Nieuws van Louis Nagel-Arnhem Vernieuwde Cebeco landbouwspuit MECHANISATIE1 EN ANDER NIEUWS Gruse aardappel-bunkerpootmachine Alabastine P.V.C. tochtstrip HD-veldspuiten uitgebreid Sirocco 25 jaar - 250.000 cabines Trega afvoerkappen tegen in regenen en minder windgeruis 23 Samenwerking Louis Nagel B.V. - Oostwouder B.V. Steeds meer komt uit de praktijk de wens naar voren om bij de aanschaf van een komplete mechanisatie de diverse machi nes zoveel mogelijk bij één leverancier te kopen. De redenen hiervoor zijn: het vertrouwen dat men in de bepaalde leve rancier stelt en het gemak bij aankoop, service en bij het oplossen van eventuele problemen. Om aan dieze wens tegemoet te komen en bovendien om een programma samen te kunnen stellen, optimaal geschikt voor de Nederlandse omstandigheden, hebben Louis Nagel B.V. Arnhem en Oostwouder B.V. 't Zand (N.-H.) besloten tot een samenwerkingsverband waarin een komplete serie werktuigen kan worden aangeboden voor de ruwvoeder- mechanisatie met diverse mogelijkheden voor de verschil lende werktuigen in de keten. Centraal in het geheel staat de torensilo, waarbij een keu ze kan worden geboden tussen de bekende Joz-stalen gegal vaniseerde torensilo en een voor Nederland nieuwe, ter plaatse naadloos gestorte betonnen torensilo. Op grond van de belangrijke pluspunten o.a. de grote duurzaamheid, luchtdichtheid en bestendigheid tegen zuren, alsmede de ont wikkeling in het buitenland, o.a. Amerika is het te ver wachten, dat de ter plaatse naadlloos gestorte betonnen De Cebeco Landbouwspuiten die in de fabriek van het Land- en Tuinbouwmechanisatiebedrijf van Cefbeco-Han- delsraad te Steenwijk worden gemaakt, worden voortaan met belangrijke verbeteringen uitgevoerd. De verbeterin gen zijn: een nieuwe regelgroep; nieuw zuigfilter met driewegkraan; grotere zuigkorf; nieuw model deksel en diepe vulzeef, en dubbele lagering van het middenraam. De nieuwe regelgroep, zo schrijft Cebeco-Handelsraad, is uniek voor Nederland en kenmerkt zich onder andere door de compacte bouw en moderne vormgeving. Het ge heel is vervaardigd uit kunststof en roestvrijstaal en der halve bestand tegen chemische middelen. De doorlaten zijn ruim gehouden en minimaal Deze regelgroep is geschikt voor pompen met een opbrengst van maximaal 200 I/min. en een regelbereik tot 20 ato. De werkdruk is zeer nauwkeurig in te stellen zonder dat dit extra technische kennis vereist. Het geheel is zodanig gemonteerd dat het overzichtelijk en bovendien gemakke lijk te bedienen is. De tijd, die voor het vullen van de tank nodig is, is door het toepassen van deze regelgroep met 25 gedaald. Dit betekent dat, rekening houdende met de pompcapaciteit, de tank nu zeer snel kan worden gevuld. De maximaal instelbare druk is 13 ato. Het zuigfilter met driewegkraan is nu tot één onderdeel samengebouwd en vervaardigd uit kunststof en roestvrij staal. Het sterfilter heeft een grote doorlaatcapaciteit en bevindt zich in een doorzichtig filterhuis. De- en montage vergen zeer weinig tijd. De bestaande metalen zuigkorf is vervangen door een kunststof-zuigkorf, die tevens voorzien is van een drij ver. Het deksel heeft een andere vorm gekregen en mede daardoor is het openen en sluiten aanmerkelijk gemakke lijker geworden. Een bijkomend voordeel is het feit dat nu een diepere vulzeef kan worden toegepast. Het midden raam is nu dubbel gelagerd, waardoor het balanceren van de spuitboom soepeler gaat. Nieuw voor Nederland brengt Boek-Heesters te Amers foort de nieuwe Gruse tweerijige aardappel-bunkerpoot machine op de markt, een logische ontwikkeling in het aardappelpoot gebeuren De vraag naar bunkerpoters is n.l. groot, maar het aanbod is voornamelijk gericht op het grootbedrijf. Deze nieuwe Gruse bunkerpootmachine voorziet zowel het midden- als grootbedrijf. Van 2 twee rijige bunkerpootmachines kan men n.l. d.m.v. een kop pelframe een vierrijige bunkerpoter maken Bij een rij afstand van 75' cm, pootafstand in de rij van 1742 cm, kan de pootmachine in de tweerijige uitvoering 0,6 ha per uur poten en als vierrijige maar liefst 1,4 ha per uur. De bunkerpoter is uitgerust met grote luchtbandwielen en de bunkerinhoud bedraagt 4Ö0 kg. Het eigen gewicht van de tweerijige poter is 315 kg en gekoppeld tot vier rijige poter 715 kg. Wat deze bunkerpoter kost werd niet opgegeven en te lefonisch lukte het ons niet verbinding met de verkoop afdeling te Amersfoort te verkrijgen. Het komplete leveringsprogramma van Gruse bestaat nu uit: Gruse tweerijige volautomatische aardappel poter type VL 0, de vierrijige volautomatische aardappelpoter type VL 9, de volautomatische aardappelpootunit VL 16, de volautomatische aardappelpootunit VL 17 en de vier rijige volautomatische aardappel-bunkerpoter VL 15. Zelfklevende tochtstrippen van schuimplastic voor het afdichten van ramen en deuren enz. zijn in verschillende uit voeringen en afmetingen verkrijgbaar. Eén der bezwaren van deze tochtstrippen is o.i. de vrij snelle veroudering waaraan dit materiaal blijkt bloot te staan en het vuil en stof dat er op blijft kleven. Alabastine Holland B.V. te Amerszoden brengt een tocht strip op de markt, vervaardigt van hoogwaardige en duur zame P.VjC. met een gesloten, fijncellige struktuur. P.V.C. veroudert in veel geringere mate en wordt niet door vocht enz. aangetast. De Alabastine tochtstrip kan bij tempera turen variërend van —30° C tot 70° C worden toegepast en is daarom niet alleen geschikt voor het tocht- en geluid- dichtmaken van ramen en deuren, rammelende autoportieren en kofferdeksels, maar kan ook bij een slecht sluitende koelkast voor een goede afdichting zorgen. De P.V.C. tocht strip zit tenminste 3 jaar muurvast, heeft een gesloten op pervlak en kan in iedere gewenste kleur meegeschildend worden. Leverbaar in een verpakking van 6 m lengte - 10 mm breed - 4 mm dik tegen de prijs van 3,25 (incl. B.T.W.) dan wel op haspels met 100 m tegen ƒ0,50 de meter incl. B.T.W. Verkrijgbaar bij Doe het Zelf en Hobbyzaken. Nu het spuitseizoen weer voor de deur staat, introduceert 'Hoegen Dijkhof 3 nieuwe typen HD-veldspuiten en wel: HD-veldspuit 220 Z met balancerende spuitboom van 16, 18 of 20 meter is nu ook leverbaar met een 800 liter tank en een pomp met een capaciteit van 130 of 200 liter/minuut. HD-veldspuit 440 MBA met volautomatische hydraulische bediening, een tankinhoud van 1000 of 1500 liter en een balancerende spuitboom van 20 meter, is speciaal gebouwd voor de Mercedes Benz MB trac 65/70. HD-veldspuit 550 UA die nu ook leverbaar is met een 1500 liter tank naast de 1000 liter en 2000 liter uitvoering en zal ook moeten worden opgebouwd op de Mercedes Benz Uni- mog. Tevens kan de 2000 liter uitvoering ook geleverd wor den in een uitvoering dde dan ook geschikt is voor het ver spui-ten van vloeibare kunstmest. Door deze uitbreiding kan Hoegen Dijkhof veldspuiten leveren van klein tot groot en van handbediening tot vol automatische uitvoering. De HD-veldspuit 220 Z met 16 - 18 of 20 m balancerende spuitboom, polyaethyleen tank, keramische spuitplaatjes en verzinkt frame. De JOZ-torensilo. torensilo ook in Nederland een sterke opgang zal maken. De verdere mechanisatie rond de torensilo bestaat uit de /eldmedhanisatie en inbrengapparatuur met de John Deere hakselaar (zelfrijdend, getrokken of aanbouw), John Deere blazer, dan wel een zelfde kombinatie, echter met dosering in de blazer d.m.v. een Landsberg doseerapparaat. Een an dere mogelijkheid: is de Landsberg opiaapwagen, Landsberg doseerapparaat en stationaire hakselaar. Tenslotte, als een- manssysteem, de Landsberg hakselwagen, waarmede het mogelijk is op te rapen, gras en mals te hakselen, te dose ren, te blazen, te laden en te transporteren. Als edndverdeler wordt de Beini eindverdeler toegepast en als bovenlosser die van Schönberger waarbij voor de be- ddenling een keuze uit de volgende mogelijkheden kan wor den gemaakt: n.l. handbediening, elektrisch handbediend dan wel volautomatisch. Voor de voedersysteemniechanisatie kan afhankelijk van die bedrijfssituatie en de verlangde mogelijkheden een keuze worden gemaakt uit een vijftal JOZ voedersystemen met voederband, voederketting of vijzeltransportsysteem. De ervaring en kennis, alsmede het grote keuzepakket dat geboden wordt door de kombinatie, staan er borg voor, aldus Louis Nagel, dat de klant een optimale mechanisatie krijgt, aangepast aan zijn bedrijf. Daarnaast is de reeds be kende service van Louis Nagel B.V. en Oostwouder B.V. èn van de dealerorganisaties, die de produkten van de beide bedrijven verkopen, een garantie voor goede begeleiding in de praktijk. ■JpEVENiSI heeft Louis Nagel als nieuws dat binnenkort de John Deere zelfrijdende zwadmaaier type 2270 op de Nederlandse markt zal worden gebracht. De grootste zelf rijdende zwadmaaier die John Deere fabriceert en met zijn 4-cilinder John Deere dieselmotor met een vermogen 70 DIN pk, hydrostatische aandrijving, voorwielen 18.4-16, achter wielen 9.5-14, deluxe zitting, handrem, 12 V elektrisch systeem met wisselstroomdynamo, urenteller, luchtvoorfil- ter, brandstofmeter, Amerikaanse verlichting, besturing: normaal d.m.v. stuurwiel en hendels voor zeer snel en kort wenden, 12 voets platform met doeken van de nieuwste snufjes is voorzien. De prijs van 52.115,(excl. B.T.W.) in aanmerking nemende, alleen door groot landbouwbedrijven en loonwerkers lonend te exploiteren! Onlangs vierde Sirocco B.V trekkercabines te Zutphen het 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan werd feest gevierd, waarbij niet alleen leveranciers maar ook vele afnemers van Sirocco uit binnen- en buitenland, aan de heer Rohaan uct Markelo de 250.000ste cabine schonken. Dit als blijk van waardering aan alle 250.000 afnemers van Sirocco-cabines. De heer Rohaan kocht namelijk 25 jaar geleden de eer ste Sirocco-trekker jas en kwam nu als eerste in het bezit van de nieuwste Sirocco-veiligheidscabine. Deze cabine werd op de Ford 2000 trekker van de heer Rohaan gemonteerd en overgedragen in aanwezigheid van de direktie van Sirocco B.V. In samenwerking met het VEG-gasinstituut en het TNO-instituut voor bouw materialen en bouwconstruc ties ontwikkelde Cox-Geelen te Eysden, tel. 044091950 een nieuwe TREGA-afvoer- kap met een aantal pluspun ten, waar andere soortgelijke kappen wel mee te kampen hebben t.w.: vrij van regen inslag; volkomen lekvrije aansluiting op de insteek- pijp; voldoet aan de nieuw ste keuringseisen van het VEG-gasinstituut; vangt minder wind door verbeterde vormgeving; past op alle dubbelwan dige dakdoorvoeren en heeft een waterdichte spoelrand. De ""ieuwe Trega-afvoerkap wordt gemaakt van aluminium 2S V2-hard, 99 Deze afvoerkappen kunnen uit voorraad ge leverd worden in de diameters 70, 80, 90, 100, 110, 130, 150 180 en 200 mm.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1975 | | pagina 25