mmm ZEEUWSE DAG VAN HET PAARD 6 Ing. I. (HAMMING, Ing. J. J. ZONDERLAND. C.A.R. - Goes Voor de vijfde maal werd zaterdag 29 juni op de Rui- terplaat te Kamperland de Zeeuwse Dag van het Paard georganiseerd. Dit eerste lustrum had onder gunstige weersomstandigheden een succesvol verloop. Naar schatting hebben zo'n 4 5000 liefhebbers van paard en pony dit evenement bezocht. Zij kwamen niet alleen uit Zeeland maar ook van ver daarbuiten. 's Ochtends vroeg werden reeds een 400 paarden en pony's van diverse rassen aangevoerd om gekeurd te worden. In 9 keuringsbanen werden 6 verschillende ras sen gekeurd. Hier een overzicht van het aantal inzen dingen per ras (1-jarige en ouder). De jury was over het algemeen wel tevreden over de kwaliteit van het aangevoerde materiaal, alhoewel toch niet helemaal het niveau van 1973 gehaald kon worden. Men had deze indruk echter ook al op andere premiekeu ringen opgedaan. Éénjarige merriën: 3 eerste-, 5 tweede-, 2 derde pre mies. Kleine rubriek met goede kopnummers. la: Olady II van C. v. d. Peijl, Axel, een merrie met goede breedte en diepte, waaruit een goede fokmerrie kan groeien. Tweejarige merriën, rijpaardtype: 4 eerste-, 5 tweede en 2 derde premies. Een goede klasse met 2 mooie paar den vooraan, waarvan de eerste, Natache, van C. v. d. Peijl, wat meer foktype vertoont en de tweede wat meer adel. De merries van het veelzijdigheidstype vormden een zeer matige klasse met 3 eerste- en 4 derde premies. Het kopnummer Ne-Seul van N. v. d. Kerkhove, Koe wacht, was een goed typische merrie. Driejarige merriën, rijpaardtype: 3 eerste-, 2 tweede en 1 derde premie. Een kleine rubriek met enkele goede typische paarden. Mirabelle van J. P. van Dalen, Tholen, een merrie met voldoende maat en gewicht, werd eerste. De 3-jarige merries van het veelzijdigheidstype werden als een matige klasse gekwalificeerd, met aan de kop een zeer goede fokmerrie, Monique van J. B. Hage, St. Maartensdijk. 4- t/m 7-jarige merriën met veulen: 3 eerste-, 3 twee de-, 6 derde premies. Een matige klasse met een goede merrie aan de kop, t.w. Jolanda van mej. I. van Willi- belle van «L P. van Dalen. Als het best getoiletteerde paard werd aangewezen Natasja van M. P. Goedhart, ge- toiletteerd door K. Bralten, Grijpskerke. Tenslotte namen aan 'de rubriek het bestgaande rij paard bijna 40 paarden deel. J. Sars werd met Kairouan van A. de Hullu eerste. Een zevental veulens werd premiewaardig bevonden. Voor de centrale premiekeuring in Den Bosch werden 11 merriën aangewezen. TREKPAARDEN De Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trek paard", afdeling Zeeland hield ter gelegenheid van „De Zeeuwse Dag van het Paard" een centrale merriekeu ring. Tevens werd door de samenwerkende Bonden van Zeeuwse Paardenfokkers een centrale keuring georga niseerd voor veulens, afstammelingen, stalgroepen en vierspannen. De uitslagen volgen hieronder: 2-jarige merries, kleine maat: goede rubriek, la-prijs: Jessica van Nooitgedacht, van J. Maris, Grijpskerke. 2-jarige merries, grote maat: behoorlijke rubriek met een uitstekend kopnummer. la-prijs en tevens jeugd kampioene: Vera van Popkensburg van Gebr. De Buck, Grijpskerke. 3-jarige merries, kleine maat: la-prijs Paula van Gebr. De Buck, Grijpskerke. Kampioene en tevens beste Zeeuwse fokprodukt: Bertha van J. L. G. v. d. Maas, Kortgene. Algemeen kampioene Jolanda van Mediskerke Eig.: A. L. C. Brooymans. Mirabelle van J. P. van Dalen, kampioene 3-jarige en oudere merriën. Kampioene Onna. Eig.: G. Hanse, Ellemeet Warmbloedpaard 119 Ned. Trekpaard 45 Haflinger 7 Haflo-Arabe 5 Fjordenpaard 40 New Forestpony 36 Shetlandpony 48 Bovendien werd nog een groot aantal veulens aange voerd. Bij de meeste rassen hadden de keuringen een vlot verloop. DE WARMBLOEDPAARDEN Het warmbloedpaard was dit jaar in nog groter aan tal vertegenwoordigd dan vorig jaar. De verenigingen tot bevordering van de warmbloedfokkerij in Zeeland organiseerden voor de Afdeling Noord-BrabantZee land van het W.P.M. de jaarlijkse premiekeuring. Er werd in twee ringen voorgekeurd, terwijl de plaatsing van de paarden in een grotere ring gebeurde. Vooral bij de keuring van de jongere paarden, die nog niet vaak in handen geweest zijn en soms voorgebracht worden door de begeleiders met weinig ervaring, beviel de grote ring uitstekend. gen, Kapelhe. 4- t/m 7-jarige guste merriën, type rijpaard: 3 tweede en 1 derde premie, type veelzijdig: 2 tweede- en 2 derde premies. Twee eenvoudige, gewone rubrieken zonder le premies. De 4- t/m 7-jarige ruins, type rijpaard, maakten met uitzondering van de eerste twee een zeer matige indruk wat betreft rijpaardeigenschappen. Twee eerste-, 3 twee de en 3 derde premies. Eerste was Kairouan van A. de Hullu, Groede. Stermerriën van 4 t/m 7 jaar met veulen: gewone klas se, 1 eerste- en 1 tweede premie met Klaproos van M. P. Goedhart aan kop. Stermerriën van 4 t/m 7 jaar zonder veulen: 2 teerste-, 2 tweede premies. Kleine klasse met twee mooie koppaar- den. Eerste Jufera van L. Mast, Poortvliet. Achtjarige en oudere merriën met veulen: 1 tweede-, 3 derde premies, een matige klasse. Stermerriën van 8 jaar en ouder: kleine matige klas se. Drie tweede premies. 1 Keurmerriën: kleine zeer goede rubriek met veel fok waarde en 4 eerste premies. Aan kop ging Jusinta van C. A. Prince, Haamstede. Jeugdkampioene Natache van C. v. d. Peijl, Axel. Deze merrie werd tevens uitgeroepen tot het beste Zeeuwse fokprodukt en tot algemeen kampioene. Kampioene bij de 3-jarige en oudere merriën: Mira- 3-jarige merries, grote maat: behoorlijke rubriek, la- prijs Elvira v. d. Linge van Gebr. De Buck, Grijpskerke. 4-jarige merries, grote maat: goede rubriek, la-prijs Brunette van Bleyendaal van M. J. Mol, Waarde. 5-10-jarige merries, kleine maat: een goede rubriek met best kopnummer. la-prijs Jenny v. d. Sluis van B. Maaker, Wolphaartsdijk. 510-jarige merries, middenmaat; een zeer goede ru briek met best koppaarden. la-prijs en tevens kampioene Jolanda van Meliskerke van A. L. C. Brooijmans, Oud- Vossemeer. 5—10-jarige merries, grote maat, geboren in 1967: een zeer goede rubriek, la-prijs Nellie van het Oudven van M. J. Mol, Waarde. 10-jarige e.o. merries: goede rubriek met twee beste kopnummers. la-prijs Joke v. d. Breestraat van B. de Maaker, Wolphaartsdijk. Merries van 10 jaar en ouder, grote maat: la-prijs Cla ra van A. L. C. Brooijmans, Oud-Vossemeer. Stalgroepen la-prijs, stal Brooijmans. Merries met twee afstammelingen: la-prijs Rosalie van Gebr. Geldhof, Oostkapelle. Hengsten met 5 afstammelingen la-prijs Bart van Wijngaarden. Vierspannen: la-prijs, stal A. L. C. Brooijmans, Oud- Vossemeer. Van de veulens noemen we speciaal het hengstveulen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 6