8 Kampioensgroep van J. J. v. d. Slikke, Poortvliet. Vijftal afstammelingen van Z 1505A, eig.: M. A. Geuze. Ter gelegenheid van de jaarlijks terugkerende Thool- se dagen werd op vrijdag 5 juli de fokveedag voor Tholen en St. Philipsland voorde 18de maal gehouden. Ook nu weer bleek de Pluimpot van Scherpenisse een ideaal ter rein voor deze gebeurtenis. Hoewel de weersomstan digheden niet helemaal meevielen, mag de fokveedag toch weer geslaagd genoemd worden. Er waren veel inzenders met hun dieren opgekomen, en ondanks pech met één van de veewagens, kon de keuring vlot doorgang vinden. De publieke belangstel ling viel niet tegen. Het middagprogramma was afwisselend, waarbij run deren, schapen, trekpaarden en warmbloedpaarden ge demonstreerd en gedeeltelijk gekeurd werden. KEURINGSUITSLAGEN: Stieren. Er werden maar drie stieren gekeurd, met alle drie een eerste prijs. Als geheel imponeerden de stieren niet. Kampioen werdi Dirk Cornelis van J. P. v. d. Jagt te Poort vliet en gefokt door A. Duijnhouwer. Deze zoön van Acro baat was diep en goed gelijnd, met een kleine bemerking op kruis en benen. Reservekampioen werd Pieter Jan, fokker en eigenaar Maatschap Duijnhouwer, Scherpenisse. Deze ge lijnde zoon van Pan 134 kon iets meer bespierd zijn. Pinken. Zoals gezegd was er veel jongvee. Dit stond ook in verband met de gehouden kalveropfokwedstrijd. Bij de beoordeling van diezei rubrieken kon de jury meestal de term „goed" hanteren. We volstaan met het noemen van de kop lopers: Tonia 27 van A. C. de Hond, Oud-Vossemeer; Maartje 68 van J. M. Klippel, Stavenisse; Heleentje van D. M. Giljam, Poortvliet; Ina 3 van W. J. Hage, Poortvliet en Maartje 61 van J. M. Klippel, Stavenisse. Laatstgenoemde Maartje 61 werd kampioene van deze rubrieken, terwijl Ina 3 reserve- kampioene werd. Melkkoeien. De vijf jongste melkvaarzen werden, waar schijnlijk door een administratieve vergissing in twee ru brieken gekeurd in plaats van één. Hierbij werden la ge plaatst Corrie 72 van Gebr. Noom, St. Maartensdijk en Hiltje van D. M. Giljam, Poortvliet. Daarna volgdie een beste ru briek met gemiddeld betere uiers en vijf beste dieren bij de eerste prijzen. We willen met name noemen de beide Gees- je's Adema 3-dochters van J. J. v. d. Slikke te Poortvliet: la Betsie 14 en lb Janna 380. IDan volgde een rubriek waar in de uiers minder waren. Deze rubriek werd aangevoerd stier waarvan vooral de heer A. Duijnhouwer, Scherpenisse, veel sperma gekocht heeft, liet een goede indruk achter op Tholen, vooral ook door de vererving van de uiervorm. Ver der het uniforme zelfgefokte trio melkkoeien van J. M. Klip pel, Stavenisse en lest best het kampioensviertal van J. J. v. d. Slikke, Poortvliet. KALVEROPFOKWEDSTRIJD Het stemt de organisatoren zeer tot genoegen erin ge slaagd te zijn een kalveropfokwedstrijd met liefst 13 deel nemers te organiseren en de eindkeuring op deze fokveedag te doen plaatsvinden. Op deze wijze wordt de jeugd al vroeg betrokken bij de opfok en verzorging van de dieren. Voe ding, verzorging, huisvesting, toilet en voorbrengen van de dieren werden beoordeeld. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: No. 1 Rien Lindhout, Poortvliet 82 punten No. 2 Kees de Hond, Oud-Vossemeer 81 No. 3 Michiel van Oorschot, Tholen 81 No. 4 Lizet van Oorschot, Tholen 80 No. 5 Petra v. d. Slikke, Tholen 80 No. 6 Lianne Dorst, Stavenisse 79 No. 7 Dick de Hond, Oud-Vossemeer 79 Na 8 Lenie Hage, Tholen 78 No. 9 Ab Hage, Tholen 75 No. 10 Wim Klippel, Stavenisse 71 No. 11 Kees Rijsteribil, Scherpenisse 68 No. 12 Piet Rijstenbil, Scherpenisse 66 No. 13 Marleen Klippel, Stavenisse 65 Kampioene Maartje 54 (v. Creil Kelmpe 2), Jeugdkampioene Amrie 81 (v. RL SetskCs Kelmpe). Eigenaar J. M. Klippel, Stavenisse. f Eigenaar B. A. v. d. Hoek, St Philipsland. RUNDVEE Het is bijzonder verheugend dat men op Tholen dit jaar een zeer groot aantal dieren bijeen wist te brengen, namelijk 131. Hiervan waren er drie stieren en 47 stuks jongvee. Zo als men op Tholen gewend is, veel jongvee. Vorig jaar was het aantal jongvee iets beperkter (33), maar het jaar daar voor waren evenwel 46 stuks jongvee opgegeven. Toen, twee jaar geleden dus, is de opmerking gemaakt dat erin de ru brieken jongvee teveel tweede en derde prijzen gegeven moesten worden. De jonge koeien hebben nu een goede in druk achtergelaten. Daarom hebben wij eens nagegaan of dit dezelfde dieren waren van twee jaar geleden, waarop toen enkele aanmerkingen gemaakt werden. De resultaten zijn als volgt: Van de 46 stuks jongvee drie twee jaar geleden in de cata logus vermeld stonden waren er thans 13 stuks als melkkoe aanwezig op de fokveedag. Hiervan behaalden er 7 een tweede- en 6 een eerste prijs. Van dezelfde leeftijdscategorie (geboren 1970/1971) waren er 46 aanwezig, zodat er dus 33 andere dieren zijn ingezon den (6 hiervan van een nieuwe inzender van St. Philipsland). Uit deze gegevens kunnen we concluderen dat de Thoolse inzenders terdege aandacht aan een goed exterieur van hun dieren geschonken hebben. door die beste en sterke Annie 81 van B. A. v. d. Hoek, St. Philipsland. Deze dochter van BI. Setske's Keimpe bezat ook een sterk uier waaraan de voorspenen iets wijd stonden. Bij de kampioenskeuring jonge melkkoeien werd Annie 81 kampioene, daarbij Betsie 14 als reserve achter zich latend. In de daaropvolgende rubriek was de plaatsing van la en lb moeilijk. Als la kwam Renske 23 van J. J. v. d. Slikke, die in schrale conditie voorgebracht werd. lb werd Anna 65 van B. A. v. d. Hoek. Deze producente werd in een extra conditie voorgebracht. Van beide dieren waren de uiers niet onberispelijk. Van de volgende gevarieerde rubriek nam Anja van J. M. v. d. Klooster, Poortvliet, de leiding. Dan volgde een gewone rubriek met de beste Dientje 53 aan kop en daarna volgde een kleine beste rubriek met aan kop de latere kampioene Maartje 54 van J. M. Klippel. Dientje 53 werd reserve-kampioene. Van de daaropvolgende kleine rubrieken willen we nog de la nummers vermelden: Betje 27 van J. J. v. d. Slikke. Deze koe kreeg de prijs voor het mooiste uier. Toos 4 van J. M. v. d. Klooster, Tineke van J. P. v. d. Jagt, een beste koe met een best uier, die door haar schrale conditie niet overgewaardeerd werd. Mina 2 van Maatschap Duijnhouwer, Corrie van Gebr. Noom, Adiriana 8 van Maatschap Duijn houwer en Renske 9 van J. J. v. d. Slikke. Van de groepenkeuring willen we drie groepen speciaal noemen, namelijk de acht dochters van de stier Ivan. Deze SCHAPEN Tholen had ook dit jaar weer de grootste inzending scha pen van alle regionale fokveediagen. Elf schapenfokkers van Tholen en St. Philipsland zonden gezamenlijk 21 rammen, 82 ooien en 71 lammeren in. De keuringen hadden een vrij vlot verloop en genoten een redelijke publieke belangstelling. RAMMEN De 2-jarige en oudere rammen vormden een goede klasse met goede fokrammen aan de kop. Eerste werd 1988 Ov. van G. M. Geluk en J. A. van Hemert, St. Maartensdijk, een beste mooi aangesloten ram met een best gevuld achterstel, waarvan het beenwerk echter al slijtage vertoont. Evenals vorig jaar werd deze ram kampioen. De lb uit deze rubriek Z 1822 van firma C. L. Geluk en Zn, St. Maartensdijk, werd reserve-kampioen. De eenjarige rammen vormden een gewone rubriek met behoorlijk goede kopnummers. Aan de staart stonden enkele zeer matige rammen. Z 1996 van M. A. Geuze, Oud-Vosse meer werd vooraan geplaatst, een sterke ram met goede kop, beste voorhand en goede huid.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 8