.Sellotape" schuimstofband Verstekbak met boveriklem „Sellotape" tochtband Ron regenwater, opvang, niveauregelaar Oordoppen tegen geluidshinder Vulmortel Keramische sierblokken strips en tegels Sellotape B.V., Postbus 2151 te Utrecht, een bekende naam op het gebied van verschillende soorten plakband, brengt deze maand een nieuw produkt in de handel, onder de naam. „Sellotape" schuimstofband. Ditmaal een twee zijdig klevend bevestigingstape van 20 mm breedte, dat vooral een zeer goede schuif vastheid bezit. Juist omdat de tape aan beide kanten plakt is het bijzonder geschikt om diverse voorwerpen aan Wanden te bevestigen en ook voor een duurzame verbinding van materialen met een glad op pervlak, zoals hard P.V.C., perspex, glas, roestvrijstaal, al- luminium enz. „Sellotape" schuimstofband is zelfklevend. De verbinding ontstaat dus onmiddellijk. De hechting neemt echter nog geleidelijk toe: deze verdubbelt zich binnen 24 uur. Hoe gladder de oppervlakken, des te duurzamer is de bevestiging. Enkele gebruiksmogelijkheden voor toepassing zijn: het bevestigen van plastic houders voor zeepbakje, drinkglas, tandenborstels, papier-tissues, etc. aan tegel wanden in badkamers, het ophangen van posters, foto's e.d. aan de wand; het vastzetten van vloerkleden, tapijttegels, lopers e.d. op de vloer. Een strookje van 3 cm lengte kan aan gewicht ca. 200 gr. dragen. Is het groter of zwaarder dan moet meer tape ge bruikt worden. Aanbevolen wordt het voorwerp met min stens twee gelijke stukjes band langs twee zijden aange bracht te 'bevestigen. Voor een juiste werkwijze moet eerst de plaats van bevestiging nauwkeurig bepaald worden en zowel het te bevestigen voorwerp als bevestigingsplaats droog - stof- en vetvrij gemaakt worden. De strookjes band op het voorwerp aanbrengen, goed aandrukken, schutpapier verwijderen ter bestemder plaatse aanbrengen en nogmaals goed aandrukken. De nieuwe verpakking, een zogenaamde „schuifblister", is uitgevoerd in het bekende „Se Ho tape-blauw". Op de ach terzijde van de blister is een duidelijk geïllustreerde ge bruiksaanwijzing opgenomen en zijn enige toepassingsmo gelijkheden vermeldt. Door de toegepaste verpakking kan de rol na gebruik daarin weer opgeborgen worden, zodat gebruiksaanwijzing e.d. onbeschadigd blijven. Er zit 5 meter „Sellotape" schuim stofband op een rol, dikte 0,8 mm, breedte 19 mm. De win kelprijs bedraagt 5,90 inclusief B.T.W. Warmteverlies in een woning als gevolg van tochtende kieren van ramen en deuren gaat door de stijgende energie prijzen steeds meer geld kosten. Sellotape B.V. heeft na groot succes in de koude Scandinavische landen, een geheel nieuwe uitvoering tochtband in verkoop genomen. Tochtband dat zeer duurzaam is in vergelijking met an dere schuimstofbanden, niet verkleurt niet brokkelig wordt bij veroudering, dus jaren later ziet „Sellotape" tocht band er nog als nieuw uit. Dankzij de speciaal bewerkte rugzijde is reinigen ook geen probleem. Een vochtige doek is alles wat nodig is, tijdens de lange levensduur schoon te houden. „Sellotape" tochtbank is zó samenpersbaar dat het niet al leen geschikt is voor normale raam- en deursponningen, maar ook voor de kleinste kieren. Het wordt in rolvorm geleverd. Omdat het op een speciale kern is gewikkeld, is de gehele rol bruikbaar, inclusief de laatste wikkel, dus geen mate- riaalverlies. Het kan direkt worden aangebracht daar er geen schutlaag is die eerst verwijderd moet worden. De prijs is 3,50 inclusief B.T.W. voor een rol van 9 mm breed', 4 mm dik en 6 m lang. De Kon. Fabrieken J. Nooitgedacht Zn, Postbus 1 te Ylst brengt een nieuw type verstekbak in de handel die bijzonder handig is voor het op een juiste wijze in verstek zagen. Deze verstekbak is n.l. voorzien van een speciale stalen beugel met klem schroef waarmee hout tot 35 mm dikte dat in verstek gezaagd moet worden muurvast gezet kan wordea Een speciale rubberbeschermdop voorkomt be schadiging van het hout. De beugel loopt in een groef en kan naar elk gewenst punt in de bak worden versohoven. De verstekbak is vervaardigd van prima kwaliteit beuken hout en is voorzien van een aanslag waarmee hij' kan wor den aangezegd) of in de werkbank kan worden vastgeklemd. Naast het basisrnodel van 30 cm dat 19,90 incl. B.T.W. kost is er ook een grotere maat van 40 cm en een zgn. „professionele" bak. Verkrijgbaar in zgai. „Verkooprekken" in „Doe het zelf" en gereedschapswinkels. Fustmarkt - Waddingxveen - Postbus 90 - tel. 01828—4772 brengt een bijzorider listig appa raatje in de handel, dat in een regenafvoerpijp kan worden ge monteerd en er voor zorgt dat regenwater door deze aftapmoge lijkheid, via een stukje tuinslang in de regenton of ander opslagmo gelijkheid terecht komt. Wanneer het regent vult die ton zich tot de rand. Verder dan de rand komt het water niet, dus overstromen is er niet bij. Voor het aanbrengen van deze regelaar moet een stukje pijp uit gezaagd worden ter lengte van de RON minus de beide uiteinden voor het opschuiven op de bestaande regenpijp. De hoogte waarop een en ander moet gebeuren kan zelf bepaald worden en hangt af van de hoog te .van het opvangreservoir. Aan het apparaat zit n.l. een nylonkraantje waarmee afgetapt kan wordien en waarop het stukje tuinslang kan worden geplaatst. Wanneer bijv. op een regenton wordt aangesloten moet de slang recht in de bovenrand lopen ca. 5 cm van de bovenkant van de ton. De RON is verkrijgbaar voor de meestgangbare maten van afvoerpijpen 7080 mm, en 100 mm. Eigenlijk niet bepaald thuishorend in deze rubriek maar toch het wetens waard voor bestuurders van trekkers, maaidorsers en andere nogal de nodige decibels het nodige lawaaimakende land- en tuinbouwwerktuig, voor werk plaatsen enz. zijn de oordoppen tegen geluidshinder die 3 M Nederland B.V. - (Postbus 193 - <Leiden - tel. 07169330, sinds kort op de markt brengt. Deze 3 M oordopjes van kunststof type 8773 reduceren het lawaai op de hogere en daardoor gevaarlijke frequenties terwijl de lagere spreek- 'frequenties gemakkelijk verstaanbaar 'blijven. In het gebied van 1252000 Hz verzwakken ze het geluid met 2030 Decibel in het bereik van 4000—8000 Hz met ca. 40 decibel. Ze zijn degelijk van constructie en laag geprijsd. Zo laag in ieder geval dat ze niet langer gedragen behoeven te wor den dan hygiënisch verantwoord is. Zijn ze vuil. U gooit ze gewoon weg! 3 M oordoppen hebben een voorgevormd non-poreus op pervlak, blijven daardoor langer schoon dan de handge- vormde typen en de sponsachtige en poreuze oordoppen. Bo vendien is de kans op vervuiling van de oordop en de ge hoorgang aanzienlijk geringer. Ze passen in vrijwel ieder oor want dank zij een concentrisch aflopende flens is het oordopje voor vrijwel iedere gehoorgang op maat. Voor gro tere openingen kan het eerste flensje er heel eenvoudig van afgetrokken worden, waardoor het dopje dichter in het oor geplaatst kan worden. Ze zijn licht, soepel en comfortabel in het dragen omdat het zachte materiaal zich volledig aan de gehoorgang aanpast. Een handig handigreepje zorgt er voor dat de dopjes eenvoudig zijn aan te 'brengen en te ver wijderen. Zal ik de loodgieter roepen of moet ik maar liever wachten tot je uiteindelijk tot de kon- klusie komt dat je het toch niet voor elkaar (kunt krijgen? De Steenbok b.v. te Reuver (L.) postbus 24tel. 04704 1540 brengt via de bouwmaterialenhandel enkele keramische produkten op de „Doe het zelf" markt. In de eerste plaats de z.g. keramische sierblokken, die zowel binnen- als buitenshuis voor het maken van scheidings muren (wanden) toegepast kunnen worden en door hun vormgeving, variatiemogelijkheden en keramische af werking in een modern interieur passen. De naam van deze sierblokken is Agumiek Claustra's en zijn verkrijg baar in 4 soorten, alle in natuurlijke, keramische striik- tuur in de kleur mat beige - bruin. De afwerking is de coratiever dan de reeds veel toegepaste betonsierblokken. Vervolgens de Agumiek strips, voor het verfraaien van bestaande wanden binnenshuis. Het zijn fijne, extra hard gebakken platte steenstrips in de afmeting van 200 mm breed, 45 mm hoog en 12 mm dik en verkrijgbaar in de kleuren ivoor-wit, groen, oudbruin, beige-bruin en antra ciet, mat of halfmat. De strips kunnen met speciale tegel- lijm op bestaande wanden worden aangebracht mits deze droog en stofvrij zijn. Door de gladde struktuur gemak kelijk te onderhouden. En tenslotte de mat verglaasde Agumiek-plavuizen, die vooral door hun dikte van slechts 1,2 cm bijzonder ge schikt zijn als vloerbedekking toegepast te worden zonder dat men in moeilijkheden komt met plinten of onderkan ten van deuren. De ondervloer moet wel goed dragend (beton) zijn. De maat van deze tegels, die in dezelfde kleuren als de strips verkrijgbaar zijn, is 20% x 20%, zo dat er pl.m. 23 in een m2 gaan. De slijtvastheid van deze tegels is bijzonder goed en kan dan ook voor veel belopen ruimten toegepast worden. Vulmortel van Frencken fabrieken BjV. te Weert - post bus 20 - tel. 0495036850 - is een produkt op basis van kunststofdispersies en anorganische toeslagstoffen. Een uni verseel reparatiiemiddel met talloze toepassingsmogelijk heden, zowel binnen als buiten, en hoort daarom eigenlijk binnen handbereik van iedere doe-het-zelver te staan. Eigenschappen: De verwerking van Vulmortel is zeer eenvoudig. Het produkt is klaar voor gebruik. Verwerking kan geschie den met een plamuurmes. Voordat men aan de slag gaat moet elke ondergrond steeds stof- en vetvrij worden gemaakt. Aanslag en los zittende resten verwijderen met b.v. een staalborstel. Vulmortel hecht bijzonder goed aan hout, beton, steen, glas, metalen en vele kunststoffen. De droogtijd van Vulmortel is ca. 1 2 uur. Bij zeer dikke lagen is de droogtijd langer. Diepe gaten en scheuren bij voorkeur in twee of drie lagen vullen, telkens met tussenpozen van ca. 20 min. Voor het egaliseren van vloeren kan Vulmortel op strijk- dikte worden gebracht met een beetje water. Vulmortel is overschilderbaar met alle gebruikelijke verfsoorten. Vulmortel bevat geen brandbare oplosmiddelen. Gereedschap kan direct na gebruik met water worden schoongemaakt. Vulmortel is gevoelig voor lage temperaturen: dus vorst- vrij bewaren en niet beneden 5° C verwerken. Aangebroken verpakkingen goed sluiten, waardoor Vul mortel onbeperkt houdbaar blijft.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 6