10 BREDERE HASSIA ZAAIMACHINES. Van Driel en Van Dorsten B.V. te Hoofddorp, voor Nederland de bekende Hassia zaaimachine in de handel brengend, deelt mede dat naast de typen DU en DUA 3 m zaaimachines ook DUA 4, 5 of 6 m. verkrijgbaar zijn. De grote DU zaaimachines kunnen normaal aan de 3-punts hefinrichting van de trekker bevestigd worden, maar zijn ook in getrokken uitvoering leverbaar. De inhoud van de zaadbak is ruim 150 ltr. per m. werkbreedte. Ook deze typen zijn uitgerust met een traploze regeling van de snelheid van de zaaias. Deze variator is ondergebracht in een oliebadkast en door middel van één handle aan de zijkant te verstellen. De machines zijn eveneens uitgerust met de universeel zaairaderen, waarmee door het verschuiven van het zaairad grof, middel en zeer fijn zaad gezaaid kan worden en kunnen worden voorzien van een automatische markeurwisselinrichting. Voor de DU zaaimachines boven de 3 meter werkbreedte kan een lengtetransport- inrichting worden geleverd. A.V.R. AARDAPPELROOIERS. Louis Nagel te Arnhem importeert voor Nederland de Belgische A.V.R. 1-, 2- en 3-rijïge wagen en bunker aardappelrooiers. Deze munten uit door een stevig gebouwd chassis, eenvoudige konstruktie en aandrijving, grote wielen, vele verstelmogelijkheden, en licht trekken, waardoor ook onder minder gunstige rooiomstandigheden toch gewerkt kan worden. De standaard uitvoeringen hebben o.m. de volgende voorzieningen: - hydraulisch heffen en dichtklappen van de bunker; - dubbele loof afscheiding met loofband en -rol; - 2 maal traploze verstelling van de schudders; - uitzonderlijk grote zeefkapaciteit van de rooiband; - ruime kluitensorteerder met rubber schijven; - door omschakeling van de tussenas 3 verschillende snelheden van de rooimachine en een 1- of 3-delige rooischaar. De banden 1100/20 zijn gecoverd. Extra leverbaar zijn: afvoer voor kleine aardappelen; bak voor kleine aardappelen; verlichting; looflader (alleen voor de 1-rijïge); hydraulische dissel. Het type 1-rijïge bunker rooier GL 75 B kost momenteel excl. B.T.W. 28.449,de 2-rijïge wagenrooier, type A 20 SK 32.569,en de 3-rijïge wagenrooier, type GL 30 SK met elevator, enz. 45.518, SUPERFROST ZELFBOUW KOELCELLEN. Alweer jaren geleden is door „Superfrost" Ottergeerde 14-16 Raamsdonkveer, tel. 01621 - 3943 een systeem van demontabele koel- en vriescellen ontwikkeld. In de loop van de jaren is het systeem aan de koppelbare panelen zo ver geperfektioneerd dat nu ook een niet-koeltechnisch geschoolde, zonder problemen een koelcel van beperkte grootte in elkaar kan zetten. Dankzij het geringe gewicht van de panelen, het vernuftige koppelingssysteem en de duidelijke opbouwinstruktie kan iedereen, met een absoluut minimum aan mankracht en gereedschap, een Superfrost-cel in elkaar zetten. Kompleet met een stekkerklaar machine-paneel. Superfrost biedt de zelfbouwer keuze uit twaalf modellen in prijs variërend van 4.941,(excl. B.T.W.) tot 7.371,al naar gelang grootte en uitvoering met of zonder vloer. De cellen variëren van 8 m3 tot 15 m3 inhoud. Bij de prijsstelling is ervan uitgegaan dat de afnemer de cel zelf bij de Superfrost-fabriek in het Brabantse Raamsdonkveer afhaalt en kontant betaalt. Een één- assige aanhanger is hiervoor al toereikend. Maar Superfrost geeft dit zelfopbouwsysteem voor de doe-het-zelver een 25-30% besparing „FLOATING LELYTERRA'S". Lely Industries N.V. te Maasland brengt een geheel nieuw type Lelyterra uit, onder de naam „Floating Lelyterra" en die op verschillende punten afwijkt van het thans bekende type. Bij de „Floating Lelyterra" is de machine opgehangen in een parallellogramconstructie, waardoor deze zich binnen bepaalde grenzen onafhankelijk en vrij op en neer bewegen kan. Door deze vrije ophanging is de kans op beschadiging door obstakels die zich in de grond bevinden, zoals stenen enz., tot een minimum terugge bracht. De „Floating Lelyterra" loopt als het ware over dergelijke obstakels heen. De diepte-instelling geschiedt door middel van een diepte-instelrol, die aan de frameconstructie is bevestigd. Voorlopig zijn de „Floating Lelyterra's" alleen leverbaar in de werkbreedte van 3,50 en 4 meter. NIEUWE WEIDEEG VAN SCHöNBERGER. Schönberger, de Duitse fabriek van de bekende Schoonland onkruideg, die in Nederland wordt vertegenwoordigd door van Driel Van Dorsten B.V. heeft een nieuwe type weide-eg ontwikkeld, dat zeer universeel gebruikt kan worden. Deze eg, die de typQ aanduiding „Wega" heeft gekregen, is voorlopig alleen leverbaar in de werkbreedten van 3 en 5 meter. Het werktuig wordt bevestigd in de 3 punts hefinrichting van de trekker. De 5 meter uitvoering is opklapbaar voor transport. De eg bestaat uit een kombinatie van sleepplaten, die zowel slepend als schrapend kunnen worden gesteld om meer of minder scherp te werken. Het eg-gedeelte, dat achter de sleepplaten bevestigd is, is voorzien van tanden van gehard staal. Door de eg om te draaien is het mogelijk meer of minder intensief te werken. Vooral op voorjaarswerk op iets dichtgeslibde grond met veel mosontwikkeling kan met de eg in de agressieve stand een zeer goed resultaat worden bereikt. Voor het eggen van afgeweid land is het beter minder intensief te werken en het effect van de afvlaksleep platen vooral te benutten om de koeiemest goed fijn te maken en te verdelen. Met de eg in de agressieve stand is het ook mogelijk een ondiep zaadbed te maken b.v. voor bieten of om een laatste bewerking te geven voor het inzaaien van grasland. De cellen zijn opgebouwd uit wit gemoffelde, met polyurethaan- schuim geïsoleerde panelen, die door een eenvoudige, maar onwrikbare haakkoppeling met elkaar worden verbonden en uitgevoerd met een standaard verlichting. Naar keuze kan men een links of rechts draaiende deur krijgen, die van een magneetsluiting is voorzien. Op één van de panelen is in de fabriek reeds een stekkerklaar koelaggregaat gemonteerd, dat zondermeer op 220 V. randaarde kan worden aangesloten. Bij de cellen met vloer, bestaat deze uit panelen met aluminium tranenplaat. De kozijnen en hoekstijlen van een Super-cel zijn vervaardigd uit Pu-geschuimd, slagvast PVC. Wanneer de cel op een bestaande vlakke betonnen vloer kan worden opgebouwd kan veelal zonder nadere voorzieningen hiervan gebruik gemaakt worden, hetgeen in prijs tot uitdrukking komt. Een voordeel van de opbouw door middel van standaard panelen is ook dat, als dit noodzakelijk is, de cel zonder problemen kan worden vergroot. Door de geringe wanddikte van Superfrost cellen (5 cm.) is de nuttige inhoud van een cel met dezelfde buitenmaten als een gemetselde cel veel groter, omdat een gemetselde cel een wanddikte van 24 cm., vraagt om dezelfde isolatiewaarde te bereiken. Geïnteresserden kunnen elke werkdag in de fabriek te Raamsdonksveer terecht voor nadere informatie. Daar is een model van de zelfbouw-cel opgebouwd. Op aanvraag wordt een uitgebreid informatiepakket toegestuurd. NIEUWE SERIE SCHROEFVENTILATOREN TYPE „LAN". Kooijman B.V. te Oud-Beijerland, tel. 01860 2800, brengt voor Asselberg Nachenius B.V. te Breda een nieuwe serie schroef- ventilatoren in de handel die speciaal ontworpen is voor het afzuigen van grote luchthoeveelheden van vochtige ruimten als aardappelen uienbewaarplaatsen, stallen enz. De maximale omgevingstemperatuur mag plm. 40 graden Celcius zijn. Deze ventilatoren zijn uitgevoerd met een kunststof waaier en naafmotor van 220/380 V., 50 Ho., 3pk., in de bouwgrootten van resp. 315, 350, 400, 450, 500 en 630. Door de fabrikage in grote serie's zijn deze schroefventilatoren verhoudings gewijs volgens Kooijmans B.V. laag geprijsd. Type 315. 4 kost excl. B.T.W. b.v. f 226,-, type 630. 4 492,—, af fabriek. BELZONA MOLECULAIR RUBBER. D. A. de Knegt B.V. - Amsterdam, Weteringschans 12, tel. 020 - 67641, brengt een aantal produkten van Belzona in de handel, waarvan we deze keer het produkt Belzona Moleculair rubber willen vermelden. Hiermee kunnen reparatie's worden verricht aan produkten van natuurlijke rubber, butadieen, Thyreen rubber, neopreen, enz. Tevens hecht het stevig aan metalen, beton, hout en steen. Door het basismateriaal met een verharder te mengen en daarna met plamuurmes, borstel of anderzins op het te repareren onderdeel aan te brengen, vindt daarna verharding plaats. Als voorbeeld van de vele toepassingsmogelijkheden noemen we: het aanbrengen van een nieuwe deklaag op ingesloten transport banden, het vervangen van pakkingen, het aanbrengen van rubbercoating op de zeefrollen van b.v. aardappel- en bietenrooiers om blauw- en beschadigingsrisico te verminderen. Zonder WESTFALIA „POLYGOON" DOORLOOPMELKSTAL. Westfalia Separator, in Nederland vertegenwoordigd door Van Driel en Van Dorsten te Hoofddorp introduceert de „Polygoon" melkstal bestaande uit 4 x 6, 7, 8 of meer stands, visgraatstallen die in een ruitvorm t.o.v. elkaar worden opgesteld. Dit type melkstal kan als een alternatief worden gezien voor de zeer grote vis graatstallen, waarin het overzicht vaak te wensen overlaat en het wisselen van de koeien vaak vrij veel tijd vergt. Om een beter overzicht te krijgen en de groepen koeien sneller te kunnen wisselen is de „Polygoon" ontwikkeld, een doorloopmelkstal die reeds jaren wordt toegepast op grote gespecialiseerde melkveebedrijven in de Verenigde Staten. De „Polygoon" melkstal kan evenals de standaard Westfalia vis graatstallen worden voorzien van apparatuur ter automatisering van het melkproces, zo kunnen o.a. geleverd worden: automatische afname voor de melkstallen, automatische lediging van de melk meetflessen, door vacuum of perslucht openen en sluiten van de toegangshekken, het afsluiten van de voerbakken d.m.v. pneumatisch bediende hekken om sneller wisselen van de koeien te bevorderen. Rubber coatings voor veiligheid, bescherming enz. verhitting, druk of speciale kundigheid kan Belzona Moleculair Rubber toegepast worden. Afhankelijk yan de toepassing zijn er 4 uitvoeringen n.l. Standard rubber 40 en 80 en de vloeibare kwaliteit, eveneens 40 en 80. Om een idee te geven van de prijs is 3 kg. rubber 40 240,en 3 1/2 kg. rubber 80 352,

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 10