Wat te doen - als het bewaarrendement van ie nieuwe opslag in gevaar komt? Naar zien hoe jet verder rooit? "P. 2. uid- (§&Luid Wie verre reizen doet, kan veel verhalen _^T Tolsma ^14- Techniek b.v 22 HET EEG-UITWISSELINGSPROGRAMMA (MET REISKOSTENVERGOEDING) Hoe gaat het nou met die Europese Economische Gemeenschap, kortweg de E.E.G.? Waarom is het nodig, dat Nederland eraan deelneemt, wat schie ten we er nu mee op? Er zijn talloze publikaties te vinden, de ene in nog mooier bewoordingen dan de ander, waarin je de voordelen kunt lezen. Spe ciaal de agrarische sektor ondervindt nadelen van het lidmaatschap, zegt men. Hoe zit dat dan in die andere landen? Waarom wilden Engeland, Ierland en Denemarken meedoen? En waarom de Noren niet? Hoe beschouwen de agrariërs in die landen het lidmaatschap? Het lijkt de moeite waard van dichtbij eens te zien, wat zij er zelf van vinden. Ga er eens kijken; er is nu een kans een tijdje op een veeteelt- akkerbouw- of tuinbouwbedrijf te wer ken en te wonen Plattelandsjongerenorganisaties uit Frankrijk, Duitsland, Italië. België, Luxemburg en Nederland zijn een aantal jaren geleden over eengekomen dat het een goede gelegenheid is om door een stage van drie maanden of langer een goed beeld te krijgen. De Europese Commissie te Brussel vond dit een goed idee en zegde medewerking toe. Die kwam in de vorm van het beschikbaar stellen van ruimten en mankracht om aan het begin van ieder pro gramma en aan het eind de deelnemers naar Brus sel uit te nodigen en hen te informeren over de opzet van een stage in het kader van de E.E.G. en om met elkaar van gedachten te wisselen. Voor alle duidelijkheid: de volgende landen doen mee: Bel gië, Frankrijk, Luxemburg, Italië, Duitsland, En geland, Ierland en Denemarken. UITWISSELING MET DE UNIVERSITEIT VAN MINNESOTA U.S.A. i In samenwerking met de universiteit van Minne sota organiseert de Stichting Uitwisseling een sta- ge-programma in de staat Minnesota in de Verenig de Staten. Eerst wordt er negen maanden gewerkt op een bedrijf, dat door de universiteit uitgezocht is en waarvoor zij ook verantwoordelijk is. Daarna wordt er gedurende drie maanden een kursus ge houden op de universiteit in St. Paul/Mineapolis (Minnesota). De kosten voor deze kursus worden door de stagiaire zelf tijdens de eerste 9 maan den verdiend. Uit een spaarsysteem blijft er dan ook nog zakgeld over. Na 12 maanden tenslotte kan men nog zes maanden blijven. Deze periode wordt door velen benut om te werken of te „trekken". Na IV2 jaar in de Verenigde Staten geweest te zijn, moet men weer naar Nederland terugkeren. Om mee te kunnen doen, moet je minstens 19 jaar en hoogstens 29 jaar oud zijn. Als vooroplei ding voor deze stage geldt een bewijs, dat de Mid delbare en/of Hogere land- of tuinbouwschool ge volgd is. De kosten bestaan uit de reiskostên van Amster dam naar St. Paul/Minneapolis De stagiaire zal dit zelf moeten betalen. Voor scholieren of oud scholieren (zij, die willen vertrekken in het jaar volgend op dat waarin de school werd afgemaakt) zijn goedkope reismogelijkheden per vliegtuig. Men kan met een enkele reis volstaan, wanneer men na de 12 maanden nog 6 maanden langer blijft en zo doende de terugreis kan verdienen. De bemidde- lingskosten bedragen 125. Het programma start op 1 april 1976. Voor enkele kandidaten is het mogelijk later met het program ma te beginnen, b.v. na het behalen van het eind examen. 't Is dan beter om Tolsma Techniek erbij te halen. Die kunnen precies voor u uitzoeken wat er aan schort. En hoe 't allemaal weer in orde kan komen. Tolsma Techniek biedt u de techniek, de kennis, de begeleiding en de goede service, die nodig zijn om alles uit uw opslag te kunnen halen wat er in zit. Informeer eens naar wat wij voor u kunnen doen. Of leg ons vrijblijvend uw opslagprobleem voor. Sukses verzekerd. Want Tolsma Techniek heeft specialisten zowel op akker bouwgebied als op dat van de opslagtechniek. Altijd goed om te weten. Met Tolsma oogst u sukses. Nr Havenstr. 18-Postbus 165-Emmeloord. Tel. 05270-4755* Thyssen-Bornemisza Group nv Boeke-Heesters bv Industrieweg 9, Amersfoort, tel. 033 - 3 04 34 Vestigingen te: Beugen (08856-441), Erp (04135-733), Goes (01100-1 51 35), Goutum (05100-2 99 49), Haaren (04117-14 41), Hengelo-Gld (05753 -19 64) en Vessem (04979 - 444). In de eerste plaats zul je moeten wer ken! Zo krijgt je na melijk enig gevoel voor alles, wat er (net als thuis mis schien) aan de hand is. Ook zal de boer of tuinder je laten zien wat er verder in het gebied waar hij woont te zien en te leren is. Natuur lijk moet je ook zelf rondkijken. Ook kun je gerust de wens naar vo ren brengen, wanneer je ergens heen wilt of iets wilt weten. Je hebt ook zelf in handen wat je ervan maakt! De kosten zijn bijna niets. Je betaalt alleen aan ons bemiddelingskosten, die 80 bedragen. En we raden je een ziekte- en ongevallenverzekering aan, De reiskosten van woonplaats tot aan het stage adres in het buitenland en terug worden geheel vergoed door de Europese Commissie in Brussel. Bovendien wordt gedurende het verblijf in Brussel een dagvergoeding verstrekt Overige inkomsten: ƒ280 zakgeld per maand (kost en inwoning gratis). Dit is het gevolg van: dubbele opyóerpootband, waardoor de band 50% langzamer draait. doelmatiger bunkervorm, die kiembeschadiging in de bunker voorkomt. grote aanaardschijven, die zorg dragen voor een perfecte toedekking, pootafstand, eenvoudig te verstellen vanaf 16 cm in de rij.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 22