Meeldauwbestrijding geeft aanwijsbaar meer opbrengst, Dan moet u er wel vóór het zaaien bij zijn. Milstem' MECHANISATIE NIEUWS Nieuwe Amac loofklapper In zomergerst is meeldauw in het vroege stadium nauwe lijks zichtbaar, maar het ziet er zó uit. En het is nu deze versprei ding van infectie gedurende de uitstoe- ling van de jonge plant, die in feite alle schade doet aan de kwaliteit van de korrel. Meeldauw kan altijd en overal toeslaan. Wees er dus op voorbereid en zaai gerst, die behandeld is met 'Milstem',teneinde het gewas vanaf het eerste begin in alle vitale groeistadia bescherming te bieden. Alleen een zaadbehan deling met'Milstem' biedt u die verzekering tegen verlies kwaliteit, opbrengst enwinst. De helpende hand van ICI Belastingvrijstellingen bij bedrijfsoverdracht aan kinderen Mutaties bij O. de Leeuw werktuigen B.V. Zwolle De direktie van O. de Leeuw landbouwwerktuigen B.V. maakt bekend dat de Iheer J. van Dijk sinds 1 januari 1976 niet meer voor haar werkzaam is. Met ingang van dezelfde datum is de heer O. T. Bootsma in functie getreden als be- Machinefabriek J. de Jonge B.V. te 'snHeerenhoek, sinds jaren bekend als fabrikant van de bekende AMAC rookma chines, heeft een nieuwe loofklapper geconstrueerd. Aldus Cebeco-Handelsraad 1 andbouwmechani satieafdel ing die de AMAC-rooiers in de handel brengt. De machine wordt bevestigd aan de driepuntshefinrichiting van een trekker en door de aftakas aangedreven. De diepte regeling geschiedt met behulp van twee achter de machine geplaatste stelwielen. Hierdoor wordt ook op een ongelijk terrein een gelijk matige werkdiepte behouden. (De as met klepels heeft een grote diameter en een hoog toerental. De klepelas is twee delig en wordt aan weerszijden aangedreven. De aandrijving vanaf de aftakas vindt plaats via een tandwielkast met vrij- ioopkoppeling en voor de eindaandrijving met 'behulp van dubbele V-snaren. De draairichting van de klepelas is tegen gesteld aan de voortbewegingsrichting en tengevolge van de vorm van de klepels en het hoge toerental wordt een min of meer zuigende beweging tot stand gebracht waardoor ook de stengeldelen die zich tussen de aardappelruggen be drijfsleider, terwijl de direktie van O. de Leeuw Landbouw werktuigen B.V. onveranderd blijft berusten bij de heer Tj. Bootsma. vinden volkomen worden verbrijzeld. De stand van de kle pels kan worden aangepast aan de vorm en de onderlinge afstand van de ruggen. Voor Veenkoloniale omstandigheden wordt de machine geleverd met speciaal voor deze omstandigheden vervaar digde klepels waarmee in die streken vorig seizoen uitste kende proefresultaten zijn bereikt. De AMAC LK4 loofklapper is een sterk geconstrueerde machine waarbij in verhouding, het gewicht laag is gebleven, namelijk ca. 650 kg. De werkbreedte is 300 cm zodat in de zelfde weHkgang 4 rijen tegelijk kunnen worden bewerkt. Overige technische gegeven: lengte 246 cm, breedte 336 cm, hoogte 125 cm. ICI HOLLAND BV afd. landbouw Wijnhaven 107 Rotterdam Telefoon (010) 140122 JONGEREN, die een bedrijf in land- en tuinbouw (en in middenstand) willen overnemen, staan voor een niet geringe op gave. Louter financieel gezien kost die ope ratie vaak zoveel geld, dat daaruit hoge las ten aan rente en aflossingen in de eerste jaren voortvloeien. Die moeilijkheden zijn niet van vandaag of gisteren. De besturen van de landbouw organisaties zijn er door hun leden voort durend aan herinnerd. Via het Landbouw schap is jaren lang op verschillende fronten aangedrongen op maatregelen, die de lasten van jonge agrariërs kunnen verlichten. Wie onderstaande belastingvrijstellingen bij bedrijfsoverdracht aan kinderen nog eens naleest, ziet dat alle moeite op dit front niet vergeefs is geweest. Bovendien kan men zijn voordelen met die wetenschap doen. Daarin zitten gelet op de uitspraken van de Minister van Land bouw over het benutten van fiscale facilitei ten door boeren en tuinders nog wel enige mogelijkheden. OVERDRACHTSPRUS EN SCHENKINGSRECHT IN zeer vele gevallen verlenen de ouders financiële hulp aan het kind, dat het bedrijf voortzet, teneinde het hem mogelijk te maken een redelijk inkomen te verdienen (zoals ze de andere kinderen vaak geholpen hebben om een goede opleiding voor een ander beroep of andere funktie te volgen). Wanneer de ouders onroerend goed beho rend tot hun bedrijf in eigendom hebben, dan is het niet ongebruikelijk dat rekening gehouden wordt met de voortzetting van het bedrijf. Dat gebeurt vaak doordat de ouders of eerst het bedrijf aan het voortzet tende kind verpachten of bij de vaststelling van de verkoopprijs uitgaan van een bedrag waarbij het kind een redelijke boterham moet kunnen verdienen Ook de fiscus houdt rekening met deze gedragslijn. Bij de heffing van schenkingsrecht of suc cessierecht gaat de inspecteur uit van de prijs waarvoor de bedrijfsopvolger de grond en de prijs waarvoor de bedrijfsopvolger de grond en de gebouwen heeft overgenomen (in plaats van de vaak veel hogere waarde in het economise verkeer vrije verkoop waarde). Daarbij moet wel worden voldaan aan de voorwaarde, dat de bedrijfsopvolgef de bedoeling moet hebben om het bedrijf voort te zetten en dat hij op basis van de overnameprijs afrekent met zijn ouders resp. mede-erfgenamen. VRIJSTELLING VAN OVERDRACHTSBELASTING BU verkoop van onroerend goed is normaal overdrachtsbelasting verschuldigd ten bedrage van 5 procent van de waarde van het onroerend goed in het economisch verkeer (dit is de waarde, die een willekeurige der de ervoor zou willen betalen). Bij verkoop van onroerend goed van ouders aan éen of meer van hun kinderen geldt de volgende vrijstelling: Van overdrachtsbelasting is vrijgesteld de verkrijging door één of meer eigen of aan gehuwde kinderen of pleegkinderen van za ken die beihoren tot een dienstbaar zijn aan een onderneming van de ouder, welke voor wat de bedrijfsvoering betreft in haar ge heel door dat kind of die kinderen wordt voortgezet. (Zie verder pagina 19)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 18