijkt uit het antwoord van minister mr. A. van der Stee (Landbouw) op schrifte lijke vragen van het lid der Tweede Kamer, de heer Berkhouwer. De Europese Commissie heeft sedert begin juli de uitvoer van veevoeders naar derde landen aan bepaalde regels onderworpen. De dientengevolge door de lidstaten getroffen nationale uitvoeringsbepalingen heb ben in zeer beperkte mate tot aanloopmoeilijkheden aan leiding gegeven. Dat echter sprake zou zijn van daad werkelijke belemmeringen van het vrije verkeer van Duitsland en Frankrijk naar ons land ontkent de be windsman ten stelligste- In het kader van de garantieregeling op de inzaai van ruwvoedergewassen, was het aanbod bij het coördinatie centrum op 18 augustus als volgt: Ïtaliaans/Westerwolds Andere ruwvoe- Noord-JBrabant Zeeland raaigras 712 ha 1540 ha dergewassen 152 ha 55 ha 2252 ha Door aanbieders reeds contacten gelegd 944 ha Beschikbaar voor ruwvoedercentrum 1308 ha 207 ha 207 ha Totaal 864 ha 1595 ha 2459 ha 944 ha 1515 ha Aanvraag om ruwvoederprodukten uit de veehouderij- gebieden. Op 18 aug. waren 374 aanvragers bekend voor de volgende oppervlakte aan ruwvoer1995 hla ItallaanS- Westerwolds raafgras; 515 ha bietenkoppen en -blad; 526 ton andere ruwvoederprodukten. De aanvragen gebeuren meestal in tonnen. Deze zijn omgerekend in ha's, waarbij uitgegaan is van een op brengst van 15 ton raaigras per ha en 20 ton bietenkop pen en -blad per ha. De andere ruwvoederprodukten zijn moeilijk in hectare uit te drukken wegens hun grote verscheidenheid. De vraag overtreft nu reeds het aan bod verre terwijl ten gevolge van de slechte weersom standigheden gevreesd moet worden dat een groot aan tal ha raaigras mislukt en de opbrengst aïiR suikerbie- tenkop en - blad ver beneden de verpachting blijft. Het blijkt dat in het 'buitenland nog ruwvoedel^Sroduk- ten aanwezig zijn. Het zou mogelijk gemaakt fhoeten worden om deze produkten tegen aanvaardbare prijzen te brengen op de rund veebedrij ven. Het B.B -materiaal, te weten: 64 pompen en 123 km slangen, blijft ingezet en de wachtlijsten groeien weer. 'Uit de contacten vanuit het coördinatiecentrum met de bedrijven, ervaren wij dat een aantal bedrijven naar een wanhopige siutatie groeien. Als u de hoeven van een koe laat verzorgen door een dierenarts, dan betaalt u geen omzetbe lasting; laat u dit doen door een z.g. veepedikure ofwel klauwverzorger, dan dient u 16 omzet belasting te voldoen. Het Landbouwschap heeft al enkele jaren geleden op deze onevenwichtigheid in de belastingheffing gewezen. Bovendien hebben de dierenartsen veelal nauwelijks of geen tijd om zich in te laten met verzorging van de hoeven van koeien. Met voldoening kan daarom worden medege deeld, dat de staatssecretaris van Financiën heeft goedgekeurd, dat met ingang van 1 juli 1976 voor de werkzaamheden van veepedikures niet langer omzetbelasting verschuldigd zal zijn, ook niet het verlaagd tarief van 4 Deze aktiviteiten worden namelijk, evenals de' diensten van de dierenarts, onder de vrijstelling van omzetbelasting begrepen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 2