HOOFDBESTUUR VERGADERDE Ir. D. LUTEIJN kandidaat voorzitter K.N.L.C zuidelijke landbouw maatschappij V, 7rQ VRIJDAG 6 FEBRUARI 1976 —'- 64e Jaargang - No. 3317 land- en tuinbouwblad z.l.m Alhoewel het Zuid-Westen minder te lijden had van sneeuwval en gladde wegen dan veelal elders in ons land het geval was, leverde de eerste maand van het nieuwe jaar onze O.V.M. toch nog 518 schadegevallen op, 88 meer dan in dezelfde periode in het vorig jaar. In onze rubriek O.V.M. Verzekeringen op pag. 3 wordt er nog weer eens op gewezen dat het aanpassen van de rijstijl aan de wisselvallige weers- en wegomstandigheden een eerste ver eiste is om ongelukken zoveel mogelijk te voorkomen! OOEWEL de vorst van de laatste dagen ook proble men met zich meebrengt zijn de lusten, uit land- bouwoogpunt gezien, toch groter dan de lasten". Met de ze woorden opende voorzitter ir D. Luteijn de maandag j.l. te Bergen op Zoom gehouden (besloten) vergadering van het Hoofdbestuur van de Z.L.M.de Zuidelijke Land bouw Maatschappij. In zijn openingswoord konstateerde de heer Luteijn dat het ministeroverleg over de Brusselse prijsvoorstellen maar moeilijk op gang komt: „Voor medio maart hoeven we geen uitsluitsel te verwachten". De Z.L.M.-vooriitter zei de indruk te hebben dat het Europees parlement naar de middenweg tendeert, d.w.z. 9 91/2 gemiddelde prijsverhoging, afgezien van de monetaire compensatie. Als positieve faktor noemde de heer Luteijn in dit verband de opstelling van minister v. d. Stee die fel gekant is tegen een aftrekken van de mone taire compensatie (2 Hij sprak daarbij de hoop uit dat de minister deze stelling tot het laatste moment zal blij ven verdedigen. Wat het nationaal beleid aangaat heeft de onlangs af gekondigde z.g. versoepelde rijksgroepsregeling zelfstan digen (R.Z.) nogal tot wat misverstanden aanleiding gege ven. „Deze misverstanden zijn niet in het minst in het le ven geroepen door de elkaar niet dekkende persberichten van de ministeries van C.R.M. en Landbouw", zo was de mening, van de heer Luteijn. Hij voegde daaraan toe van mening te zijn dat de R.Z. in de eerste plaats gezien moet worden als een instrument ingeval van calamiteiten en dat „we niet de illusie moeten hebben dat via de R.Z. we zenlijk wordt bijgedragen aan de inkomensvorming". De Z.L.M.-voorzitter betreurde het dan ook dat de regeling wel in die zin is gepresenteerd. Verheugend noemde de Z.L.M.-voorzitter het dat Provinciale Staten van Zeeland de argumenten van landbouwzijde tegen een snel(rond)weg op Walche ren hebben gehonoreerd. Hij zei te hopen dat het land- bouwstandpunt ook bij de behandeling van een dergelijk geval voor de westhoek van Schouwen-Duiveland zijn plaats zal krijgen. Tot slot van zijn openingswoord zei de heer Luteijn al de indruk te hebben dat bij de achterban weer wat meer vertrouwen bestaat in de toekomst van de landbouw. „Dit kan afgeleid worden uit een toeneming van de bedrijfs opvolging en het weer gaan investeren". De heer Luteijn waarschuwde echter tegen het trekken van de conclusie uit de omzet van de landbouw-RAI dat er weer voldoende geld is. „Bovendien zijn we struktureel niet zover vooruit QP 1 maart a.s. houdt het K.N.L.C. een buitengewone algemene vergadering ter verkiezing van een voor zitter. Het gaat om de opvolging van ir C. S. Knottnerus, de voornemens is het voorzitterschap per 1 mei a.s. neer te leggen. Bij de kandidaatstelling voor de benoeming van een op volger is tot dusver door leden-organisaties slechts één naam naar voren gekomen, n.l. die van de heer ir D. Lu teijn te Kortgene. De K.N.L.C.-statuten schrijven voor dat indien door de leden slechts één kandidaat wordt voorgedragen deze ge acht wordt te zijn benoemd. Onvoorziene omstandigheden In dit no. o.m.: Verzekeringsplicht en beloning inwonende thuis- meewerkende kinderen pag. 4/5 Uit de praktijk pag. 7/8 Studiedag Bodem vruchtbaarheid pag. 9/11 Doe het zelf - Mechanisatienieuws pag. 10/14/15 Z.-VI. Studiedag Rundveehouderij pag. 12/13 Bedrijfsoverdracht door eigenaar-gebruiker pag. 19 Bedrijfsbeëindiging op termijn voor glastuinders pag. 21 Voor de vrouw pag. 27 dat we weer vertrouwen in de toekomst kunnen hebben", zo besloot de Z.L.M.-voorzitter zijn openingswoord. NIEUWE NAAM ZUIDELIJKE LANDBOUW MIJ GOEDGEKEURD "^AN het ministerie van Justitie werd bericht ontvan gen dat de statuten, zoals die op 1 december 1975 op de algemene vergadering waren gewijzigd, zijn goed gekeurd. Dat houdt tevens in dat nu ook de nieuwe naam officieel is: Zuidelijke Landbouw Maatschappij. PROVINCIALE TAKEN Z.L.M.-VOORZITTER TJOOR de te verwachten benoeming van ir Luteijn per 1 mei a.s. als voorzitter van he K.N.L.C. zullen een aantal regionale taken vrijkomen. Met name het voorzit terschap van de Gewestelijke Raad is niet met de nieuwe funktie van de heer Luteijn te verenigen. Het Hoofdbe stuur zag als meest praktische oplossing dat het „roule ren" van deze funktie een jaar zou worden vervroegd. Ook kan de heer Luteijn als voorzitter van het K.N.L.C. de Z.L.M. niet meer vertegenwoordigen als lid van het Hoofd bestuur van die organisatie. Als het zover is zal vice-voor- zitter S. de Visser zijn plaats moeten innemen, aldus het Hoofdbestuur. Hoewel de opvolging van ir Luteijn als voorzitter van de Z.L.M. niet een direkt dringend karakter heeft werd besloten zich de komende tijd intern te bera den over mogelijke kandidaten voor deze funktie. CONCURRENTIEVERVALSING I-IET Hoofdbestuur stemde in met het verzoek van de kring Noord-Beveland om een inventarisatie te ma ken van mogelijke concurrentievervalsende maatregelen in de verschillende E.E.G.-landen. Besloten werd een en ander via het K.N.L.C. aanhangig te maken. In eerste in stantie moet het er daarbij om gaan een overzicht te ver krijgen voor intern gebruik. (Zie verder pagina6.) daargelaten zal de heer Luteijn dus per 1 mei als K.N.L.C.- voorzitter in funktie treden, waarbij hij overigens ook nog enkele jaren het voorzitterschap van de ZLM zal blijven vervullen. David Luteijn is 11 juli 1943 geboren in Zuidzande. Hij kreeg zijn opleiding aan de HBS-B te Oostburg en stu deerde van 1961juni 1968 aan de Landbouwhogeschool le Wageningen, richting landhuishoudkunde met inge nieursvakken algemene en bijzondere landhuishoudkun de, staathuishoudkunde en agrarisch recht. Na beëindiging van zijn studie ging ir Luteijn in militaire dienst; hij is reserve-officier. Vanaf maart 1970 tot februa ri 1972 was ir Luteijn hoofd van de Marketing-sectie van de kunstmestfabriek Windmill Holland te Vlaardingen. Op 1 februari 1972 trad hij als secretaris in dienst van de ZLM, waarvan hij op 1 januari 1975 tot algemeen voorzitter werd benoemd. Hij is ook voorzitter van de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in Zeeland en van de Ge westelijke Raad van het Landbouwschap. Ir Luteijn is gehuwd en heeft 2 kinderen. Hij onder houdt dank zij het ouderlijk landbouwbedrijf in Zeeuws Vlaanderen nauw kontakt mat de praktijk en wil t.z.t. de leiding van het bedrijf van zijn vader overnemen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1976 | | pagina 1