s zin Zitdagen ROYAL AGRICULTURAL SHOW Van 5 tot en met 8 juli wordt deze landbouwtentoon stelling gehouden. De poorten gaan dagelijks open om 8 uur. 's Maandags en dinsdags sluit de show om 18.30 uur Woensdag en donderdag kan men er terecht tot 22 uur. RUILVERKAVELING „DE BRAAKMANPOLDERS" De Voorbereidingscommissie ruilverkaveling „De Braakmanpolders" deelt mede dat ten behoeve van de voorlichting betreffende de ruilverkavelingsplannen een spreekuur is ingesteld. Het spreekuur zal worden gehou den elke eerste en derde dinsdag van de maand, van 11 12 uur, in het waterschapsgebouw te Hoek. Belangheb benden in de ruilverkaveling „De Braakmanpolders" bij wie vragen leven, kunnen hun problemen op het spreek uur naar voren brengen. VERENIGING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING „ZUID EN NOORD" TE GOES ALGEMENE VERGADERING op woensdag 2 juni 1976 des avonds 8 uur in de „Prins van Oranje", Nieuwstraat te Goes. AGENDA. 1. Opening door de Voorzitter. 2. Vaststelling van de notulen van de buitenge wone algemene vergadering van 6 nov. 1975. 3. Benoeming van een kommissie voor de no tulen- 4. Mededelingen. 5. a. Jaarverslag 1975 van de secretary. b. Toelichting door de direkteur op de finan ciële resultaten over het boekjaar 1975 en verslag van de k ontrol ekommissae. c. Bekrachtiging van de toegepaste toereke ning van het voordelig saldo 1975. d. Voorstel van het bestuur de rekening over 1975 goed te keuren en het bestuur déchar ge te verlenen voor het gevoerde beheer. 6. Bestuursverkiezing: Aftredend en terstond herkiesbaar zijn de leden: W. Griep te 's-H. Hendrikskinderen, A. J. Veerman te Halste ren, P. G. Vermaire te Kapelle en L M. v. d. Weele te Colijnsplaat. 7. Verkiezing Ledenraad. a. Aftredend en terstond herkiesbaar de le den H. Kampman te Goes, J. H. Stam te Goes, J. W. Hartman te Goes; H.P. van Maanen te Heinkenszand, A. Suy te Krui- ningen, J de Visser te Anna Jacolbapolder, K. Minderhoud te Westkapelle en W. van Bergeijk te Piershil. b. Afredend en niet 'herkiesbaar zijn de he ren C. Verdonk te 's-H.eerenhoek en I. Poissonier te Biervliet. 8. Toestemming herziening veraekeringsregle- ment. Mogelijk zullen bepaalde ontwikkelin gen aanleiding geven om enkele verzekerings- voorwaarden ingaande 1 januari 1977 aan te passen/uit te breiden. Daarover kunnen even tueel op de vergadering nadere mededelingen worden gedaan. Het ibestuur vraagt machti ging daartoe het verzekeringsreglement na goedkeuring door de ledenraad te mogen her zien. 9. Rondvraag. PAUZE 10. Lezing, toegelicht met dia's door de weledel- geleerde heer D P. Bruynzeel te Bilthoven, over het onderwerp: „Drie jaar dokter in Malalwi (O.-Afrika)" (Ook de gezinsleden van de verzekerden zijn van harte welkom.) 11. Sluiting. Namens het bestuur: W. L. Blindenbach, voorzitter, L. Anderson, secretaris. N. B. Amendementen op de bestuursvoorstellen alsmede vragen voor de rondvraag zo spoe dig mogelijk zenden aan het kantoor 's-H. Elsdorpsweg 12 te Goes (tel. 0110013610). Het financiële verslag 1975 ligt voor de le den op het kantoor ter inzage tot aan de datum van de Algemene Vergadering. Het is op verzoek aldaar ook verkrijgbaar. BESTEMMINGSPLANNEN Middelburg. Vanaf 19 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Begraafplaats Nieuw- landseweg". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen be zwaren worden ingediend -bij de gemeenteraad. Westerschouwen. Vanaf 19 mei ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Kom Haamstede". Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde ter mijn beroep instellen bij de Kroon. Reimerswaal. Vanaf 20 mei ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Krabbendijke Zuid-Oost". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Sint Michielsgestel. Vanaf 20 mei ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Aanvullende voor schriften voor het bestemmingsplan Theereheide IV". Ge durende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Rucphen. Vanaf 21 mei ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan „Vijverstraat - Ro zenkransstraat" (St. Willebrord). Zij die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben ge wend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep in stellen bij de Kroon. Gilze Rijen. Vanaf 24 mei liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „Wolfsweide I- 1974" en „Hengelstraat (Gilze)". Gedurende bovengenoem de termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de ge meenteraad. Lieshout. Vanaf 24 mei ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „Baverde I-le wijziging". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Veldhoven. Vanaf 24 mei liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „Buitengebied 1973 herziening II en III". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Veldhoven. Vanaf 25 mei liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen ,,'t Look, her ziening III" en „Oerle". Zij die zich tijddg met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wij zigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwa ren indienen bij G.S. RADIO Maandag 31 mei a.s., Hilversum I (298 meter), 17.20 17.30 uur: „Perspektief van en terugblik op de aardappel situatie", een vraaggesprek met ir. J. E. C. Spithoven, direk teur marktordeningsvraagstukken van het ministerie van landbouw en visserij en ir. G. van den Berg, direkteur van het Produktschap voor aardappelen. Dinsdag 1 juni a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 13.00 uur: Indrukken van het eerste nationale symposium over milieuhygiëne op 24, 25 en 26 mei aan de Landbouw hogeschool te Wageningen. Vrijdag 4 juni a.s„ Hilversum II (402 meter), 12.5013.00 uur: „Geïntegreerde bestrijding van plagen in land- en tuin bouw", een vraaggesprek met dr. ir. P. Gruys, leider van het T.N.O.-proefprojekt in Lienden. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Eindredaktie: Ing. J. F. Blanksma, M. van Wezel, Grote Markt, Goes, Postbus 46 (Tel 01100 - 15010, huis 01185 - 1422.) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 /AOMINl. VrAATlB KM ^DVIfSBUASAU GOES HUiLST: maandag 31 mei in „The Clipper". OOSTBURG: woensdag 2 juni in café „De Windt". ZIERIKZEE: woensdag 2 juni in hotel „Huis van Nas sau". MIDDELBURG: donderdag 3 juni in hotel „De Een dracht", van 1—4 uur. De zitdag THOLEN van zaterdag 5 juni komt te ver vallen. BEREGENING EN HINDERWET IN publikaties over beregening in de landbouw werd tot nu toe meestal vermeld dat men op grond van de hinderwet voor het gebruik van een regeninstallatie een vergunning van het gemeentebestuur nodig heeft. Volgens berichten uit de praktijk blijkt dit echter niet in alle gevallen van toepassing te zijn. Om eventuele teleur stellingen achteraf te voorkomen adviseert het Proefsta tion voor de Rundveehouderij vóór de aanschaffing van een regeninstallatie toch schriftelijk bij het gemeentebe stuur zo'n vergunning te vragen. Wanneer het gemeente bestuur dan van oordeel is dat men zonder vergunning een regeninstallatie in gebruik kan nemen is het raadzaam daarvan een schriftelijke verklaring te vragen. Voorts is het raadzaam vooraf bij het provinciaal be stuur of bij het waterschap te informeren in hoeverre ter plaatse het onttrekken van grond- of oppervlaktewater voor beregening is toegestaan, aldus bericht het Proef station voor de Rundveehouderij. WERKGROEP DELTAVEILIGHEID 1985 WIL DUIDELIJKHEID De werkgtfaep Deltafvedlig'heJd 1985 heeft een open brief gericht aan de regering en het parlement betref fende de problematiek over de afsluiting: van de Oos- tersdhelde. De ondertekenaars stellen als eis, volstrekte duide lijkheid over de veiligheid voor de gebieden rondom de Oosterschelde. Duidelijkheid dat de half-open-pijlerdam in de monding van de zeearm wordt gebouwd zoals re gering en parlement in november 1974 zijn overeenge komen. Het ging toen om een keus uit twee mogelijkheden: algehele afsluiting of de bouw van een doorlaatbare dam. Er werd besloten tot de half-open oplossing. Op drie kondities: de half-open dam moest technisch uit voerbaar zijn; zou in 1985 gereed moeten kunnen zijn; en zou niet meer mogen kosten dan het bedrag dat er voor werd uitgetrokken. (Omgerekend op basis van heden, totaal d= 2,7 miljard.) Anderhalf jaar studie zou moeten uitwijzen of aan de drie voorwaarden zou kunnen worden voldaan. Zo niet ook dat wetd overeengekomen dan zou wor den teruggekeerd naar de afsluiting volgens de oor spronkelijke plannen. Die anderhalf jaar van onderzoek zijn nu voorbij; het Rijkswaterstaat rapport is aan de minister van Verkeer en Wterstaat uitgdbracht en de uitkomst er van is posi tief. Voor Zeeland is er maar één konklusie mogelijk; Regering en Tweede Kamer zijn verplic#it oan waar te maken wat werd beloofd: uiterlijk in 1985 voor het Oosterschelde gebied een veiligheid garanderen zoals in de Deltawet is vastgelegd. De ondertekenaars tonen zich bijzonder verontrust over akties die ten doel hebben de Oosterschelde ge heel open te laten en de dijken daarbij aan te passen. Overigens is de verhoging van de dijken niets nieuws- De Deltakommissie, ingesteld na de 1953-ramp, noemde dijkverhoging reeds als een alternatief. Maar toch was deze kommissie van mening dat algehele afsluiting de hoogste graad van veiligheid bood. Overigens is het gemakkelijk om plannen tot dijk verhoging op papier te zetten, dan ze uit te voeren. Ook zal er rekening gehouden moeten worden met een ern stige aantasting van het landschap, als de dijken wor den verhoogd. De ondertekenaars gaan ervan uit dat met de bouw van een half-open dam het mogelijk zal zijn om de be langen van milieu en visserij verregaand te waarbor gen door :n de zeearm de getijdebeweging voor een be langrijk deel te handhaven. Overigens wordt met een half-open dam zeker niet alleen het belang van Zeeland gediend. Uitgaven voor het behoud van het milieu moeten dan ook niet alleen aan Zeeland worden toegerekend. „Kort en goed: het is voor u, regering en parlement, de hoogste tijd om de knoop door te hakken. Aan de jaren slepende discussie over de Oosterschelde behoort een eind te worden gemaakt. Zeeland wil nu weten waaraan het toe is. Anderhalf jaar van onderzoek naar de in 1974 gekozen oplossing en zeer wisselende berich ten over de kansen van slagen hebben in Zeeland be paald niet geruststellend gewerkt. De herinneringen aan 1953 zijn bij velen nog lang niet uitgewist. Integen deel, ze zijn opgeleefd en versterkt door de bijzonder hoge stormvloedstanden van de laatste jaren. Nu ten slotte duidelijk is geworden dat het toch mogelijk is om de pijlerdam in de Oosterschelde te bouwen zonder dat noemenswaard aan de gemaakte afspraken wordt getornd, mag Zeeland niet opnieuw in het onzekere een volgend stormseizoen in", aldus besluit men de brief.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 2