Nieuw soort kipwagens De nieuwe aardappeloogst nog actievertegen afrijpingsziekten! Shell Chemie Shell CARLANE MZ®. het fungicide van de toekomst. Stegsted-zaaimachines voor zaaien van graszaad Leonard Lang nu ook in beregening Potivin Nieuw bodemherbicide a rdappeiteelt 13 De landboüwdivisie van Leonard Lang-Apeldoorn heetf onlangs de alleenvertegenwoordiging voor 'Nederland verkregen van de Duitse firma Wollny, die de zelfrij- dende Aquaduxvtoeregeningsinstallaties voor de land- en tuinbouw vervaardigt. De Aquadux is de enige beregeningsinstallatie die zich langs een van te voren uitgelegde waterslang voorbe- weegt en tege-iijk met die voorbeweging de slang ook weer oprolt. De machines, die in verschillende uitvoeringen lever baar zijn, hebben hydrostatische aandrijving, 2 sroei'bo- men van elk 6 m. en zijn te gebruiken op percelen met een maximale lengte van 600 m. 8o<;wpakke! Schuitemaker Machines B.V. - Postbus 219 - Rijssen brengt een opnieuw ontworpen serie stalen hydraulische kippers van een zeer bijzondere kon- struktie en vormgeving die totaal afwijken van de tot op heden op de markt zijnde gebouwde wagens. Deze wagens kunnen als „bouwpakket" geleverd worden, omdat deze zijn samengesteld uit gestan- dariseerde delen. Door te profileren wordt van aan merkelijk lichter staal uitgegaafti en bovendien wordt de sterkte belang rijk vergroot. Doorslag gevende voordelen zijn dat de wagen veel lichter is in eigen gewicht het geen meer nuttige lading en minder gewicht bete kent op het land. De trekboom kan bij alle types wagens in een hoge- als wel lage stand geplaatst worden. De wagens zijn speciaal behandeld tegen roest. De hoeken van deze wagen zijn vervaardigd van kokerprofiel, waar opzetborden en oogsthekken eenvoudig ingestoken kunnen worden, tevens kan er voor silage een wind- kap opgezet worden voor vergroting van de inhoud. De kiphoek is steil waardoor grote storthoogte. De sluitingen en scharnieren zijn ingebouwd i.v.m. de te verwachten toekomstige veiligheidseisen De adviesprijs is vanaf 3.920,Tevens wordt door bo vengenoemde firma een 3- zijden kipwagen op de markt gebracht. Qmdiat zowel zijwaarts- als ach terover gekipt kan wor den is deze wagen uiter mate geschikt voor mid- dengrote landbouw- en gemengde bedrijven waar altijd de ruimte aan- om achterover te De konstruktie ,en afwerking is gelijk aan de hieibovengenoemde kipwagen. De adviesprijs van deze 3-zijden kipwagen is vanaf 5.770, VEILIGHEIDSHANDLEID1NG VAN JOHN DEERE Onlangs is door John Deere een handleiding met veiligheidsadviezen uit gegeven. In deze handleiding worden algemene wenken gegeven voor het werken met landbouwmachines, veiligheidsuitrustingen, service en onder houd en speciale adviezen voor het werken met trekkers, veldhakselaars en maaidorsers. De handleiding is, zolang de voorraad strekt, gratis te ver krijgen bij Louis Nagel B.V., P. Calandweg 2 te Arnhem. De produktie van nieuwe aardappelen op Majorca zal dit jaar naar schat ting 10.000 ton bedragen en mogelijk 12.000 ton als het weer goed blijft, zo is in kringen van de aardappelhandel in Valencia vernomen. Het rooien is begonnen maar er worden nog maar kleine partijen aangeboden omdat eind vorige week het werk belemmerd werd door regen. Voor de eerste nieuwe aardappelen ontvingen de boeren 25 peseta per kilo (ongeveer een gulden) maar er wordt op een stijging van de prijzen gerekend. Op het Spaanse vasteland zijn ze al hoger. In het gebied van Valencia, waar het rooien ver leden week op gang gekomen is, maakten de boeren 31 tot 33 peseta 1,24 1,32). Volgende week wordt in Bretagne begonnen met het rooien van de eerste nieuwe aardappelen. De 'boeren hopen echter dat er dieze week nog wat meer regen valt, waardoor de groei nog bevorderd zou worden. Het totale Franse areaal voor nieuwe aardappelen wordt op 12.330 hectare geraamd, 4,5 pro cent meer dan verleden jaar. Het is volgens aardappelhandelaren nog te vroeg om een oogstraming te geven. Erg belangrijk is het weer deze maand en volgende maand. In het zuiden van Frankrijk is men al met rooien be gonnen. Verwacht wordt dat het aanbod op de Franse markt nu spoedig groter zal worden. In West-Duitsland blijven de prijzen van aardappelen stijgen. Nieuwe aardappelen noteerden eind vorige week 2,15 mark per kilo (tegen een jaar geleden 1,36 mark). De prijzen van aardappelen van de oude oogst stegen verleden week eveneens en wel tot 3,15 mark per kilo (verleden jaar om deze tijd 1,11 mark). 'Het aanbod van oude aardappelen is overigens bijzon der klein. Volgens het centrale markt- en prijsfoureau (ZMP) in Bonn zal er voorlopig niet veel ontspanning in de markt komen. Nieuwe aardappelen uit West-Duitsland zijn dit jaar bijzonder laat als gevolg van het lang aanhou dende koude weer. Shell CARLANE MZ Voor dezelfde hectareprijs als andere middelen biedt Shell CARLANE MZ: i maar liefst 3 werkzame stoffen, nl. carbendazim, maneb en zineb een nog hoger gehalte aan actieve stof, dus nog meer werking i bescherming tegen alle afrijpingsziekten en de oogvlekkenziekte. Shell Nederland Chemie B.V., afd CVP Floris Grijpstraat 2, DEN HAAG. Telefoon (070) 26 26 91 Stegsted-zaaimachines die door de afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van Cebeco-Handelsraad te Steen wijk worden geïmporteerd en in de handel ge bracht, zijn zonder extra toëbehoren in standaard-uit voering uitermate geschikt voor het zaaien van gras zaad. Met 36 zaaipijpen op een machinebreedte van 3 m wordt een rij enafstand bereikt van circa 8% cm. Bij een machine met een werkbreedte van 2^2 m. worden 29 pijpen gebruikt. Ook 'voor het zaaien van vlas- en uienzaad zijn deze machines bij uitstek geschikt en is geen extra toebe horen nodig. Uitvoerige inlichtingen worden graag verstrekt door bovengenoemde importeur, telefoon 052103341. t Shell Nederland Chemie B V. brengt na langdurige proefnemingen een nieuw bodemherbicide voor de aard appelteelt pp de markt, onder de naam Potivin. Het brede werkingsspectrum van dit effectieve onkruidbe strijdingsmiddel betekent een belangrijke bijdrage voor het rendabeler maken van de aardappelteelt. 'Potivin is een 50 spuitpoederformulering op basis van cyanazin en linuron. De verschillende oplosbaarheid van deze twee werkzame stoffen maakt dat zowel op pervlakkig als dieper kiemende onkruiden worden be streden. Bovendien heeft het middel contactwerking op reeds bovenstaande onkruiden (tot 23 blaadjes). Het werkingsspectrum omvat de belangrijkste eenjarige zaadonkruiden, zoals muur, straatgras, kamille, veel- knopigen en zwarte nachtschade. Potivin wordt gespoten over de ruggen na de laatste maal aanaarden, op een zaaivochtige en bezakte grond, ruim voordat de eerste aardappelplanten boven komen. De aanbevolen doseringen variëren van 1,5 kg per ha op zandgronden met minder dan 4 humus, tot 2,0 kg per ha voor zware klei en humusrijke zand- en dalgron den. Deonkruidbestrijding is krachtig en langdurig. Potvin levert geen gevaar op voor eventuele nateelten, aldus Shell Nederland Chemie B.V.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 13