EREGALERIJ Zitdagen AGENDA KRING OOST- EN MIDDEN-BRABANT DER ZLM Algemene ledenvergadering te houden op donderdag 4 maart 1976 in het „Kruispunt" te Geldrop, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Financieel overzicht 1975. 4. Verslag Kascommissie. 5. Ingekomen stukken en mededelingen. 6. Verkiezing Commissieleden: zittend en herkiesbaar: Veehouderijcommissie J. Hoogendoorn, Helenaveen en M. van Steenbergen, Weert. Tuinbouwcommissie P. A. Hoogenboom, Heleneveen. Recreatiecommissie D. Engelen, Eindhoven. Redaktieraad W. van Veldhuizen, Aarla-Rixtel. Eventuele tegenkandidaten indienen voor aanvang van de vergadering. 7. Wijziging Huishoudelijk Reglement (ter inzage bij de Kringsecretaris en afdelingssecretarissen). 8. Rondvraag. 9. Lezing door de heer Ir. A. Talstra van het Oonsulent- schap te Eindhoven: „Hébben alle rundveehooiderijbe- drijven nog toekomst". 10. Gedachtenwisseling. 11. Sluiting. Het Bestuur, W. VAN VELDHUIZEN, voorzatter. H. J. JUIJN, sekretaris. MANIFESTATIE JONGE AGRARRIËRS Op vrijdag 12 maart organiseert de stuurgroep 3 CJ.O. een manifestatie van jonge agrariërs in de Markthal te> Barneveld. Aanvang 10.30 uur. Sluiting 15.00 uur. Nadere bijzonderheden op de P.JZuid-Geluiidpagina 1 maart: Afdeling Wolfaartsdijk. Algemene vergadering in hotel „Qssewaarde" te 19.30 uur. Sprekers: J. B. Meijer en P. M. F. Bom over ruilverkaveling. 2 maart: Afdeling Middelburg. Familieavond in „Neder lands koffiehuis" te Middelburg te 20.00 uur. Onderwerp: Drinkwater voor waterland film. 3 maart: Afdeling Kapelle. Algemene vergadering in hotel „De Zwaan" te 20.00 uur. 9 maart: Afdeling Brouwershaven. Algemene vergadering in hotel „Jacob Gats" te 19.30 uur. Spreker: C. Paauwe over belastingen en financiën. 3 maart: Afdeling Aagtekerke. Jaarvergadering in „Ama- citia" te Aagtekerke te 19.30. uur. Spreker: de heer Blok over „Reisindrukken van Tasmanië". KLEINFRUITTEELTMIDDAG TE KAPELLE op donderdag 11 maart in de kantine van de Veiling Kapelle. Aanvang 13.30 uur. Sprekers zijin: Ir. J. Dijkstra - fruitteelitoonsulentschap - „Knelpunten in die kleinfruitteelt". G. Geense - Tuinbouwer Goes - „Wat kunnen we als teler doen aan kilo-opbrengst en kwaliteit". A. J. Berman - Kapelle - „Mijn ervaringen als kleinfruit- teler". forumdiscussie o.Ijv. ir. Sytstra. AFSCHEID F. C. HANSE ALS SECRETARIS KRING SCHOUWEN-DUIVELAND De op 20 februari j.l. gehouden ledenvergadering van de Kring Schouw en-Lhiiv eland van de Z.L.M. stond deze keer in het teken van het afscheid van de kring secretaris de heer F. C. Hanse. Officieel vervulde de heer Hanse sinds 1937 deze funk- tie, maar een aantal jaren daarvoor verving hij reeds zijn vader, die wegens ziekte deze taak vervroegd moest be ëindigen. De heer Hanse heeft in zijn werkzaam leven veel funkties vervuld, waardoor hij in agrarisch Schou- wen-Duiveland de vertrouwensman werd van zeer velen. Tot 1947 wos hij distriktsbureauhouder van de Provincia le Voedsel Commissaris. Voorts was hij gedurende lange jaren seketaris-penningmeester van de Onderlinge Ha- gelverzekering en de Onderlinge Veeverzekering. De Onderlinge Motorvoertuigen-verzekering vond zijn oorsprong in de kring Schouiven-Duiveland en ook hier van was de heer Hanse distriktsvertegenwoordiger. Tussen deze werkzaamheden door was de heer Hanse de motor bij het organiseren van Z.L.M.-tentoonstellin gen, maar ook in tijden van ramspoeden tijdens de over leg bij evakuaties en de( watersnoodramp van 1953 en de herverkaveling -vervulde hij een sleutelpositie. Ook de Z.L.M. als organisatie heeft aan hem als sekre taris van de grootste kring veel te danken. ,£>e Z.L.M. en de heer Hanse hoorden bij elkaar1', aldus voorzitter Doe- leman in zijn toespraak op deze druk bezochte af scheids vergadering. Een stereoinstallatie en een fiets waren het tastbaar blijk van waardering van de zijde van de kring voor het vele werk dat door de heer Hanse gedurende zo veel jaren werd verricht. De grote waardering voor de door hem ingenomen vertrouwenspositie werd onder streept door zijn benoeming tot ere-lid van de kring Schouwen-Duiv eland. De voorzitter van de Z.L.M. ir D. Luteijn sloot zich in zijn toespraak aan bij de waardering, vanwege de kring aan de heer Hanse betoond en bood hem namens de Z.L.M. een doos met diverse soorten wijn aan. De heer K. A. van Langeraad sprak als oudste be stuurslid en haalde daarbij veel herinneringen op uit de periode Hanse. Ook de heer J. Koopmans uit Haamstede urist in zijn toespraak veel uit het verleden te memoreren. De band Hanse-Z.L.M. werd op Schouwen-Duiveland een begrip en zal dit voorhands blijven, immers door de ledenvergadering werd met vrijwel algemene stemmen als opvolger benoemd de heer M. Hanse, een neef van de scheidend sekretaris. Wij wensen de heer F. Hanse met zijn vrouw nog veel goede jaren toe om van een verdiende rust te genieten. Op 1 maart a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer C. J. CLEMENT in dienst trad op het bedrijf van P. I. Markxisse te Kort- gene. Onze hartelijke gelukwensen met dit jubileum. AOMÏ N! - •IB EN /IfS&UREAU ZLM i nu mini mini i GOES HULST: maandag 1 maart in „The Clipper". WESTKA1PELLE: maandag 1 maart in .Kasteel van Batavia", van 9.15—12.30 uur. KOUDEKERKEwoensdag 3 maart in hotel „Walche ren", van 9.00 tot 1.00 uur. OOSTBURG: woensdag 3 maart in café „De Windt". WISSENKERKE: woensdag 3 maart in hotel „De Kroon". MIDDELBURG: donderdag 4 maart in hotel „De Eendracht", van 1.004.00 uur. ZIERIKZEE: donderdag 4 maart in hotel „Huis van Nassau". Willen degenen die hun aangiftebiljet reeds hiehben ontvangen, dit zo spoedig mogelijk doorzenden aan ons bureau. OPEN DAGEN PROEFBOERDERIJ „DE VLIERD" Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Proef- boerderij voor het Rivierengebied „De Vlierd", Inktfortse- weg 11 te Bruohem, worden op woensdag 10 en donderdag 11 maart 1976 „open dagen" gehouden. Belangstellenden worden uitgenodigd tussen 10.00 en 12.00 uur 's morgens en tussen 13.30 en 15.30 uur 's middags op eigen gelegen heid een bezoek aan het bedrijf te brengen. De Proefboerderij beschikt voor het onderzoek op het ge bied van de melkveehouderij over een afdeling met 90 melk koeien met bijbehorend jongvee. Op deze afdeling wordt onderzoek gedaan op het terrein van de voeding, beweiding, kalveropfok, mastitisbestrijding, klauwverzorging en drach tigheid. Daarnaast beschikt „De Vlierd" over een afdeling vleesveehouderij met een capaciteit van 240 stieren. Op deze afdeling wordt onderzoek gedaan op diverse terreinen zoals verbetering van stailkliimaat bij de opfok van stieren, huis vestingssystemen, rassen en kruislingen, afzet van vlees stieren op verschillende leeftijden. Verder worden ook op het gebied van de graslandexploi tatie en de graslandinzaai proeven genomen, alsmede op het terrein van de snijimaisteelt, waaronder rassenproeven van snijimads. Het is de bedoeling op die te houden „open dagen" aan alle belangstellenden „uitgebreide" informatie te verstrekken over de resultaten van de gehouden proeven en hen boven dien kennis te laten nemen van de lopende proeven. STUDIEDAG NED. ZOÖT. VERENIGING De Ned. Zoötechnische Vereniging houdt op dinsdag 30 maart a.s. in het Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht een studiedag over Dierlijke produkten van zoogdieren en de gezondheid van de mens. Aanvang 11.00 uur. Een viertal sprekers van naam be lichten in hun inleidingen die positieve en negatieve aspek- ten van dit onderwerp. Ook niet-leden zijn welkom. Deze dienen zich schriftelijk aan te melden bij de secretaris van de Nederlandse Zoötechnische Vereniging, Binckhorstlaan 1, Voorburg onder vermelding of zij aan de gezamenlijke koffiemaaltijd h f 12,50 willen deelnemen of niet. BESTEMMINGSPLANNEN gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Veldhoven. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Cobbeek". Slechts zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring kunnen gedurende bovengenoemde termijn be roep instellen bij de Kroon. Westkapelle. Vanaf 19 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Buitengebied". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Zeeland (N.-Br.). Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Kom Zeeland". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, alsmede een ieder dde bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. EerseL Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde herziening van „voorschriften be stemmingsplan Steensal 1966 en Steensel 1971". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een iedier die beawaren heeft tegen de in het ont werp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovenge noemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Oss. Vanaf 18 februari liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-wijzigingen van de bestemmingsplannen „Zuid", „Krinkelhoek" en „Schadewijk". Gedurende boven- RADIO Dinsdag 2 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12*50 13.00 uur „Op welke wijze de inspraak bij de ruilverkaveling Steenderen zijn 'beslag kreeg" en Nieuws uit diverse sek toren voor de landbouw. Vrijdag 5 maart a.s„ Hilversum II (402 meter), 12.50 13.00 uur. „De tfeëindiging van een landbouwbedrijf op ter mijn in de praktijk", vraaggesprek met drs. J. <H. M. Kien- huis, plv. directeur Alg. Zaken, Milieu en Planologie Minis terie van landbouw. Maandag 8 maart a.s., Hilversum I (298 meter), 17.20 17.30 uur: „Het aandeel van landbouw in de ontwikkelings samenwerking", vraaggesprek met ir. G. P. Tiggelman, directeur Agrarische Hulp aan Ontwikkelingslanden - Minis terie van landbouw. genoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. EerseL Vanaf 19 februari Hgt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Eersel-Zuid II". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Geldrop. Vanaf 19 februari hgt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Emopad 1972". Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad ais tot G.S. hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. lieshout Vanaf 20 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Kom Mariahout". Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder dlie bezwa ren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Roosendaal en Nispen. Vanaf 23 februari hgt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan ^Buitengebied '75". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwa ren indienen bij G.S. Berkel-Ensdioh Vanaf 23 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Bos- scheweg Herziening I". Alleen zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijziging kunnen be zwaren indienen bij GjS. Etten-Leur. Vanaf 213 februari ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Uitbreidingsplan in hoofd zaak der gemeente Etten-Leur 1965". Gedurende bovenge noemde tenmjjn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Made en Drimmelen. Vanaf 23 februari liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „De Biesbosch gedeelte 1975" en „Omgeving Raadhuis". Gedu rende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden in gediend bij de gemeenteraad. Wissenkerke. Vanaf 23 februari liggen gedurende 14 da gen ter inzage de wijzigingen van die bestemmingsplannen „Herziening Schotsman-Ruiterplaat" en .Kamperland". Ge durende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. EerseL Vanaf 17 februari ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde wijziging van het bestemmingsplan „Plan tot herziening van het uitbreidingsplan Kom Eersel". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Eindredaktie: Ing. J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (Tel 01100 - 15010, huis 01185 - 1422.) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 i

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 2