Zitdagen landbouw-milieu planologie tentoonstell'ng den bosch c.h.v. land- en tuinbouwmechanisatieshows bestemmingsplannen sclzlm land- en tuinbouwblad chv studiedag braadkuikenhouders a.c.v. studiedag melkveehouderij 20 mei a*. wild- en vogelschade in zeeland GOES OOSTBURG: woensdag 31 maart in café „De Windt". WISSENKERKE: woensdag 31 maart in hotel „De Kroon". MIDDELBURG: donderdag 1 april in hotel „De Een dracht", van 14 uur. ZIERIKZEE: donderdag 1 april in hotel „Huis van Nassau". BERGEN OP ZOOM DINTELOORD: woensdag 31 maart in hotel „De Beurs", van 12.0013.00 uur. ren - Asten. Algemene ledenvergadering in het Redkiingiushuis te Deurne te 20.00 uur. Bespre king excursie Kaasfabriek te Rijkevaart op 12 mei a.s. ZLM-jourrtaal. 31 maart: Afdeling Retranchement der ZLM. Ledenverga dering om 19.30 uur in hotel „De Zon" te Re tranchement. Spreker: M. Boonman over Hoe moet ik reageren op de Ruimtelijke Ordening. 2 april: Afdeling Oost- en Midden-Brabant. Algemene ver gadering m „Het Kruispunt" te Geldrop te 20.00 uur. Onderwerp: Goedkeuring wijziging huishoude lijk reglement. Het provinciaal bestuur van Noord-Braibant organiseert op 20 mei een provinciale landbouwdag. In verband hier mede is ook een tentoonstelling, in en buiten het provincie huis, op touw gezet, die voor het puibliek is opengesteld van vrijdag 21 tot en met zondag 23 mei. Op diverse stands zal djm.v. films en dia's aandacht worden geschonken aan: land en tuinbouw, sierteelt, bosbouw en veeteelt, terwijl ook het milieu en de planologie ruimschoots zullen worden behan deld. De CjH.V. organiseert een aantal zgn. Open Dagen en Shows op het gebied van land- en tuinbouwmechanisatie, nil.: 27 en 28 maart te Kuitaart, Frederik Hendrikstraat 60. 11 en 12 april te Hilvarenbeek, Paardenstraat 30. 25 en 26 april te Veghel. 29 en 30 augustus te Hazeldorik. U kunt op deze dagen terecht van 10.00 tot 17.00 uur. Veldhoven. Vanaf 17 maart liggen gedurende een rrtaand ter inzage die vastgestelde bestemmingsplannen „Zuidzijde Dorpsstraat-Provinciale weg, deelplan I", „Omgeving kerk- akkerstraat, deelplan I" en „Gedeelte Meerveldhoven, deel plan I". Zij die zich tijdig met bezwaren tegen de in het ontwerp tegen de gemeenteraad hebben gewend kunnen ge durende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G-S. Aarle-Rixtel. Vanaf 18 tmaart liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-hestemmingsplannen „Dorpsstraat- Noord", „Klein Ambachtelijke bedrijven Torenakkers" en „Gebied tussen Zuid-Willemsvaart en De Aa". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Rosmalen. Vanaf 18 maart ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Molenhoek 4e wijziging". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwa ren indienen bij G.S. Geldrop. Vanaf 18 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de 2ie wijziging van het bestem mingsplan „Midden Beekloop". Gedurende bovengenoemde Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Eindredaktie: Ing. J. F. Blanksma, M. van Wezel, Grote Markt, Goes, Postbus 46 (Tel 01100 - 15010, huis 01185 - 1422.) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16. Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 t DEMONSTRATIE WERKTUIGEN ZAADBEDBEREIDING BIETENLAND De demonstratie met werktuigen voor de zaaibedberei- ding voor bi eten! and te Oud-Vossemeer zal worden gehou den op DINSDAG 30 MAART a^. De uitwijkdata zijn: vrijdag 2 april, dinsdag 6 april, vrijdag 9 april en dinsdag 13 apriL De demonstratie vindt plaats in de Hollarepolder op het bedrijf van de Gebrs. Van Engelen^ Zeedijk No. 3. Aanvang 13.45 uur. Bij uitstel wordt dit bekend gemaakt via de radiobulle tins om 6.40 uur en 12^0 uur op de betreffende dag en ook via het automatische antwoordapparaat (teL 0110015335). Deelgenomen wordt door 14 werktuigen waarvan 8 combi natie-, 3 aangedreven- en 3 overige werktuigen. Op woensdag 31 maart 1976 organiseert de Cehave N.V. in haar excursiezaal te Veghel een studiebijeenkomst voor braadkuikenhouders. Aanvang 10 uur. Als eerste spreker zal Ir. F. Ketelaars, consulent van het Consulentschap voor de Varkens- en Pluimveehouderij te Tilburg een inleiding houden over de toekomstperspectieven in de braadkuikenhouderij. Vervolgens zal dr, A. Voeten, Pluimveeziekte-deskundige van de Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren in Boxtel de laatste ontwikkelingen in de ziektebestrijding bij braad- kuikens behandelen. Ir. Janssen, directeur veevoedingszaken bij de Cehave N.V,. besluit het progromma voor de middag met een inleiding over enkele actuele zaken over braadkuikenvoeders. Deze studiedag zal omstreeks 15.00 uur beëindigd worden, nadat 's middags een bezoek aan de CjH.V. meohanisatieshow zal zijn gebracht met daarna forumdiscussie. Tijdens de middag pauze biedt CJH.V. de (bezoekers een lunch aan. Op donderdag 20 mei organiseert de „Stichting Afnemers Controle op Veevoeders" A.C.V. een landelijke studiedag, in het Evert Kuipersoord, Stichtse Rotonde 11, te Amersfoort. Thema van deze bijeenkomst is de Melkveehouderij. Tijdens deze dag, zullen de heren Ir. G. J. Wisselink, Drs. R. KQMMERY en Drs. L. W. L. Boonekamp, inleidingen houden over resp. Ontwikkelingen in de melkveehouderij Veterinaire begeleiding op intensieve melkveebedrijven Financiering in de veehouderij Aanvang 10.30, sluiting 16.45 uur. ■De toegang tot deze studiebijeenkomst is gratis. Indien men gebruik wil maken van de lunch moet 10,worden overgemaakt op girorekening 964350 van de A.C.V. Con trole, Postbus 163, Rijswijk. termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeen teraad. Tevens ligt vanaf bovengenoemde datum een maand ter inzage het bestemmingsplan „Hulst". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aange brachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde ter mijn bezwaren nidienen bij GjS. BudeL Vanaf 22 maart ligt gedurende een maand ter in zage bet vastgestelde 'bestemmingsplan „Meemortel". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Heeze. Vanaf 19 maart ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „Wegstation Heeze". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Prinsenheek. Vanaf 22 maart Kgt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „De Staart". Ge durende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeentenaad. Vlissingen. Vanaf 19 maart ligt gedurende een maand ter inzage bet ontwerp le planverandiering van het- bestem mingsplan „West-Souburg". Gedurende bovengenoemde ter mijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeente raad. Reimerswaal. Vanaf 22 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Krabbendijke- Rijksweg". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Westerschouwen. Vanaf 24 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Duin polder". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Zeeland. Vanaf 22 maart ligt gedurende een maand ter inzage 'het verzoek van DOW Chemical {Nederland) B.V. te Terneuzen om vergunning ingevolge de Wet inzake de luchtverontreiniging tot het uitbreiden en wijzigen van de ethyleenoxydefabriek aan de Herbert H. Dowweg te Ter neuzen. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwa ren (gericht aan G.S.) worden ingediend bij B. en W. van Terneuzen. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens een op 8 april a.s. te houden hoorzitting op het ge meentehuis te Terneuzen te 11.15 uur. Gemachtigde, d.e niet zijn ingeschreven als advicaat of procureur, dienen te zijn voorzien van een schriftelijke lastgeving. RADIO Dinsdag 30 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 13.00 uur: „Rozenkwekers schakelden over op de teelt van orchldieën", vraaggesprek Dr. G. Schol ten, Proefstation voor de bloemisterij Aalsmeer over oorzaken en gevolgen van de sterke uitbreiding van deze teelt. „Nieuws uit diverse sektoren van de landbouw". Vrijdag 2 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.5013.00 uur „Serie beleid bezien: de beschermings- en bestrijdings middelen II", vraaggesprek met Dr. N. van Tiel, direkteur PD. Wagenangen. NOGMAALS WIE FINANCIERT MET VERSTAND HOUDT GELD IN DE HAND! Tot onze spijt zijn in het artikel van de vorige week „Wie financiert met verstand, houdt geld in de hand" in de toe gepaste formule voor de berekening van het rentepercentage enkele onduidelijkheden geslepen. De formule eo de toelichling daarop, wat betreft de be tekenis van de gebruikte letters, moest luiden: 2 x A x K rente N x (T 1) waarbij A - het aantal aflossingen per jaar K - kosten van de lening (verschil tussen netto ont vangen bedrag en totaal terug te betalen be drag N - netto ontvangen bedrag T - aantal termijnen LANDBOUWSCHAP NEEMT KONTRAKTPRODUKTIE ONDER DE LOEP Naar een wettelijke regeling van kontraktproduktie? Dat is de vraag die de Begeleidingscommissie Kontrakt produktie Intensieve Veehouderij zich heeft gesteld. De Commissie heeft haar bevindingen vastgelegd in een 'discussie-nota. In zijn vergadering van maart heeft het bestuur van het Landbouwschap deze nota aanbevo len ter verdere bespreking in het bedrijfsleven. De Be geleidingscommissie Kontraktproduktie is een jaar gele den door het Landbouwschap ingesteld. De Commissie kreeg tot taak het opstellen van algemene leveringsvoor- waaiden te bevorderen; de rechtspositie van de produ cent te versterken en na te gaan in welke richting de Kontraktproduktie zich verder dient te ontwikkelen. De produktie op kontrakt neemt in de veredelingsland- bouw een tamelijk belangrijke positie in. Naar schatting wordt 40 a 45% van de slachtvarkens, 90 van de slachtkuikens en 65 a 70 van de siachtkalveren op kontrakt gemest. De Commissie is van mening dat de positie van de individuele agrarische producent ten op zichte van industrie en handel versterkt kan worden. Als mogelijkheden voor verbetering van de positie van de boer ziet de Commissie de voorlichting aan en „be wustwording" van de boer. Op dit 'gebied kan nog veel gebeuren. Door kollektief overleg tussen landbouw en industrie dienen algemene voorwaarden te worden op gesteld. Verder zou een wettelijke regeling van de kon traktproduktie het sluitstuk kunnen zijn. De Commissie komt tot de konklusde dat het op dit ogenblik nog niet gewenst is om een wettelijke regeling van de kontrakt produktie te bepleiten, gezien de stand van zaken rond de voorlichting en het overleg- IN verband m'et de steeds weerkerende klachten over wild- en vogelschade heeft de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap dezer dagen een bespreking georganiseerd waaraan werd deelgenomen door de dienst Faunabeheer, Wildschadekommissie, afde lingen van de K. N. Jagersvereniging en de besturen van de vereniging van postduivenhouders. Tijdens deze bij eenkomst zijn de problemen die zich op dit tterrein voor doen uitvoerig aan de orde geweest. Daarbij werd de noodzaak tot een zo doeltreffend mogelijke bestrijding van schadelijk wild en gevogelte onderschreven. Door de K. N. Jagersvereniging zal evenals in voor gaande jaren in georganiseerd verband op houtduiven worden gejaagd. Daarvoor zijn reeds verschillende data voorgesteld. Met de vereniging van postduivenhouders werd de bestrijding van verwilderde postduiven tijdens de verplichte ophokperiode besproken. Daarbij bleek dat er in principe geen bezwaar bestaat. Het werd echter door de vertegenwoordigers van de postduivenhouders nood zakelijk geacht deze zaak eerst goed in eigen kring voor te bereiden, teneinde moeilijkheden te voorkomen. Beslo ten werd dit jaar geen georganiseerde aktie tegen verwil derde postduiven te voeren, maar wel tijdig de nodige maatregelen te nemen om in 1977 met een dergelijke ak tie te kunnen beginnen. Aan de gemeentebesturen is inmiddels geadviseerd de ophokperiode voor postduiven dit jaar te willen vaststel len van 29 maart tot en met 8 mei. Door de dienst Faunabeheer wordt gewezen op de noodzaak, bij eventuele schade, direkt de jachtgerechtig- den te waarschuwen en bij ernstige schade de wildschade kommissie daarvan op de hoogte te stellen. Overigens is de dienst Faunabeheer gaarne bereid tot het verstrekken van alle gewenste gegevens dienaangaande. Adres Fauna beheer en Wildschadekommissie, Landbouwcentrum, Westsingel 58, Goes (tel. 01100 16440).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 2