Doe ons een goed idee aan de hand Laat uw gezin niet onverzorgd achter Zitdagen 2 PI O.V.M. IEDEEËNBUS DER 1 januari 1976 zal de Onderlinge Verzekering Maatschappij van de ZLM 25 jaar bestaan. Zoals reeds in het blad van 16 mei werd medegedeeld wil het bestuur van de O.V.M. dit feit niet ongemerkt voorbij la ten gaan. In de afgelopen 25 jaar heeft de O.V.M. duizenden schadegevallen behandeld en neemt de schadefrekwen- tie eerder toe dan af. Begrijpelijk zult u zeggen, want het verkeer is in de loop van die 25-jarige periode vele ma len toegenomen. Toch zoekt het bestuur naar mogelijk heden om de schadefrekwentie te doen dalen. Dit is uiteraard een belang voor iedere weggebruiker. Vandaar ook, dat het bestuur gemeend heeft een ideeënbus-prijsvraag uit te schrijven onder het motto: „Hoe kan de verkeersveiligheid in Zeeland en Noord- Brabant, het werkgebied van de O.V.M. nog meer be vorderd worden". IJ ET is de bedoeling, dat u als weggebruiker met het bestuur mee denkt over dit onderwerp en ons goede iedeeën aan de hand doet. Dit zou kunnen leiden tot een opdracht aan een kommissie van deskundigen, die in het jubileumjaar rapporteert over bepaalde knelpunten in de wegbebakening, wegligging, onderhoud, beplanting etc. Kortom een onderzoek, dat kan leiden tot grotere ver- keersveilgiheid, dat een ieder van ons aangaat. Zo'n on derzoek kan zeer vruchtbaar zijn, mits wij een gerichte opdracht aan zo'n kommissie kunnen verstrekken. Het bestuur is daar nog niet uit en het is daarom, dat wij al die duizenden verzekerden er bij willen betrekken met de oproep „Doet ons een goed idee aan de hand!" Wij hebben reeds enkele inzendingen ontvangen maar nog lang niet voldoende. Inzendingen voor deze ideeënbus al dan niet geïllus treerd dienen voor 1 augustus gezonden te worden aan het Bestuur van de O.V.M. der ZLM, Postbus 70 te Goes. Op de enveloppe vermelden: ideeënbus. Inzendingen zullen door een kommissie uit het bestuur van de O.V.M. aan de hand van het praktisch nut en uitvoerbaar worden beoordeeld. Voor de drie beste inzendingen zullen aantrekkelijke prijzen beschikbaar worden gesteld. Zet uw denkbrein aan het werk! Wij wachten met belangstelling uw ideeën af! DE U ^LS u een bedrijf voert ziet u zicih geregeld gesteld) tegenover zeer hoge kosten van verbetering, vernieu wing en/of uitbreiding van uw bedrijf. Stilstand is in deze ook achteruitgang. We moeten met de tijd mee ondanks de hoge investeringskosten. Als u geen bedrijf voert ook dan kunt u te maken krijgen met specifieke en zwaar wegende kosten: voor de aanschaf van een eigen woning, voor de stu die van de kinderen, voor een aanvullende pensioenregeling etc. Bedrijf af geen bedlrijf, het irikomen hangt ondanks de wer kende gehuwde vrouw, nog steeds voor het grootste gedeel te van de verdiensten van de man af. De vrouw kan wel in komen hebben maar bij het overlijden van de man valt een groot stuk weg, en komen dan veelal de problemen. Dat in komen van de man wordt bij overlijden niet gedekt door de waardevaste uitkeringen van de overheid! krachtens de Alge mene Weduwen- en Wezenwet. Deze uitkeringen zijn mo menteel 7698,voor de weduwe zonder kinderen en 10908,voor een weduwe met kinderen beneden de 18 jaar. Deze uitkeringen zijn basisbedragen waarop een gezin verder kan, maar het zijn en blijven minimumbedragen. Een weduwe welke met jonge kinderen achterblijft zal beslist zeer zuinig moeten leven. De kinderen moeten studeren en vragen uiteraard ook zakgeld. De gezinsuitgaven gaan ge woon door. Hiebt u als zelfstandige ondernemer wel eens stil gestaan bij de kostep^p korte termijn bij het overlijden van een ondernemer? Ook een niet zelfstandige heeft een groot gedeelte van deze kosten. Kosten die o.m. bestaan uit: Lopende belastingaan- -r- Uitbetaling erfdelen nabe- giften Overlijdenswinstbelas- ting Suksessierechten bestaande n Notariskosten Tijdelijke bedrijfshulp Aflossing schulden etc. Afrekening fiskale oude- dagsreserve Kosten ongeval of laatste ziekte w kunnen ons best voorstellen dat u 'hier niet dagelijks bij stil staat. Dat u er eigenlijk niet eens bij stil wilt staan! Belangrijk is veelal alleen het gezond) zijn en het be drijf exploiteren. Uw werk doen, en de rest vergeten we dan maar liever. Maar ondertussen gaan de risico's ten opzichte van het gezin door, zij blijven bestaan, veelal levensgroot en ternauwernood in ronde cijfers uit te drukken. Neem de moeite eens daarover met uw organisatie te praten en met ons kontakt op te nemen en u te laten adviseren op welke wijze u zich kunt wapenen tegen risico's welke uzelf niet kunt dragen. U mag uw gezin bij een eventueel vroegtijdig overlijden niet achterlaten .met belasting en andere schulden, u mag uw jonge gezin niet achterlaten met alleen maar een basisbedrag uit de weduwen- en wezenwet. Uw vrouw moet verder. Het is daarom gewenst dat u als man/vader, zeker als u een zelfstandige ondernemer bent, een kapitaalsuitke ring sluit die bij uw overlijden uitkeert. Om het met een een voudig voorbeeld duidelijk te maken. De man is thans 25 jaar en sluit 100.000,alleen uit keren bij zijn overlijden binnen 40 jaar; premie per jaar slechts j 590,Mocht deze premie te zwaar zijn dan dekt u hetzelfde bedrag 25 jaar, premie dan slechts 350,per jaar. En mocht u er nog 5000,erfrente per jaar bij wil len 9luiten dan kost u dat slechts 310,per jaar bij 40 jaar duur, en 165,— bij 25 jaar duur extra. Diverse kombi- naties zijn uiteraard mogelijk, maar spreekt daarover liever met ons mondeling. In een persoonlijk gesprek kunnen wij uw problemen overzien. Het is en blijft maatwerk. Ieder ad vies ligt anders omdat de bedrijfs- en gezinsomstandigheden anders zijn. CEVAAL. BESTEMMINGSPLANNEN Oploo. Vanaf 31 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „St. Anthonis Noord-Kem- pensbos". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. SCzlm LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredaktie: Ing. J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (Tel. 01100 - 15010, huis 01185 - 1422.) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155 - 2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 Valkemsse. Vanaf 27 mei ligt gedurende een maand ter inzage de le herziening van het bestemmingsplan „Kom Zouteüande". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad Prinsenbeek. Vanaf 2 juni ligt gedurende een maand ter inzage de herziening van het bestemmingsplan „Kapelakkers: Molensstraat". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad Wissenkerke. Vanaf 2 juni liggen gedurende een maand ter inzage de voorschriften van de bestemmingsplannen „Kom Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Oostburg. Vanaf 29 mei ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan „Cadzand-Bad". Zij die zioh tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Kapelle. Vanaf 2 juni ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde herziening van het bestemmingsplan „Bieze- linge I". Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde ter mijn bezwaren indienen bij G.S. Veere. Vanaf 4 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan ,3uitengebied". Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die tijdig bezwaren hebben ingediend tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep in stellen bij de Kroon. RADIO Dinsdag 10 juni a.s., Hilversum n, 12.30—12.40 uur: „Een bijdrage tot de discussie rond legbatterijen - II", een vraag gesprek met prof. dr. P. Sevenster, medewerker van het Zoölogisch Laboratorium van de Rijksuniversiteit te Leiden en prof. drs. J. de Veer van het LEI. Vrijdag 13 juni a.S., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „De eerste afgestudeerden in de studierichting Milieuhygiëne", een vraaggesprek met prof. dr. J. G. ten Houten van de Landbouwhogeschool te Wageningen. GOES OOSTBURG: woensdag 11 jiuni in oafé „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 12 juni in hotel „De Een dracht", van 14 uur. ZIERIKZEE: donderdag 12 juni in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: donderdag 12 juni in hotel „De Koren beurs". ST. PHILIPSLAND: vrijdag 13 juni in hotel „De Drui ventros", van 1113 uur. BERGEN OP ZOOM ZEVENBERGEN: donderdag 12 juni in hotel „Thole- naar", van 11.0(^—<12.00 uur. FOKVEEDAGEN IN ZEELAND 1975 Op verschillende plaatsen in Zeeland worden deze zomer weer keuringen van rundvee, paarden, schapen en geiten gehouden. Voor elk gebied wordt weer een regionale fokveedag ge organiseerd. Verder is er weer een Zeeuwse Dag van het Paard en een provinciale foksdhapendlag. Op de regionale fokveedagen zullen naast rundvee, ook paarden, schapen en eventueel geiten aanwezig zijn. De provinciale geitenkeuring valt samen met de fokveedag voor Zuid-Bevel and. Ter infor matie volgen hieronder de data van de keuringen. De opga ven voor de keuringen moeten ongeveer vijf weken van te voren binnen zijn bij de 'betreffende secretaris. Hopelijk is er een goede deelname aan deze keuringen. Dat is belangrijk voor het slagen ervan. Verder is natuurlijk belangrijk dat het publiek een goed en grote belangstelling toont. Daar voor worden deze dagen in uw belangstelling aanbevolen. We wijzen er nog op dat de volgorde anders is dan in voor gaande jaren gebruikelijk was. 20 juni: Scherpenisse, regionale fokveedag Tholen. 28 juni: Serooskeike (W.), Zeeuwse Dag van het Paard. 5 juli: Goes, regionale fokveedag Bevelanden en provincia le keuring géiten. 11 juli: Serooskerke (W.), regionale fokveedag Walcheren. 16 juli: Oostburg, regionale fokveedag Zeeuws-Vta?nderer. 19 juli: Zierikzee, regionale fokveedag iSdhouwen-Duiveland. 5 september: Goes, provinciale fbkschapendag. CA.R. - Goes, De specialist veefokkerij, Ing. I. HAMMING. TOEKOMSTIG STRUKTUUR- EN ONTWIKKELINGS BELEID BESPROKEN IN DE PROVINCIALE RAAD VOOR DE BEDRIJFSONTWIKKELING IN DE LANDBOUW IN ZEELAND pi de op vrijdagmiddag 16 mei onder voorzitterschap van ir D. 'Luteijn gehouden 82e vergadering van de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in Zee land was één van de belangrijkste punten die aan de orde kwamen de discussie over het in de toekomst te voeren struktuur- en ontwikkelingsbeleid in de land bouw. Door dr N. Slot, hoofd' van het Bureau Coördinatie Beleidsontwikkeling van de Direktie Agrarische Produk- tde, Verwerking en Afzet van het ministerie van Land bouw, werd tegen de achtergrond van door het Land bouwschap en zijnerzijds samengestelde recente nota's het op middellange termijn te voeren ontwikkelingsbe leid in land- en tuinbouw toegelicht. Door een brede grondslag aan het ontwikkelingsbeleid te geven, aldus dr Slot, onder meer door verbreding van het werkingsgebied van het rentesufosidiebeleid, zag hij meer kansen voor de middengroep van bedrijven wegge legd. Desondanks achtte spreker het mogelijk, dat voor sektoren als de akkerbouw de ontwikkeling eerder ge stimuleerd moet worden via andere maatregelen, zoals een al dan niet aangepaste samenwerkingsregeling. Ook zag dr Slot mogelijkheden in het vlak van de grondver betering. In het algemeen vormde het betoog van de heer Slot een pleidooi voor een beleid van een meer 'ge-integreerd karakter en minder voor een van allerlei los van elkaar staande regelingen. Ongeacht het te voeren ontwikke lingsbeleid blijven krachtige impulsen ter begeleiding van de bedrijfsbeëindiging nodig; teneinde aansluiting te hébben bij de sociaal ekonomische werkë.ijkheid ver dient met name bedrijfsbeëindiging op termijn de volle aandacht. Bij de igedachtenwisseling, welke op de inleiding volg de, bleek de Raad met de -eer Slot van oordeel dat in het verleden bij het ontwikkelingsbeleid wat te zeer de nadruk is komen te liggen op de kopgroep van bedrijven en dat hierdoor het uit oogpunt van struktuurontwikke- hng van belang zijnde deel van de middengroep naar verhouding te weinig aandacht heeft gekregen. Een meer ge-integreerd ontwikkelingsbeleid gekon- centreerd rondom een verbreed rentesubsidiebeleid werd onderschreven, zij het ook, dat dit voor de akkerbouw zonder andere maatregelen geen soelaas zal bieden, zo- a' s reeds in het verleden is gebleken. Met de opmerking dat ontwikkelingsbeleid/struktuur- beleid en inkomensbeleid twee volstrekt verschillende zaken zijn, die niet verward mogen worden, werd de discussie, die in belangrijke mate een fundamenteel ka rakter droeg en daarmede ook begripsverhelderend werkte, beslaten. ONTWIKKELINGEN RONDOM DE STICHTING PROEFBOERDERIJ „RUSTHOEVE" IR L. Th, J. M. de Wit, secretaris van het Stichtings- bêsWr Proefboerderij „Rusthoeve", besprak de onitwikke'iingen rondom deze proefboerderij. Belangrijk in dit verband noemde hij de vervanging van de onder de gegeven omstandigheden weinig doelmatige oude be drijfsgebouwen door nieuwbouw, die dan in het bijzon der gericht moeten zijn op het onderzoekkarakter van het bedrijf. Wanneer deze nieuwbouw tot stand mocht komen zal hierin de Stichting Nederlandse Uien-Fede ratie participeren, waardoor de grondsilag van de proef boerderij „Rusthoeve" wordt verbreed en versterkt. (Zie verder pag. 10)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 2