gropatax Zitdagen 2 GOES ui i mini num.i HULST: maandag 5 aug. in „The Clipper". OOSTBURG: woensdag 7 aug. in café „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 8 aug. in hotel „De Een dracht", van 14 uur. KORTGENE: donderdag 8 aug. in hotel „De Koren beurs". ZIERLKZEE: donderdag 8 aug. in hotel „Huis van Nassau". De zitdag Westkapelle van 5 aug. en St. Philipsland van 9 aug. komen te vervallen. a IN HET LANDBOUWHUIS dinsdag 6 augustus van 13.3017.00 uur. BEKENDMAKING VAN DE PLAATSELIJKE COMMISSIE VAN DE RUILVERKAVELING KOEWACHT In het najaar van 1974 zal de grondbemonstering ten behoeve van bemestingsadviezen plaats vinden. Van de zijde van het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek wordt hiertoe contact opgenomen met de grondgebruikers. Door de Plaatselijke Commissie wordt voor deze mon- stername een bijdrage van f 18,25 per standaardmonster ter beschikking gesteld. De overige kosten van de mon- stername, evenals een uitbreiding van de analyse, ko men ten laste van de betreffende grondgebruiker. Het Consulentschap voor de Akkerbouw en de Rund veehouderij in Zeeland is van mening dat van deze unieke gelegenheid een dankbaar gebruik dient te worden ge maakt. Het is een mogelijkheid om met betrekkelijk wei nig kosten op de hoogte te komen van de bemestings toestand van de grond. Deze regeling geldt zowel voor de gronden die men reeds in gebruik heeft, maar uiter aard ook voor de gronden die men na de toedeling als nieuw verkrijgt. Een dergelijk inzicht maakt een goed bemestingsplan mogelijk. Bij de zeer hoge kunstmestprijzen van de laat ste tijd is dat zeer belangrijk. Enkele tientjes kosten voor het grondonderzoek kunnen honderden guldens voordeel opleveren op de kunstmestrekening en of door hogere kg-opbrengsten van de gewassen. De voorzitter: K. J. A. COLLOT D'ESCURY. De secretaris: J. W. C. KOCK. PROVINCIALE PLOEGWEDSTRIJD 26 juli j.l. hield de Regelcommissie voor de Provinciale ploegwedstrijd in Zeeland haar jaarlijkse vergadering ter voorbereiding van de wedstrijd om het Zeeuws Ploeg- kampioenschap 1974. Deze zijn vastgesteld op zaterdag 7 september a.s. in de Wilhelminapolder bij Goes. In totaal zullen ongeveer 25 ploegers uit Zeeland aan deze wedstrijd deelnemen. Men zal in twee categorieën uitkomen; te weten de categorie rondgaande ploegen en wentelploegen. In twee uur tijds zal men daarbij een veldje van 20 are voor de tweescharige- en van 15 are voor de éénscharige ploe gen moeten bewerken. Een deskundige jury zal daarbij de kwaliteit van het ploegwerk beoordelen. Uitzending naar de landelijke Kampioenschappen in de Flevopolder behoort tot de mo gelijkheden van de beste Zeeuwse ploegers. Naast de door diverse firma's geschonken prijzen zal door de Regelingscommissie een wisselploeg ter be schikking worden gesteld. Behalve het wedstrijdreglement is het kennis nemen van goed ploegwerk ook in deze tijd van mechanisatie een goede reden de wedstrijd te bezoeken. De wedstrijd vangt aan om 12.30 uur en is rond 4 uur afgelopen. Direkt na afloop zullen de uitslagen bekend gemaakt worden, en zal de daaraan verbonden prijsuit reiking plaatsvinden. RECTIFICATIE In het vorige nummer was een artikel opgenomen over het zesrijige bietenrooisysteem, geïllustreerd met 3 foto's. Het onderschrift bij afb. 2 was onjuist en moet zijn: zelf- rijdende rooimachine, die in één werkgang de bieten ont bladert, nakopt, rooit en laadt; vervaardigd door de firma Leendertse te Kamperland. WOLVOORSCHOTPRIJZEN 1974 De Nederlandse Wolfederatie deelt mede dat voor de wol van scheer 1974 met 60 rendement per kilogram de vol gende voorschot prijzen betaald worden: voor type 0 3,50 voor type I 3,25 voor type II ƒ3, en voor type BAW en ZW 2,60 voor type ZW/AW en Brok 1,60 Over de in 1973 geleverde wol zal nog een nabetaling van 25 plaatsvinden. REGELING INZAKE INVORDERING INKOMSTENBELASTING In verband met de lage prijzen op de varkensvleesmarkt heeft het Bestuur van het Productschap voor Vee en Vlees zich in de openbare vergadering van 17 juli j.l. gerealiseerd1 hoe de inkomens-situatie van de varkenshouders in één jaar tijds drastisch is gewijzigd. De veel lagere inkomens brengen veel bèdrijfsgenoten mogelijk in financiële moeilijkheden, aangezien tegelijkertijd een groot aantal geldelijke verplich tingen moet worden voldaan. Daarom heeft het Productschap voor Vee en Vlees zich in verbinding gesteld met het ministerie van financiën ten einde na te gaan, wat de wettelijke regelingen terzake van de inkomstenbelasting zijn en om te zien of daardoor aan de individuele moeilijkheden van de varkenshouders kan worden tegemoetgekomen. Uit het overleg is vooreerst gebleken, dat de betreffende moeilijkheden alleen geval voor geval voor behandeling in aanmerking komen. Algemene oplossingen zijn niet mogelijk, wegens de grote verschillen tussen afzonderlijke belasting plichtigen. In hef bijzonder vallen de problemen in twee delen uiteen: De voorlopige aanslag inkomstenbelasting 1974 is te 'hoog vastgesteld!. Als op grond van de verwachtingen over 1974 een te hoog inkomen werd geschat, waardoor ook een te hoge voorlopige aanslag 1974 is vastgesteld, kan de belasting plichtige zich schriftelijk tot de Inspecteur wenden met het verzoek tot wijziging van het vastgestelde inkomen. Mogelijk is, dat wegens de huidige sterk verliesgevende produktie het inkomen op nul moet worden gesteld en dat derhalve de aanslag wordt vernietigd. Zulks is uiter aard afhankelijk van de overige inkomensbestanddelen van de belastingplichtige. De geldelijke middelen zijn ontoereikend voor het afdoen van de belastingplicht binnen de gestelde termijnen. Als het inkomen op zichzelf correct is vastgesteld, maar de geldelijke middelen ontbreken om aan de vastgestelde betalingstermijnen te voldoen, moet de belastingplichtige zich schriftelijk wenden tot de Ontvanger der Belastin gen, vermeld op zijn belastingbiljet. Wel te verstaan, dat kan ook geschieden voor overige ontvangen belasting aanslagen. Daarbij kan worden verzocht om een beta lingsregeling. Nogmaals benadrukt het Productschap voor Vee en Vlees dat elke belastingplichtige, die in de hierboven beschreven situatie verkeert, zich persoonlijk tot de Inspecteur of Ont vanger der Belastingen moet wenden. Daarbij mogen zij ervan uitgaan, dat de belastingdiensten op de hoogte zijn van de bijzondere problemen, die in de varkenshouderij, mes- terij zowel als fokkerij, in dit jaar optreden. BESTEMMINGSPLANNEN Domburg. Vanaf 24 juli ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp van de tweede herziening van het bestem mingsplan „Kom Oostkapelle". Gedurende deze termijn kun nen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Nistelrode. Vanaf 26 juli ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „De Beekgraaf". Gedu rende deze termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Nuenen c.a. Vanaf 24 juli ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Langedijk gebied". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indie nen bij G.S. Rucphen. Vanaf 24 juli ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan „Sprundelse Molen". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kun nen gedurende deze termijn beroep indienen bij de Kroon. Kapelle. Vanaf 26 juli ligt gedurende een maand ter in zage de herziening van het bestemmingsplan „Buitengebied". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Lieshout. Vanaf 25 juli ligt gedurende een maand ter in zage het bestemmingsplan „Papenhoef" en het bestemmings plan „Vogelenzang". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goed keuring door G.S. kunnen beroep indienen bij de Kroon. Oostburg. Vanaf 29 juli ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan woonwagencentrum. Ge durende deze termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Budel. Vanaf 29 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Europalaan". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend kunnen beroep indienen bij de Kroon. Goes. Vanaf 26 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de le wijziging van het bestemmingsplan „Natuurgebieden". Gedurende deze termijn kunnen bezwa ren worden ingediend bij de gemeenteraad. Goes. Vanaf 19 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Bedrijfsterrein Lewedorp". Gedurende deze termijn kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. RADIO Dinsdag 6 augustus a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Indrukken van een studiereis naar Rusland", een vraagge sprek met medewerking van de leider van de Nederlandse delegatie, Ir. F. Coolman. ✓ERPLICHTE DAGEN BOEREN- EN TUINDERSHULP ZEEUWSCH-VLAANDEREN Oost Zeeuws-Vlaanderen. 2, 5 en 6 aug.: L. Steyaert, Graauw; 7, 8 en 9 aug.: L. Steyaert, Graauw; 12, 13 en 14 aug.: R. Steyaert, Graauw; 15, 16 en 19 aug.: H. Vercaute- ren, Nieuw Namen. Bedrijfsverzorger: S. J. Steyaert, Hul- sterseweg 149, Terhole, tel. 011402181. West Zeeuws-Vlaanderen: 2, 5 en 6 aug.: A. Dees, Sluiskil; 7, 8 en 9 aug.: P. van Driel, Philippine. Bedrijfsverzorger: P. P. de Visser, Oranjepolder 24, Biervliet, tel. 01152293. Nadere inlichtingen: J. J. M. Kips, tel. 01143278 of 330. CURSUS SPUITEN IN DE LANDBOUW Lijst geslaagden van de cursus: „Spuiten in de land bouw" 1973/'74 gehouden te Schoondijke. P. de Backere, Aardenburg; J. B. Becu, Groede; E. A. F. M. Bonte, Aardenburg; P. Cappon, Sluis; E. A. J. Claeys, Biervliet; P. van Cuyk, Re.tranchement; A. P. M. Dobbelaere, Biervliet; W. A. J. Geijssels, Sluis; M. Giel- liet, Biervliet; P. v. d. Hooft, Biervliet; H. Paridaen, St. Kruis; E. Risseeuw, Cadzand; J. A. Risseeuw, Schoon dijke; J. Ph. Salomé, Breskens; M. Z. Salomé, IJzendijke; A. v. d. Slikke, Sluis; H. Temmerman, Hoofdplaat; A. Vloebergh, IJzendijke; J. M. M. v. d. Voorde, Philip pine en P. Zeegers, Hoofdplaat. STAND VAN DE LANDBOUWGEWASSEN PER HALF JULI 1974 De weersomstandigheden zijn de laatste maand gunstig geweest voor de groei. Alle gewassen, maar vooral het gras land, de snijmais en de aardappelen hebben van de regen geprofiteerd. Plaatselijk komen thans veel variaties voor in plantontwikkeling en plantbezetting. De stand van de granen is normaal. Een vrij groot aantal percelen heeft een onregelmatige bezetting. De opbrengst verwachting per half juli blijft voor alle soorten slechts 100 a 200 kg/ha beneden de definitieve oogstraming van vorig jaar. Voor haver en mengsels van granen wordt zelfs een hogere opbrengst verwacht. De handelsgewassen zijn vooruitgegaan in vergelijking tot het vorig bericht. De opbrengsten van karwij en vlas zullen echter achterblijven bij vorig jaar. De opbrengst van consumptieaardappelen laat zich na een aanvankelijk matige start redelijk aanzien. De suikerbieten staan er beter voor dan in juni, alleen in het zuidwesten komt reeds vroeg vergelingsziekte voor. In Zeeland is reeds de helft van de percelen met haarden van deze ziekte besmet, dit ondanks dat er veel tegen luis is gespoten. Geen hoge opbrengsten worden verwacht aan zaaiuien. In het zuidwesten is de stand dun tot zeer dun. De stand van de snijmais wordt gemiddeld als matig be oordeeld. Vele percelen zijn eerst laat tot ontwikkeling ge komen. Na een matige hooiopbrengst is de grasgroei door de regen weer goed op gang gekomen. Alleen op de zandgronden is plaatselijk een tekort aan goed weidegras. INVOER VAN LANDBOUWPRODUKTIE IN ITALIË Nadiat dit reeds eerder was geschied voor jonge mestrun- deren en produkten van de sectoren varkensvlees en suiker is sedert 22 juli 1974 de toepassing in Italië van de z.g. depo sitoregeling vervallen voor de produkten van de sectoren granen, eieren, slachtpluimvee, melk, zuivelprodukten, wijn en voorts voor fokpaarden van zuiver ras en voor pootaard- appelen. Voor de produkten van de rundvleesmarktordening met uitzondering van de jonge mestdieren wordt het deposito met ingang van 22 juli j.l. beperkt tot 25 Tegelijkertijd met deze wijziging van de depositoregeling is de devaluatie van de „groene" lire met 12 waartoe de E.E.G.-Raad onlangs heeft besloten, effektief geworden. Dit betekent voor produkten die onder een marktordening vallen dat door toepassing van de nieuwe representatieve koers van de lire de. door Italië toe te passen monetaire compenserende bedragen dienovereenkomstig worden ver minderd. Zoals bekend, machtigde de Commissie 8 mei j.l. Italië, bij invoer van bepaalde goederen te eisen dat de importeur 50 van de invoerwaarde gedurende 6 maanden renteloos bij de Italiaanse centrale bank zou deponeren (de z.g. depo sito-regeling). LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredaktie: Secretariaat, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (Tel. 01100 - 5010). Technische verzorging Combinatie drukkerij'Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 2