MECHANISATIE- EN ANDER NIEUWS Integratie juist nu Nieuwe vul- auto- maat Waikato automatisch melkstellen - afname apparaat Sniffer rook- en vuurwaarschuwings apparatuur zonder hoge installatiekosten Catalogus Schmotzer Nederland Fotowedstrijd John Deere Landbouw werktuigen show te Hazeldonk Cehave nv 9 Hefboom voor. hand-autm.afn. Melkleiding Vakuum op het melkstel wordt afgesloten zodra melkstroom onder een zeker minimum komt akuum Vakuum Vakuumcylinder-Lengte t 60 cm Tweeledige functie treklengte 90 cm Trekkoord MANUS-HOLLAND B.V. te Zutphen introduceert een nieuw automatisch afname apparaat voor melk stellen, toe te passen in elk type melkstal. Deze Manus Waikato automatische afname heeft als krachtbron slechts vakuum (dit is bij elke melkinstallatie beschik baar) en is zodoende niet onderhevig aan mechanische eni elektrisdhe storingen die zich bij de huidige appara tuur kunnen voordoen. Deze in Nieuw Zeeland ontwik kelde afname apparatuur werd in samenwerking met het I.L.R. te Wageningen reeds geruime tijd getest op de Proefboerderij te Duiven. De resultaten zijn dusdanig dat Manus vanaf heden dit nieuwe apparaat op de markt brengt. De prijs bedraagt ongeveer de helft van de prijs van de tot dusver gebruikte apparatuur, bovendien zijn er geen elektrische voorzieningen nodig. Wanneer na het aansluiten van het apparaat de melk stroom op gang is gekomen, zal de vlotter door de melk in de indikator worden opgelicht, hierdoor wordt de vlotterklep geopend. Aan het eind van het melken, wan neer de melkstroom beneden 0,25 liter per minuut komt, gaat de vlotter langzaam naar beneden, de vlotterklep sluit. Het vakuum op de melkslang wordt afgesloten. Dit afsluiten van het vakuum lost de bekers van de spenen, tegelijkertijd gaat het membraam in de kop van de indikator naar boven en wordt de klep die het va kuum in de trekcylinder toelaat geopend. Het melkstel wordt nu afgenomen en opgetrokken. (Zie tekening). Enkele kenmerken van het apparaat zijn: het werkingsprincipe is gebaseerd op de „melk stroom". de trekcylinder en de indikator zijn verbonden door een flexibele slang, dit geeft een groot aantal installa tiemogelijkheden in de stal. De trekcylinder kan hier door in diverse posities gemonteerd worden. Ook de kompakte konstruktie geeft installatie-voordelen. een ingebouwde tijdsvertraging die in werking treedt als de melkstroom beneden de 0,25 1 per minuut komt, het vakuum op de tepelbekers wordt hierdoor niet meteen afgesloten. Het afhalen van de bekers geschiedt langzaam en rus tig en kan geen schade aan de koe veroorzaken of hei dier doen schrikken. Het opzakken van verschillende land- en tuinbouwproduk- ten is in het algemeen een tijdrovende bezigheid, waardoor de beschikbare capaciteit van de meeste sorteermachines nadelig wordt beïnvloed. Om dit probleem uit de wereld te helpen, is in nauwe samenwerking met de praktijk dloor Ce- beco-Handelsraad te Steenwijk een vulaiutornaat ontwikkeld. Het is een klein apparaat dat voor de uitloop van de soor- teermachine (sorteertafel) kan worden geplaatst. Het is geen weegapparaat, lahoewel de werking er van wel op gewicht is gebaseerd. De vulautomaat is in te stellen op hoeveelheden die overeenkomen met een gewicht van 3050 kg. 'De werking is uiterst nauwkeurig, zodat de weegcon trole weinig tijd vergt. Deze controle kan afhankelijk van die gewenste nauwkeurigheid steekproefsgewijs plaatsvinden of zelfs geheel vervallen. Het plateau waarop de zak komt te staan is zeer laag en bevindt zich slechts enkele centimeters boven de begane grond. Uiteraard kunnen in plaats van zakken ook kisten worden gebruikt. De ophangbeugel voor de zakken bevindt zich op 85 cm hoogte; de vulhoogt is 82 cm. De zakken kun nen gemakkelijk en snel worden afgenomen en opgehangen en tijdens dit werk wordt de toevoer van de produkten auto matisch gestopt en omgekeerd. Deze vultautomaat heeft grote gebruiksmogelijkheden bij het verwerken van diverse produkten op de land- en tuin bouwbedrijven en voorziet ongetwijfeld in een behoefte om dat het nu mogelijk is geworden de maximum capaciteit van de verschillende verwerkingsmachines volledig te benut ten. Aan de Cebeco-vulautomaat komen geen roterende de len voor, zodat smeren niet nodig is. De schamierconstructie is ongevoelig voor zand en ander vuil. Op deze vulautomaat i9 octrooi aangevraagd. Enkele technische gegevens zijn: vul- hoeveelheid: instelbaar tot 50 kg; totale hoogte: 95 cm; vul- hoogte: 82 cm en afmeting plateau 60 x 52 cm. Enkele maanden geleden werd Schmotzer Nederland BV, Elbert Fransenstraat 1 te Roermond opgericht. Nu is een catalogus verschenen waarin het complete verkoopprogram ma van Schmotzer Nederland BV betreffende zaadbedberei- dingscombinaties, precisiezaaimachines, veld- en rijenspui- ten, schoffelmachines en multifrontlift, met bijbehorende technische gegevens opgenomen is. Uiteraard legt die om vang van een catalogus beperkingen dienaangaande op, zo dat volstaan moest worden met summiere gegevens over een bepaald werktuig. Daarnaast staan echter uitvoerige geïllu streerde folder van alle machines voor geïntresseerden be schikbaar en kunnen aangevraagd worden. John Deere kondigt een grote internationale fotowed strijd aan met als onderwerp: „Het veranderende gezicht van de landbouw". De wedstrijd bestrijkt het gebied Europa, Afrika en het Midden Oosten. Inzendingen één per deelnemer mogen bestaan uit een zwarwit op name van 13 x 18 cm of een afdruk van een kleuren dia. Iedere inzending dient vergezeld te zijn van die volgende gegevens: gebruikte film, diafragma, belich tingstijd, plaats en datum van de opname, alsmede naam en adres van eventuele personen, die op de foto voor komen en hun toestemming om de foto te gebruiken in advertenties e.d., naar geddunken van Deere Com pany. De volledige spelregels worden op aanvraag gaarne verstrekt door Louis Nagel B.V., P. Calandweg 2, Arn hem. In Amerika is statistisch vastgesteld dat 74 van de 100 mensen bij brand niet door vuur het slachtoffer worden, maar door verstikking het leven verliezen. Dikwijls is de vuurhaard gering. Doordat branden vaak 's nachts uit breken, zou bij een tijdige alarmering veel leed kunnen worden voorkomen. Waar rook is. is echter ook vuur. Bran'd kan op ieder moment uitbreken. Een goede betrouwbare waarschu wer kan veel schade en smart voorkomen. Opti-maal B.V., 's Lands Werf 182 te Rotterdam - 3016, tel. 010126951, brengt sinds kort de z.g. „Sniffer" op de markt. Niet alleen een ideale gevaarmelder voor wo ningen, maar ook voor boerderijen, stallen enz. De „Snif fer" wordt 20 cm onder het plafond aan de muur gehan gen en aangesloten op een normaal stopcontact. Bij een rookontwikkeling tussen de 1 en 2 en/of bij een temperatuur boven 60° C. laat het apparaat een doordringend signaal horen. De werking berust op een foto-elektrische cel voor de rookmelding; de ingebouwde warmtevoeler waarschuwt bij een te hoge temperatuur. Afmeting van de „Sniffer" 10 x 5 x 5 cm. Een onopval lend element voor meer veiligheid, dat door zijn vorm geving past in elk interieur. De prijs bedraagt 250, per stuk excl. B.T.W. De prijzen zijn in US-dollars: le prijs - 2500,2e prijs - 8 1800,3e prijs - 1200,4e prijs - 600; 5e t/m 50e prijs - 250,ieder. De inzendingen dienen voorts te zijn voorzien van naam en adres van de deenemer plus een aan hem/haar zelf voorgeadresseerde envelop. De datum van inzending sluit op 31 december 1974. Inzendingen dienen te ge schieden aan: Kauders International, Press Office Deere Company, 6 Frankfurt/Main, Hammanstrasse 11 (D. B.R.). De winnaars zullen uiterlijk 15 april 1975 worden be kendgemaakt. De jury zal bestaan uit 5 topfotografen, afkomstig uit Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië en Spanje. De deelname aan deze wedstrijd staat vrij aan alle amateur- en beroepsfotografen, behalve employé's van Deere Company, alsmede van advertentie- of reclame- bureaux die voor Deere Company werken. (Vervolg van vorige pag.) De vele integraties kon tot begin augustus dan ook een prijs van 3)25 per kg worden uitbetaald en de fokker/vermeerderaar ontving voor een big van 20 kg een basisprijs van ƒ82,50. Bij de handhaving van dit uitbetalingsniveau werd een forse aanslag gepleegd op de in betere tijden gevormde egalisatiereserve. Op en kele plaatsen werd de stand van het fonds zelfs „rood". Er is dan dus sprake van voorfinanciering. In de verschillende integratiecommissies is deze pro blematiek aan de orde geweest. Bij de beoordeling woog zwaar dat de bedragen die nu worden bijgepast uiteraard weer terug moeten worden verdiend. Hoe groter het bedrag dat voorgefinancierd wordt hoe lan ger de periode van terugverdienen duurt. Vrijwel alle integraties hebben daarom besloten om de voorschot- prijs terug te draaien tot ƒ3,per kg en de biggen- prijs tot ƒ71,25 (basisprijs 20 kg). Hiermee wordt ener zijds bereikt dat het te financieren en weer terug te verdienen bedrag niet te groot wordt. Anderzijds geeft de integratie voor de deelnemers ook dan nog een be langrijke steun in de vorm van een direct hogere op brengst. Een bedrag van 25,a 30,wordt immers nog boven de markt betaald. Hierdoor wordt, mede ge zien de ook in de afgelopen maanden reeds betaalde veel hogere prijs, het huidige diepe dal in de varkens- prijzen sterk afgevlakt. Voor de liquiditeit is dit zeer belangrijk. MINIMUMPRIJS GARANTIE ANLANGS is de gegarandeerde minimumprijs in ze contracten tot ƒ3,15 per kg (1 A-kwaliteit) kingsverband wordt aan de bedrijfsvoering een gezon de en meer verantwoorde basis ten grondslag gelegd. Aldus Coveco. de- ver- hoogd. Dat wil zeggen dat de varkenshouder over de 3- jarige looptijd van het contract gemiddeld een mini mumprijs van 3,15 ontvangt. Ligt de gemiddelde 3- jarige varkensprijs dus lager dan vindt de bijbetaling plaats door de garanten. Dit zijn de coöp. veevoeder- leverancier, Cebeco/Handelsraad centraal en Coveco. De hierboven genoemde nieuwe integratie voorschot- prijs is mede van deze garantieprijs afgeleid. Boven de nu betaalde voorschotprijs zal immers in een later sta dium ook nog de voerprijscorrectie moeten worden verrekend. Dit geldt ook voor de eventuele rentekos ten. De aan de volledige integratie deelnemende fokkers/ vermeerderaars en mesters merken nu het effect van de prijsegalisatie. De gevolgen van de slechte markt situatie kunnen direct in belangrijke mate worden op gevangen. De liquiditeit van de bedrijven wordt ver groot. Door de mogelijkheden binnen dit samenwer Openingstijden/10 - 17uur depot Hazeldonk. Zmddijk 11. Langeweg

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 9