Beheersovereenkomst voor het heggenlandschap in de Goese Poel RICHTLIJNEN TER VASTSTELLING VAN DE BEHEERSVERGOEDING IN HET HEGGENLANDSCHAP VAN DE POEL (Vervolg van pag. 9) In geval van heggen op de kavelgrens is de schade veronderstelt uitsluitend aanwezig te zijn op de ka vel waarin de heg wortelt. De naastgelegen kavel claimt geien schade, daar de randschadezone valt in de (nieuwe) kavelscheidingssloot. Overig. De vertrouwenscommissie past de richtlijn toe. In geval van plukjes heg of onderbroken heg oor deelt zij naar eigen inzicht inzake de te rekenen heglengte. De regeling geldt voor de situatie van een eige naar-gebruiker. Voorzover eigenaar niet tevens gebruiker is, zal de jaarlijkse vergoeding recht streeks aan de pachter worden uitgekeerd. De eigenaar wordt een medewerkingsvergoeding toe gekend van ƒ1,per strekkende meter heg per 6-jaarlijks'e periode, met een minimum van 25,-. De vergoeding zal jaarlijks worden aangepast aan de wijzigende koopkracht van de gulden, zoals deze o.a. in de jaarlijks verschijnende uitgaven „Landbouwcijfers" van het L.E.I. wordt gepubli ceerd. Doordat deze index eerst achteraf kan wor den vastgesteld zal jaarlijks worden gerekend met het jongst beschikbare cijfer, als volgt: In 1975: is koopkracht index voor 1972 de basis. Voor 1976: index 1972 bedrag 1976 x vergoeding 1975 index 1973 Voor 1977: index 1972 'bedrag 1977 x vergoeding 1975 index 1974 etc. (ONTWERP) Vreedzame coëxistentie tussen boer en stedeling is mogelijk. De ondergetekenden: 1 in deze handelend namens de Staat der Nederlanden, daartoe gemachtigd bij brief Minister van Landbouw en Visserij, nader te noemen Staatsbosbeheer; 2geboren te wonende te in zijn hoedanigheid van eigenaar-gebruiker van het perceel/de percelen, aangegeven op een bij de overeenkomst gevoegde kaart, kadastraal bekend gemeente sektie noter grootte van ha, nader te noemen de beheerder, Romantisch voor de buitenstaander „doch wie het verleden ongewijzigd wil handhaven dient ook de wastobbe in ere te herstellen". 2. De vergoeding bedraagt voor het eerste jaar per meter of wel per jaar voor de op de bij deze overeenkomst behorende kaart genoemde lengte van m en wordt telkens na afloop van 1 jaar, voor het eerst op door Staatsbosbeheer voldaan. De vergoeding wordt jaarlijks aangepast volgens de in de richtlijnen genoemde index. 3. Telkens na afloop van 3 jaren, voor het eerst met ingang van kan het bedrag genoemd in lid 2 worden herzien door de in artikel 6 genoemde commissie. artikel 4 Nakoming 1. Indien één der partijen van oordeel is, dat de andere partij in gebreke is met nakoming van het bij deze overeenkomst bepaalde, wordt daarvan door de partij aan de andere partij schriftelijk bericht, met aanduiding van hetgeen volgens die partij niet is nagekomen. 2. Mochten partijen ondanks daartoe strekkend overleg niet binnen één maand na verzending van het onder lid 1 van dit artikel genoemde schrijven tot overeenstemming geraken over de nakoming van de verplichting(en), dan geeft de commissie, genoemd in artikel 6, terzake bindend advies. artikel 5 Overdracht gebruiksrecht 1. 2. De beheerder verplicht zich mededeling te doen aan het Staatsbosbeheer indien hij voornemens is een perceel waarop deze overeenkomst betrekking heeft ge heel of gedeeltelijk te vervreemden, daarop een zakelijk genotsrecht te vestigen of in gebruik af te staan. De toekomstige eigenaar en/of gebruiker van het betreffende perceel heeft het recht de beheersovereenkomst onder dezelfde voorwaarden voort te zetten, in dien hij daartoe, voordat de betreffende akte is gepasseerd, bij aangetekend schrijven aan Staatsbosbeheer de wens te kennen geeft. In aanmerking nemende dat: het uit een oogpunt van natuur- en landschapsbescherming van groot belang wordt geacht voor het behoud van het bijzondere karakter van het heggenlandschap in de Goese Poel om de aanwezige heggen in stand te houden en te onderhouden, komen overeen als volgt: artikel 1 Gebruiksbeperkingen/beheershandelingen De beheerder verplicht zich tegenover het Staatsbosbeheer om de in deze overeen komst en op bijgevoegde kaart vermelde hebben in stand te houden en te onder houden, waaronder in het bijzonder wordt verstaan: a. het bijsnoeien van de heg, hierbij inbegrepen het uitsnoeien van te zeer uit groeiend gewas. b. het nalaten van die handelingen waardoor het karakter en aanzien van de heg wordt gewijzigd; met name geen vuilstort, geen bemesting in de heg en geen gebruik van verdelgende middelen in de heg. c. het instandhouden van een deugdelijke diraad-veekering, welke op de bij deze overeenkomst behorende tekening is aangegeven. artikel 2 Duur overeenkomst Deze overeenkomst vangt aan open wordt aangegaan voor 6 jaar en telkens met 6 jaar verlengd, indien geen der partijen tenminste 1 jaar voor het einde van de lopende periode bij aangetekend schrijven heeft opgezegd. De overeenkomst zal door het Staatsbosbeheer niet worden opgezegd op gTond van bepalingen of voorschriften die door de overheid zijn of zullen worden vast gesteld om de specifieke waarde van het gebied te handhaven. artikel 3 Vergoeding 1. De beheerder ontvangt jaarlijks een vergoeding welke wordt vastgesteld volgens de bij deze overeenkomst behorende „richtlijnen voor de bepaling van de be- beheersvergoedingen in het heggenlandschap". artikel 6 Vertrouwenscommissie 1. Er is een vertrouwenscommissie, bestaande uit 3 leden, waarvan één lid wordt aangewezen door het Staatsbosbeheer en één door de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap. Deze beide leden benoemen het derde lid, dat tevens als voorzitter optreedt. 2. De vertrouwenscommissie wordt benoemd voor een periode van 3 jaren en is ingesteld per 3. De vertrouwenscommissie stelt de vergoeding bij het aangaan der beheersover eenkomst vast (artikel 3 lid 2), kan na 3 jaren de vergoeding herzien (artikel 3 lid 3) en geeft bindend advies over geschillen aangaande de nakoming van deze overeenkomst (artikel 4 lid 2). 4. De vertrouwenscommissie is bevoegd een boete vast te stellen wegens het niet nakomen van de verplichtingen door partijen bij deze overeenkomst op zich genomen. De boete kent maximaal een hoogte gelijk aan twee maal de laatst ontvangen jaarlijkse vergoeding bedoeld onder artikel 3 lid 2. artikel 7 Slotbepalingen 1. Comparanten zullen bij adresverandering elkaar hiervan een mededeling doen. 2. De beheerder is verplicht toegang tot het perceel/de percelen waarop deze be heersovereenkomst betrekking heeft te verlenen voor leden van de vertrouwens commissie en medewerkers van Staatsbosbeheer. Aldus in duplo opgemaakt en ondertekend te de 19. Het Staatsbosbeheer De (Beheerder

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 10