«p. J. geluid AFDELING 'S HEER ABTSKERKE-NISSE STELT ZICH VOOR K.P.J.-BRABANT UITSLAG VAN DE P.J.Z.-PROV. SPORTDAG VAN 5 JUNI J.L. Redaktie: KEES SCHIPPER Onze vereniging heeft 54 leden. Wij proberen over het gehele jaar, behalve juli en augustus zo veel mogelijk uit eenlopende aktiviteiten te verzorgen voor onze leden, donateurs en een enkele keer voor het gehele dorp. Het bestuur wordt hierin geholpen door de leden, wat zeker noodzakelijk is voor het welslagen van een aktivi- teit. En onze opzet I-ijkt erg geslaagd gezien de steeds goede sfeer en het stijgende ledental. Gaarne zouden wij U nu ons bestuur voorstellen: HENK DE JONG. Ik woon momenteel in Goes. Ik ben op 27 februari 1947 in Tijnje in Friesland geboren. Sinds 1952 ben ik lid van de P.J.Z. van 's-Heer Abtsker- ke. In 1967 ben ik voorzitter geworden en heb deze funk- tie vervuld tot 1973. Van 1970 tot 1972 was ik ook Hoofdbestuurslid. Mijn taak als voorzitter moest ik wegens tijdgebrek opgeven, wat ik zeer jammer vind, maar daar ik als amateur wielrenner elke avond na mijn werk nog trainen moet, kon ik onmogelijk mijn taak als voorzitter nog goed uit voeren. Maar ik vervul nog steeds de funktie van be stuurslid, daar ik dit niet op kan geven, omdat er een leuke sfeer bij ons aanwezig is. Aan alle aktiviteiten wordt spontaan meegewerkt. En ik zelf hoop dit ook nog enkele jaren te blijven doen. ARJA KORSTANJE, vice-presidente. Ik ben 18 jaar en woon in 's-Heer Abtskerke. Sinds 1971 ben ik lid van van de P.J.Z. Twee jaar geleden werd ik gekozen als aspirant-bestuurslid en vorig jaar als vice-presidente. Dit jaar hoop in mijn atheneum-diploma te halen. Als dit lukt zal het mijn laatste jaar als bestuurslid zijn om dat ik verder wil gaan leren in Rotterdam. Ik vind het wel jammer dat ik het bestuur zal moeten verlaten, maar ik vind ook dat je je als bestuurslid volledig in moet kunnen zetten voor de verenigig en dat *s nu eenmaal onmogelijk als je 5 dagen per week afwezig bent. Onze afdeling draait, na een inzinking van enkele ja ren geleden, nu weer op volle toeren. Onze leden zijn erg aktief en altijd bereid te helpen niet het op touw zetten van een aktiviteit. Wanneer dit zo blijft, zie ik de toekomst van onze afdeling met veel plezier tegemoet. NICOLAAS ADRIAAN ZONNEVYLE. Geboren op 24 november 1954 in Nisse, de plaats waar ik nog steeds woon. In Nisse heb ik de lagere school bezocht. Na deze beëindigd te hebben ben ik naar de Mavo in Goes ge gaan. Na hier mijn diploma behaald te hebben ben ik naar de Meao (Middelbaar economisch en administratief onderwijs) gegaan. Deze cursus duurde 3 jaar. Thans ben ik werkzaam op een kantoor van een che misch bedrijf. Ik zit op de boekhoudafdeling. In 1970 ben ik bij de P.J.Z. gekomen. Deze afdeling houdt zijn meeste aktiviteiten op 's-Heer Abtskerke. Sedert 1973 was ik aspirant bestuurslid en ben nu af gelopen ledenvergadering tot bestuurslid gekozen. Ift heb echter geen bestuursfunktie, daar ik nog met een avondcursus bezig ben, die veel van mijn tijd opeist. RINUS SCHOUWENAAR, secretaris. Geboren 4 ok tober 1950 te Oudelande. Tot 31 januari dit jaar woonde ik op 's-Heer Abtskerke. Die dag ben ik getrouwd en nu woon ik op 's-Gravenpolder. Mijn vrouw is ook lid van de P.J.Z. Ik ben werkzaam op een agrarisch loon bedrijf in 's-Heer Abtskerke. Ik ben al sinds 1966 lid van de P.J.Z. Toen heette het nog Landbouw Jongeren Ge meenschap (L.J.G.). Sinds 1968 ben ik bestuurslid en in 1970 ben ik secretaris geworden Ik vind het leuk werk, ook al heb ik er niet altijd evenveel tijd voor in verband met mijn beroep. Maar mijn vrouw helpt vaak bij het administratieve werk. Verder ben je als bestuurslid be trokken bij het organiseren en voorbereiden van aller lei aktiviteiten, ook al hoef je daar niet persé bestuurs lid voor te zijn. Mijn taak als secretaris hoop ik nog enkele jaren met evenveel plezier als de voorafgaande te blijven vervul len. In navolging van Twello en Terhole organiseert de K.P.J. afdeling Lith dit jaar een Internationale Bak- en transportfietsenrace. De race in Lith wordt verreden op zondag 31 augustus 1975 en gaat over een afstand van 50 km. Van deze afstand hoef je echter niet te schrikken want elke bak fiets wordt bemand door een team van twee personen zodat ieder een afstand van 25 km kan fietsen. De race start 's morgens om 09.30 uur. Dit vroege tijdstip is voor velen misschien een bezwaar. Wij advise ren dan ook om reeds op zaterdag naar Brabant te ko men. Je brengt een tent mee of je slaapt bij een vari onze leden en de problemen zijn de wereld uit. Vermeld dient te worden dat de uitgaansmogelijkheden in Lith uitstekend zijn. Terug naar de race zelf. Na de koers van 50 km vol gen er sprintwedstrijden in het hartje van Lith. Deze sprints zullen gaan over een afstand van 1000 m. De tij den van koers en sprint worden bij elkaar geteld en het team met de snelste tijd komt in het bezit van een fraaie beker beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Lith. Is niet alles duidelijk of wil je meer informatie bel dan even naar Gerard de Bekker, tel. 04128408 (tij dens kantooruren 041251831). Alhoewel de kwaliteit van de foto maar matig is, wilden we deze toch maar in deze presentatie verwerken. V.l.n.r. staand: Henk de Jong, Arja Korstanje, Nico Zonnevyle, Rinus Schouwenaar. V.l.n.r. zittend: Peter Minnaard, Wil lie Markusse, Hanny Zonnevyle Kees de Jonge. PETER MINNAARD. Ik ben 20 jaar oud-en sinds kort 2e secretaris van de P.J.Z. afdeling 's-Heer Abtskerke— Nisse, waarvan ik in 1968 lid geworden ben Samen met mijn neef heb ik een mobiele discotheek waarmee ik vaak op P.J.Z.-avonden optreed, ook wel voor andere afdelingen. Na het behalen van 2 diploma's LTS, ben ik nu werk zaam bij de AKF, Binnenkort moet ik in militaire dienst. uuu onze afdelinê °P het ogenblik goed draait, we hebben een bazar en een ledenweekend in voorberei ding en hebben pas het koninginnefeest op 's-Heer Abts kerke georganiseerd. Ik hoop dat de afdeling nog lange tijd op deze manier voortbestaat. WILLY MARKUSSE, bestuurslid. Ik ben 19 jaar. Ik heb drie jaar huishoudschool gehad, daarna heb ik na twee jaar mijn I.N.A.S.-diploma gehaald. Nu ben ik leer ling-zieken verzorgster en ik hoop dit jaar mijn diploma daarvan te halen. Ik ben van mijn 14e jaar in de P.J.Z., van mijn 16e jaar ben ik bestuurslid. Hét is allemaal heel leuk ,als je maar genoeg enthousiasme hebt. Als er heel weinig leden komen dan heb je niet zo veel plezier van al het werk wat je gedaan hebt. Het leukste wat ik vind is de dorpsfeesten die we organiseren, zoals b.v. koninginne dag, carnaval en toneelavond. Dan is er voor zo'n klein dorpje veel enthousiame. Ik vindt het érg leuk in het bestuur en ik probeer het nog enkele jaren te mogen doen. HANNY ZONNEVYLLE—VAN EEKELEN. 20 jaar oud en geboren te Breda. Ik heb tot 1966 gewoond te Etten-Leur en daarna in 's-Heer Abtskerke. Sinds 4— 1074 woon ik in Nisse. Mijn opleiding: l.s., mavo 3 en Inas. Daarna heb ik 2'- jaar gewerkt in ziekenhuis Bergzicht in de afdelings keuken en nadat ik getrouwd ben, werk ik in de gezins verzorging. Ik ben penningmeesteresse van de P.J.Z. en ik vind 't een gezellige club die heel goed draait. s KEES DE JONGE, voorzitter. Geboren 29 augustus 1954 te 's-Heer Abtskerke. P.J.Z.-lid ben ik vanaf 1971, voorzitter van de afdeling sinds 1973. En dat is ook wel leuk werk samen met de rest van het bestuur. Ik had er eigenlijk niet genoeg tijd voor, omdat ik nog twee avonden in de week naar school ging voor een cursus le monteur die 2 jaar duurde. Het diploma 2e monteur heb ik in mijn zak, dit duurde ook 2 jaar. Daarvoor heb ik 4 jaar op de L.T.S. in Goes gezeten en daarvoor op de lagere school in 's-Heer Abtskerke. Ik werk al 4 jaar bij een groot landbouwmechanisatiebedrijf te Goes. Een hartstikke fijne dag. Warm, zonnig, plezierig en een fijne sfeer. De P.J.Z. wil de sportkommissie danken voor de voorbereidingen en het sekretariaatswerk ter plekke! En dan zeker niet te vergeten: dank aan het HULPTEAM van Schouwen, dat ons voortreffelijk heeft gehol pen bij het starten, schrijven, opmeten, harken, enz. Estafette le pl.: O. Z.-Vlaanderen 2e pl.: Tholen 1 3e pl.: Tholen 2 100 m dames 3e pl.: Lena de Wilde 2e pl.: Heieen v. d. Linde le pl.: Arian de Rijke 100 m heren 3e pl.: Nico van Nieuwenhuyzen 2e pl.: Ronald Ravesteijn le pl.: Tinus Suurland Kogelstoten dames 3e pl.: Arian de Rijke 2e pl.: Mattie van der Hoofd le pl.: Terry Cock Touwtrekken dames 3e pl.: Fijnaart 2e pl.: W. Z.-Vlaanderen le pl.: Tholen Volleybal dames 3e pl.: Zevenbergen 2e pl.: O. Z.-Vlaanderen le pl.: Tholen Kogelstoten heren 3e pl.: Ad Breure 2e pl.: M. Kooystra le pl.: Wim van Cadzand 400 m dames 3e pl.: Lena de Wilde 2e pl.: Heleen v. d. Linde le pl.: Arian de Rijke 1500 m heren 3e pl.: Jan Verstrate 2e pl.: Toon Brooymans le pl.: J. Haak Verspringen dames 3e pl.: Mieneke Huifkar 2e pl.: Wietske Vos le pl.: Arian de Rijke Touwtrekken heren 3e pl.: O. Z.-Vlaanderen 2e pl.: Schouwen le pl.: Fijnaart Volleybal heren 3e pl.: Zevenbergen 2e pl.: Fijnaart le pl.: W. Z.-Vlaanderen Verspringen heren 3e pl.: Wim van Cadzand 2e pl.: Nico van Nieuwenhuijzen le pl.: Tinus Suurland Hoogspringen dames 2e pl.: Wilma Geluk 2e pl.: Ciel Brooymans le pl.: Anke Groenewege Hoogspringen heren 3e pl.: Matké van Tilburg 3e pl.: Nico van Nieuwenhuijzen 2e pl.: Wim van Cadzand le pl.: Ko de Pooter Voetbal 3e pl.: O. Z.-Vlaanderen 1 2e pl.: W. Z.-Vlaanderen 1 ffjn le pl.: Schouwen jllui// BESTEMMINGSPLANNEN Hoogeloon c.a. Vanaf 9 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Buitengebied". Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kun nen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Rucphen. Vanaf 9 juni ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan „Vijverstraat-Ruc- phensestraat". Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instelling bij de Kroon. Deurne. Vanaf 10 juni ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „St. Jozefparochie- West". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Domburg. Vanaf 11 juni ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „Bebouwingsconcentra ties Landelijk gebied". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Helmond. Vanaf 10 juni ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „Schooten". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. 's-Hertogenbosch. Vanaf 10 juni liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen „De Hambaken 1973", „De Slagen-West 1973", „De Rompert- Zuid", „De Buitenpers 1973", „De Herven 1972/1973' en ,De Buitenpepers-Zuid 1972". Zij die zich tijdig met bezwa ren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen gedurende bovengenoem de termijn beroep instellen bij de Kroon. Roosendaal en Nispen. Vanaf 11 juni ligt gedurende een maand ter inzage de le herziening van het bestemmings plan „Kortendijk". Gedurende bovengenoemde termijn kun nen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Rosmalen. Vanaf 10 juni liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen „Graafsebaan en „Hintham-Noord". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende boven genoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Sas van Gent. Vanaf 16 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „West'Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende boven genoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Vlissingen. Vanaf 9 juli liggen gedurende een maand ter :nzage de vastgestelde bestemmingsplannen „Schoonen- burg", „Buitenhaven I" en „Paauwenburg III". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 19