V eetentoonstelling te Oostburg 1974 11 ING. I. HAMMING C.A.R. - Goes QP 18 september 1974 werd deze tentoonstelling voor de 37ste keer gehouden. In tegenstelling tot vorig jaar waren de weersomstandigheden prima voor het houden van een fokveedag. Het aantal aangegeven die ren was zeer bevredigend, maar bij het rundvee waren een drietal inzenders niet met dieren aanwezig, terwijl de andere inzenders ook dieren thuis gelaten hadden; bij de schapen waren zelfs maar twee van de zeven inzen ders met dieren aanwezig. In verband met drukke werkzaamheden op het land in deze tijd, is er dan ook sterk voor gepleit om de vee tentoonstellingen in de toekomst een paar maanden eer der te houden. RUNDVEE UET keuren van 75 dieren in verschillende rubrieken en in drie ringen kon vlot afgewerkt worden. Voor het publiek is het keuren in twee ringen iets aantrekke lijker, omdat het keuren dan beter te volgen is. Evenals vorig jaar boekte vooral de kleine fokstal van G. Ingels uit Biervliet veel succes. Stieren. Er werden drie stieren gekeurd, wat resul teerde in één eerste en twee tweede prijzen. Hoogst- geplaatst en kampioen werd de malse Suzans Keimpe 1 van G. Willems. Jongvee. Hier willen we volstaan met het noemen van de kampioene: Bertha 141 v. d. O. L. van L. M. Vinke en zn. Melkvee. De jongste rubriek werd geleid door Ber tha 139 v. d. O. L. van Vinke en zn. Een goed ontwik kelde Pan 92-dohter met een bemerking op de klau wen. Dan een rubriek met aan kop Celina 6 (d. Kol Keimpe 29) van Ingels, waarbij we speciaal ook noe men de niet mindere lb en lc: resp. Olga 17 (d. Keim pe 18 v. d. Sonjahoeve) van Cueleaere en Liesje v. d. O. L. (d. Pan 92) van Vinke. De laatste twee dieren waren namelijk serieuze kandidaten voor het jeugd kampioenschap. De tweede kalfskoeien werden aan gevoerd door de beste, zware Ytske 48 van P. A. P. Dieleman. Deze Rudolf Jan-dochter bezat een uitmun tend uier, wat haar ook de prijs voor de móóiste uier opleverde. Achter haar stond Dina 40 van* G. Ingels. Deze Pan 92-dochter met een vrij diep uier werd la ter op de dag jeugdkampioene. De aanvoerster van de volgende rubriek: Trees 12 (d. Keimpe 1) van Willems werd reserve kampioene van de junioren. Ze is bekend mede door haar aanwezig heid in Utrecht op de K.N.R.S.-jubileumtentoonstel ling. HE volgende belangrijke groep had als kopnummer de u goedgebouwde en mooi geuierde Alma 10 (d. Kol Keimpe 29) van J. de Rijcke. Dan een kleine rubriek met de mooi typische Bertha 54 (d. BI. Keimpe) van A. E, de Milliano (was ook in Utrecht op de jubileumtentoon stelling). De volgende rubriek had weer een B. Keimpe bovenaan: namelijk Grada 29 van dezelfde eigenaar. Van de oudere rubrieken noemen we kort de eerst- geplaatsten: Antje 12 van Iz. de Feijter. Cato 4 van P. A. Riemens, Sis van t Paviljoen van F. Modde, Jennie 9 van G. Cuelenaere, Hart 206 van De Milliano en Laura van Iz. de Feijter. De goed ontwikkelde typische Annie 74 van H. Freijser was alleen i2i haar rubriek; vlot een eerste prijs. De oudste rubriek werd aangevoerd door Dina 26 van G. Ingels. Deze interprovinciaal bekende (s.i p.)-koe werd weer vlot kampioene van deze tentoon stelling. Reserve werd deze keer niet Laura, maar de eigenaar aantal aantal eerste prijs tweede prijs F. de Bois, Zuidzande 1 A. J. Buijsse, Aardenburg 1 2 G. A. Cuelenaere, Biervliet 4 2 P. A. P. Dieleman, Sluiskil 6 2 Iz. de Feijter, Zaamslag 9 2 H. Freijser, Zaamslag 1 1 G. Ingels, Biervliet 12 1 A. E. de Miliano, Oostburg 11 1 F. Modde, Oostburg 6 1 P. A. Riemens, Hoek 2 1 J. de Rijcke, Aardenburg 4 2 L. M. Vinke en zn., Hengstdijk 5 2 G. Willems, Eede 4 1 SCHAPEN TOALS gezegd waren maar twee inzenders met scha- pen aanwezig. Hierop is zeker van invloed geweest dat twee dagen later de nationale tentoonstelling voor schapen te Utrecht gehouden zou worden. De voornaam ste uitslagen zijn; kampioen ooi 1498 T, eig. I. J. Risseeuw, Oostburg reserve-kampioen ooi 2563, eig. Gebr. De Milliano, Oost burg kampioen ram Z 1965, eig. Risseeuw reserve-kampioen ram 2415 O v., eig. Gebr. De Milliano beste ramlam 1029, eig. Risseeuw eerste prijs bedrijfsgroep, eig. Risseeuw eerste prijs tweetal ooien, eig. Risseeuw GEITEN 70ALS gewoonlijk was mevrouw Vanhullu weer de grootste inzender bij de geiten.. Ook hier volstaan we met het noemen van de belangrijkste uitslagen: Reserve-kampioene Jennie 9, eig. G. Cuelenaere, Bier vliet. kampioen geit: Lucie, eig. mevr. Vanhullu, Zuidzande reserve-kampioene: Cressida, eig. mevr. Zarian—Roell, IJzendijke eerste geit met afstammelingen: Lienda, eig. mevr. Van hullu VET- EN HANDELS VEE AVER de kwaliteit was men weer goed tevreden. Deze inzending imponeert elk jaar weer. Er werden de volgende ereprijzen behaald: kampioen stier voor W. van Lanschoot, Aardenburg, kampioen os voor M. v. Bertou, Oostburg, kampioen vette vaars en algemeen kampioen voor A. J. Cauwels, Oostburg, beste groep vetvee en kampioen dikbil: A. van Wijck, Hoek, beste groep handelsvee: A. J. Cauwels. beste geuierde Jennie 9 (d. Olgaan 2) eigenaar G. Cuele naere. Groepen. Een viertal van de stier Keimpe 1, eige naar Willems, kreeg vlot een eerste prijs mede door de goede uiers. Bij de vijftallen werd de fokgroep van Ingels vlot als eerste geplaatst met daarachter de groepen van De Feijter en Vinke. Bij de viertallen twee eerste prij zen: G. Ingels en P. A. P. Dieleman. Bij de koeien hiet afstammelingen, waarbij de fokprestaties bekeken wer den, kwam de groep van Ytske 44, eigenaar P. A. P. Dieleman, nummer één te staan. Verder stelde De Mil liano nog een drietal vaarzen op, goed voor een eerste prijs. Rest nog te vermelden de produktieklasse: no. 1 Aukje, eig. Iz. de Feijter 808 gram vet per dag no. 2 Annie 74, eig. Freijser 805 gram vet per dag no. 3 Jennie 9, eig. G. Cuelenaere 767 gram vet per dag Tot slot een overzicht van de eerste en tweede prijzen rundvee (inclusief groepsprijzen). Er werden zes derde prijzen gegeven. Jeugdkampioene Dina 40, eig. G. Ingels, Biervliet. Koe met mooiste uier Ytske 48, eig. P. A. P. Dieleman, Sluiskil. Suzans Keimpe 1, eig. G. Willems.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 11