Zitdagen s AGENDA /o9<? [0da\ 19 maart: Afdeling Krabbendijke - Voorjaarsvergadering en Gezinsavond in het Cultureel Centrum te Krab- öendijke te 20.00 uur. Vertoning ZLM-journaal. 19 maart: Afdeling Yerseke der ZLM. Algemene vergadering in hotel „'De Oesterbeurs" Yerseke, aanvang 19.30 uur. Lezing door de heer J. Markusse over Algemene aspecten in de landbouw en vertonnig ZLM-journaal 1975. ALGEMENE VERGADERING N.F.O. Op vrijdag 12 maart houdt de N.F.O. in het Jaarbeurs Congres Centrum te Utrecht haar algemene vergadering aanvang 13.30 uur. Naast behandeling van de jaarstukken 75, begroting 1976 enz. houdt dr. ir. S. J. Wertheim van het Proefstation voor de fruitteelt te Wilhelminadorp een inleiding over: „Hoe houden wij in de naaste toekomst het fruitteeltbedrijf op peil". INLEVERING KWIKRESTANTEN POOTGOEDONTSMETT1NG Belanghebbenden, in de eerste plaats pootgoedtelers aan gesloten bij de Keuringsdienst Delta-Nederland, worden er op gewezen dat door een Kwik Commissie, geformeerd uit de Gewestelijke Raden voor het Landbouwschap, de Con sulentschappen en de Keuringsdienst Delta-Nederland, een inlevering van kwikrestanten is georganiseerd. Voor de uitvoering daarvan is het noodzakelijk dat dege ne die met kwikhoudende middelen pootgoed heeft ontsmet dit schriftelijk meldt bij de Stichting Keuringsdienst Delta- Nederland, Postbus 122 in Goes, welke dienst met de uit voering van de organisatie is belast. Degenen die reeds eerder een opgave van kwikrestan- ten hebben ingestuurd behoeven dit niet op grond van deze bovenstaande mededeling nogeens te doen. Keuringsdienst Delta-Nederland BESTEMMINGSPLANNEN De urne. Vanaf 3 maart ligt gediurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan „Bejaardenwonin gen 't Hofke". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend kunnen gedurende bovenge noemde termijn bezwaren indienen bij G.S. 's-Hertogenbosch. Vanaf 3 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde "bestemmingsplan „Uilen burg I". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Oostburg. Vanaf 2 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Ghistelkerke". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwa ren indienen bij G.S. Tholea Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan „Gorishoek". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Woensdrecht. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Zuidgeest". Zij die zich tijdig met "bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indie nen bij G.S. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Eindredaktie: Ing. J. F. Blanksma, M. van Wezel, Grote Markt, Goes, Postbus 46 (Tel 01100 - 15010, huis 01185 - 1422.) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 DEMONSTRATIE ZAADBEDBEREIDING BIETENLAND OP THOLEN Het CAR. Goes deelt ons medei dat in de eerste helft van april zo kort mogelijk na de inzaai van bieten in de praktijk een erkende demonstratie zal worden gehouden met werk tuigen voor het zaaiklaar maken van "bietenland. De demonstratie zal plaats vinden op het bedrijf van de heer A. M. van Engelen, Zeedijk 2 te Oud Vossemeer op Tholen. Het perceel is ongeveer 10 ha groot en bestaat uit klei grond van plm. 35 afslibbaar. Er is na het ploegen geen voorbewerking toegepast. Er zal worden gedemonstreerd met zowel aangedreven als niet-aangedreven werktuigen. De opdracht is, in zo wei nig mogelijk bewerkingen een oppervlakkig verkruimeld, goed geëgaliseerd zaarbed te bereiden met een gelijkmatige, kleine werkdiepte. De eisen, die moeten worden gesteld aan een zaaibed voor bieten komen door de voortschrijdende mechanisatie steeds hoger te liggen. Eindafstandzaai vereist een gelijkmatige opkomst. Daarbij vereisen de zesrijige rooisystemen een regelmatig gewas en een zeer goede vlakligging van het perceel. De chemische onkruidbestrijding vraagt om een kluitvrije toplaag. De demonstratie wordt georganiseerd door de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Tholen en St. Philipsland" in sa menwerking met het Consulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij te Goes, Het Consulentschap voor Werktuigen en Arbeid te Wlageningen en het Instituut voor Rationele Suikerproduktie te Bergen op Zoom. Datum en programma van de demonstratie zullen in ons blad nog na der bekend worden gemaakt. STAGE-ADRES GEZOCHT OP VEEHOUDERIJBEDRIJF Een jong echtpaar Mackay uit Australië zou dit voorjaar graag voor enige tijd naar Nederland komen om mee te wer ken op een modern veebedrijf. Zij zijn 27 en 22 jaar en het is hun bedoeling na hun verblijf het ouderlijk veehouders bedrijf over te nemen. Mocht U een mogelijkheid weten voor dit echtpaar wilt U dan zo spoedig mogelijk kontakt opnemen met de Stich ting Uitwisseling, Postbus 97, Bergen (N.-H.), tel. 02208 6144. GOES OOSTBURG: woensdag 17 maart in café „De Windt". TERNEUZEN: woensdag 17 maart in hotel „Des Pays Bas". MIDDELBURG: donderdag 18 maart in hotel „De Eendracht", van 1—4 uur. ZIERLKZEE: donderdag 18 maart in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: donderdag 18 maart in hotel „De Koren beurs". BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 18 maart in café „De Pelikaan", van 11.0012.00 uur. PRAKTIJKADRES GEZOCHT Voor een periode van 10 weken in mei, juni en juli zoekt een leerling van de M.L.S. te Gouda, oud 22 jaar een praktijkadres in Zeeland op een gemengd bedrijf. In de weekenden afwezig. Opgave bij N. v. d. Graaf, Beukenlaan 29 te Oostkapelle, tel. 01188—2305. UITBREIDING VERORDENING VERGEUNGSZIEKTE BIJ BIETEN IN NOORD-BRABANT Evenals dit voor de gehele provincie Zeeland geldt, is nu ook voor de geWele provincie Noord-Brabant de verordening van kracht geworden dat het verboden is om na 1 aprU van elk jaar suikerbieten, voederbieten en afvdl van suikerbieten en voederbieten, voorzover daar aan blacfvonming voorkomt, voorhanden en in voorraad te hebben. Suikerbieten, voederbieten en afval van sui kerbieten en voederbieten zijn meestal besmet met een viris, dat de vergelingsziekte veroorzaakt. In kuilen ko men kuilkrizen voor. Wanneer deze voedsel opnemen van de uitgelopen bieten, nemen zij ook een hoeveelheid virus op De kuilluizen verlaten op een zeker moment de kuil en vliegen het land in. Wanneer deze dan op bietenpercelen terecht komen, worden de bietenplantjes, waaraan ze sap onttrekken, besmet met het virus, dat de vergelingsziekte veroorzaakt. Later komen de perzikbladluizen vanaf de winter- waarden op de bietenpercelen aan en kunnen dan plan ten, die al door de kuilluis met virus besmet zijn, be zoeken. De perzikbladluis neemt dan het virus op en is het gehele seizoen in staat om elke biet, die hij bezoekt, te besmetten met virus. Dus moet ervoor gezorgd worden, dat voordat de bie tenplantjes bovenkomen, er geen kuilluizen zijn, die de besmetting vanuit de kuil naar het perceel kunnen over brengen. Daarvoor is het nodig dat na 1 april van elk jaar geen suikerbieten, voederbieten en afval van sui kerbieten en voederbieten voorzover daaraan bladvor ming vooikomt, voorhanden of in voorraad zijn. Dit betekent een vergelingsziekte. bijdrage ter bestrijding van de St. Michielsgestel. Vanaf 8 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Es- scheweg-Eikenlaan". Zij diie zich tijdig met 'bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die beiwaren heeft tegen de onthouding van goed keuring door G.S. kunnen gedurende -bovengenoemde ter mijn beroep instellen bij de Kroon. Veldhoven. Vanaf 8 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „De Plank". Slechts zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring kunnen gedurende bovengenoemde termijn be roep instellen bij de Kroon. Wissenkerke. Vanaf 8 maart ligt gedurende veertien dagen ter inzage het bestemmingsplan „Herziening Sehotsman- Ruiterplaat". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Aarle-RixteL Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „De Koude Maas II". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Nuenen c.a. Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Kop van Refeling". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Oisterwijk. Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Merodëlaan-Noord- zijde". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen. Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan „Zaamslag". Gedu rende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden in gediend bij de gemeenteraad. RADIO Dinsdag 16 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 13.00 uur: „De praktijk van "beëindiging van een landbouw bedrijf op termijn", vraaggesprek met drs. J. H. M. Kien- huis, wnd. dir. Alg. Zaken, Milieu en Planologie ministerie van Landbouw en „Hoe rekent het L.E.I.". Vrijdag 19 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50— 13.00 uur: Serie „Beleid bezien": de beschermings- en -be strijdingsmiddelen, vraaggesprek met dr. N. van Tiel, diirek- teur P.D. Wageningen. EERSTE VOORLOPIG COMMENTAAR LANDBOUWSCHAP OP NIEUWE LANDBOUW PRIJZEN O ET Landbouwschap is er over teleurgesteld, dat niet de voorgestelde 10,6 prijsverhoging is bereikt, maar men slechts tot 7*—V/2 prijsverhoging is geko men, te meer daar het al het mogelijke gedaan heeft om de gerechtvaardigde wensen te verdedigen bij de minister van Landbouw, het Europees Parlement en de Europese Commissie. Minister Van der Stee heeft overigens de wensen van het Landbouwschap steeds als redelijk er kend; hij heeft zich over Raadsbesluiten niet tevreden getoond. Het Landbouwschap acht het meer dan ooit gewenst en noodzakelijk dat de Nederlandse overheid de reeds eerder door het bedrijfsleven gevraagde lastenverlichting tot stand brengt. Uit de eerste informaties cohcludeert het Landbouw schap dat de EG-Raad van landbouwministers wel enige aandacht heeft besteed aan de wensen van het bedrijfs leven. Desondanks is er onvoldoende rekening meege- houden. het Landbouwschap handhaaft zijn ernstige bezwaar tegen de z.g. cautie-regeling die gericht is op de af zet van 400.000 ton magere melkpoeder. De regeling wordt door het Landbouwschap afgewezen omdat de veredelingslandbouw de financiële last van de melk- poederafzet moet dragen. De interventieprijs van ma ger melkpoeder is niet afgeschaft, daarentegen wel verlaagd. de afbraak van de monetaire compenserende grens bedragen is voor Nederland weliswaar niet volledig, er is echter nog geen sprake van een evenredige afbouw in vergelijking met de grensbedragen in West-Duits la nd. het Landbouwschap meent dat de onzekerheid over de werking van het graanbeleid niet is weggenomen. het Landbouwschap constateert dat de EG-Raad van de landbouwministers t.a.v. het suikerbeleid de uitloop voor z.g. B- of halfvette suiker Iets meer n.l. 25 l.p.v. 171/2 doch onvoldoende verruimd heeft. Het Landbouwschap zal zich nog nader beraden op de inhoud van de in Brussel genomen besluiten. Het zal op korte termijn een onderhoud hebben met de Nederlandse minister van Landbouw.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 2