'Milgo 'E LANDBOUWSCHAP 'Milgo' E is het meest ideale gewas beschermingsmiddel, omdat het een uitstekende bestrijding geeft speciale uitvloeiers voor een optimale bevochtiging van het blad bevat snel door de plant wordt opgenomen en daardoor minder risico geeft bij regen na toepassing zacht voor het gewas is en daardoor de planten niet beschadigt. In een vroeg stadium kan meeldauw uw gerstopbrengst sterk aantasten. Bestrijdt meeldauw vanaf het begin met 'Milgo' E. In tarwe is meeldauw pas in een laat groeistadium van invloed op de opbrengst. Toch brengt ook hier 'Milgo' E uitkomst. Omdat u tot het verschijnen van de eerste aren de meeldauw aktief kunt bestrijden met 'Milgo' E. Nadere inlichtingen bij: ICI HOLLAND BV afd. landbouw Wijnhaven 107 Rotterdam Telefoon (010)14 01 22 VAN HET Even adem halen Herinvoering zomertijd volgend jaar te verwachten 15 Meeldauw in gerst en tarwe B. A. BOKMA Afdeling Voorlichting EIND mei, 'begin juni kun je veilig stellen dat het u „vergaderseizoen" achter de rug is. Alle aandacht richt zich dan op de veld werkzaamheden in akkerbouw en veehouderij en ook in de tuinbouw weet men dat het weer zomer wordit. Voor de bestuurders en de secreta riaatmedewerkers van het Landbouwschap betekent dit •bij wijze van spreken even gelegenheid om adem te ha len. Wie mocht denken dat de boel nu een paar maanden plat gaat, willen wij graag uit de droom helpen in deze l'aatste Landbouwschapsrubriek van 'het seizoen 1974 1975. Begin september nemen wij de draad weer op. Vooral voor een organisatie als het Landbouwschap is het belangrijk, dat er gelegenheid bestaat om te stude ren. Br wordt immers verwacht, dat het Landbouwschap mogelijkheden aangeeft ter oplossing van de vele pro blemen en zorgen waarmee de agrarische ondernemingen kampen. De zes organisaties van werkgevers en werk nemers hebben deze opdracht gegeven. Zelf leveren zij daarbij een -grote inbreng, ervan uitgaande dat het Landbouwschap een hecht samenwerkingsorgaan is. Via het Landbouwschap richten zij zich tot o.a. de overheid. Om deze taak naar behoren te vervullen, moet men zo gezegd goed beslagen ten ijs komen. Dat betekent niet alleen overleggen, dus vergaderen, maar ook studeren. IN deze tijd worden natuurlijk de aktuele zaken niet vergeten. Op alle mogelijke manieren blijft het Landbouwschap ijveren voor inkomensverbetering. In dat verband zij opgemerkt, dat met spanning de door de minister van Landbouw toegezegde nota over de uit werking van de Brusselse prijsbesluiten wordt tegemoet gezien. Het Landbouwschap is de toezeggingen omtrent een tussentijdse prijsherziening niet vergeten. Op het moment dat wij deze rubriek schrijven, moet het reeds lang verwachte gesprek tussen Landbouwschap en kabi net nog plaatsvinden. Aan het begin van het zomerseizoen heeft het Land bouwschap de organisaties als het ware enig huiswerk meegegeven. Het gaat hier om het rapport over de pro blematiek van de jonge agrariërs. Dit rapport is de or ganisaties ter bespreking aangeboden en hun reactie er op wordt voor het komende vergaderseizoen, ofwel de derde dinsdag in september, verwacht. Een samenvatting van de inhoud van het rapport kunt u in dit nummer lezen. Eveneens zal aandacht besteed moeten worden aan de „inkomensnota" van de regering. Zoals de voorstellen voor een verbetering van de positie van de jonge agra riërs in de organisaties besproken moeten worden, zal dat ook het geval moeten zijn met deze inkomensnota. |\E zomermaanden zullen door het Landbouwschap verder worden gebruikt om alle regelingen voor boeren, tuinders en hun medewerkers eens op een rijtje te zetten. Er zijn zo langzamerhand zoveel regelingen voor bedrijfsverbetering, bedrijfsbeëindiging, samen werkingsvormen enz., dat men door de bomen het bos niet meer ziet. Over het onderwerp „samenwerkingsvormen in land en tuinbouw" zal het Landbouwschap binnenkort een apart stuk doen verschijnen. Daarin worden de moge lijkheden samengevat voor overheidssteun via het Ont- wikkelings- en Saneringsfonds voor samenwerkingsvor men ten aanzien van mechanisatie en organisatie van de arbeid. Bij dit soort samenwerkingsvormen dient vrij willigheid voorop te staan. Belangstellenden kunhen nu reeds bij de afdeling Pers en Voorlichting van het Land bouwschap, Raamweg 26, Den Haag, deze brochure aan vragen. Tezelfdertijd zal 'het jaarverslag 1974 van het Landbouwschap gereed zijn, dat wij eveneens gaarne aan belangstellenden zullen toesturen. Met deze, wat van de hak op de tak springende, infor matie zetten wij tijdelijk een punt achter het schrijven van deze rubriek. Wij hopen, dat het u in alle opzich ten deze zomer goed gaat. 7jOALS het er naar uitziet, zal, niettegenstaande de be- zwaren daartegen, Vooral van agrarische zijde, in 1976 de zomertijd weer ingevoerd worden. De beslissing daartoe moet /begin deze zomer gevallen aajn daar de maatregelen die in dit verband genomen moeten worden de nodige tijd zullen vergen. Het laat zich dan ook aanzien dat binnenkort in prin cipe het besluit van herinvoering van de Zomertijd in 1976 zal vallen. Nadat Frankrijk reeds besloten had per 1 april 1976 hiertoe over te gaan, uit Overwegingen van energiebesparing, hebben ook de regeringen van de Be- neluxlanden zich in principe er voor uitgesproken. Er zijn dan ook reeds de nodige stappen ondernomen om in onderling EEG-overleg, waarbij ook Oostenrijk en Zwit serland betrokken worden, de nodige voorbereidingen te doen treffen die met het oog op een eventuele invoering ervan noodzakelijk zijn. De bezwaren van de landbouw die zich vooral richten op het ongemak en de kostenverhogende gevolgen ervan voor de landbouw en in mindere mate voor de bouwnij verheid zijn niet van voldoende belang gebleken in ver houding tot de sociale voordelen voor grote bevolkings groepen in ons land, zoals de langere zomeravonden; meer mogelijkheden tot vakantiespreiding; grotere ver keersveiligheid enz. Daarbij is nu ook de energiebespa ring nog als faktor van betekenis gekomen! Ben uut langer licht betekent een uur later de verlichting aan!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 15