Gramoxone garandeert u 'n onkruidvrij zaaibed Dat kan geen grondbewerking u beloven 'Gramoxone' tijdelijk voordeel Westfalia Viscomat melkstroomindicator Tand breukbeveiliging voor de Vicon-Fella cirkelschudders „BODEMVRUCHTBAARHEID" Belastingvrijstellingen bij bedrijfsoverdracht kinderen aan De helpende hand van ICI 19 G. W. van Driel Van Dorsten B.V. te Hoofddorp - post bus 1 - importeur voor Nederland van Westfalia melkleidin- gen en -machines introduceert de Westfalia Visomat. Deze bestaat uit een draagbeugelmelkstel en een melkstroomindi cator voor goed en efficient melken met grupstalmelkleidin- gen. De melkstroomindicator is bevestigd tussen de lange melkslang en de melkleiddng en is gemonteerd op een han dige bevestig ingshaak met een handgreep, waarmee het komplete melkstel met melkstroom indicator gemakkelijk van het ene melkpunt naar het andere kan wor den gebracht. Omdat de melkstroom- indicator tijdens het melken op de hoogte van de mei klei ding hangt, dus boven de koeien, heeft de mel ker gemakkelijk zicht op de ver schillende indicatoren. Zodra de melksnelheid hij een be paald melkstel terugloopt beneden de 0,2 kg per minuut is dit ogenblik kelijk te zien, omdat dan geen melk meer langs het kijkglas vloeit. Het vacuüm wordt niet verlaagd of afgesloten, waardoor het melk stel onnodig lang onder een bepaal de koe zou kunnen hangen. De mel ker weet nu dat het desbetreffende melkstel kan worden afgenomen. Deze indicatoren werken zonder ge bruik te maken van elektriciteit. Er zijn dus geen extra voorzieningen bij de melkleiding noodzakelijk. De melkstroomindicator berust op dezelfde principes als die, die worden gebruikt bij de automatische afname en daar reeds enkele jaren zijn goede diensten hebben bewezen. Om de schade aan opraapwagens, hakselaars en kuilvoer- snijders welke ontstaat bij tandenbreuk tot een minimum te beperken, heeft de Fella fabriek gemeend hiervoor een oplossing te moeten zoeken. De oplossing is een flexibele verbinding, welke tussen de twee tanden per tandgroep be vestigd wordt. Indiien er nu een tand breekt, dan blijft het gebroken ge deelte aan de vaste tand zitten ep komt niet in het te schud den gewas terecht. Deze tandbreukbeveiliging is ook op reeds geleverde Vicon-Fella ciilkelsohudders leverbaar. Al dus Lely Verkoop Nederland b.v. Gedurende vele jaren verscheen, in samenwerking met C.A.R.-Goes, de Fed. v. Ver. v. Bedrijfsvoorlichting op de Zeeuwse Eilanden en Stichting Bevordering Land- bouwkundigonderzoek in Zeeuws-Vlaanderen, zo rond de Kerstdagen het bekende boekje „Landbouwaktuali- teiten voor Zeeland en West-Brabant". In verband met het vele werk dat de rapportering en advisering om trent het toenemend aantal bijstandsaanvragen, als ge volg van de financiële moeilijkheden van de waterover, last eind 1974 voor vele boeren en tuinders, met zich meebracht, kwam uitgave 1975 van Landbouwaktuali- teiten in de verdrukking. Vandaar dat besloten werd seizoen 1975/'76 een aantal brochures te laten verschij nen, waarin aktuele zaken aan de orde worden gesteld. In dit kader is nu onlangs de eerste brochure: .bo demvruchtbaarheid" verschenen. De heer J. Kodde spe cialist bodemaangelegenheden bij het C.A.R.-Goes,'heeft de samenstelling en redaktie ervan op zich genomen Uit de inhoud vermelden we de artikelen: „Eisen die het moderne akkerbouwbedrijf aan de grond stelt", door ing Th. de Vries; „Grondonderzoek op stikstof en bemesting", door J. Kodde; „Teelt en effekt van groenbemestingsgewassen" door J. Kodde; „Organische mest op het akkerbouwbedrijf", door ing. H. W. Lammers en J. Kodde. De brochure is verkrijgbaar bij de Fed. Ver. voor Be drijfsvoorlichting op de Zeeuwse Eilanden tegen over schrijving van 1,50 op .giro No. 13969 t.n.v. Rabobank te Heinekenszand, rek.No- 346010705, onder vermelding van „Aktualiteiten I". (Vervolg van pagina 18) Men lette vooral op de voorwaarde, die voor de toepasbaarheid van de vrijstelling zijn gesteld: a. de overdracht moet geschieden tussen ouders en eigen, aangehuwde of pleeg kinderen. Overdrachten tussen groot ouders en kleinkinderen vallen niet on der de vrijstelling. b. de overdracht moet betrekking hebben op onroerend goed, dat door de ouders zelf in hiet kader van hun onderneming is gebruikt. Land, dat door de ouders is verpacht aan derden valt bij overdracht aan een kind niet onder de vrijstelling. c. de onderneming van de ouder moet voot wat de bedrijfsvoering betreft in haar geheel door het kind of de kinderen wor den voortgezet. Bij splitsing van het bedrijf kan men dus de vrijstelling verspelen! DOORSCHUIVEN VAN STILLE RESERVES DU overdracht van een bedrijf komen nog- al eens stille reserves te voorschijn. Stille reserves zijn de verschillen tussen de verkoopwaarde en de waarde waarvoor de verkochte goederen in de boekhouding van de belastingplichtige staan. In de eerste plaats wijzen wij erop, dat de verkoopwaarde wordt beïnvloed door de af spraken die tussen ouders en kind (eren) zijn gemaakt Hebben zij in het kader van de samenwerking op het bedrijf in het verle den een toezegging aan het opvolgende kind gedaan om de boerderij aan hem te ver pachten, dan mag de verkoopwaarde van de boerderij bij de eindafrekening gesteld wor den op die van verpachte objecten. Verpach ting is, zoals bekend, een waardedrukkende faktor en daarmee wordt dus ook de hoogte van de stille reserves gedrukt. Wanneer men te maken heeft met belast bare stille reserves van enige omvang, dan kan men tevens gebruik maken van de mo gelijkheid van doorschuiving van deze stille reserves. Het voordeel is dan, dat men op het moment van overdracht geen belasting over de stille reserves betaalt, maar die be taling uitstelt naar later. Deze doorschuif mogelijkheid mag worden toegepast onder de volgende voorwaarden: a. er moet sprake zijn van een overdracht van het vermogen van de onderneming van ouders aan één of meer eigen, aan gehuwde of pleegkinderen. b. de belastingplichtige voor wiens rekening de onderneming wordt gedreven, moet 65 jaar zijn of voor 45 procent of meer ar beidsongeschikt zijn. In geval men deze mogelijkheid wil benut- ten, dient men vooraf advies te vragen aan zijn belastingadviseur. Het gaat immers om uitstel van belasting en dan is het verstan dig om alle gevolgen zoveel mogelijk onder ogen te zien. VELTMAN Vanaf het jaarOwas grondbewerking X de enige mogelijkheid .1:-om onkruid te bestrijden. Maar vaak was het een kwestie van onkruid verplaatsen. In 1976 zijn deze arbeidstijdverslinden- de en brandstof- slurpende grond bewerkingen achter ons. Zeker in een voorjaar, als er veel onkruid staat ,is er maar één alternatief: 'Gramoxone'. Gramoxone' doodt het onkruid, onafhankelijk van de weersomstandigheden, direkt na het spuiten. U kunt zeker zijn van het resultaat: vandaag spuiten, morgen eggen en uw zaaibed is klaar! En laten we niet vergeten dat meerdere grondbewerkingen een ongewenst vochtverlies geven. Dat is ongunstig voor.-O-de kieming van het zaad en óók rJ voor de werking van bodemherbiciden. Nee, zelfs bij weinig onkruid en droog weer is Gramoxone' de beste manier om een onkruidvrij zaaibed te krijgen. Nadere inlichtingen lnj O HOLLAND BV afd landtx Wijnhaven 107 Rotterdam Ti'M.ioii :()K> 14 '1' J'.' Nu is het tijclom' Gramoxone'te bestellen. Nu loont het de moeite, want bij iedere 5 liter can die u in de periode van 9 februari tot 13 maart 1976 koopt, ontvangt u een waarde- cheque van f3,50. U stuurt deze cheques ingevuld, vóór 15 maart 1976 naar ICI en het totaalbedrag wordt aan u voldaan.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 19