Wijzigingsvoorstellen Statuten en Huishoudelijkreglement Agendapunt 7 - Algemene Vergadering op I december a.s. te Bergen op Zoom Nieuwe naam: ZUIDELIJKE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ h OUD NIEUW artikel 1 De vereniging draagt de naam: Maatschappij tot bevordering van Landbouwe Tuinbouw en Veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant bij verkorting ZLM genaamd, hierna te noemen: de vereniging. De vereniging is voortgekomen uit de Zeeuwse Landbouw Maatschappij en de Noord Brabantse Maatschappij van Landbouw. Zij is gevestigd te Goes. artikel 1 De vereniging draagt da naam: „Zuidelijke Landbouw Maatschappij", bij verkorting Z.L.M. genaamd, hierna te noemen: de vereniging. De vereniging is voortgekomen uit de Zeeuwse Landbouw Maat schappij en de Noord Brabantse Maatschappij van Landbouw. Zij is gevestigd te Goes. artikel 4 .sub. e. De vereniging streeft de in artikel 3 omschreven doeleinden na op grondslag van de aanvaarding van de beginselen van het Christen dom, onafhankelijk van enig godsdienstige of staatkundige groepe ring, met olie daartoe geschikte en geoorloofde middelen, onder meer door: e. het bevorderen van de oprichting en het steunen van organisaties van plattelandsvrouwen of plattelandsjongeren. artikel 4 sub e. het bevorderen van de oprichting en het steunen van organi saties ten plattelande. artikel 6 sub 3. Leden van verdienste zijn natuurlijke personen, rechtspersonen of niet-rechtspersoonlijkheid bezittende verenigingen of instellingen, die op grond van hun 50-jarig lidmaatschap van de vereniging door het Hoofdbestuur als zodanig zijn benoemd. Voor deze vijftig jaren telt voor het betrokken lid mede de periode, gedurende welke hij/zij lid was ban de Zeeuwse Landbouw Maat schappij of de Noord Brabantse Maatschappij van Landbouw. artikel 6 sub 3. Leden van verdienste zijn natuurlijke personen, die op grond van hun vijf tig-jarig lidmaatschap van de vereniging door het Hoofd bestuur als zodanig zijn benoemd. Voor deze vijftig jaren telt voor het betrokken lid mede de periode, gedurende welke hij/zij lid was van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij of de Noord Brabantse Maatschappij van Landbouw. artikel 6 sub 4. Gewone leden zijn natuurlijke personen, rechtspersonen of niet rechtspersoonlijkheid bezittende verenigingen of instellingen, die be trokken zijn of zijn geweest bij de landbouw en die hetzij na zich daar toe bij het Dagelijks Bestuur te hebben aangemeld door het Dagelijks Bestuur als zodanig zijn toegelaten, hetzij na zich daartoe bij een af delingsbestuur te hebben aangemeld door dat afdelingsbestuur als lid van de afdeling zijn toegelaten. artikel 6 sub 4. Gewone leden zijn natuurlijke personen, rechtspersonen of niet rechtspersoonlijkheid bezittende verenigingen of instellingen die betrokken zijn of zijn geweest bij de landbouw en die hetzij na zich daartoe bij het Dagelijks Bestuur te hebben aangemeld door het Da gelijks Bestuur als zodanig zijn toegelaten, hetzij na zich daartoe bij een afdelingsbestuur te hebben aangemeld door dat afdelingsbestuur als lid van die afdeling zijn toegelaten. Rechtspersonen en niet rechtspersoonlijkheid bezittende verenigin gen of instellingen kunnen slechts dan als lid van de vereniging wor den toegelaten, indien alle binnen de betreffende rechtspersoon, of niet rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging of instelling samen werkende personen lid zijn van de vereniging en de desbetreffende rechtspersoon, vereniging of andere instelling tevens als grondge bruiker is aan te merken. Van het voorschreven vereiste van dit persoonlijk lidmaatschap kan op een met redenen omkleed verzoek, door het Dagelijks Bestuur ontheffing worden verleend. artikel 6 sub 5. Buitengewone leden zijn rechtspersonen of niet-rechtsper soonlijkheid bezittende verenigingen of instellingen, die werkzaam zijn op landbouwgebied of die blijk geven van bijzondere belangstel ling voor de landbouw en die na zich daartoe bij het Dagelijks Bestuur te hebben aangemeld door het Dagelijks Bestuur als zodanig zijn toe gelaten. artikel 6 sub 5. Buitengewone leden zijn niet-grondgebruikende natuurlijke personen, rechtspersonen of niet-rechtspersoonlijkheid bezittende verenigingen of instellingen, die werkzaam zijn op landbouwgebied of die blijk geven van bijzondere belangstelling voor de landbouw en die na zich daartoe bij het Dagelijks Bestuur te hebben aangemeld door het Dagelijks Bestuur als zodanig zijn toegelaten. artikel 31 sub 3. De voorzitter, het Hoofdbestuur, het Dagelijks Bestuur, de ledenraad, de besturen van kringen, de besturen van afdelingen, groepen van leden, ereleden, leden van verdienste, gewone leden en begunstigers kunnen voorstellen doen aan de algemene ledenverga dering. De voorstellen moeten daartoe BINNEN 4 WEKEN voor de algemene ledenvergadering bij het secretariaat van de vereniging zijn inge diend. Later inkomende voorstellen worden aangehouden tot een volgende algemene ledenvergadering. artikel 31 sub 3. De voorzitter, het Hoofdbestuur, het Dagelijks Bestuur, de Ledenraad, de besturen van kringen, de besturen van aftelingen, groepen van leden, erelelen, leden van verdienste, gewone leden en begunstigers kunnen voorstellen doen aan de algemene ledenverga dering. De voorstellen moeten daartoe tenminste 2 weken voor de algemene ledenvergadering bij het secretariaat zijn ingediend. Later inkomen de voorstellen worden aangehouden tot een volgende algemene leden vergadering. OUD artikel 4 .Een lid kan van zijn lidmaatschap vervallen worden verklaard door het Hoofdbestuur: a. b. indien hij, na daartoe bij herhaling te zijn aangemaand, op één mei niet ten volle zijn geldelijke verplichtingen jegens de vereni ging heeft voldaan, voorzover deze vóór één maart van hetzelfde jaar opeisbaar waren; indien hij, ter beoordeling van het Hoofdbestuur, in ernstige mate handelt in strijd met een bepaling van de statuten of van het huis houdelijk reglement dan wel door zijn woorden of gedragingen de goede naam der vereniging schaadt dan wel indien het Hoofdbe stuur om enige andere reden van mening is dat by bet lidmaat schap onwaardig is. NIEUW artikel 4 Een lid kan van het lidmaatschap vervallen worden verklaard door het Hoofdbestuur: e. indien hij/zij, na daartoe bij herhaling te zijn aangemaand, op één mei niet ten volle zijn geldelijke verplichtingen jegens de vereni ging heeft voldaan, voorzover deze vóór één maart van hetzelfde jaar opeisbaar waren; b. indien hij/zij ter beoordeling van het Hoofdbestuur in ernstige mate handelt in strijd met een bepaling van de statuten of van het huishoudelijk reglement dan wel door zijn/haar woorden of gedragingen de goede naam der vereniging schaadt dan wel indien het Hoofdbestuur om enige andere reden van mening is dat hij/ zij het lidmaatschap onwaardig is.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 5