blad- en aarziekten in zomer- en wintertarwe bestrijdt u met Magnesamon =veiliger weiden CSV duphar VOOR ALLE SOORTEN DRUKWERK DRUKKERIJ VINK AXEL Cebeco kipu/agens springen er op alle fronten duidelijk uit. Beroepsveroudering met of zonder scholing CEBECO-HANDELSRAAD combinatie van het systemisch fungicide thiofanaat-methyl en maneb. Elke boer weet dat stikstof de grasgroei stimuleert. Stikstof in de vorm van Magnesamon verhoogt bovendien in de meeste gevallen het magnesiumgehalte in het gras. Dit is speciaal van belang in 't voorjaar en in 't najaar als de kans op kopziekte het grootste is. Vooral op zandgrasland weidt u veiliger als u alle stikstof geeft als Magnesamon. 12 Niet iedereen wordt part-time boer, er zijn er ook altijd nog, die het bedrijf helemaal aan de kant doen. Velen, vooral wanneer zij nog jonger zijn, zoeken naar ander werk, en vaak moeten zij zich dan laten omscholen. Het L.E.I. heeft naar aanleiding van deze problematiek een onderzoek ingesteld, en de bevindingen daarvan, weergegeven in een publikatie. Wij vermelden hierbij in het kort de inhoud. Deze publikatie kan besteld worden door overschrijving van 5,50 op girorekening 412235, t.n.v. het L.E.I. te Den Haag, met vermelding „Zend publikatie no. 2.78". Beroepsverandering van zelfstandige agrariërs is een verschijnsel, dat nog steeds voorkomt, hoewel het op het ogenblik wat minder actueel is, gezien de ongustige werkgelegenheidssituatie buiten de landbouw. In de praktijk vindt beroepsver andering meestal plaats langs de kortste weg, waarbij men rechtstreeks overstapt naar een ander beroep. Een andere mogelijkheid is het volgen van bijvoorbeeld een omscholingscursus op een Centrum voor Vakopleiding, voordat een ander beroep wordt aanvaard. De bedoeling van deze studie is geweest na te gaan of en zo ja in hoeverre er verschillen zijn tussen voormalige agrariërs die wel omgeschoold en die niet omgeschoold zijn wat betreft het nieuwe beroep, het beroepsniveau, de beroepsmobiliteit en de mobiliteitsgeneigdheid. Uit de onderzoekresultaten krijgt men de indruk dat het omscholingsproces, zowel voor de omgeschoolden als voor de niet-omgeschoolden tamelijk gunstig is verlopen. Wel heeft een aantal niet-omgeschoolden direct na de overgang naar het nieuwe beroep moeilijkheden gehad, maar deze zijn later grotendeels - min of meer geleidelijk - weer verdwenen. De meeste niet-omgeschoolden zijn terechtgekomen in de bouw, handel en verkeer evenals in landbouwverwante bedrijven. De omgeschoolden volgen allen een bouw- of metaalcursus, wat in de meeste gevallen leidde tot een beroep in deze sectoren. Mede door de voorlichting en begeleiding tijdens de cursus op het Centrum voor Vakopleiding, bestempelen de omgeschoolden het nieuwe werk over het algemeen gunstiger dan de niet-omgeschoolden. Ten aanzien van de aard van het werk geldt dat dooreengenomen ook. Iets meer niet-omgeschoolden dan omgeschoolden, (resp. 20% en 14%) zijn na verloop van tijd weer ander werk gaan doen. Van de omgeschoolden was circa de helft aanvankelijk in de bouwsector werkzaam, later echter weer in de sector handel en verkeer. Bij sommige omgeschoolden sluit het beroep niet geheel aan de gevolgde opleiding, wellicht mede als gevolg van de omstandigheid dat men liever dicht bij huis werkt dan in een functie overeenkomstig de opleiding in een andere omgeving. PHILIPSDUPHAR NEDERLAND BV AMSTERDAM POSTBUS 7133 TELEFOON 440911 topsar Geeft uitstekende bescherming tegen blad- en aarmeeldauw, bladseptoria, kafjesbruin, aarfusarium en zwartschimmel. Stimuleert de groei en geeft mangaanvoeding. Verhoogt de rentabiliteit van de graanteelt door opbrengst verhoging, ongeacht de mate waarin schimmelziekten optreden. Tijdstip en dosering: vanaf het in de aar komen tot vlak vóór de bloei, 3 kg per ha. Zou 'm dat misschien in het Marrel kipsysteem zitten? We weten dat wel zeker. Het overal gepatenteerde Marrel kipsysteem (weinig olie - hoge werksnelheid) blijft het grote pluspunt van de serie Cebeco kipwagens, een produkt van BAV. Maar er zitten méér voorde len aan vast: gering onderhoud, grote veiligheid, schokvrij kippen en een kipvermogen tot 70Bovendien kunt U kiezen uit houten of stalen laadbak en draagvermogens van 4-13V2 ton. Cebeco kipwagens dragen letterlijk en figuurlijk élke last. Een hele kopzorg minder als U snel meer informatie vraagt bij: Q GOES Dr A F. Philipsstraat 9 Telefoon 01100-21200 Landbouwkundig Bureau der Nederlandse Stikstofmeststoffen Industrie Thorbeckelaan 360 - Den Haag Telefoon (070) 254000 MAGNESAMON bevat: 22% stikstof (N): half ammonium, half nitraat N,. 8% magnesium (MgO), oplosbaar in mineraalzuur, waarvan twee vijfde deel oplosbaar in water. (Stikstofmagnesiummeststof ontheffing 589).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 12