De Vicon-visie op grondbewerking wint steeds meer 'veld' TOLSMA TECHNIEK ik zeg maar zo... met opslagen ventilatie- problemen moet u naar Iblsma Techniek Wat mogen we eten! r^\ icon 18 (Vervolg van pag. 17) vrouwen mannen kalorieën kalorieën 20 t/m 29 jaar zittend leven 2100 2700 matige arbeid 2300 3000 zware arbeid 3700 zeer zware arbeid 4400 30 t/m 44 jaar zittend leven 2000 2500 matige arbeid 2300 2700 zware arbeid 3400 zeer zware arbeid 4100 45 t/m 26 jaar zittend leven 1800 2200 matige arbeid 2000 2400 zware arbeid 3100 65 jaar en ouder zittend leVen 1800 2000 matige arbeid 1900 2200 aanstaande moeders 300 extra zij, die hun baby zelf voeden 700 extra GEZOND EN ENERGIEK T TIT het voorgaande zal de lezer reeds de conclusie hebben getrokken, dat suiker een belangrijke plaats in het leven van vandaag inneemt, ledereen is daar van wel overtuigd, want we kunnen dit voedingsmiddel eenvoudig niet missen. Suiker is immers een voedings stof die onmiddellijk energie levert en die bovenal tal van gerechten en dranken zoveel makkelijker maakt. Met chemische stoffen tracht men wel die smaak te imiteren, doch deze kunnen nooit de energie leveren, die door de natuur aan de suiker is gegeven. Het spreekt vanzelf dat elke overdrijving schadelijk is en zo moet men ook bij het gebruik van suiker maat hou den en het evenwicht bewaren. Maar dat geldt voor elke voedingsstof en in de praktijk komt het er dus op aan, dat men in zijn dagelijkse voeding van alle voedende stoffen niet meer gebruik dan h?t lichaam nodig heeft. Dat hangt heel nauw samen met onze leefwijze. Wil men gezond blijven, dan moet men zijn lichaam gebruiken d.w.z. bezig zijn: arbeid, ontspanning, sport. Gezondheid en energie zijn twee onmisbare elemen ten voor een goed, ja een beter leven. Suiker neemt daar bij een plaats van grote betekenis in, berustend op het feit dat dit produkt een voortbrengsel van de natuur is en daardoor in een evenwichtig opgebouwde voeding niet mag ontbreken. Het is dan ook verheugend dat onze eigen landbouw en industrie in staat is alle suiker voort te brengen, die voor het Nederlandse volk nodig is. leder in zijn vak. zeggen we altijd maar. Tolsma Techniek is al jarenlang lucht behandelingsadviseur Ze hebben zich bekwaamd in de problematiek rond de opslag, de droging, de koeling en de ventilering van bijv. aardappelen. Maar dat kunnen voor hetzelfde geld uien zijn. Of bieten. Of knollen. Of bollen. Ze hebben daarvoor eon ronduit uniek systeem ter beschikking Dat enerzijds bestaat uit vrijstaande, vrijdragende. demontabele Tolnop keerwanden met net zo veel schepluiken als u wilt., En anderzijds uit het Tolsma driehoek ventilatiesysteem, bestaande uit samen- klapbare. driehoekige luchtkokers met bijpassende ventilatoren in alle denkbare kapaciteiten. De praktijk bewijst keer op keer dat akkerbouwprodukten bijzonder veel baat hebben bij dit systeem. Evenals bij het ondergrondse bewaarsysteem, waarvoor Tolsma ventilatoren met vierkant voorfront levert van 1 tot 15 P K. En niet alleen hiervoor maar voor alle voorkomende ventilatieproblemen Voor u wellicht voldoende reden om eens kontakt met Tolsma op te nemen. Bel even of stuur een lege envelop met uw naam en adres aan antwoordnummer 18 in Emmeloord. «as Havenstraat 18 Emmeloord Tel. (05270) 4755* Vicon schuilei!: prachtige universele machine. Maakt grond /.aai- en pnotklaar. schudt stoppels, forceert niet. Werkbreedte tot 6 m. Vergelijk de prijs: lie 4.20 m. uitvoering is. b.v. tot 41) goedkoper dan een roterende Vicon triltandcultivator met verkruimelrollenvoor klaarmaken zaaibed, on kruid bestrijding, scheuren van weiden. 11 vverkbreedtes en vele accessoires. Doelmatige machine voor gunstige prijs. Voor elk seizoen, voor elke bewerking, staat er een kompleet Vicon-systeem voor u klaar. Daarin bevindt, zich altijd de machine die4 precies past bij uw omstandigheden. Als het tijd is voor grondbewerken bijvoorbeeld, kunt u bij Vicon kiezen uit zes robuuste machines "gedegen trimmers".die ieder op zich al naar gelang de eisen die gesteld worden, de grond optimaal in konditie brengen. Kike machine is er w'eer in een aantal uitvoeringen, waarbij vaak vele mogelijkheden tot uitbreiding met accessoires aanwezig zijn. Vicon grondbewerkers: uit de kluiten gewassen machines, gebouwd op grond van een ijzer- sterk idee! Vraag nadere dokumentatie. Vicon Jumbo beilelploeg: voor stuppelbew erking en ploeg vervangend werken. Gepatenteerde tandkonstruktie. Maakt de grond gezond, vermindert kans op opslag. Vicon l'ultor I. asletandcultiv atnr ideaal voor stoppelbewerkiiig (demonstratie in W erkendam heelt 't bewezen). Grote doorlaathoogte. 2 extra robuuste huiken, tanden op 27 of :<5cm afstand. Vicon ultor s V stijfluiidcultivaior: tanden met grote diameter en dubbele krul. Grote doorlaathoogte. robuust trame. 4 uitvceriiigen, 5 werkbre» Vollopen uitgesloten. Vicon snelspitter: snelle betrouwbare machine die een stevige massage geeft. 2 werk breedte BOX Zendt u mij vrijblijvend dokumentatie over de Vicon Qschudeg Qeultivatoren Q Jumbo beitelploeg Q snelspitter (hokje van keuze zwart maken s v p.) Vicon Verkoop Nederland It.V. Nieuw Vennep, telefoon 02520 - J04I

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 18