gropatax Zitdagen 2 STUDIEDAG ALTERNATIEVE LANDBOUWMETHODEN AGENDA WOENSDAG 13 NOVEMBER: ALGEMENE VERGADERING K.N.L.C. De Algemene Vergadering van het K.N.L.C. vindt plaats op woensdag 13 november 1974 in het Nederlands Con gresgebouw (Sweelinckzaal), Churchiilplein 10 (hoofd ingang), te 's-Gravenhage. De agenda voor het middaggedeelte van deze verga dering, dat om 13.30 uur begint, ziet er als volgt uit: Openingsrede van de voorzitter, de heer ir. C. S. Knctt- nerus; Uitreiking Landbouw-Comité-prijs; Pauze; Inleiding door Z.E. de Minister van Landbouw en Visserij, mr. A. P. J. M. M. van der Stee; „Landbouwpolitiek en inflatie"; Gedachtenwisseling; Sluiting. Noteert U deze vergadering, U bent er welkom. Algemene vergadering ZLM Maandag 2 december 14.00 uur - Prins van Oranje te Goes. Sprekers; W- H. K wakemak en Ad. van Leeuwen. AFDELING ST. PHILIPSLAND DER ZLM. Gezinsavond met de Afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen op woensdag 13 november 1974 om 20.00 uur in dorpshuis „'De Wimpel" te St. Philipsland. Filmvertoning van wege Stichting Kon. Rotterdamse Diergaarde „Blijdorp", met explicatie. De Nederlandse Zoötechnische Vereniging organiseert op dinsdag 19 november a.s. in het Jaarbeurs Congres Centrum te Utrecht een studiedag waarin Alternatieve landbouw methoden en de gangbare methoden worden belicht en de voor- en nadelen ervan zullen worden gewogen. Speciale aandacht zal daarbij worden besteed aan de veehouderij- sektor. Deskundige spiekers op het gebied van beide metho den hebben zich bereid verklaard inleidingen te houden. Het programma van deze dag vermeldt o.m. 10.00 uur: Opening door de voorzitter der Ned. Zoöt. Ver. ir. Y. Tj. Bakker. 10.15 uur: Alternatieve landbouw, toekomstwaarde en be zwaren tegen de gangbare landbouwmethoden, door Drs. R. Boeringa, rapporteur Commissie van onderzoek Biologische landbouwmethoden. 11.00 uur: Ervaringen met veehouderij volgens Biologisch- dynamische mtehode, door J. M. Guépin, Direk- teur „Loverendale", Serooskerke (W.). 11.50 uur: Brengt de gangbare landbouwmethode schade toe aan de bodemvruchtbaarheid?, door Dr. ir. Ch. Henkens, Consulent Bodemaangelegenheden te Wageningen. 13.40 uur: Een halve eeuw intensief graslandgebruik, door Dr. P. B. de Boer, oud-veehouder te Stiens. 14.00 uur: Invloed intensivering op gewassamenstelling en, op gezondheid en produktie van vee, door Ir. J. Hartmans, Landbouwkundig onderzoek TNO Wageningen. 15.00 uur: Minder gangbare voedingsgewoonten van de mens, door Dr. E. H- Groot, Afd. Humane Voe ding Landbouw Hogeschool Wageningen. 15.30 uur: Forumdiscussie. Geïnteresseerden die deze studiedag willen bijwonen die nen zich voor 12 november aan te melden bij de secretaris der Ned. Zoöt. Vereniging - Binckhorstlaan 1 te Voorburg. Tijdens de lunchpauze van 12.3013.30 uur kan aan een ge meenschappelijke koffiemaaltijd worden deelgenomen a ƒ11,per persoon. 2—6 DECEMBER - ROYAL SMITHFIELD SHOW - Earls Court - Londen. Landbouwwerktuigen, trekkers, be kroond vee, schapen, varkens. Speciale faciliteiten voor buitenlandse bezoekers. BESTEMMINGSPLANNEN Valkenisse. Vanaf 16 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan „Ruiterkamp Etishoek". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, als mede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kan gedurende bovengenoemde ter mijn beroep instellen bij de Kroon. Tevens ligt vanaf 16 oktober gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de le herziening van het bestem mingsplan „Zoutelande Duinstreek". Gedurende bovenge noemde termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Deume. Vanaf 21 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Hondenpension". Ge durende bovengenoemde termijn kunnen schriftelijke bezwa ren worden ingediend bijp de gemeenteraad. Goes. Vanaf IS oktober ligt gedurende een maand ter in zage het „Uitbreidingsplan 1954". Gedurende bovengenoem de termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Halsteren. Vanaf 18 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Bloemendaal 1973". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Brouwershaven. Vanaf 21 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Zonne- maire". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredaktie: Ing. J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (Tel. 01100-5010, huis 01185-1422.) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B V. - Axel en drukkerij Van de Sande B V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155 - 2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 rSTPMTIB EN iesRub ZLM i mi mimi iiijiimi GOES OOSTBURG: woensdag 30 oktober in café „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 31 oktober in hotel „De Eendracht", van 14 uur. ZIERIKZEE: donderdag 31 oktober in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: donderdag 31 oktober in hotel „De Ko renbeurs". De zitdag St. Philipsland van 8 november komt te ver vallen. BERGEN OP ZOOM DINTELOORD: woensdag 30 oktober in hotel „De Beurs", van 12.0013.00 uur. e IN HET LANDBOUWHUIS dinsdag 29 oktober van 13.3017.00 uur. door G.S. kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Duiveland. Vanaf 21 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde besTemmingsplan „Recreatiegebied Sirjansland". Zij, die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben ge wend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de ont houding van goedkeuring door G.S. kunnen gedurende bo vengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Halsteren. Vanaf 21 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „derde wijziging hoofdzaken 1960". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen schrifte lijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Oss. Vanaf 21 oktcbèr ligf'gedurende een maand ter in zage de le wijziging van het bestemmingsplan „Het Woud". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen gedurende bovenge noemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Westerschouwen, Vanaf 21 oktober ligt gedurende een maand ter'inzage het bestemmingsplan „Renesse". Zij, die tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Tevens ligt vanaf 21 oktober gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Hoogenboomlaan". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Wissenkerke. Vanaf 21 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Kamperlartti, Nieuwe Ach terweg". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen ge durende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Zierikzee. Vanaf 21 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Zeikepolder". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kun nen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Bergeyk. Vanaf 22 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan „Hoek-West". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen gedurende bovengenoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. Deume. Vanaf 22 oktober liggen gedurende een maand' ter inzage de gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplannen „Park", „Walsberg II", ,,d' Ekker", „Herziening Schans- weg". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kun nen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Zeeland. Vanaf 21 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het verzoek van Dow Chemical (Nederland) B.V. te Terneuzen om vergunning ingevolge de Wet inzake lucht verontreiniging tot het uitbreiden c.q. wijzigen van de in stallatie van een chemische/petrochemische industrie. Ge durende deze termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij G.S. RADIO Dinsdag 29 oktober a.s., Hilversum II, 12.30—12.40 uur: Kennismaking met het documentatie- en informatiecentrum van het I.M.A.G. te Wageningen. Vrijdag 1 november a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Laric'lnrichtingspfoblematiek in de Brabantse Kempen", m.m.v. ir. J. M. Koopman, direkteur C.D. UITWISSELING In de afgelopen jaren heeft de afdeling De Bilt-Loosdrecht- Maartensdijk van het Utrechts Landbouw Genootschap en kele malen een bezoek gebracht en tegenbezoek ontvangen van een afdeling van een der KNLC landbouwmaatschap- pijen. Plannen bestaan om ook in 1975 deze uitwisseling voort te zetten. De ZLM-afdelingen die hiervoor belangstel ling hebben worden verzocht kon takt op te nemen met de voorzitter van deze U.L.G.-afdeling de heer C. Mulder, Nieuw Loosdrechtsedijk 194 A, Nieuw Loosdreoht, tel. 02158—3700. OK IN SEIZOEN 1974/1975 WEER POLITIEKE SCHOLING VOOR VROUWEN Aangemoedigd door het succes in het afgelopen seizoen hebben een aantal vrouwenorganisaties plannen uitgewerkt om ook het komend halfjaar in het kader van de politieke scholing weer cursussen voor vrouwen te organiseren Doel van deze cursussen is de vrouwen meer te betrekken bij het politiek gebeuren en hen door het geven van een be paalde scholing over de schroom heen te helpen, die hen er tot nu toe soms van weerhouden heeft in de politiek een actieve rol te spelen. Er zijn twee soorten cursussen: „Verenigde Naties" Onder dit motto wordt in 4 lessen de internationale sa menwerking onder de loupe genomen. Bij deze cursus, die in samenwerking met de Stichting Burgerschapskunde te Leiden is uitgewerkt staat de informatie centraal. Onderwerpen: les 1 Internationale zaken les 2 Europese integratie les 3 De Verenigde Naties les 4 De Navo Plaatsen en docenten 1. Zierikzee - Restaurant RTM-Station - R. Soesman 2. 3. 4. 5. Tholen - Hotel Zeeland Goes - Stadskantoor Middelburg - De Brasserie E. C. Boissevain G. H. E. M. v. Waes A. J. M. Visser G. Schep A. M. Schillemans - W. E. N. Bauens Oostburg - Scholengemeenschap St. Eloy 6. Axel - Huishoudschool „Het Mo'lenkwartier" Data: 7 - 14-21 - 28 november öf 5 - 12 - 19 - 26 novem ber (in onderling overleg nader te bepalen). Aanvang van de lessen: 20.00 uur. Kosten: 12,50 met inbegrip van het lesboekje dat tijdens de eerste les wordt uitgereikt. g Politieke scholing een cursus van 4 forumavonden in de maanden januari t/m april. Deze cursussen wor den in dezelfde plaatsen gehouden als cursus A. Per avond zullen drie inleiders van verschillende politieke partijen hun mening geven over discussievragen, die vooraf aan alle deel neemsters zullen worden toegestuurd. In overleg met de vertegenwoordigers van de verschillen de politieke partijen wordt een rouleringssysteem opgesteld, waardoor steeds andere partijen aan bod komen. Bij deze cursus gaat het om de discussie tussen inleiders en deel neemsters. Kosten: 12,50, waarvoor het cursusmateriaal weer beschikbaar wordt gesteld. Opgaven voor de beide cursussen kunnen worden gezon- den naar: mejuffrouw A. v. d. Leeden, Secretariaat Bond van Plattelandsvrouwen - Grote Markt 28 - Goes - tel. 01100— 5010. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de volgen de cursusleidsters: De dames Mr. J. KeuningIstha - Burgh- Haamstede - tel. 011151380; N. A. J. NieuwenhuisVisser - Tholen - tel. 01660363; L. J. Molde Jager - Wolphaarts- dijk - tel. 01198—395; A. C. Westhoff—Hubée - Middelburg - tel. 0118013115; C .de DreuKoster - Middelburg - tel. tel. 0118013115; C. de DreuKoster - Middelburg - tel. 011702615; A. D. P. VreugdenhilKeijzer - Oostburg - tel. 011703400 en A. MarisKoster - Axel - tel. 01153 1296.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 2