de unimog biedt landbouwer meer Indienen aanvragen bijdrageregeling warmte- isolatie gebouwen vóór 31 december 1975 Graanhandel wil juridische stappen tegen Europese Commissie MEER VERSNELLINGEN MEER TREKKRACHT MEER BODEMVRIJHEID MEER KOMFORT MEER MOGELIJKHEDEN MEER TRANSPORTSNELHEID 20 stuks van 80 m/uur tot 70 km/uur. 4 aangedreven wielen 2 differentieelsloten, op elk wiel evenveel druk tijdens het werk 50 cm door toepassing van portaalassen verwarmde veiligheidscabine, geveerde voor- en achteras voorste aftakas en voorste hefinrichting (combinatiemogelijkheden) 70 km/uur zonder wegenbelasting HOEGEN DUKHOF HANDELMU. B.V. Noordweegse 15 's Heer Arendskerke Tel. 01106 - 1502/1592 INFORMATIEBON Will U mij vrijblijvend informeren over unimog Bezoek vertegenwoordiger Demonstratie Technische bijzonderheden O Prijs en levermogeli|kheden (A u b aankruisen wal gewenst wordt) indien U meer will weten, knipt U den de door U ingevulde informatiefcon uit en stuur deze in een ongefrankeerde enveloppe aan Hoegen Dijkhof Handelmii. B V Machtiging nr. 95 Doatinchem Naam Adres Plaats Telefoonnummer Soort bedrijf- QE bijdrageregeling voor warmte-isolatie van gebouwen loopt 31 decem ber 1975 af. Aanvragen moeten vóór deze datum worden ingediend bij de directie Bouwnijverheid van het |ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te 's-Gravenhage. De aanvraagformulieren zijn uitslui tend bij deze directie verkrijgbaar. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat het indienen van aanvragen wordt verlengd tot na 31 december 1975, maar daarover is nog geen zekerheid. In de land- en tuinbouw bestaat nog veel onduidelijkheid over deze rege ling. Als belangrijkste voorwaarde geldt, dat de aan te brengen voorzienin gen het verbruik van energie moeten beperken en daarnaast ook de werk gelegenheid moeten bevorderen. De beperking van het energieverbruik brengt met zich mee dat een kli maatregelaar aanwezig moet zijn. Het aanbrengen van alleen isolatievoor zieningen in het gebouw, waarin geen verwarmings- of koelinstallaties aan wezig zijn, valt dus niet onder deze regeling. Evenmin als installatie-tech nische voorzieningen. Verder geldt als voorwaarde, dat de gebouwen of ge deelten daarvan vóór 1 mei 1975 moeten zijn gebouwd. ^E investeringen kunnen betrekking 'hebben op verbetering van warmte- isolatie (van wanden, ramen, daken en vloeren. Ook het Vullen van spouwmuren imet daarvoor geschikt materiaal is mogelijk. Dit moet dan wel gebeuren door een ondernemer die voorkomt op een lijst van deskundige bedrijven. j Wijzigingen van of toevoegingen aan installaties die in rechtstreeks ver band staan tot het gebruik van het gebouw, zoals installaties voor verwar ming en ventilatie, kunnen voor een bijdrage in aanmerking komen. Zoals reeds is gemeld komen veranderingen aan installaties, die een onderdeel vormen van een produktieproces, niet voor een bijdrage in aanmerking. Het verdient aanbeveling voor de uitvoering van deze maatregelen contact op te nemen met een boerderijbouwspecialist Van het betreffende consulent schap. DE bijdrage op grond van deze regeling bedraagt Vi van de goedgekeur de bouwkundige kosten en ten hoogste '/j var. de goedgekeurde in stallatie-technische kosten. De totale kosten moeten tenminste ƒ3.000, bedragen. De bijdrage wordt slechts verleend als de wckzaamheden worden uitgevoerd door in het Handelsregister ingeschreve ondernemingen, die bevoegd zijn tot het uitvoeren van genoemde subsidiabele investeringen. Als belangrijkste voorwaarde kan nog worden vermeld dat niet met de uitvoering van de maatregelen mag zijn begonnen voordat voorlopi een bijdrage is toegekend. Het is snel 31 december, dus wacht niet te lang met het vragen van een aanvraagformulier bij het ministerie van Volkshuisvesting, Willem Witsen- plein 6 te 's-Gravenhage, telefoon 070264101, toestel 2963. DAT de Europese Commissie voortgaat met het nemen van importbelem- merende maatregelen, zoals de opschorting van de vooraf-vaststelling (pre-fixatie) van de invoerheffing van niet EEG granen, met name mais en gerst is de graanhandel in Nederland en niet daar alleen een grote ergernis. Hoe groot bleek tijdens de vergadering van het Comité van Graanhandelaren waar de voorzitter melding miaakte van het feit dat in de graanhandel steeds meer stemmen opgaan om tegen de Europese Commissie juridische stappen te ondernemen. De niet meer te rechtvaardigen langdurige opschortings maatregelen van die Europese Commissie waaraan de toepassingsvoorwaar den zijn ontvallen zijn, is de handel en ook de verwerkende industrie dui delijk in het verkeerde keelgat geschoten, aldus voorzitter G. Harkema op de algemene ledenver gadering in Rotter dam. Naast het her haaldelijk abrupt in grijpen van de Euro pese Commissie in het handel sgebeuren vor men ook de monetaire ontwikkelingen onder werpen waaraan voortdurend veel aan dacht moet worden besteed. Commissie insolva bel. Als onprettig nau welijks te verkeren St. Nicolaaspresentje komt daarbij nog de zij het tijdelijke insolvabiliteit van de Europese Commissie. Deze maakt het on mogelijk dat de Euro pese Commissie niet meer kan overgaan tot [uitbetalingen c.q. ver rekeningen van uit voer- en produktieres- tituties, compenseren de bedragen enz. Als doekje voor het bloe den is dan door de re gering bekendgemaakt dat renteloze leningen kunnen worden aange gaan, mits men kan aantonen dat men het geld nodig heeft. Gro te waardering had men voor het Hoofd- produktschap Akker- 'bouwprodukten dat tot 90 renteloze le ningen op tegoeden verstrekt. Onrust over P.B.O. Het bestuur van het Comité is met grote zorg vervuld over de financieringsaspeoten van de organen van de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie i.e. produktschappen en hoofdproduktschap alsmede over de op stelling en deelname van de vakbonden in het kader van de be sturen van de produkt schappen. v. d. W.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 16