cf'* <3Luld geluid Ontmoetings-weekend van P.J.Z. afd. O.Z.-Vlaanderen en K.P.I. Kring Hulst NP Geslaagden en bevorderden -huishoudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee 19 Redaktie: Kees Schipper GEHOUDEN VAN 3 T/M 5 MEI IN „HET VAN EEGHEN HUIS" TE AARDENBURG TA de aankomst om 8 uur werden onze slaapkamers toebedeeld. Daarna gingen we gezamenlijk naar de blokhut op de camping. Hier zouden we het grootste gedeelte van ons verblijf doorbrengen. Het was een ge zellige ruimte, die we al gauw helemaal als de onze za gen. Vooral door het zien van een grote bar kwamen we helemaal in stemming. Tijdens het drinken van een kopje koffie, maakten we kennis met onze leiders, Joe en Ewald. Zij bespraken op leuke wijze het programma zoals zij het zagen. We hadden zelf alle inbreng, en veranderen was altijd mo gelijk! Het ijs was nu vlug gebroken. De corveelijst werd opgesteld, en tot grote vreugde van de dames werd er niet gediscrimineerd want ook de heren mochten afwassen. Men besloot om, om beurten een verslag van de akti- viteiten te maken en te stencillen, zodat we 's avonds alles nog eens door konden lezen. Om wat beter op elkaar ingespeeld te raken, werden er spelen gedaan, zoals een verhaal vertellen, dat onder broken werd en waar dan een ander mee verder moest gaan. En een gekke dierennaam verzinnen, waarbij men tevens geluiden en andere bijzonderheden over het dier moest vertellen, pantomime en gebarenspel. Na deze inspanning waren we zo uitgedroogd, dat een ieder zich in snel tempo een plaats aan de bar uit zocht, waarna men „nog tot in d,e kleine uurjes" na bleef „kaarten"! ZATERDAG 3 MEI KA ET duffe hoofden en grote dorst verschenen we om half 9 aan het ontbijt. Hier werden heel wat boterhammen verslonden en theekannen leeggeschon ken. Na het ontbijt ging de corveegroep aan het werk, en de dames doken met z'n allen de kever in om als een haas naar Sluis te rijden, om daar wat inkopen te doen. Kwart voor 10 koffie drinken op de stoep van de blok hut, omdat de sleutel vertraging had. Men verzamelde daar ook kracht om er eens lekker tegen in te gaan want we gingen rugby spelen. Na 3 minuten werd het eerste slachtoffer van het veld gedragen. Duiken, trek ken, grommen (stiekem bijten of krabben) en gillend hielden we ons hier geruime tijd mee bezig. Om wat tot rust te komen gingen we maar voetballen. Het Nederlands elftal was er niks bij. De jongens dach ten het zwakke geslacht even onder de voet te lopen! Maar daar zaten ze goed naast. We waren echt geen katjes die je zonder handschoenen kon aanpakken. We zetten er ons leven voor in, wat dan wel tot gevolg had dat er weer enkele slachtoffers vielen. Elkaar nog vals en schuimbekkend aanloerend besloten we deze „spor tieve" wedstrijd. Een douche bracht voor velen troost, en het eten ging erin als koek. DENKWERK *T*OT half 3 rust, wat men wel nodig had! Toen kwa men we weer samen in de blokhut, maar nu voor het denkwerk! Want we gingen het hebben over de doel stellingen en samenwerking van de K.P.J. en de P.J.Z. Om te beginnen kregen alle deelnemers een groot vel papier om de reden op te geven, waarom ze lid waren geworden van een dergelijke organisatie. De volgende redenen kwamen naar voren: 1. via kennissen of familie; 2. voor de sport; 3. voor de gezelligheid; 4. om er eens uit te zijn; E. om mensen te ontmoeten; 6. voor velerlei aktiviteiten. Samenwerking: Vooral voor de financiële kant, voor grotere opkomst bij bepaalde aktivitei ten en om eens andere mensen te ont moeten. Men was vooral niet voor een fusie, daar men bang was dat dan de goede verstandhouding die er nu heerst belemmerd zou worden en ook dat een dergelijke fusie een ledenverlies met zich mee zou brengen. PROBLEMEN VOOR BEIDE ORGANISATIES BEIDE organisaties bleken te kampen te hebben met de volgende problemen: 1. Slechte ledenopkomst bij bepaalde aktiviteiten; 2. Weinig of geen initiatief van de leden, afwachtende passieve houding. 3. Weinig of geen nieuwe ideeën weten die aantrekke lijk zijn voor de leden; 4. Moeilijk nieuwe ledenwerving; 5. Bij opkomst altijd dezelfde leden. Wat hieraan te doen? 1. Een bepaald doel voor ogen houden en hier met een kerngroep naar toe werken. Dit zou dus betekenen een hele nieuwe opzet van K.P.J. en P.J.Z. 2. Aktiviteiten met een verrassingseffect. ZOEKENDE, MAAR NIET WETENDE WAARHEEN I KAEN vond dat er nog steeds een groot verschil was tussen plattelandsjongeren en jongeren uit de ste den, en de dorpen. Ook dit was een reden waardoor onze organisaties moeilijk leden kunnen werven. De platte landsjongeren worden ten onrechte vaak nog aangespro ken met „boer". Ons inziens is de doelstelling van onze organisaties „De plattelandsjongeren te integreren" volledig overbo dig geworden. Het is wel belangrijk dat deze organisaties blijven, n.l. voor het onderlinge kontakt. Het moet tevens een plaats zijn, waar je je zelf kan zijn. Want achter iedere akiviteit die men doet zit immers meer dan zomaar bezig xijn! We zijn zoekende, zowel de besturen als de leden, maar we weten niet naar wat. ONGAAR-STOKBROOD A deze zware praatmiddag kregen we om 6 uur een heerlijke nassieschotel, die fantastisch smaak te. Na de maaltijd gingen we het bos in om hout te zoe ken voor het kampvuur. Het ging wat regenen. We ble ven in het Van Eeghenhuis zelf en vermaakten ons tot half 9 met biljarten en kaarten. Heb nooit geweten dat mensen zo konden zeuren! Met moeite lieten we deze spelen in de steek om naar een cowboyfilm te kijken, wat ons toch uitstekend beviel. Gelukkig was de regen opgehouden en kon het kamp vuur doorgaan. In de vlammen werd stokbrood gebak ken. Maar dat we wat te haastig waren met het eten daarvan, kwamen we later tot de ontdekking. Na het nut tigen van sherry en bier in de blokhut, zweiden onze magen, en begon het half gare brood in ons lichaam te rijzen. Ik voelde me als een ballon die langzaam op geblazen werd. Weer werd het vroeg in de morgen, voor de laatsten gingen slapen. 5 MEI T}E dauwtrap-wandeling die op het programma stond, werd gehouden om 9 uur. Het was flink trimmen, en ondanks dat er geen drup pel dauw meer te bespeuren was, werden er toch me nige druppels weggeveegd. Aan het eind van deze zware training kregen we ont bijt met een zachtgekookt eitje. Om 11 uur stond de koffie weer bruin in de blokhut. We werden in groepjes van twee de natuur ingestuurd om dan samen wat te babbelen. Voor velen was het moei lijk om over zichzelf te praten, en te vragen hoe een an der zijn persoon heeft ervaren. Ook kregen we de op dracht om van de indrukken die je van de persoon hebt een weergeving te maken 1. in een land; 2. in gereedschap; 3. in een plant; 4. in een natifurprodukt. Dit werd uitgewerkt en in beeld gebracht met verf en papier, 's Middags werden deze werkstukken bespro ken. We konden er kritiek op leveren als we het er niet mee eens waren. Het was werkelijk verrassend wat er uit de bus kwam, en hoe twee wild-vreemde mensen, toch hel$ rake dingen van elkaar zagen. Daarna probeerden we een totale afronding te maken van dit weekend. De stukjes voor de pers werden ge schreven, het laatste spelletje kaart gespeeld, het laatste rondje gegeven, tassen gepakt, de bar-mensen telden Hun geld, handen gedrukt, auto's ingeladen, een laatste gekke kreet en weg waren we! Toen een groep 's avonds aan een bar zat, waren we het er allemaal over eens. Het was „af" geweest. Er werd een pint gepakt op het volgende weekend, op Joe en Ewald, op het Van Eeghenhuis en z'n goede verzorging. Buiten sloeg een torenklok twaalf slagen. Het weekend was ten einde! GREET DEKKER. Geslaagd voor Inas-opleiding: Gea Boer, Ada Bil, Si- mone Coppoolse, Astrid van Dongen, Nicoline Goud zwaard, Isaline Hage, Mia Hagesteyn, Dianne Kloet, El- ly Klink, Lia Krijger, Els Krijger, Elma Schell, Ko Schell, Carolien Seybel, Silvia Simmers en Joke Stout- jesdijk, allen te Zierikzee; Rianne Smalheer, Brouwers haven; Marian Okkerse en Elly Verkammen, beiden te Bruinisse; Anneke Baumann en Willy Remmers, beiden te Burgh; Elly Goudszwaard, Dreischor; Ada Boot, Nelly v. d. Bosse, Rian v. d. Hoek, Betsie v. d. Houten en Jarmy de Kok, allen te Ker'kwerve; Mary Eerland en Marry Eerland, béiden te NieVwerkerk; Els den Bleijker en Petra Bours, beiden te Ouwerker; Toos Bouwman en Anja Lustig, beiden te Renesse; Marjon v. d. Maas, Wes- terschouwen; Janneke Jongeling, Janie Munster en Elly -van Zandwijk, allen te Den Bommel; Gerry Otte en Joke Tanis, beiden te Herkingen; Sümone Bezuyen, Marianne Meyer en Corry Westhoeve, allen te Ouddorp; Ingrid Kreeft, Stellendam. Eén kandidate werd afgewezen en twee kandidaten moeten herexamen doen. Geslaagd voor opléiding Oriëtering Verzorgende Be roepen: Bertie van Ast, Sirjansland; Mar ja Bos, Schud- debeurs, Joke Dorst, Dreischor; Janny Flikweert, Noord- gouwe; Ina Jonker, Ellemeet; Haany Schilperoort en Erna de Vlieger, beiden te Rroüwershavën; Anj a Walkier Zierikzee; Janny v. d. Linde, Scharendijke; Nelleke Zorge, Nord'welle; Janny Bezuyen en Janna Redert, beiden te Stellendam; Wilma v. d. (Niet, Nieuwe Tonge, Afgewe zen werden drie kandidaten. Bevorderd van de lste klas naar de 2de klas: Oonny Berrevoets, Hanneke Blommaert, Jenny v. d. Boom, Hen- riëtte Boot, Marian Boot, Coby de Bruyn, Ria v. d. Bijl, Evelien Dokman, Conny van Hemert, Marian Keus, Mirian de Looze, Helma Matthijsse, Siska Mays, Greetje Meerdink, Rita de Oude, Rachél van Oorschot, Anja Saman, Suzanne Schults, Wilma Schults, Edith Schwar- ze, Joke Seybel, Angeline Stelt, Liane Stoutjesdijk, Joke de Vlieger, Ria van Vossen, Lena v. d. Wekken en Cla- zina Wesdorp, allen te Zierikzee; Teuni Bokelaar, Brou wershaven; Sietske Kloet, Lia v. d. Sande en Iris Tet- teroo, allen te Dreischor; Maartje Boogerd en Dikky Verboom, beiden te Ellemeet; Nelleke den Boer, Kerk- werve; Rianne Flikweert, Lianne Theunisse, Carolien Verboom en Marieke van Westenbrugge, allen te Nieu- werkerk; Laura Bakelaar, Annet Beekmans en Ansje Kater, allen te Noordgouwe; Annelies v. d. Berg, Matty Boogert, Anja Dorst en Anja van Dijke, allen te Ooster- land; Karin den Boer en R'ia den Boer, beiden te Ouwer- kerk; Sjaan Kristelijn, Christy Brevoort en Ria Plai- sier, allen te Scharendijke; Anita Koopman, Serooskerke. Bëvorderd van de 2de klas naar de 3de klas: Lia Boot, Marja Dorreman, Anja van Dijk, Caroline v. d. Eynde, Mieke de Graaf, Truus Hage, Marja Heijboer, Marja Duinhouwer, Heieen v. d. Hoek, Anite Hoppers, Ineke de Jonge, Henny Klink, Nella Kloet, Anja Kou- ijzer, Wilma Meerdink, Matty Nuyens, Janinne v. Oeve- ren, Sita Peute, Tanja v. d. Sande, Tea v. d. Sande, Catrien Sandijk, Joke Schults, Cantal v. d. Sneppen, Elly v. d. Steen, Marja Saman, Jacomien Stenhuis, Yvonne S/toutjesdijk, Riet Stoutjesdijk, Lenny Vis, Netty van Vossen, Anja Warrens, Jake v. d. Werf en Hetty Wilbrink, allen te Zierikzee; Carola Kristelijn, Agnita van Schelven en Agnita Wesdorp, allen te Brou- werdhaVen; Yvonne Slagter en Marian de Vlieger, beiden te Dreischor; Piëta Barendrecht, Marja den Boer, Jenny den Boer, Mientje Jonker, Willy de Kok, Maaike v. d. Panne en Jacqueline Roskam, allen te Kerkwerve; Anja Dorst, Gerda Tierie en Ellen v. d. Velde, allen te Nieu- werkerk; Henny Pannekoek, Noordgouwe; Jacqueline Capelle, Nel Meerman, Corry v. d. Werf en Anneke Zwart, allen te Oosterland; Jacqueline Dekker en Marja Stoutjesdijk, beiden te Ouwerkerk; Henny de Blonde en Els v. d. Wielen, beiden te Serooskerke; Lina Doezelaar, Zonnemaire. Twee werden niet bevorderd.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 19