uw BESTE VERKOOPARGUMENT ADVERTEREN IN DE Z.L.M. P.J.G.N.- NIEUWS Boeke-Heesters De Grate Vier van Boeke-Heesters voor optimale grondbewerking. HOOFDUITVOERDER UITVOERDER Jaarverslag Stichting Uitwisseling en Studiereizen voor het Platteland Voor onze dochteronderneming Aug. van DQck-Petit Wegenbouw te Bergen op Zoom zoeken wij een en een Sollicitaties kunnen worden verricht aan de B.V. Aannemingsbedrijf NBM, afd. Personeelszaken, Postbus 1032, Den Haag. Tel. 070-814331. '^uid- eluid Maletti voor diverse uit te voeren werken in West-Brabant en Zeeland. Een theoretische ondergrond op minimaal MTS-niveau, alsmede een aantal jaren ervaring in overeenkomstige funkties in de Wegenbouw zijn vereist. Rotonde in het nieuwe seizoen. Ook in het seizoen 1976/77 zullen weer 4 nummers van het blad voor en door de jonge boer (Rotonde) worden uitgebracht. De onderwerpen die achter eenvolgens aan de orde zullen komen zijn: inkomens beleid, kontraktproduktie, de sociale positie van de jonge boer (in) en eventueel een nummer over het imago van de boer. Zoals men ziet zijn dit onder werpen die zeer aktueel zijn en waarover ook de jonge agrariërs zich een mening dienen te vormen. Het eerste nummer kan men omstreeks begin september in de gespreksgroepen verwachten. Diegenen die (nog) geen lid zijn van een agrarische gespreksgroep kunnen zich voor f 9,abonneren op Rotonde. Men dient dit bedrag over te maken op giro 772334 van de KPJN.Scheveningseweg 46,Den Haag. 25 ste Nationale Ploegwedstrijden. De nationale ploegwedstrijden krijgen dit jaar een extra feestelijk tintje. Ze worden namelijk voor de 25 ste keer gehouden. Het Nationaal Ploegkomitee dat De belangstelling voor een stage in het buitenland was in 1975 zeer groot. De stijging in het aantal deelnemers heeft zich in 1975 verder voortgezet en bereikte een aantal dat de laatste jaren niet is voor gekomen. Met name ontstond dit doordat het Jonge Boeren programma naar Canada werd overgenomen. Verder dienen we hierbij te bedenken dat zo'n 15% meer aanvragen zijn ingediend die ofwel niet gehono reerd konden worden ofwel doordat de aanvrager zich zelf moest terugtrekken. Ook de belangstelling van buitenlandse stagiaires voor een stage in Nederland was groot. Ook hierbij geldt dat het aantal verzoeken groter is dan het aantal dat definitief komt. Met name wanneer de plaatsing reeds geregeld is, is dit zeer onplezierig. Gastgezinnen. De Stichting heeft een adressenbestand van -+ 275 gastgezinnen die voor een kortere of langere tijd een stagiaire in het gezin en/of bedrijf willen opnemen. Helaas komt het aanbod niet altijd overeen met de vraag. Zo is er meestal een overschot aan akkerbouwbedrijven terwijl er geregeld een tekort is aan tuinbouwbedrijven (met name voor de bloementeelt). Ook zou het gewenst zijn over meer adressen te beschikken op gebied van de pluimvee- en varkens houderij. De stichting heeft een aantal speciale programma's in haar dienstenpakket, zoals:De E.E.G.stage; die drie tot zes maanden duurt. Amerika programma's, zoals het 4-H project; I.F.Y.E.; in welk verband er in de verslagperiode, twee nederlandse meisjes naar Amerika gingen, en er tien een tegenbezoek brachten aan Nederland. 4-H.Caravaner programma. Minnesotaprogramma, waarbij men negen maanden op een agrarisch bedrijf werkt, gevolgd door een 3 maandelijks verblijf op de Universiteit van Minnesota. Daarna blijven de deelnemers nog vaak 6 tot 12 maanden in de U.S.A. Voorts wordt er bemiddeld met landen als Japan, Brazilië, Ceylon, Canada, Griekenland en Israël. In 1975, bemiddelde de Stichting voor 270 personen, die naar het buitenland gingen, en voor 174 personen, die uit het buitenland kwamen. Zijn de boeren, hier en in de derde wereld eikaars konkurenten? volgend jaar 25 jaar bestaat zoekt nog naar moge lijkheden om dit jubileum op gepaste wijze te vieren. Mogelijk wordt er door de 3 C.J.O.'s een grote feest avond georganiseerd. De wedstrijden zullen dit jaar worden gehouden op 13 en 14 oktober in de Flevopolder. Het Nationaal Ploegkomitee gaat in de komende tijd onderzoeken of er mogelijkheden zijn om zogenaamde nationale scholierenkampioenschappen te organiseren. Mogelijk kan hiervan een stimulans uitgaan om het ploegen in wedstrijdverband te bevorderen. Wereldploegmanifestatie 1977. Een werkgroep van de 3 C.J.O.'s is ondertussen begonnen met het uitwerken en organiseren van een grote jongerendag op de wereldploegmanifestatie 1977. Deze dag staat in het teken van de ont wikkelingssamenwerking. Naast dit thema wordt de volgende veelzeggende ondertitel gebruikt:" zijn boeren eikaars konkurrenten". Daarbij wordt niet alleen gekeken naar boeren hier en in de derde wereld maar ook naar de boeren onderling. Radaktie: KEES SCHIPPER Kvernelands: de ploeg voor uw leven. Met z'n moderne buisconstructies is Kvernelands lichter en sterker dan elke andere ploeg. Boeke-Heesters levert Kvernelands wentelploegen, rondgaande ploegen en schijveneggen. Ploegelementen makkelijk aan te bouwen. Ploegscharen extra gehard. Maletti: de robuuste frees met een probleemloos leven. Drie versnellingen. Makkelijk uitneembare freesas met veel ruimte. Geen kettingaandrijving maar tandwieloverbrenging in gesloten oliebad. Hankmo: de roterende, snelle messeneg. Land zaaiklaar maken, grasland scheuren, stoppels en bemesting onder brengen. Met Hankmo kunt u werken met een snelheid van 8 tot 10 km per uur. Dat betekent: grote capaciteit. Kan worden aangepast aan de omstandigheden. Diverse werkbreedten. Flemstofte: de cultivator met de sterk trillende tanden. Maakt de grond uitstekend los en laat een ideaal vlak kiembed achter. Werkt zichzelf schoon, haalt onkruidwortels boven. Diverse werkbreedten. Boeke-Heesters bv Industrieweg 9, Amersfoort, tel. (033) 30434 Vestigingen te: Beugen (08856 - 441/442), Erp (04135 - 733), Goes (01100 - 15135), Goutum (05100 - 29949), Haaren (04117 - 1441), Hengelo-Gld (05753 - 1964). en Vessem (04979 - 444) Flemstofte Thyssen-Bornemisza Group nv

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 14