duphar onkruid wintertarwe uitstekende bestrijding van duist, straatgras, windhalm, kamille, kleefkruid, ereprijs, muur, e.a. effect vrijwel onafhankelijk van de grondsoort kan op alle tarwerassen worden toegepast. bestrijdt u direct na het zaaien met Hoofdbestuur ZLM vergaderde Zeeuwse fokschapendag te Goes Telkenjare klagen we over de .geringe deelname aan deze rubrieken. Ook het beschikbaar stellen van een hoofdprijs heeft de opgave nog niet voldoende kunnen stimuleren. De zes stellen die getoond werden waren van goed gehalte. Er zaten drie stellen bij welke voor de nationale tentoonstelling waren aangewezen. Als bes te stel kwam Z 9Ö11 met een koppel beste ooilammeren van J. Risseeuw uit de bus. Met name voor de aankoop van een fokrammetje is (Vervolg van pag 6) Eveneens besproken werd dat van verschillende kan ten gevraagd in bepaalde gevallen de namen van de medewerkers van de rubrieken „Uit de Praktijk" en „Tuinbouwklanken" bekend te maken. De redaktie- raad was dienaangaande van mening dat aan dergelijke verzoeken geen gehoor gegeven kan worden en de ano nimiteit van de schrijvers gehandhaafd dient te worden. De Redaktieraad, aldus de heer Nieuwenhuyse, had geen bijzondere op- of aanmerkingen betreffende de in houd of opmaak van het blad. Zeer grote waardering werd uitgesproken voor de wekelijkse commentaren van ir. Luteyn. Besloten werd dat de bedrijfsreportages „Op bezoek bij nadat de grootste drukte bij de oogst achter de rug is, voortgezet zullen worden. Na Walche ren staan de bedrijfsbezoeken in kringen Hulst, Axel, Tholen, Schouwen-Duiveland en AltenaBiesbosch op het prögramma. Uit de redaktieraad kwam het verzoek regelmatig een overzicht te publiceren betreffende ko mende werktuigententoonstellingen, demonstraties enz. ook die in het buitenland worden georganiseerd. Tevens werd opgemerkt dat het nut van wekelijks publiceren van de verplichte dagenBoeren- en Tuindershulp Zeeuwsch-Vlaanderen de vergadering ontging daar iede re deelnemer over een schema beschikt >en. eventuele noodzakelijke wijzigingen in het schema tochl niet tijdig genoeg aan de redaktie kunnen worden doorgegeven. Voorgesteld /werd met de publikatie ervan te stoppen. Besloten werd dat in december het nummer van vrij dag 27 december zal vervallen en het nummer van vrij dag 20 december als Kerstnummer zal verschijnen. Ge tracht zal worden het nummer dat op 3 januari 1975 zou moeten verschijnen op zaterdaig 4 januari bij de lezers bezorgd te krijgen. In verband met de vele vrije dagen zal dit nummer echter beperkt van omvang kunnen zijn. tok®- ultra vloeibaar PHILIPS DUPHAR NEDERLAND B.V. AMSTERDAM POSTBUS 7133 TELEFOON 440911 Tok -Ultra Vloeibaar is een produkt van Rohm and Haas France S.A. (Vervolg van pag. 9) FRAAIE COLLECTIE OOIEN De keuring van de enkeling-ooien was evenals voor gaande jaren een mooi showelement van de keuring. Er werd een uitstekende groep ooien in de ring gebracht. De driejarige en oudere ooien vormden een beste klasse met best ontwikkelde ruime ooien aan de kop. Eerste de rubriek ooien met lammeren aantrekkelijk omdat men, behalve van het dier zelf, ook een indruk krijgt van de moeder en van broer of zus. Het beste ramlam van de fokdag kwam uit deze rubriek voort. LAMMEREN De groepen ramlammeren maakten evenals voorgaan de jaren een matige tot gewone indruk. Toch groeien er iedere keer weer'een aantal goede fokrammen uit. Aan de kop kwamen nog enkele leuke stellen met ram lammeren die nog wel enige toekomstverwachtingen in zich hebben. Geen der tweetallen kwam voor een eerste prijs in aanmerking. Het vrij uniforme drietal van C. J. Zoeter werd eerste evenals het viertal van J. J. A. v. d. Velde. De ooilammeren maakten een betere indruk. Zowel bij de twee-, drie- als viertallen werden stellen van Gebr. Goethals nummer één. Twee van deze stellen hadden dezelfde vader als de reserve kampioen ram, namelijk Z 1610. De groepjes waren uniform met veel type. COLLECTIES IN DE REGEN Het slotstuk van de keuring was weer de plaatsing van de groepen afstammelingen en de bedrijfscollecties. Het was bijzonder jammer dat dit onderdeel niet vol doende tot zijn recht kwam door de plotseling opkomen de regen, temeer ook omdat het van de fokkers veel in spanning vergt om de groepen snel en goed te formeren. Desondanks werden uitstekende groepen in de ring ge bracht. Bij de groepen afstammelingen werd het unifor me 5-tal best ontwikkelde, best bespierde ooien van Z 1814 van G. J. A. Ferket, Sluis eerste, gevolgd door groepen van Z 1610 van Gebr. Goethals en Z 1808 van I. J. Risseeuw en C. J. Zoeter. Van Z 1610 en Z 1808 zijn deze zomer de afstamme lingen beoordeeld op premiewaardigheid. De bedrijfsgroepen werden, afhankelijk van de be drijf sgrootte, als vier- en vijftallen gekeurd. Bij de vier tallen was de 1ste plaats voor de uniforme groep best ontwikkelde ooien van I. J. Risseeuw, bij de vijftallen voor de fraaie groep van Gebr. Goethals. Unks: kampioen ooi 3529 van G. J. A. Ferket, Sluis. Ia viertallen bedrijfscollecties, eig. I. J. Risseeuw, Oostburg. Rechts: reserve-kampioen ooi 2341 van Gebr. H. en F. Goethals, Westdorpe. werd Z 9810 van I. J. Risseeuw, Oostburg. De kwaliteit van de twee-en-ihalfjarige ooien lag op soortgelijk ni veau. Aan de kop ging de typisch goed ontwikkelde ooi Z 478 van Gebr. Goethals. Het kwaliteitsniveau van de anderhalf jarige ooien was zeer hoog. De fraaigelijn- de best ontwikkelde ooi 5795 van I. J. Risseeuw werd bij de oudste groep nummer één. Bij de jongere groep was de eerste plaats voor de 3529 van G. J. A. Ferket. Deze fraai typische best ontwikkelde ooi met beste huid zou 's middags de kampioenstitel in de wacht slepen. De twee- en drietallen werden door de jury als zeer goed tot best beoordeeld. Zowel bij de twee- als drie tallen oudere ooien werden stellen van Gebr. Goethals als eerste geplaatst. Het waren uniforme groepen ty pische ooien. De anderhalf-jarige ooien werden zowel bij de twee- als drietallen aangevoerd door best ontwikkel de typische uniforme stellen van G. J. A Ferket. Uit deze rubrieken kwam de reserve-kampioene voort, n.l. de luxe gelijnde ooi 2341 van Gebr. Goethals. WEINIG OOIEN MET LAMMEREN

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 18