8 NOODSTROOM - ALARMLAMP Van Sim Holland b.v. te Gouda - Postbus 360 tel. 01820-14851 is nieuw de Akkulux noodstroomlampen van de Duitse fabrikant Witte en Sutor. Een fabriek met een 15-jarige ervaring in oplaadbare zaklampen met nikkel cadmium cellen. De Akkulux noodverlichting schakelt bij het uitvallen van de netspanning automatisch in en geeft dan gedurende ca. 3 uur helder licht. Door kombinatie met een diepvries al arm of inbraakalarm wordt de gebruiker door een doordringend alarmsignaal gèwaarschuwd dat er iets mis is. De Akkulux wordt los geplaatst in een eenvoudig te monteren STEREOFILL - BESCHERMING EN REPARATIE VAN DAKEN. Vanuit België wo^dt voor Nederland door Trimetal Paint Co. - viaduktweg 78 te Maastricht een beschermingsprodukt voor daken geleverd in vloeibare pastavorm „Stereofill" waarin geen asfalt of bitumen is verwerkt. Dit produkt vormt na droging een dikke, elastische, waterdichte coating, zonder voegen die een uitstekende weerstand heeft tegen verouderihg, ongevoelig voor weers- en luchtverontreinigingsinvloeden. De elasticiteit is bijzonder goed ca 10:1 zodat rek en krimp op werkende voegen opgevangen wordt. Verwerking is mogelijk met blokkwast met middelgrote haren, verfrol langharig model of air-les spuit met membraanpomp. Bij het aanbrengen wordt de voorkeur gegeven aan twee arbeidsgangen, bijv. een 'strOQk behandelen van een meter breed en 5 meter lang in de lengte richting en daarna terugkomend in de dwarsrichtmg. De hélling van het te behandelen dak dient minsens 2% te bedragen.(2 cm. per m.) Indien getwijfeld wordt of deze helling gehaald wordt schakelaar wordt door het apparaat een alarmsignaal gegeven. Van belang indien apparatuur op het elektriciteitsnet is aange sloten waarvan de goede werking afhangt van een konstante stroomvoorziening (koel- diepvries- en verwarmingsintallaties, ventilatoren enz.) Tenslotte is er nog een uitbreidingsmogelijkheid op het inge bouwde alarmsysteem in de Akkulux toe te passen voor diefstal en inbraakbeveiliging. Door aanslui ting van magneet schakelaartjes, die bij deuren of vensters bevestigd moeten worden, via een snoer op een speciale plugaansluiting van de Akkulux kan door parallelschakeling een inbraakalarmsysteem kan dit gemakkelijk nagegaan worden met behulp van een lat* en een waterpas. Het verbruik van Stereofill ligt gemiddeld op 1 kg./m2 op vroeger reeds behandelde ondergronden en op 2 k 3 kg./m2 op nieuwe ondergronden. Om een degelijke bescherming te verkrijgen moet tenminste deze hoeveelheid per m2 gebruikt worden. Het te behandelen dak dient met krabber en borstel goed schoongemaakt te worden en droog te zijn. "Gedeelten die aangetast zijn door mos moeten eerst behandeld worden met Paramoss en beschadigingen volgens de daarvoor" muursteuntje op een daartoe meest geschikte plaats zo mogelijk in de buurt van een stopkontakt. Op het apparaat is een keuze schakelaar met drie mogelijkheden. In de BW2 eerste stand worden de NiCd akkucellen, indien het apparaat op het lichtnet is aangesloten, automatisch onder lading gehouden. Overlading van de cellen is echter niet mogelijk. Indien de schakelaar in de BW2 tweede stand wordt geplaatst gaat de akkulux met he egvallen van de netspanning gedurende drie uur branden, zodat er voldoende licht beschikbaar is om zich ter plaatse te kunnen oriënteren (varkens/kippenfokkerij, opslagplaatsen enz.) Daarbij kan de lamp uit de houder worden genomen en als looplamp worden gebruikt. In de BW2 derde stand van de AUTOMATISCHE RADIATORONTLUCHTER Bij het in gebruik nemen van een nieuwe of een bijgevulde C.V. installatie is snel ontluchten bijzonder belangrijk, teneinde het gehele C.V. systeem geheel gevuld te krijgen en te houden. Vandaar dat op elke radiator een zgn. ontluchtingsventiel zit dat met een speciaal sleuteltje bedient kan worden. De V.S.H.- fabrieken nv. Postbus 498 te Hilversum - Tel: 02150-39444 brengen de automatische radiatorontluchter „Airfair" op de markt die zowel ingesteld kan worden op automatisch ontluchten als met handbediening. De „Airfair" heeft ongeveer dezelfde afmetingen als een gebruikelijke radiatorontluchter is voorzien van 1/8" konische gasdraad en bestaat uit een huis (4), een draadspil met een 5 mm vierkant voor een sleuteltje (1) en een ring (2). De afdichtingsringen (3) die voor de automatische ontluchting zorgen, zijn van speciale kunstvezel. In droge toestand kan er lucht ontsnappen via de spleten tussen de plaatjes onderling en het huis. In vochtige toestand neemt hun volume zodanig toe, dat de openingen waterdicht zijn NIEUWE INVENTUM DRUKLOZE 10 LITER BOILER In verband met de beschikbare plaatsruimte in de moderne keukens worden boilers met een grote inhoud steeds meer een plaatsje op de zolder gegeven. Het gevolg ervan is een lange aanvoerleiding. Omdat juist in de keuken regelmatig heet of warm water veelal in kleine hoeveelheden wordt gebruikt kleven aan deze woontechnisch voor de hand liggende oplossing wel enige bezwaren. Tussen iedere aftapping koelt het water in de lange leiding weer af en om dat water te verwarmen is energie gebruikt. Dit afgekoelde water zal bij de volgende aftapping veelal ongebruikt in de gootsteen verdwijnen, waarbij zowel water als energie verloren gaat. Inventum heeft voor dit probleem een drukloze 10 liter boiler ontwikkeld die typeaanduiding RL10 heeft meegekregen. De worden opgebouwd. Bij ongeoorloofde opening van deur of venster wordt een kontakt gesloten en gaat de lamp zowel fel knipperen als een doordringend onderbroken alarmsignaal geven. De alarmpositie kan alleen op het apparaat zelf worden uitgeschakeld. Deze inbraakuitvoering is voorzien van een tijdschakelaar die, nadat het apparaat is ingesteld, 2 minuten de tijd geeft om de beveiligde ruimte te verlaten. De basisuitvoering van nood verlichting met alarmsignaal kost ca. 160,exkl. BTW. In kombinatie met inbraakalarm, afhankelijk van het aantal gewenste magneetschakelaars en snoerlengte, i'S de prijs vanaf 204,— exkl. BTW. geldende voorschriften gerepareerd. Voegen moeten behandeld worden met Sterofill M kit. Daar Stereofill met water verdunt kan worden kan een zware regenbui aan een pas aangebrachte of onvoldoende droge laag schade toebrengen. Lichte regen, zonder „stroming", heeft hierop geen nadelige gevolgen. In een speciale folder worden nog een aantal wenken gegeven over de juiste behandeling van de verschillende ondergronden die als dakbedekking worden toegepast zoals gegalvaniseerde, asbestcement-, bitumen- en betonnen daken. De droging is afhankelijk van temperatuur en luchtvochtigheid. Droog warm weer is het gunstigst voor het aanbrengen. Het mag beslist niet vriezen. Stereofill is verkrijgbaar in zes kleuren, wit, grijs, zwart, dakpanrood, steenrood en groen. „SKIFFY" KUNSTSTOF MOERKAP VOOR VOCHTAFDICHTING Vastgeroeste moeren en beschadigde schroefdraad van bouten kunnen, als demontage nodig is, de nodige moeilijkheden en extra werk bezorgen. Skiffy moerkappen zorgen door hun vochtafdichting ervoor dat de schroefdraad verbindingen later weer gemakkelijker losgemaakt kunnen worden. Deze moer- kapjes, van taaie kunststof, die voor moeren van verschillende, meest gangbare maten verkrijgbaar zijn, beschermen bouten en moeren tegen roest (oxydatie) en beschadiging van de schroef- afgesloten. Door de spindel (1) antiklok-gewijs te draaien tot de aanslag, ontstaat er bij ,,'a" een metaal afdichting. De ontluchter is nu op automatisch ingesteld. De eventueel aanwezige luchtbel kan nu via de doorlaatopening (b) en de sleuf in de spindel (s) de kunstvezelplaatjes bereiken en deze doen uitdrogen, waardoor de lucht via de ontstane spleten kan ontsnappen. Door de druk in de installatie zal het watemiveau in de radiator stijgen, de ontsnappende lucht wordt steeds vochtiger met als gevolg, dat de plaatjes weer gaan zwellen en de openingen waterdicht afsluiten. Bij het in gebruik nemen van een nieuwe of nieuw gevulde C.V. installatie is het wenselijk om snel te kunnen ontluchten. Vanuit de stand „automatisch" wordt de spindel (1) ongeveer é&n slag met de klok mee gedraaid, de afdichting bij ,,a" is nu opgeheven waardoor de lucht en later het water ook langs de spindel kunnen ontsnappen. Door de spindel terug te draaien tegen de aanslag bij ,,a" is de ontluchter weer op automatisch ingesteld. Na deze behandeling hebben de afdichtingsplaatjes nog even tijd nodig om te zwellen voor hun afdichtende werking. Het een en ander is afhankelijk van de tijdsduur der snelontluchting. Wanneer door welke omstandigheden dan ook, het wenselijk is het automatisch systeem uit te schakelen, dan verkrijgt men een volledige afdichting door de spindel met de klokrichting mee te draaien tot op de ingebouwde zitting bij „b". Met behulp vaft' een gebruikelijk sleuteltje voor ontluchtingskraantjes kan de V.S.H. - Airfair nu verder als een gewoon ontluchtingskraantje wolden toegepast. Deze extra zekerheid plus de eerder genoemde mogelijkheid om snel te kunnen ontluchten geven de „Airfair" het karakter van doelmatigheid en veiligheid. Het is een steentje.dat bijdraagt tot energiebesparing en voorkoming van geluidshinder. afmetingen van 50 cm hoog, 24 1/2 cm diep en 31jl/? cm breed laten montage, hangend of staand, in een gootsteenkastje direkt onder het aftappunt toe. Geen ingewikkeld installatiewerk, geen lange leidingen, geen wachttijd op warm water. De RL10 is voorzien van een 3-aderig snoer met randaarden en een op drie standen oC en 85oC. De instelbare thermostaat op resp. 40oC, 60 Inventum boiler RL10 is een lagedrukboiler waardoor de levensduur lang is. De binnenketel is van koper, het beste materiaal voor dergelijke apparaten. Behalve voor keukenboiler is de RL10 ook bijzonder geschikt voor montage onder wastafels in bijv. slaap- en logeermers. Uw installateur kan U over een en ander nader inlichten. ;W draad. Ze zijn bestand tegen de weersinvloeden, zeewater en de meeste chemikaliën. De kleur is zwart. Ze worden toegepast bij de automo-bielindustrie, booreilanden, Eiffeltoren en zullen zeker ook hun nut bewijzen bij landbouwwerktuigen die vaak onder ongunstige weers- en werkomstandigheden moeten werken. Om enig idee te geven omtrent de prijs deze li[ afhankelijk van de moergrootte en bout"-hoogte, per 1000 stu! tussen de 51,25 en 470,in. J. Pützfeld - A,sterdam - Egelantiersstraat 141 -145 - tel. 020-236608 - vervaardigt ze in eigen produktie en brengt ze in de handel. „VISE-GRIP" KLEM GEREEDSCHAP „Vise-Grip" klemtangen met gebogen en getande bekken, waarbij van het Amerikaanse „Locking-tool" principe wordt uitgegaan, zijn nu sinds kort ook in Nederland verkrijgbaar. Importeur is J.H. Kleine-Staarman te Rotterdam Doezastraat 30, tel: 010-240770. Deze klemtangen die een veelheid van toepassingsmogelijkheden bieden zijn in 5 basisuitvoeringen verkrijgbaar met bepeningen vari!) ërend van 125 tot 250 mm. Enkele van de vele gebruiksmogelijkheden zijn bijv. als kleine bankschroef, platknijper, meerkracht geven aan schroeven draaier, plaatklemtang enz. „Vise-Grip" is dus zowel te gebruiken als tang als om iets onwrikbaar vast te klemmen. Door het instellen met een speciale knop kan een zeer nauw keurige instelling van de bekken verkregen worden. Eenmaal ingesteld en vastgeklemd zal door de getande bekken het materiaal muurvast gehouden en met êên hand bijzonder grote druk- of trekkracht uitgeoefend kunnen worden. Door hetj indrukken van een in het handvat beschermd liggende ontspanner kunnen de bekken geopend worden en is de tangi gereed voor het volgende karwijtje. „Vise-Grip" klem"-gereed-' schap is o.m. verkrijgbaar bij Van der Schoot - Artemisstraat 1 - Tilburg - Tel: 013680920 en in België bij All-Keep - Gentsesteenweg 335 9140 Zele - Tel: 09-675776.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 8