De Cehave uw medewerker in de mechanisatie. Gewestelijke Raad voor Noord-Brabant vergaderde 20 In de onlangs op 22 november j.l. gehouden bestuursver gadering van de Gewestelijke Raad voor Noord-Brabant van het Landbouwschap is uitvoerig aandacht besteed aan de Cogsthulpaktie voor het Westelijk Noord-Brabantse kleige bied.'Daar de toen verstrekte gegevens omtrent het areaal van nog te oogsten gewassen door de verrichte hulpver lening enz. sindsdien gewijzigd is, verwijzen wij naar het algemeen overzicht dienaangaande dat in de rubriek „Uit de Praktijk" is opgenomen. ruilverkavelingsprogramma voor de jaren 1975 tot en met 1979 in het programma naar een later tijdstip voor de toekomst zoveel mogelijk te voorkomen diie vaak mede veroorzaakt worden door claims van niet agrarische zijde. COMMISSIE DIJKVERBETERINGPLANNEN Op verzoek van G.S. van N.-<Brabant wordt een coördi natiecommissie dijkverbeteringsplannen ingesteld. Door de vergadering werd besloten om als lid voor te dragen, de heer Ir. A. M. van Vliet te Tilburg en tot plaatsvervangend lid, de heer A. Korteweg te Zevenbergen namens de Gewes telijke Raad van het Landbouwschap. AANVULLENDE REGELINGEN BESTEMMINGSPLANNEN BUITENGEBIED De Provinciale Planologische Dienst heeft besloten een werkgroep onder voorzatterschap van gedeputeerde Ir. j. L. Th. Siepman in te stellen. Deze werkgroep heeft tot taak om in aansluiting op de in februari 1973 uitgebrachte nota „Uitgangspunten in bestemmingsplannen voor gebieden met een agrarische functie" aanvullende regelingen op te stellen voor een aantal zaken, die in bestemmingsplannen buitenge bied regeling behoeven. Het is de bedoeling dat in deze werkgroep zitting zullen nemen de directeur van de Provin ciale Planologische Dienst, het hoofd van de He afdeling van de Griffie, de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening en de Hoofdingenieur Directeur van de dienst Landinrichting. Van de zijde van het Landbouwschap wordt door de vergadering aangewezen de heer Ing. K. Bankers om in deze werkgroep zitting te nemen. BOERDERIJEN IN DE BIESBOSCH Door enkele landbouwers is te kennen gegeven dat hun boerderijen scheuren vertonen, die veroorzaakt zouden wor den door de daling van de grondwaterstand ten gevolge van de uitvoering van de Delta-werken. De heren Van Vliet en Bankers hebben zich ter plaatse op de hoogte gesteld waarvan het in één situatie aanneme lijk is dat verzakking plaats heeft ten gevolge van de uit voering van de Delta-werken. Deze problematiek zal be sproken worden met de Dienst Delta-zaken waarvan het resultaat afgewacht dient te worden. 380 kV-HOOGSPANNINGSLEIDING 3EERTRUIDENBERGBORSSELE Het te volgen tracé zal besproken worden op een tweetal hoorzittingen op 17 december a.s. te Zevenbergen en te Wouw. Zodra het tracé vaststaat zal met belanghebbenden overleg plaats hebben over de te volgen procedure in ver band met de vaststelling van de schadeloosstellingen. Medegedeeld werd dat het gebruikelijke contract tot het vestigen van een zakelijk recht gewijzigd en aangepast is. Nadere inlichtingen hieromtrent verstrekt de Gewestelijke Raad. (Vervolg van vorige pag.) SOCIALE POSI1TE VAN DE AGRARIËR XpXLJ uitvoerig werd ingegaan op hetgeen bereikt werd en hetgeen bereikt zou moeten worden op fiscaal en sociaal gebied. De 12.000,„zelfstandigenaftrek" voor ondernemers met een inkomen tot 30.000,kan gezien1 worden als eindelijk een erkenning dat er verschil is tussen onderne mersinkomen en verteerbaar inkomen. Maar de aftrek is nog veel te laag en geldt alleen voor een groep die in dé buurt zit van het minimumloon of daaronder. De op handen zijnde invoering van een verplichte ar beidsongeschiktheidsverzekering werd door de vergade ring overwegend positief beoordeeld, mits de premie be taalbaar gehouden wordt. Als die echter b.v. 10 van het inkomen zou bedragen wordt er te zware druk ge legd. OVERLIJDEN D. P. VAN ES Bij het begin van de vergadering werd het overlijden herdacht van de heer D. P. van Es uit De Heen, die lid was van de Tuinbouwkommissie en vertegenwoordiger van de ZLM in diverse KNLC-kommissies. Te zijner na gedachtenis werd een ogenblik stilte betracht. A. v. O. Met uitzondering dat de Ruilverkaveling Midden Maas land <14.400 ha) die reeds gestemd is en de ruilverkaveling Oploo (5.000 ha) waarvan eind 1974 de stemming te ver wachten is, terwijl in februari 1975 de ruilverkaveling Schel- dezoom (4.000 ha) waarschijnlijk gestemd zal worden, ziet het volgordeschema voor ruilverkavelingen in voorbereiding voor de periode 19751979 uit als volgt: Ruilverkaveling Jaar van afsluiting der voorbereiding (oppervlakte in ha) door indiening concept-rapport ex art. 34 bij secretariaat C.C.C. 1975 1976 1977 1978 1979 Oud Gastel- Oudenbosch Willemstad Kruisland-Wouw Land van Cuyk St. Oedenrode-Zuid St .Oedenrode-Noord Nispen-iSchijf Etten-Leur Baarle-Nassau Totaal De vergadering besluit in te stemmen met het voorgestel de schema met de uitdrukkelijke wens om verschuivingen MOND EN KLAUWZEER NOODENTINGEN IN HET ZUIDEN VAN NOORD-BRABANT EN ZEELAND Iii verband met een geval van mond- en klauwzeer in Achtmaal (gemeente Zundert) en het optreden van deze ziekte in enkele Belgische plaatsen nabij de grens, heeft minister A. van der Stee (landbouw en visserij) m.i.v. 4 december a.s. voor gedeelten van Noord-Brabant en Zeeland de enting van varkens en van nog geen tweemaal tegen mond)- en klauwzeer ingeënte runderen verplicht gesteld. Tevens is van 421 december 1974 in deze gebieden een vervoersverbod van kracht. Het betrokken gebied in Noord-Brabant wordt als volgt begrensd: aan de oostzijde vanaf de grens, door de grote weg BredaAntwerpen (E 10) tot de Rijksweg BredaBergen op Zoom (N 97), vervolgens de provin ciale grens met Zeeland tot de Rijksgrens en vandaar tot het uitgangspunt. Het gebied in Zeeland beslaat: het gedeelte van Zeeuwseh-Vlaanderen ten oosten van het Kanaal van Sas van Gent naar Terneuzen. Gedurende de periode van het vervoersverbod is het bijeenbrengen van varkens en runderen op keuringen, tentoonstellingen e.d. niet toegestaan en zijn markten voor vee in dit gebied geschorst. Nader wordt vernomen dat zich tevens een geval heeft voorgedaan onder enkele stuks jong rundvee op een bedrijf te Rucphen. 7.000 7.500 8.000 15.000 9.000 8.000 7.800 14.500 8.000 24.000 15.800 22.700 7.700 15.000 Tevreden en blij met Manus melkleidingen. Omdat de Cehave nv erachter staat. Met z'n unieke 24-uur-service en z'n grote kennis op agrarisch gebied. Dat is vertrouwd en geeft alle reden tot voldoening. Óók omdat Manus sneller melkt, dankzij de gunstige zuig/rustslag van de pulsator. De Cehave nv maakt het de boer zo gemakkelijk mogelijk. Met automatische afname-apparatuur bijvoorbeeld en centraal geregelde voederinstallaties, overzichtelijke melkstroommeters, automatische reinigings- apparatuur en niet te vergeten: de zelfsluitende melkklauw. Bovendien bedrijfszeker dankzij de zeer degelijke en doelmatige constructie van alle apparatuur en onderdelen. Neemt u eens vrijblijvend contact op met de afdeling Land en Tuinbouwmechanisatie van de Cehave nv, Pater Van den Elsenlaan 4 te Veghel, tel. 04130 - 8 22 55, tpestel 466 en 451. Van een vrijblijvend gesprek kunt u alleen maar wijzer worden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 20