Ligtermoit houdt uw tarwe gezond. Ligtermoet: omdat 't goed de grond uit moet. Classificatie van geslachte varkens en uitbetaling naar kwaliteit Meeldauw Voetziekte Ligtermoet kent tarwe Maar ook gerst, Ligtermoet kent alle graangewassen.; Dankzij jarenlange research gevaren uw gewassen blootstaan. Aarziekten Roest van binnen en van buiten, haver en rogge. En de belagers. weet Ligtermoet precies aan welke En heeft daarvoor de juiste bestrijdingsmiddelen ontwikkeld. Uiterst effektief en zonder schadelijke bijwerkingen. Voor een schoon milieu en een optimale opbrengst voor u. Tenslotte verbouwt u voor de verkoop, nietwaar? LIGTERMOET CHEMIE BV Belangrijkste Ligtermoet produkten voor de graanteelt die u nü kunt toepassen. 20 AP grond van een verordening van het Produktschap voor Vee en Vlees zijn slachterijen, met een om vang vanaf 10.000 varkens, sedert 1 maart 1975 verplicht alle varkens in de klasse 60 t/m 100 kg geslacht gewicht te classificeren. Voordien vond classificatie uitsluitend plaats op bedrijven die daartoe vrijwillig een kontrakt met het Produktschap waren aangegaan. Nu zijn de slachterijen verplicht op aanvrage de leverancier binnen 14 dagen na slachting de kwaliteitsklasse schriftelijk mede te delen, waarin elk varken is ingedeeld. Ook ieder die slachtvarkens van een mester heeft gekocht, is ver plicht binnen 3 weken na de slachting op verzoek van de varkenshouder schriftelijk mede te delen in welke kwaliteitsklasse elk varken is ingedeeld. Aldus kan iedere varkenshouder desgewenst kennis nemen van de kwali teitsklasse van de geleverde varkens, echter niet inge val varkens lichtetr dan 60 kg" of zwaarder dan 100 kg geslacht gewicht werden geleverd. De tweede uitzonde ring bereft dus het geval waarin de geleverde varkens zijn geslacht op een bedrijf dat wegens de omvang van de daar verrichte slachtingen niet tot classificatie ver plicht is. De gegevens, die de varkenshouders aldus kunnen ver krijgen, zijn van groot belang bij de aankoop van big gen of van voor de fokkerij bestemde dieren. Voorts kan aan. de gegevens een belangrijk verkoopargument wor den ontleend. Indien twijfel bestaat aan de juistheid van de opgave van klasse, is het Produktschap te allen tijde bereid, één en ander aan de hand van de officiële classificatiegege- vens na te gaan. In de meeste gevallen zal tevens con trole van het geslachte gewicht mogelijk zijn. Belang hebbende varkenshouders kunnen daarover bellen: 070 —907762, toestel 130. GEWIJZIGDE CLASSIFICATIENORM UOORTS worden met ingang van 1 maart 1975 de clas- sificatienormen voor de EAA-klasse iets gewijzigd. Vielen voorheen in deze klasse varkens van 70 kg en zwaarder met een spekdikte tot en met 20 mm, vanaf 1 maart wordt deze norb zodanig verruimd dat var kens van 80 kg en meer met een spekdikte tot en met 25 mm eronder vallen. In 1974 viel volgens de oude norm 4,6% van de ge classificeerde varkens in de kwaliteitsklasse EAA en 55,9 in de klasse I A. Een proef heeft uitgewezen dat met toepassing van de nieuwe normen naar schatting het percentage voor de klasse EAA 9 zou zijn geweest en voor de klasse I A 51,5 UITBETALING NAAR KWALITEIT TEN aanzien van de uitbetaling naar kwaliteit zyn de voorschriften ingrijpend gewijzigd. In de nieuwe verordening van het Produktschap is daarover niets be paald. De huidige regeling is namelijk per 1 maart 1975 vervallen. Tot dusver betaalden de slachterijen op grond van het contract met het 'Produktschap alle gekochte var kens uit, onder inachtneming van uniforme prijsverschil len voor de kwaliteitsklassen. Thans zijn de slachterijen niet langer gebonden. Zij zullen in beginsel elk door hen gewenst prijsverschil tussen de kwaliteitsklassen kunnen betalen. Het ligt in de bedoeling, in de loop van dit jaar tot een nieuwe vorm van stimulering van uitbetaling'naar kwaliteit te komen. Daarbij kunnen slachterijen zich vrij willig ten opzichte van ihet Produkt schap voor Vee en Vlees verbinden om bepaalde prijsverschillen de klassen aan alle varkensmesters te betalen voor directe of indirecte le veranties. De besprekingen daar over zijn evenewei nog niet afge sloten. Aan bedrijven die belang stelling voor een dergelijke wijze van uitbetaling haar kwaliteit heb ben, is verzocht in afwachting van een nieuwe regeling de thans bestaande prijsverschillen tussen de klassen te handhaven. CoolsingellOI Postbus 699 Rotterdam Telefoon: 010-331211 Dicuran-80: Hèt middel tegen grassen en breedbla- dige onkruiden in winter graan. Kan zowel direkt na de zaai als in het voorjaar worden toegepast. Kombi- neert uitstekende bestrij ding met hoge opbreng sten. Cycocel Extra: De enige verzekering tegen legering door voetziekte of slecht weer, waarbij u jaarlijks minstens de premie terug ontvangt. Faneron: Het bekende middel tegen breedbladige onkruiden in granen, gras zaad en gazons, waarmee u tevens uw moeilijke kamil leproblemen kunt oplos sen. Quinolate V-4-X: Werkt afdoende tegen stuifbrand bij gerst, haver, tarwe, te gen steenbrand bij gerst en tarwe, tegen strepenziekte bij gerst. En tegen kiem- schimmels. De varkensmesters doen er goed aan, zich ten aanzien van slachtvar kens die na 1 maart 1975 worden afgeleverd, tevoren op de hoogte te stellen, op welke wijze de uitbe taling naar kwaliteit wordt verwe zenlijkt. Of, en in welke mate, in de toe komst varkens naar kwaliteit zul len worden uitbetaald, zal in be langrijke mate worden bepaald door (het belang dat de varkenshouders daaraan hechten. BEPERKING UITGIFTE LAADVERMOGEN GOEDERENVERVOER OVER DE WEG De Commissie V ervoervergun- ningen heeft besloten de uitbreiding van het vergunde laadvermogen van het goederenvervoer over de weg te beperken. Het ministerie van verkeer en waterstaat vestigt er de aandacht op dat deze beperking voor alle aanvragen geldt die na 22 decem- bef 1974 bij de Rijksverkeersinspec tie zijn binnengekomen. De Com missie Vervoersvergunningen en de Rijkshoofdinspecteurs van het Ver keer verlenen van die datum af nog slechts een vergunning, indien de aanvrager aantoont dat hij ver voer wil gaan verrichten dat niet eerdek door een andere vergun ninghouder wordt uitgevoerd. Uit zonderingen zullen slechts worden gemaakt als het vervoer betreft dat anderen met hjun vergunning niet kunnen of willen verrichten. Ook verzoeken om uitbreiding- van de reeds bestaande vergunning zullen slechts worden ingewilligd als aan een van deze beide voor waarden is voldaan. Voor het ove rige blijven de normen voor het be oordelen van aanvragen om vergun ning en verzoeken om uitbreiding van laadvermogen volledig van kracht. Deze maatregel is om. van in vloed op de beoordeling van aan vragen om verhoging van laadver mogen inzake een vergunning voor het vervoer van: land- en tuinbouwprodukten van bedrijf naar bijv. veiling, co- operatie en handelaar; melk en melkbussen van vee houderijen naar zuivelfabrieken en terug. Voor het verkrijgen van nadere inlichtingen kan betrokkene zich wenden tot de Rijkshoofdinspecteur van het Verkeer in wiens district zijn onderneming is gevestigd.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 20