Gebruik voor t doodspuiten van aardappelloof 'Reglone' De koudbloeds op de streekfokdag te Goes U oogst meer gezonde rVCgiUiiC aardappels door het loof van volgroeide consumptieaardappelen snel en dood te spuiten met 'REGLONE'. Transport van aardappelziekte naar de knol wordt zodoende voorkomen. De oogst zal gemakkelijk gaan, want 'REGLONE' doodt ook tegelijkertijd het onkruid. 'REGLONE' is voor u of voor uw loonwerker 'n prettig te verspuiten produkt (o.a. geen geelkleuring). En het heeft geen nawerking op het volggewas. Ook als 't kort na het spuiten gaat regenen wordt het resultaat niet beïnvloed. Afhankelijk van de groeikracht van het gewas, spuit u 3-5 liter 'REGLONE!^^ per hectare, waaraan 1 liter 'Agral LN' wordt toegevoegd. Spuit met tenminste 400- 600 liter water per hectare. 10 koudbloeds vormden een aantrekkelijk geheel op de streekfokdag te Goes, vooral wat betreft macht en zwaarte, daarmee goed aansluitende op het rundvee, de schapen en de geiten. Elke groep zette z'n beste beentje voor en zo was er vooral nai de middag altijd wat te zien en te beleven, waarmee men vooral de jeugd van diienst was. Jammer dat het dit jaar zo tegenviel met de veulens. Met de drie nog dragende merries misten we ook de moeders en dit belette ons juist om een achttal te formeren. H^t viertal van stal te Zande, dat ook nationaal heel goed mee kan, maakte echter veel goed. Netjes verzorgd en rus tig gemonsterd kreeg het veel applaus. Hieronder nu enkele uitslagen van de paarden. JA hengstveulens Martien v. Kwadendamme van de Gebr. Rijk te Kwadendamme. Zwaar veulen teweeg la mer rie, veulens Ester „te Zande", zeer typisch door Due (Ez. de Buck Wiz.), van stal te Zande. Er waren heel goede jaar ling merriën. Klasse maat la Duchesse te Zande, goed in elkaar, diep en soortig van te Zande (beste veulen of jaar ling) gr. maat la Zita van Reimershoek van C. Maurice te Wolphaartsdijk, grof, typisch en strak gelijnd, lb Linda „te Zande" van te Zande, zwaar grof en een diepe romp, met toekomst, allemaal Due's die met deze jaargang een beste beurt gaat maken. la tweejarigen. Colinda van IMeliskerke van Js. Boogaard te Meldskerke. Zwaar, bemerking van onder. 3-jarigen mid denmaat. la Promesse van 't Ooievaarsnest door Baijard Ten Torre, import van te Zande, een klasse apart, typisch, diep met beste rug en blokken van voeten. (Jeugdkampioe ne). JA 4-jarige merriën middenmaat, la Cora van Vlissegem eveneens een import door Chris v. d. Oudenbosch, Expo. met type en een beste rug, belooft een kweekmoeder te worden. Idem grote maat la Mimi van Noordhout door Marquis v. St. Maerten van stal Coquit, formidabele merrie met een beste romp, fel beenwerk, gespierde achterkant met opvallende schenkels, beiden van „te Zande". Merrie's 5 t/m 8 jaar kleine maat. la Jenny van Baron la en later kampioene '75 en Sonja van 't Hoekske lb beiden met veel volume, breed en diep, was kampioene 1974, even eens een tweetal van te Zande, blikvangers! Oudere middenmaat, la en eerder kampioene in 1972. Nellie van het Dorp van stal te Zande, veel volume en grof bouwwerk een werkelijke tante, lb Paula van Demen van Mach. SJaakweg te Heinkenszand best bewaard, liet nog duidelijk izien hoe een formidabele draf ze vroeger had, mooi vrouwelijk. In de grote maat la Carla van 't Legert door Carlo de Neufmaison van Gebr. Rijk v.n. enorme kast, zeer goed be waard, foktype, grof en gespierd en nog heel behoorlijke gangen. Voor 1975 werd Jennie v. Baron Kampioene, Carla van 't Legert reserve en Mimi van Noordhout 3e op tal. Voor het ere-kamipioensohap kwamen in de baan Nellie van het Dorp die met de eer ging strijken, verder Jennie van Baron en iSonja van 't Hoekske, allen van Te Zande welke stal dus veel succes kende. Merriën met 2 afstammelingen, Cora van Vlissegem. Stalgroepen la en lb allebei van stal Te Zande eveneens de fokgroep en het viertal van één eige naar alles van) Te Zande. De jury, bestaande uit de heren A. N. Steendijk te Nieu- werkerk en A. J. Deïst te Zonnemaire gingen serieus en vakkundig te werk, iets wat tegenwoordig nog al eens zoek is! „PAERDENVRIEND". VOORZITTER BIJFT VARKENSMARKT MAAR JUNGLE VINDEN De ingekrompen aktiviteiten van de vleesconserven en vleeswarenindustrie met betrekking tot de exportaktivi- teiten met de bedrijfsge volgen daarvan waren voor de voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees ir. G. A. Meyer aanleiding tot het afgeven van een persoon lijke verklaring bij de opening van de openbare bestuurs vergadering van dit schap op 16 juli in Rijswijk. Voor zitter Meyer was van mening dat de urgentie van de USA-zaak een snelle oplossing vergt. Hij ging even in op de vraag in hoeverre er samen hang is of moet worden gebracht tussen de exportpro blemen in kwestie en het uitvoerige onderzoek naar de structuurproblemen in de vee- en vleessektor. Immers, aldus Meyer, de export moet op korte termijn flink inkrimpen, omdat de financiële verliezen ernstige gevolgen meebrengen voor de rentabiliteit van de ermee gemoeide ondernemingen. Zulke gevolgen kunnen de continuïteit van de ondernemingen en dat is een belang van werkgevers en werknemers bedreigen. Daarin zitten belangrijke aspecten voor de gehele sek- tor, en we zouden allen willen weten hoe dat in de struc tuur van de varkenshouderij, de verwerking en de han del zal worden opgevangen. Voorzitter Meyer meent dat het tot de verantwoorde lijkheid van de afzonderlijke ondernemingen behoort om in samenspraak tussen concernleiding en werknemers de oplossingen van afvloeiing zodanig te kiezen, dat geen grotere schade wordt gedaan aan de belangen van allen, dan samenhang, direct of indirect met de export moeilijkheden van de vleeswarenexport naar de Ver. Staten. Voor zover het de totale planning van de inkrim ping betreft is alleen die werkgelegenheid in het geding die daaruit voortvloeit. NIEUW ASPECT Voorzitter Meyer noemde het een nieuw en belangrijk verschijnsel, dat dit soort problemen met zijn oplossin gen aan het produktschap wordt voorgelegd. Hij noemde het evenzeer begrijpelijk dat de wens wordt geuit deze behartiging tot een meer wezenlijk beleid te laten uit groeien, waardoor wellicht ook invloed kan worden uit geoefend ter voorkoming van te betreuren situaties zo als nu. Deze wens behoort in dit stadium niet op de tafel van het produktschap maar op die van het parlement. Zulke wensen moeten leiden tot een politieke discussie, want duidelijkheid erover is wel gewenst. VARKENSMARKT-JUNGLE Uit de notulen van de openbare bestuursvergadering van het Produktschap voor Vee Vlees van 18 juni zou kunnen worden afgeleid dat de heer J. G. M. Loefs met betrekking tot de varkensmarkt het woord jungle achtig zou hebben geïntroduceerd. De heer Loefs wenste zich daarvan te distanciëren, daar het niet hij maar de voorzitter was die deze kwali ficatie introduceerde. Voorzitter Meyer wenste echter bij zijn kwalificatie te blijven door de prijsontwikkeling op de varkensmarkt zeer variabel en ondoorzichtig te noe men gelijk in een tropisch regenwoud. VASTSTELLING VARKENSPRIJZEN Bij de bespreking van de marktsituatie maakte secreta ris F. Bikker melding van bezwaren die door belangheb benden worden gevoeld, doordat de grote inkoopcombi naties eerst middenweeks de overnameprijzen voor de in de lopende week overgenomen en nog over te nemen varkens. De heer Bikker maakte duidelijk dat verkooppolitieke motieven bij deze wijziging in de prijsvaststelling een rol spelen. Buitenlandse kopers pleegden hun biedprijzen af te stemmen op de prijzen die voorheen voordat de nieuwe week begon, namelijk op vrijdag bekend gemaakt werden. De heer Bikker nam aan dat voorlopig wel het thans gehanteerde systeem zal blijven handhaven. Het aanbod aan slachtrijpe varkens is niet zeer groot. De produktie blijft wat achter bij vorig jaar, mede door de biggensterfte in de eerste maanden van dit jaar. Voor de heer Loefs leidde dat tot de opvatting, dat onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, voor de rest van het jaar met een vrij vaste varkensmarkt te rekenen is. Voor slachtvee is er weer een regeling voor particu liere opslag, die een steun betekent voor de slachtvee- markt. Er worden premies voor de opslag verleend van f 1470 tot 1555 per ton, bij een opslag van minstens 50 ton. In aanmerking komen uitsluitend voorvoeten. Binnenkort kan tevens een E.E.G.-verordening ver wacht worden waarbij belangstellenden in de periode van 18 juli t/m 4 augustus ontbeend rundvlees uit inter- ventievoorraden aan kunnen kopen tegen vastgestelde prijzen. In Nederland bevindt zich geen ontbeend rund vlees in interventie-opslag. v. d. W. ICI HOLLAND BV afd. landbouw Wijnhaven 107 Rotterdam Telefoon (010)14 01 22

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 10