Met Cycocel Extra toch een stevige halmbasis. BASF de Lely BAIUBSTROOIER perfectie in alle details ^Uoor de CUrouw LELY l INDUSTRIES NY Weerzo'n uitgedokterd BASF-produkt! *<fc A.v.WEELE Bij in of verkoop van Uw boerderij, of landbouw-object; Makelaar C. WILLEMSE 4 - Op spreekuur consumenten- I voorlichtster V./^ggc Bij vroege zaai en zachte winter meer oogvlekken-voetziekta Met Cycocel Extra verstevigt u de halmbasis om: legering ten gevolge van oogvlekken-voetziekte tegen te gaan vroege legering bij zware gewassen te vermijden het oogsten te vergemakkelijken, het aantal werkbare uren met de maaidorser aan zienlijk te vergroten te besparen op droogkosten van het geoogste produkt. Toepassen op het moment dat het gewas een hoogte heeft van 15-25 cm. Dosering in wintertarwe: 11/2 TE KOOP: Div. goede gebruikte John Deere trekkers 50 - 60 68 en 75 75 PK 3 Deutz Trekkers D 30 S D 40L en 4006 Claayson Armada Comb. 14 voet 1 Votex cirkelmaaiér 1 Urgent driep. spuitmachine Wij hebben aantrekkelijke aanbiedingen in nieuwe John Deere Trekkers - Persen en Combines Landsberg opraapwagens Miedema kipwagens mestverspreiders Transporteurs boxenvullers en stortbakken Vraag vrijblijvend folders en inlichtingen 01198-278 John Deere dealer Postbus 2 Wolphaartsdijk Vert. j. v. d. Voorde 01198 - 429 zowel voor belegging of eigen gebruik: is Uw aangewezen vertrouwensman en deskundige (lid N.B.M.) Domburgscheweg 61 OOSTKAPELLE Tel. 01188 - 1437 onder redaktie van de RedaktJecommlsaie Bond van Plattelandsvrouwen voor Zeeland en Brabant Redaktieadres. Mevr. A. W. de Jonge-Janseh, Kamperlandpolder 3, Wlsaenkerke, tel. 01107—610 PW Deze bon invullen en opsturen naar Lely Industries NV. Weverskade 10 Maasland Verzoek demonstratie van/inlichtingen over de nieuwe Lely bandstrooier Naam Straat Pl§ats Beroep Landb. o Veeh 0 Loonw o Andere o M 6 werpschijven zorgen voor een nauwkeurige verdeling over de gehele strooibreedte werkbreedte in te stellen op 12.10. 8, 6. 4 of 2 meter tijdens het rijden door de lage compacte bouw is de voorraadbak (900 liter) gemakkelijk te vullen geruisloze werking - laag benodigd aandrijfvermogen voor korrel en poedervormige meststoffen MAASLAND WEVERSKADE 10 TEL 01899-12644 V JL :'r i VRAAG: We hebben een afzuigkap gekocht en die aange sloten op het ventilatiekanaal van de keuken. Bij gebruik van de gasgeiser (zonder afvoer) ruiken we nu verbrandingsgassen. Hoe komt dit? ANTWOORD: Het plaatsen van een afzuigkap vraagt veel vak kennis. Als u dit zelf wilt doen, moet u beslist in lichtingen inwinnen, bijv. bij het gasbedrijf. Het ventilatiekanaal in de keuken dient om ver brandingsgassen van geiser, kooktoestel enz. af te voeren. Als u deze opening blokkeert door een af zuigkap erop aan te sluiten, blijven de afvalgas- sen van bijv. de geiser in de keuken. Deze aan sluiting is dan ook niet juist. In sommige woningen zit naast het ventilateka- naal nog een schoorsteenaansluiting; als deze niet voor verwarmingsdoeleinden wordt gebruikt, kan ze een goede oplossing bieden voor de afzuigkap. Een rechtstreekse verbinding van de afvoer met de buitenlucht door middel van een muurrooster is ook goed. Nooit mag een afzuigkap aangesloten worden op een kanaal, waarop reeds andere gas- toestellen of kachels zijn aangesloten. De verbran dingsgassen hiervan zouden door de afzuigkap te ruggedrongen worden, zodat in een douchecel met geiser bijv. levensgevaarlijke situaties kunnen ont staan. Het afvoerkanaal voor een afzuigkap mag niet te lang zijn en veel bochten vertonen, terwijl de wanden volkomen dicht dienen te zijn. Een huis vrouw op een oude boerderij vroeg eens, waarom ze de kooklucht op de slaapkamers rook, nu ze een kap had aangeschaft. Als afvoerkanaal bleek een oude schoorsteen te zijn gebruikt, waaraan een z.g. spekhok was gebouwd. In de loop der jaren waren hierin spleten en kieren ontstaan, zodat de omhoog gestuwde luchtjes hierdoor ontweken en in de slaapkamers terecht kwamen. Een ongewenste toestand kan ook ontstaan bij flatwoningen, waaraan de ventilatiekanalen in één ruimte uitmonden. De uienbaklucht uit de woning, met een op het ventilatiekanaal aangesloten af zuigkap komt dan prompt bij de buren in huis. Dit is één van de redenen waarom het vaak verboden is om deze toestellen in een flat te plaatsen. Een afzuigkap heeft dus altijd een kanaal of muurope- ning nodig die uitsluitend voor dit toestel wordt gebruikt en niet bedoeld is voor ventilatie van het vertrek.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 22