Op alle bieten Betanal Betanal Venzar Betanal Schering-11E* olie Betanal Betanal Vraag onze folder bij uw handelaar Zeeuwse Prov. Raad Bedrijfsontwikkeling vergaderde op onkruid met maximaal 2-4 echte blaadjes ongeacht ontwikkeling bieten plantje verhoogt de werking van Betanal, speciaal op grassen, ganzevoeten en nakiemers deze kombinatie versterkt het effekt van Betanal op onkruid uitsluitend toepassen bij dagtemperatuur beneden 18° C en vanaf 2-bladstadium biet op steeds meer percelen wordt Betanal tweemaal toegepast ter bestrijding van late kiemers Venzar Internationaal geregistreerd handels merk van E.l. du Pont de Nemours and Co. (ine.) Schering-11E olie is een produkt van de Sun Oil Company Philadelphia U.S.A. schering nederland bv boxtel afd. agro tel 04116-4925 De voortgang bij de Dijkversterkingen Oosterschelde 16 TWE 88e vergadering van de Provinciale Raad voor de 1* Bedrijfsontwikkeling in de Landbouw in Zeeland, die op 23 april j.l. gehouden werd, was in belangrijke mate gewijd aan de struktuuraanpassing van de dienst Bedrijfsontwikkeling en de daarmee in verband staande problematiek van eventuele wijzigingen in aard en om vang van de in Zeeland werkzame konsulentschappen. Daarbij bleek de Raad van oordeel dat het streven ge richt dient te zijn op een fusie van de huidige 3 konsu lentschappen voor de akkerbouw en de rundveehouderij in het Zuid-Westelijk Zeekleigebied op middellange ter mijn, cLw.z. binnen 3 a 5 jaren. Een nieuw te vormen en te Goes te vestigen konsulentschap behoort naast de akkerbouw ook de rundveehouderijzaken te behartigen voor zoveel bedrijfsmatig, één geheel vormend met het klei-akkerbouwbedrijf. Omtrent de konsulentschappen voor de tuinbouw te Barendrecht en Goes beveelt de Raad aan een nieuw konsulentschap voor de tuinbouw in Zuid-West Neder land te Goes in te stellen. Daarmede deelt de Raad de opvatting van de Kring Zeeland en West Noord-Brabant van de N.F.O. en van de Zeeuwse Groentetelers Orga nisatie, welke vaktechnische tuinbouworganisaties even eens met nadruk Goes als vestigingsplaats voor een nieuw in te stellen konsulentschap bepleiten. Besloten werd de zienswijze van de Raad in een met redenen om kleed schrijven ter kennis te brengen aai: de Landelijke Raad voor de Bedrijfsontwikkeling. Standaardoverzichten L.E.I.-bedrijven 1973/74 en 1974/75 IN -een evenwichtig en weldoordacht betoog wees de heer ing. R. Krijger, ingenieur strukturele aange legenheden, op de snel verslechterende positie van de kleine bedrijven van 10—20 ha in het Zuid-Westelijk Zeekleigebied waarbij geen inkomensgroei heeft plaats gevonden en feitelijk daarom veel minder is ontvangen. De grotere bedrijven van 40 ha en meer blijken de al gemene inkomensontwikkeling ongeveer bijgehouden te hebben, terwijl de bedrijven van 20-^0 ha een tussen positie verkregen. De sterke kostenstijging vooral van het berekend loon van de eigen arbeid en van de be drijfsmiddelen gepaard aan duur werken doordat door de kleine omvang de doelmatigheid van de produktieme- thoden wordt beperkt, is wurgend voor de kleine be drijven. De toekomst voor de grotere 'bedrijven mag met voor zichtig optimisme tegemoet worden gezien, terwijl het er om zal gaan de bedrijven die de middengroep vormen uit de gevarenzone te houden. Het ziet er naar uit, dat de verschillen tussen de groepen -eerder groter dan kleiner zijn geworden. Wellicht zal dit evenzeer gelden voor de bedrijven binnen de groepen onderling. In dit verband zou 't dan ook onjuist zijn zonder meer te stellen dat de rentabiliteit van kleine bedrijven slecht, en grote, bedrij ven goed zou zijn, omdat de hoedanigheden van* de on dernemer van doorslaggevende betekenis zijn gebleken voor het bedrijfsresultaat. Borgstellingsfonds- en ontwikkelingsaangelegenheden I>pOR de Provinciale Advieskommissie voor het Borg- stellingsfonds en voor de Ontwikkelingsaangelegen heden van het O.- en S.fonds voor de Landbouw in Zee land werden in de vergadering van april twee B.F.-aan- vragen, waarvan één in de landbouw- en één in de tuin- bouwsektor behandeld met een totale garantie van 285.000,—. Vijf samenwerkingsverbanden werden goedgekeurd met een totale bijdrage van 74.158, Tn het kader van de bijdrageregeling voor kleine ont- wikkelingsprojekten werd één aanvrage goedgekeurd met een bijdrage van 5500,De aanvraag betrof de aanpassing van een zelfrijdende dorsmachine voor con- servenpeulvruchten voor het dorsen van bruine bonen uit het zwad. Betanal® |JE Stuurgroep Dijkversterkingen Ooster schelde heeft zich in haar een dezer da gen onder leiding van mr. J. F. G. Schlingemann gehouden vergadering opnieuw uitvoerig bezig gehouden met de problemen, die bij de voorbe reiding van de werken naar voren komen. Het blijkt, dat het verkrijgen van gronden voor de partiële dijkverzwaring niet altijd een gemak kelijke zaak is. Weigering tot grondverkoop kan in het werk ernstige vertraging met zich meebrengen, hetgeen het schema van de uitvoe ring kan beïnvloeden. In het algemeen is er de onzekerheid "over de wijze van afsluiting van de Oosterschelde, die het nemen van beslissingen ten aanzien van sommige dijkgedeelten erg moeilijk maakt. Dit geldt vooral wanneer daarbij belangen van par ticulieren en van natuurbehoud zijn betrokken. Aan het tijdens de vergadering door ir. P. H. van der Weele, hoofd van het bureau dijkver sterkingen, gegeven overzicht van de stand van zaken ontlenen we het volgende. NOORD-BEVELAND Het werk voor de versterking van het 3.000 meter lange dijkvak Jonkvrouw Annapolder, Katspolder en Leendert Abrahampolder op Noord^Beveland is begin maart voor de tweede maal opgeleverd. Er komt hierop aan de noord kant van de Leendert Abrahampolder nog een vervolgd in de vorm van verhoging en verzwa ring van de zeedijk tussen Katshoek en de werk- haven te Kats. Met de grondeigenaren en pach ters worden over het verwerven van de beno digde gronden onderhandelingen gevoerd. Op de onteigeningszitting, die onlangs werd gehouden in verband met de tervisielegging van de ont eigeningsstukken is niemand verschenen. Op Noord-Beveland zal verder in de komende maanden over een lengte van ongeveer 1 kilo meter een dijkgedeelte van de Anna Frisopolder worden aangepakt. Dit gedeelte is tijdiens de storm op 3 en 4 januari 1976 zeer kwetsbaar gebleken. O.a. is nogal wat voorland wegge slagen. Het ziet er naar uit, dat de grondver werving voor dit werk niet op moeilijkheden zal stuiten. De aanbesteding zal op 26 mei a.s. geschieden. Op 28 april zal in Kortgene worden aanbe steed de versterking van het 5 km lange dijk gedeelte tussen de veerhaven van Kats en de kom van Colijnsplaat. Over de grondverwerving wordt onderhandeld. Het stuk voor Colijnsplaat zelf moest van dit werk worden uitgezonderd, omdat zoals eerder reeds bericht het noodzakelijk is hiervoor de Wet van 14 juli 1904, houdende bepalingen omtrent het onder nemen van droogmakerijen en indijkingen, toe te passen. De stukken, die ter uitvoering van deze wet ter visie moeten worden gelegd, wor den thans gereed gemaakt. Het gaat ter plaatse van de kom van Colijnsplaat om een dijk bui tenom, waardoor het voormalige landbouwha- ventje verdwijnt en de verbinding met de vis sershaven het best tot haar recht komt. SCHOUWEN-DUIVELAND De versterking van de zeedijk polder Schou wen, district Borrendamme, waarmee eind juni 1975 werd begonnen, zal binnen de gestelde termijn (begin mei a.s.) zijn voltooid. Eveneens op 26 mei is de aanbesteding gepland van de verzwaring van de zeedijken tussen Bruinisse (Stoofpolder) en Ouwerkerk (haven van Vianen), over een lengte van ongeveer 11 km. Onder handelingen over de aankoop van de gronden, nodig voor deze verzwaring, zijn gaande. THOLEN Op Tholen is in de eerste helft van maart begonnen met het spuiten van zand in het bui tendijks depot bij de Noordpolder ten behoeve van het aan de binnenzijde „in den droge" te verzwaren gedeelte van de zeedijk in deze pol der, onderdeel van de verzwaring van het 5,8 km lange dijkvak Muijepolder, Oudelandpolder en Noordpolder bij SintnMaartensdijk.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 16