CUocr de <^Orouw Leerlingen namen afscheid van Mej. Van Liere MIDDELBURG VOORBEELDSTAD MONUMENTENJAAR Vijf dagen Wales in Nederland Geslaagden Huishoudschool „Prinses Juliana" - Zierikzee 13 onder redaktie van de Redaktiecommissie Bond van Plattelandsvrouwen voor Zeeland en Brabant Redaktieadres: Els Deurloo, Markt 1, Tholen, tel. 01660- 2504 Nadat er dinsdag j.l. officieel afscheid genomen was van de scheidende directrice van de „Prinses Juliana" Huis houdschool, mej. Van Liere, volgde 26 juni veel min der officieel maar beslist niet minder spontaan het afscheid door de leerlingen van de Huishoudschool. De feestelijkheden, gehouden in het verenigingsge bouw ,,'t Vrije", begonnen met het aanbieden van ca- deaux op het alfabet. Bij elke letter van het alfabet hoor de een cadeau en een gedicht. Hierna werd even gepauzeerd voor de nodige verfris sing. Na de pauze voerden drie meisjes uit de eerste klas sen een toneelstukje op, dat voor grote vrolijkheid zorg de zowel bij de eregaste als bij, het overige publiek. Verder zong een koortje bestaande uit een aantal leer lingen uit verschillende klassen bekende liedjes. De woorden van het laatste liedje betekenden een vaar wel voor mej. Van Liere en tevens een welkom voor de nieuwe directeur de heer P. de Moor. Hierna volgde het aanbieden van het officiële af scheidscadeau van de leerlingen. De klassen 1, 2 en 3 gaven haar een stofzuiger. Door de Tnas-klassen (zowel op school als in stage) werd mej. Van Liere verrast met twee tuinstoelen. Tot slot dankte nvej. Van Liere voer alle cadeaux. Zij legde er nog eens de nadruk op dat een goede sfeer op school ook in sterke mate bepaald wordt door de hou ding van de leerlingen. Al met al kan er van een geslaagde en gedenkwaardige ochtend gesproken worden. 1975: 't Europese monumentenjaar! Middelburg een van de steden die als voorbeeldstad in dit monumenten jaar is gekozen. Reden genoeg voor de Zeeuwse Vrou wenraad om de Zeeuwse vrouwen uit te nodigen een dagje Middelburg te komen kijken. Mevrouw Doorne kamp was er aanwezig als lid van de Bond van Platte landsvrouwen, zij vertelt hieronder haar impressies over dit bezoek. Wat is er veel te genieten. Wat mij zelf betreft de ach terkanten der huizen en straten. Zo intiem en stil dro mend dat je denkt in een andere eeuw te zijn terechtge komen. Een lichtend voorbeeld is wel het stadhuis zelf, waar wij allen van verschillende vrouwengroepen zo ge zellig ontvangen werden met koffie, koek en nog veel meer lekkere dingen. Elfhonderd grote en kleine monumenten zijn er in prachtige gebogen straten en straatjes te zien. Huizen met kernachtige namen en trapgevels later vaak wegge- bouwd met lijstgevels. De beroemde abdij, zo groots en waardig waarin o.a. het Zeeuws museum in is onderge bracht. Heel duidelijk is nog te voelen, hoe onze voorouders geleefd hebben. Zeker in de Spanjaard- en Spuistraat, daar staan heel fijne huizen waar je zo in zou willen wo nen. Oud en toch aangepast aan het moderne woonge not. Ook de Koepoort de nog enig overgebleven stadspoort vertelt van het verleden. Het kijken waard zijn de mooie bolwerken met de seismolen uit 1728, die nog regelma tig draait en waar de rust en welvaart nog steeds vanl afstraalt. Dit is een voorbeeld van behouden en bevor- deren van oud stedeschoon. De mooie grachten, het dok, het is alles te veel om in eenmaal op te nemen. De nieuwbouw past zich goed aan bij het geheel, de markt zo levendig en mooi, dat je er stil van wordt. Veel meer is er nog, de Bellinkstraat die ontstaan is in 1254 en waarvan de huizen van hout gebouwd werden. Eén houten huis heb ik nog gezien, hoe is 't mogelijk! Sint Jorisdoelen werd in 1940 met nog 1/3 van de stad door oorlogsgeweld verwoest. Geleidelijk aan werd alles weer opgebouwd. Wat is daar een moed en doorzettings vermogen voor nodig, om weer zo schitterend tevoor- schijnt te komen. Ga zelf eens kijken; het is de moeite meer dan waard. Voor mij een stilstaan en verdergaan in het heden en verleden. In september 1974 bezochten leden van de Bond van Plattelandsvrouwen Wales. Bij die gelegenheid werden afspraken gemaakt voor een tegenbezoek. Op Hemel vaartsdag arriveerde een bus met 3(1 leden van het Wo- mens Institute uit het district Breconsbire, die samen met echtgenoten 5 dagen in ons land doorbrachten. Na de ontvangst in Vallkenswaard werd HelenaVeen be zocht. Eerst naar de boerderij van de gebroeders Kre kels, hoofdzakelijk een veebedrijf, 100 melkkoeien, een melkcarrousel voor 12 koeien. Daarna volgde een kwekerij van sierheesters „Bloe menkast", 70 ha igroot, waafvan 3 ha kassen; vooral ex port naar Japan en Scandinavië. Vermoeid van 30 uur achtereen op stap bleken de Ne derlandse bedden van goede kwaliteit te zijn, want de volgende dag begon men uitgerust aan een uitstapje naar de molens van Kinderdijk en naar de fantastische bloemenpracht van de Keukenhof. Tussendoor werd in Delfgauw gestopt, waar de lunch werd gebruikt in de schuur van de familie Sonneveld in goed gezelschap van de kalveren gevolgd door een bezichtiging van hét vee/bedrijf. De zaterdag was bestemd voor een bezoek aan het Evoluon in Eindhoven en voor winkelen in die stad. De rest van die dag en de zondag waren gereserveerd om bij gastfamilies door te brengen. Volgens velen waren de persoonlijke contacten de hoogtepunten van het bezoek. Hoewei de bezoekers uit Wales hebben geconstateerd dat Nederland niet vol staat met molens en dat klompen niet door iedereen gedragen worden, was toch een be zoek aan een klompenmakerij in St Oedenrode een ge waardeerd onderdeel van het programma. Kijken en ko pen, zodat er nu Nederlandse klompen aan voeten van echte Welshmen te zien zijn. Toen volgde de Biedboscb, waar na de lunch in het Biesboschrestaurant werd gevaren tussen riet en griend- hout, waarbij de zon voor een Nederlands waterland schap zonder weerga zorgde. 's Avonds was er feest in Veldhoven. De gasten met hun gastvrouwen en gastheren en de andere leden van de afdeling Oost-Bralbant van de Bond van Plattelands vrouwen luisterden naar een zanggroep, die o.a. vader landse liedjes ten gehore bracht en hoorden en zagen scènes van een reis naar Wales, onderstreept door sa menzang van alle aanwezigen. Toen werd het dinsdag en dus het afscheid van gas ten, die vrienden waren geworden. A. CIJSOUW VERHAGEN 58 geslaagde Inas-leeriingen. Zierikzee: An ja Heijboer, Els Huige, Paula Janse, Karen Jongschaap, Marian Kramer, Cora Krijger, Leny Nuyens, Els Pannekoek, Els Quant, Annelies Steutel, An ja Viergever, Dieneke Ver spoor, Conny de Vries en Carla v. cL Wekken. Bruinisse: Mar ja Bal en Lyda de Waal. Burgh: Elly Janse en Ineke van Twist. Drei schor: Marian Terpstra en Tineke Wijnsteker. Ellemeet: Anne Hanse. Haamstede: Nelleke van Damme en Cora Vredenbregt. Kerkwerve: Petra Slager. Nleuwerkerk: Kitty Dalebout, Nel Flikweert, Cora Geuze, Laura van Klinken, Nelleke Matthijsse, Gorry Mol, Jeannet Sijrier en Joke v. d. Velde. Noordgouwe: Elly van Leersum. Noordwelle: Loura Hendrikse. Oosterland: Leny Dooge. Ouwerkerk: Rianne Boogerd, Joke Flikweert en Matty v. d. Maas. Re nesse: Brigitte v. d. Nieuwenhof, Cathy Vasseur en Anja v. d. Velde. Scharendijke: Ellen Heijboer. Serooskerke: Ada de Blonde. Examen M.H.N.O. Vormingsklas; Geslaagde kandidaten: Zierikzee: Dianne Abrahamse, Gerda van Aken, Leanne v. d. Brand, Yvonne Izeboud en Mieke v. d. Linde. Eikerzee: Ria Meganck. Kerkwerve: Marijke de Ruiter. Nieuwerkerk: Truus Kooiman. Westerschouwen: Anneke van der Klooster. Ouddorp: Hanna de Jong. Den Bommel: Annetmarie Lokker en Ada Verkerke. Dirksland: Chiela Smit en Lieneke v. d. Velde. Melissant: Lydia van Dis en Corry Struik. Middelharnis: Marianne van Dis, Gerry Koning en Nella van Mierloo. Ouddorp: Cathy Bezuyen en Krijna Westhoeve. Stad a/h Haringvliet: Els v. d. Nieuwendijk en Heieen Vink. Colijnsplaat: Alie Sinke. Stellendam: Harrnke Bruinsma. 1 uitgesteld examen, 3 herexamen, 2 afgewezen. Examen L.H.N.O.: Zierikzee: Mardy Verhagen. Scharendijke: Elly Kristelijn. De geslaagde Inas-leerlingen kozen de volgende beroepen n.l. 13 verpleegkundige, 32 ziekenverzorgster, 4 bejaarden verzorgster, 3 kraamverzorgster, 1 diokterassistente en 5 leerlingen wisten het nog niet.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 13