*SLUid - geluid Aktiviteiten Agenda Bakfietsenrace georganiseerd door K.P.J. afd. Terhole op 8 juni j.l. 15 Redaktie: Kees Schipper Na veel gezoek, gesjouw en gesleutel was de bakfiets voor ons P.J.Z.-team toch nog tijdig klaar gekomen. Het team Daan Dieleman en Wim de Feijter kon zich mentaal gaan voorbereiden. Tijdens het eerste oefenrondje een week voor de race, eindigde men in een aardappelveld. M aar ondanks dat, de bakfiets was eindelijk startklaar. Groot was de schrik toen vrijdagavond 7 juni Wim de Feijter bericht kreeg de hele zaterdag te moeten werken. Wie moest invallen? ledereen ging naar sportdag. Nu was er een stagière bij kennissen van Daan, die hiervan hoorde en die meteen zei: „Ik doe mee morgen". Zo hadden we toch een team, een P.J.Z.-er en de bereidwillige jonge man uit de Noordoostpolder. Het regende zaterdagmorgen aan de start. Toch was de stemming optimaal. Twee supporsters van de P.J.Z. re den mee op de tandem. Ook dat was even leren. De dam es reden voor de start bijna een etalage binnen. Het water viel met bakken uit de lucht en het waaide ha rd. Polder in polder uit. Het P.J.Z.-team fietste eenzaam voort. De supportsters waren spoorloos. Die fietsten vooraan, tussen K.P.J.-deelnemers notabenel! Maar men hield vol. Kletsnat, ijskoud, hongerig en doodmoe kwamen de P.J.Z.-ers over de finish. Ze hadden een eervolle tiende plaats. Later vertelden de jongens dat ze maar 5 x gewisseld hadden. Dat is ongelofelijk weinig, als men bekijkt dat de meeste teams toch zeker om de 5 km wisselden. Het is een hele prestatie om ondanks zulke bar slechte weersomstandigheden 103 km met een bakfiets plus passagier door kronkelige polders en over winderige dijken te fietsen. Onze bewondering hebben ze, ondanks dat we ons weinig hebben laten zien. Volgend jaar zijn we weer van de partij, hopelijk de P.J.Z. bakfiets met Daan ook. De twee tandemrijdsters, die het maar 55 km volhielden CORRIE KOSTER EN GREET DEKKER EKONOMISCHE VORMING TOEKOMSTIG ONDERNEMER De Ekonomische Vorming Toekomstig Ondernemer, gewoonlijk aangeduid met de afkorting E.V.T.O., kan de laatste jaren bogen op een toenemende belangstelling. De kursus is bestemd voor jonge boeren en tuinders, die van plan zijn binnen een tijdsbestek van ongeveer drie jaar zich als zelfstandige boer of tuinder te vestigen. In de kursus wordt ook veel aandacht besteed aan de be drijfsovername. Uitgangspunt van deze kursus is dat het voor elke jonge boer of tuinder, die van plan is het ouderlijk bedrijf over te nemen, van groot belang is zich er nog eens goed op te berinnen wat dat eigenlijk voor hem be tekent en of die stap eigenlijk wel verantwoord is. De stof welke op de E.V.T.O.-kursus wordt gegeven is afgestemd op het nivo van afgestudeerden aan een M.L.S. In de winterperiode komen de kursisten 1 dag per week bij elkaar. Zo'n dag begint over het algemeen om 9.30 uur en duurt tot ongeveer 16 uur, zodat het werk thuis toch normaal doorgang kan vinden. De kur sus neemt 16 a 20 dagen in beslag. De kursus wordt niet in schoolse sfeer gegeven, doch veel meer in de sfeer van een aktieve kritische diskussiegroep. De volgende onderdelen komen ter sprake: Bedrijfsekonomie: hierin wordt een analyse gemaakt van de bedrijfsekonomische situatie van bepaalde be drijf stypen. Iedere kursist maakt ook een bedrijfsplan van het eigen bedrijf tijdens de kursus. Bedrijfsovername: juridische, fiskale en financierings- aspekten van de bedrijfsovername worden hierbij aan de orde gesteld. Samenwerkingsvormen: de verschillende vormen van samenwerking in de landbouw worden kritisch bekeken. Verder wordt er ruim aandacht besteed aan onder werpen als: verzekeringen, gezinsbudgetering, diensten t.b.v. de agrarische ondernemer, grond- en pachtzaken. Al deze onderwerpen worden verzorgd -door docenten die op dit terrein deskundig zijn en nauwe relaties heb ben met de landbouw. Dit jaar zijn er E.V.T.O.-kursussen gepland in Goes, Breda, Tilburg, Oss en Helmond. Voor de tuinbouw komt er één in Breda of Boeket Om tijdig met de kursus te VOORLICHTING OVER HET WATERSCHAPSWERK De 3 C.J.O. Agrarisch Jongerenwerk W. Z. Vlaanderen organiseren op vrijdag 28 juni a.s. om 14 uur in hotel „Du Commerce", Markt, Oostburg, een bijeenkomst waarop de heer J. B. Becu, dijkgraaf van het waterschap „Het Vrije van Sluis" zal spréken over het werk van het waterschap in zijn algemeenheid; onderwerpen die aan de orde komen zyn: o.a. a. Bestuurlijke opzet. b. Wat gebeurt er met onze waterschapslasten? c. Planning en uitvoering waterschapswerken. Deze inleiding zal tot ongeveer 3 uur duren, waarna we met z'n allen in de bus stappen om de in uitvoering zijnde werken te gaan bezichtigen, waarbij tevens uitleg zal worden gegeven. Deze rondleiding neemt ongeveer twee uur in beslag; de buskosten zullen ongeveer 3 a 4 bedragen. AGRARISCHE STUDIEREIS NAAR ENGELAND De C.P.J. te Friesland organiseert met medewerking van de Stichting Uitwisseling een 6-daagse agrarische studiéreis naar Engeland van 29 juli tot 3 augustus. Het accent van deze reis ligt op de melkveerhouderij. Er zijn nog een aantal plaatsen vrij. Zij, die interesse hebben aan deze reis deel te nemen kunnen kontakt opnemen met Bart Fokkema, Friese C.P.J., Willemskade 35, Leeu warden, tel. 05100-—21046. STAGE OP EEN STAATSBEDRIJF IN POLEN! Wij kunnen nog enkele jongeren plaatsen op een agra risch staatsbedrijf in Polen. Vertrek 5 augustus a.s. Pe riode: 2 of 3 maanden. Verdiensten: 2000 Zloty p. mnd is ca 100 Amerikaanse dollars. Min. werktijden: 46 uur per wéék. Overwerk wordt uitbetaald. Voor bedrijfskleding wordt gezorgd. Bemiddelingskosten: 50,Reiskosten: voor eigen rekening. Opgaven moeten uiterlijk 2 juli a.s. in ons bezit zijn (met vermelding van telefoonnummer). Telefonisch of schriftelijk op te geven bij de: Stich ting Uitwisseling, Postbus 97, Eeuwige laan 1, Bergen NiH., tel. 022083101/3756. kunnen starten is het zaak dat de aanmeldingen zo spoedig mogelijk binnen zijn. Aanmeldingen voor 'Zee land: Sekretariaat P.J.Z., Grote Markt 28, Goes en voor Brabant: Sekretariaat K.P.J., Spoorlaan 350, Tilburg dan wel via de regionale Agrarische Kommissie. PROGRAMMA BEZOEK AMERIKANEN AAN P.J Z. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Datum 6 t/m 10 juli 1974 6 juli: Aankomst in „De Halle" te Axel. Koffietafel voor de Amerikaanse gasten. Gastgezinnen kunnen hun gast (en) hier afhalen om 10 uur 's avonds. 7 juli: 's Morgens nadere kennismaking gast(en) en gezin, 's Middags 13.00 uur Zweefvliegen. Ingang watertoren te Axel. Omstreeks half 6 einde van de middag. Zondagavond: vrij. 8 juli: Vissen op de Noordzee, vertrek 7 uur vanaf „De Halle" te Axel. Eventueel lunchpakket meenemen. Terug in Axel 6.30 uur 's avonds bij „De Halle". 's Avonds knalfuif in bar „De Molenhoek" te Hoek, aanvang 9 uur. 9 juli: Bezoek aan Sluis, 's Middags naar het strand. Ver trek bij „De Halle" te Axel om half 10. Lunchpak ket gewenst. Aankomst Axel 6 uur. (Badkleding meenemen), 's Avonds: Afscheid in „Old Dutch" te Axel. Aanvang 8 uur. 10 juli: Vertrek rond de middag. Leden die 8 juli mee willen gaan vissen kunnen zich opgeven bij Greet Dekker (tel. 011552639). Dit is ge heel gratis op drank en eten na. Hengel meenemen ge wenst. KOOK-KURSUS Ook voor u, heren Waar: afdeling West Zeeuws-Vlaanderen. Landbouw- huishoudschool Pr. Marijke te Schoondijke. Wanneer: in september en oktober. Wat: een kookkursus (gewone keuken). Kosten: ƒ6,per avond. Hoe lang: 3 x 50 min.: 810 lessen. Aantal deelnemers: 1820 (max.). Opgeven: vóór 1 juli bij Anneke Basting, Badhuisweg 39, Cadzand, 01179—1242. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN De P.J.Z. wie lerkoers is verzet van 12 naar 19 juli. Opgave hij Jan Verstraten, tel. 01155—1867 Men mag al leen meedoen op bewijs van lidmaat schapskaart: _i__ P.J.Z. of UITWIS SELING/STAGE Libische landbouwstudenten komen weer naar Neder land! Voor de derde maal ontvangt de Stichting Uitwisse ling, in samenwerking met dé Universiteit in Libië een groep van 18 landbouwstudenten (15 jongens en 3 meis jes). Hun studierichting is veeteelt. Het programma be staat uit een verblijf op veehouderij-bedrijven, op prak tijkscholen in Oenkerk en Barneveld en een introduk- tie- en afsluitingsprogramma plus ekskursies in samen werking met de Volkshogeschool in Bergen N.H. Op grond van de ervaringen van de afgelopen jaren is duidelijk gebleken, dat het verblijf bij Nederlandse vee houders door de studenten hoog gewaardeerd werd: Wij doen hierbij een beroep op Engels sprekende veehouders om aan dit zo bijzondere programma mee te werken en wel in de periode van: 5 tot 12 augustus a.s. en/of 9 tot 17 augustus a.s. In verband met de korte duur van het programma zijn wij in staat de gastfamilies een tegemoetkoming van 100,te geven voor de kosten van het verblijf van de student. Opgave: uiterlijk op 19 juli a.s. bij de Stichting Uitwisseling te Bergen N.H. MELKVEEBEDRIJF IN V. S. Op een bedrijf met ongeveer 100 stuks melkvee in Iowa bestaat de mogelijkheid voor plaatsing van een stagiaire met éventuele mogelijkheid tot omzetting t.z.t. in permanente positie. De stagiaire moet beslist ervaring op een melkveebedrijf hébben. Plaatsing dient zo spoe dig mogelijk te geschieden. Bij interesse kunt u zich richten tot de Stichting Uitwisseling. BESTEMMINGSPLANNEN (Vervolg van pag. 2) Vlissingen. Vanaf 20 juni ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan „Ritthem". Een ieder die bezwaren heeft tegen de onthou ding van goedkeuring kan beroep indienen bij de Kroon. Reimerswaal. Vanaf 21 juni ligt gedurende een maand ter inzage de herziening van het bestemmingsplan „Yerseke Zuid-West". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend en een ieder die tijdig bezwaren hebben ingediend tegen in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen, kunnen beroep aandienen bii de Kroon. 's-Hertogeribosch. Vanaf 21 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Hoogveld) 1972". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewendi en een ieder die be zwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigin gen kunnen beroep aandienen bij de Kroon. Nistelrode. Vanaf 21 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „buitengebied". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Sas van Gent Vanaf 24 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de le herziening van de voorschrif ten van het bestemmingsplan Landelijke bebouwingsconcen traties. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwa ren worden ingediend) bij de gemeenteraad. BoxteL Vanaf 24 juni ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan „Stapelen". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend en een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen geduren de bovengenoemde termijn beroep indienen bij de Kroon. Middelburg. Vanaf 24 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Hoge Stelle". Gedu rende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Nieuw-Ginniken. Vanaf 24 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Beekhoek 1974". Gedurende bovengenoemde termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de Gemeenteraad. 's-Hertogenbosch. Vanaf 25 juni ligt gedurende een maa ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „'s-Herto-',;- bosch Noord I". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tol de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend en een ieder, die bezwaren heeft heeft tegen de onthouding van goedkeu ring door G.S. kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep indienen bij de Kroon. Duiveland. Vanaf 26 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Buitengebied". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren in dienen bij G.S. Terneuzen. Vanaf 26 juni ligt gedurende een maand te'" inzage de le herziening van het bestemmingsplan „Serlip- penspoldier". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend kunnen bezwaren indienen bij G.S. Sas van Gent. Vanaf 1 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp voor de le herziening van het bestem mingsplan „St. Albert". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeente raad.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 15