(§eluid <TOoor de <^Orouw Geslaagden Z. L. M .-huishoudschool "Prinses Juliana" te Zierikzee Ooggetuige-verslag van het LEDEN WEEKEND van afd. Tholen Zuid-Franse keuken op uw Hollandse tafel Verder kijken dan je neus lang is 15 Radaktie: KEES SCHIPPER VRIJDAGAVOND Daar gingen we dan op naar Hedenesse!. Een weekend vorming in de ruimste zin van het woord. We kwamen ongeveer om half negen aan in ons „vormingshuis". Alles leek vreemd, maar we voelden ons dadelijk op ons gemak toen Kees"met open armen" in de deurening stond. We kwamen allemaal bij elkaar voor een warm welkomstwoord van Hugo(de andere vormingsleider). Hierna konden we &onze bedden uit-en-op-zoeken. Na gedane arbeid was het weer goed rusten met een lekkere kop koffie van onze gastvrouw: Anneke. Door een goede uiteenzetting over de corveelijst en de bedoeling van het weekend voelden we ons helemaal thuis. Vervolgens werden er wat spelletjes gespeeld, de stemming zat er goed in. Spelletjes om „los te komen" en êm vertrouwen in elkaar te krijgen.Bijv: Toneelspelen karakter raden; bepaalde kenmerken opschrijven die je gewoon van jezelf weet, moest iemand er toebrengen de juiste persoon bij het juiste papier te raden. De tongen waren flink droog, vandaar dat een pilsje geen kwaad deed van binnen. Het ijs was nu gebroken; dit was echt wel nodig i.v.m. het thema: jongen-meisje-man-wrouw. onder redaktie van de Redaktlacommlssie Bond van Plattelandsvrouwen voor Zeeland en Brabant Redaktieadres: Mevr. A. W. de Jonge-Jansen, Kamperlandpolder 3. Wissenkerke, tel. 01107—610 Juli-vakantiemaand! Voor degenen die niet op reis zijn, heeft de pers com missie een paar heerlijke Zuidelijke Franse gerechten vertaald van ansichtkaarten. Sommige zien er op het eerste oog wat bewerkelijk uit, maar laat u zich daardoor niet afschrikken! Ga op een zonnige dag aan de slag en eet eens lekker zuidelijk - laat - met stokbrood en wijn mineraalwater! Smakelijk eten! L.H. Na wat heen en weer geklets van iedereen was het toch echt tijd geworden om de koffer op te zoeken. ZATERDAG Na een hevige beuk van Kees op de deur begon er een nieuwe dag vorming. Na een stevig ontbijt werd er flink gediscussieerd! De spelletjes, buiten, waren leuk o.a. Zakdoekje leggen, Joepie-Joepie, Haasje over, enz.enz. De spieren werden goed losgegooid en benut! Sketches werden opgevoerd over de relatie man/vrouw en daarna besproken („gaat dat echt zo in de praktijk?"). Over de film:Wachten, ja of nee! Werd stevig gediscussieerd. Hierna een strandwandeling, wat niet gek was voor de spijsvertering! Terug, ,s avonds, nè het eten een fijne film èn ontspanning (een plaatje, een borreltje). ZONDAG. Uitslapen zalig. Aan het ontbi een lekkere duffe troep. Iedereen wenste elkaar dan ook fris en monter goedemorgen!- De corvee was vlug gebeurd: nog tijd genoeg op het programma om een balletje te trappen, badminton, tafeltennis, een plaatje te draaien of een boek te lezen! Om J2.00 uur discussie over: hoe met elkaar om te gaan, als je samenwoont, getrouwd bent, kinderen of gèën kinderen, kinderen willen ja of nee!? Er werden een aantal gedachtenstellingen op papier gegeven, waar iedereen over kon discussieren. Dit gebeurde eerst in kleine groepjes daarna in de grote groep. Er waren niet veel grote verschillen in de meningen van de groep(15man). Allèèn de stelling, die een bepaalde groep had aangenomen:Vrouw thuis lekker, man kostwinner werd niet zo gewaardeerd. Hierna een borreltje, kletsen, boel een beetje bij elkaar zoeken en aan de kant.Tenslotte ee roerend en teder afscheid van het vormings-longweekend in Hedenesse. Conclusie:Het was niet slecht voor de eerste keer èn zeker voor herhaling vatbaar. CONCLUSIES VAN DE 14 ANDERE DEELNEMERS. Wat vond je van het ledenweekend in z'n geheel? „t ging wel:5x „t ging wel/goed: 2x .goed: 4x .erg fijn en goed: 2x RECEPTEN UIT HET ZONNIGE ZUIDEN. Escalopes Milanaises - kalfslapjes op z'n Milaans. De lapjes paneren en kruiden naar smaak en bakken. Opdienen op een bed van macaroni la milanaise: dat wil zeggen met de volgende saus: tomatensaus met daar doorheen klein gesneden ham en fijn gesneden champignons; geraspte kaas apart erbij geven. Le pain hagnat (..broodje hagnat"). Een broodje doorsnijden en er van binnen een beetje olijfolie over sprenkelen. Een mengsel van sla, gesneden tomaat, paprika, ui en een beetje knoflook en in plakjes gesneden hard gekookt ei erin leggen. Dit „versieren" met ansjovis en, liefst bruine, olijven. Het geheel besprenkelen met een „vinaigrette". Het recept hiervoor: Op 1/4 (wijn)-azijn gebruikt men 3/4 (olijf)-olie. Zout en peper naar smaak, een paplepel mosterd, wat gehakt groen b.v. peterselie, estragon, bieslook, selderiegroen, peterselie, kervel, maggiplant. Eferst doet men het gehakte groen in een kommetje, hierop mosterd, zout en peper en dan de azijn. Dit heel goed kloppen onder toevoeging van de olie. Deze saus is ook heel goed bij allerlei koude groenten, b.v. asperges, artisjokken, gemengde groentesla en verder voor koud vlees en vis. Verwant aan de inhoud van de pain bagnat is de Salade Nicofse. In een grote schaal rangschikt men slablaadjes. Hierop doet men gesneden tomaat, paprika, uienringen, een beetje heel fijn gesneden knoflook, rauwkost van het seizoen b.v. bieten, geraspte wortel, selderieknol enz. Voorts olijven en in plakjes gesneden hard gekookte eieren. Afwerken met ansjovis. Dit alles besprenkeld met vinaigrette. Omdat: - voor mij waren er zowel negatieven als positieve dingen, ik geloof niet dat ik er persoonlijk erg veel mee ben opgeschoten. Maar de sfeer was fijn! - volgens mij werd er echter wat te weinig inzet getoond. De meesten waren er bang voor zichzelf prijs te geven m.a.w. te persoonlijk te worden, zodat er te weinig uitkwam. - af en toe het idee dat de inzet niet groot genoeg was - onze fout?, maar misschien meer bang om persoonlijk te worden - alleen was er wel wat weinig beweging (lichamelijk), b.v. nog meer spelletjes, gewoon tussendoor, vóór het eten, na het eten enz. Je zat veel op een stoel - had graag wat meer inzet gezien van iedereen - al heb ik niet zoveel gezegd, maar wel geluisterd - omdat je je eigen mening moest vertellen en verdedigen tegen andere meningen waardoor je eigen visie toch ruimer werd. Le gratin dauphinois is een kaasschotel uit de Dauphinê. (6 pers.l. Voor dit gerecht hebt U nodig: 500 gr. middelmatig grote aardappelen, een halve liter melk, een flink ei, 150 gr. geraspte (gruyère)-kaas, boter, zout, peper, knoflook en nootmuskaat. De melk lauwwarm maken. Snijd de geschilde aardappelen jn dunne plakjes, zout en peper erbij doen en een mespuntje noot. Alles goed door elkaar mengen. Klop het ei los en door de lauwe melk. Roer 3/4 van de kaas door de aardappelen en giet de melk erover, zodat de aardappelen nèt onder staan en roer alles goed door elkaar. Wrijf nu een vuurvaste schaal in met de knoflook en beboter hem. Giet het mengsel erin. Hierna de rest van de kaas erover strooien en enkele klontjes boter erop doen. Doe de schaal in een matig warme oven. Na 45 minuten is uw gratin klaar. Aan de Z.L.M. huishoudschool „Prinses Juliana", te Zierikzee, werden examens gedaan. De namen van de geslaagden zijn: Inas examen: Zierikzee: Johanna Boer, Nelleke den Boer, Maartje Bouwman, Sjaan de Bruyn, Klaaske Dokter, Heieen Dool, Janny Flikweert, Anja Holm, Jeannine v.d. Houten, Betsie Kloet, Jeannette Kloet, Ellen van Oeveren, Jacqueline Ornée, Helma Philippa, Wilma Verkaart, Marian Vink. Brouwershaven: Dinie van Leeuwen, Gerda van Wouwe, Tea Bokelaar. Bruinisse: Els Geluk. Burgh: Marie-José Sonnemans, Margreet Stoel. Haamstede: Tineke Boot, José van Diest, Dieneke Koek, Wilma Kort. Kerkwerve: Adrie v.d. Houten. Nieuwerkerk: Anja den Otter, Beppie v.d. Wielen. Noordgouwe: Mientje Kater, Annelies de Keijzer. Oosterland: Nelly Hendrikse, Marian van ,t Hoff, Marlies v.d. Werf. Renesse: Ina Wandel. Scharendijke: Liesbeth Kleiwegt, Adrie Smalheer. Zonnemaire: Anja v.d. Houten. Goedereede: Dieneke van Dam. Herkingen: Netty Huizer, Ada v.d. Velde, Hannie v.d. Velde. Stellendam: Ada van Popering. Colijnsplaat: Ina Bouwense, Ria de Pree, Marianne Huige. Kats: Corine Klaassen, Marjan Klaassen. Anna Jacoba Polder: Coby Verstrate. Er moeten 3 kandidaten herexamen doen. Eén kandidate is afgewezen. Geslaagde kandidaten Vormingsklas. Zierikzee: Conny Boot, Annemarie Huurling, Tanja de Ruijter. Nieuwerkerk: Marjan Cats, Coby Dorst, Myra van Wijk. Renesse: Ineke Dorreman. Achthuizen: Wilma Vervloet. Geslaagde kandidaten L.H.N.O. - Zierikzee: Maija Dorreman, Carola v.d. Eijnde, Mieke de Graaf, Truus Hage, Marja Heijboer, Heieen v.d. Hoek, Anita Hoppers, Ineke de Jonge, Henny Klink, Nella Kloet, Anja Kouijzer, Laura Magito, Wilma Meerdink, Matty Nuyens, Janina van Oeveren, Sita Peute, Marja Saman, Tanja v.d. Sande, Thea v.d. Sande, Chantal v.d. Sneppen, Jacomien Stenhuis, Yvonne Stoutjesdijk, Lenny Vis, Anja Warrens, Jake v.d. Werf, Hetty Wilbrink, Catrien Zanddijk. Brouwershaven: Carola Kristalijn, Agnita van Schelven, Mardy Verhagen, Agnita Wesdorp. Burgh: Gerda Baumann, Nelleke de Koning, Elly Thijsse. Haamstede: Netty Botbijl, Marian Pos, Ria v.d. Schelde. Kerkwerve: Piëta Barendrecht, Jenny den Boer, Marja den Boer, Mientje Jonker, Willy de Kok, Maaike v.d. Panne, Jacolien Roskam. Nieuwerkerk: Anja Dorst, Gerda Tierie, Yvonne Slagter, Ellen v.d. Velde. Noordwelle: Maartje Oosse, Marja van Keulen. Oosterland: Nel Meerman, Corry v.d. Werf. Ouw rkerk: Jacolien Dekker, Marja Stoutjesdijk, Miranda Kramer. Renesse: Matty Janse, Jacqueline Laarman, Nelleke Teeken. Serooskerke: Henny de Blonde, Moniec de Wilde. Er zijn 7 kandidaten afgewezen. Algemene afdeling. Leerlingen bevorderd van le klas naar 2e klas. Zierikzee: Paula Berrevoets, Els van Beveren, Lian van Beveren, Coby Bolier, Marianne Bolier, Anita v.d. Cingel, Corry Idzerda, Karin Keus, Ria Koster, Jannie Kouwenberg, Dorthy Menheere, Greetje Ravia, Anja Saman, Pauline Sebel, Heidy Smaal, Eline Sprengelmeyer, Carla Vasseur, Heieen Verbeek, Lia Wilemse, Wilma v.d. Weele, Marja Witvliet, Caroline v.d. Wolk. Brouwershaven: Marianne van Dongen, Jopie Duinhouwer, Willy Duinhouwer, Maija Fluit, Ellen Hazenak, Nelly v.d. Ierssel, Jolanda Janse, Ina v.d. Weele. Dreischor.: Dona Neubacher Ellemeet: Maija Hart. Haamstede: Henny van ,t Slot, Wini Teeuw. Nieuwerkerk: Yvette v.d. Vegt, José Visser. Oosterland: Jolanda Dorst. Renesse: Marion Veerhoek. Scharendijke: Maija Dalebout. Serooskerke: Elly v.d. Hoek. Zonnemaire: Annelies Goudzwaard, Anita van Nieuwenhuize, Toke Stoel. Bevorderd van 2e klas naar 3e klas. Zierikzee: Ajaz Kadirje, Joke de Bil, Jolanda Bongers, Ria Bouwman, Heieen Cashoek, Marleen Cashoek, Tonny Dekker, Riannavan Dreven, Marja v.d. Eynde, Marion Feleus, Marga van Geesbergen, Wilma van Herp, Sjaan Hillebrand, Mirjam de Looze, Conny Lokker, Adriënne Menheere, Marjan Muste, Anja Nuyens, Willy Ravia, Cora Ravia, Marleen Rook, Annet de Ruiter, Esther v.d. Schelde, Elma Schot, Janny Snijders, Corry Snijders, Jeannet Stoel, Gerda Passchier, Ria van Westenbrugge, Clazina Wesdorp, Wilma v.d. Wielen. Brouwershaven: Anita van Beveren, Jacqueline Verhagen. Bruinisse: Henny Padmos. Ellemeet: Joke de Glopper. Eikerzee: Liesbeth Tuiten. Haamstede: Thea v.d. Werf. Nieuwerkerk: Florence Heijnenkamp, Elk Malipaard, Petra van Popering, Betty Reede. Dreischor: José Koper, Paula Wiltenburg. Oosterland: Anita van ,t Hoff. Noordgouwe: Ria Beekmans, Henny Korstanje. Ouwerkerk: Diana Bakker, Jolande Kramer. Renesse: Irene Blom, Jeannet Dalebout, Addy v.d. Hoek, Janny de Ruiter. Scharendyke: Laura van Dongen. Serooskerke: Jeannet de Blonde. Westerschouwen: Sylvia Avoird. Zonnemaire: Rianne Kaspers, Elly van Nieuwenhuize. Niet bevorderd: 6. Bevorderd van 3e klas naar 4e klas. Zierikzee: Conny Berrevoets, Ria v.d. Bijl, Hanneke Blommaert, Jenny v.d. Boom, Henriëtte Boot, Marian Boot, Coby de Bruyn, Evelien Dokman, Conny van Hemert, Marian Keus, Anita Kouijzer, Ciska Mais, Helma Matthijsse, Gré Meerdink, Rita de Oude, Marian Rijsdijk, Cora Saly, Suus Schults, Anja Saman, Wilma Schults, Edith Schwarze, Joke Seijbel, Joke de Vlieger. Brouwershaven: Theunie Bokelaar. Dreischor: Lia v.d. Sande, Iris Tetteroo. Ellemeet: Dikky Verboom. Kerkwerve: Nelleke den Boer, Margo van Gelderen. Nieuwerkerk: Rianne Flikweert, Lian Theunisse, Carolien Verboom, Marike van Westenbrugge. Noordgouwe: Annet Beekmans. Oosterland: Annelies v.d. Berg, Matty Boogert, Anja Dorst, Anja van Dijke, Sytske Kloet. Ouwekerk: Karin den Boer, Ria den Boer. Scharendyke: Ria Plaizier. Schudde beurs: Ansja Kater. Serooskerke: Anita Koopman. Zonnemaire: Anita Goudzwaard. Niet bevorderd: 2. Prot. Chr. Afdeling. Leerlingen bevorderd van le klas naar 2e klas. Zierikzee: Rianne van Hekke, Rianne de Jonge, Anke van Mourik, Lies van Vossen. Brouwershaven: Krijnie Kristelijn. Haamstede: Janneke den Boer, Jenny van Enige, Marijke de Koster. Noordwelle: Marjo Bij de Vaate. Scharendijke: Anneke de Jonge. Bevorderd van 2e klas naar 3e klas. - Zierikzee: Janny de Bil, Maartje den Haari, Wilma de Jonge, Ina Osinga, Erik Crom, Rineke de Oude, Suse Servaas, Anneke Wandel, Marleen Dek, Tanja Muller. Burgh: Ellen van Twist, Eva de Bilde, Liesbeth Sonnemans. Ellemeet: Ria Hanse. Kerkwerve: Joppa v.d. Houten. Haamstede: Ella Hart, Nella v.d. Schelde. Nieuwerkerk: Ans van Dijk. Renesse: Rianne Hogerhuis, Linda Post, Gonia Vasseur. Scharendijke: Hermien Stoel, Lia Heijboer. Bevorderd van 3e klas naar 4e klas. Zierikzee: Nicoline Berrevoets, Ada Kouwenberg, Leon Moerland. Burgh: Franciska Boot, Petra van Roon, Susie van Twist. Haamstede: Ella Braam, Jolanda Dijkman, Maranne de Glopper, Nella Kouwen. Renesse: Roelanne Boerma, Carla Wandel. Scharendijke: Jacqueline van Leenen, Hilge Knol.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 15