- geluid BESTUULLETIN SPORTDAG 1974 (8 juni) DE GAANDE EN KOMENDE MAN (EN ZIJN VROUW) (2) de leden 15 Redaktie: Kees Schipper (Die Amerikanen weten wat......!) Nogmaals: GASTGEZINNEN ge- vraagt! Nu voor: Afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen. Het jaarlijks bezoek van ongeveer 40 Amerikanen zal plaats hebben van 6 t/m 10 juli. Vissen, zweefvliegen, excursies staan op het programma (ook voor gastgezinnen en leden). S.V.P. bel Bram van Hoeve 01157480 (afd. O. Z.-VTaanderen). Sport - spel - sport - spel - sport Bij „de Knokkert", 't Hof van Erasmus, Molendijk te Nieuwvliet. Zondag 23 juni: sport en spel- middag avond, georganiseerd door afdeling West Zeeuws-Vlaan deren. Neem wat eten mee voor 's avonds en bij regen gaat het over. Te winnen: één fles (goede) sherry Hoe: door mee te doen aan de wedstrijd M1DGED-GOLF van afdeling Schouwen-Duiveland. Wanneer: 21 juni, 19.30 uur. Waar: Schuin t/o Motel „Zeeuwse Stromen", Jan van Renesseweg, Renesse. Bij regen: bellen 01100—2215. Kook-kursus voor dames èn heren Afdeling West Zeeuws-Vlaanderen organiseert in de maan den september en oktober: een kookkursus (gewone keuken). Kosten: 6,per avond. Duur: 3 x 50 min. per avond. Aantal lessen: 8 of 10 (of langer). Aantal deelnemers: max. 18 tot 20. Opgave: Voor 1 juli bij Anneke Basting, Badhuisweg 39, Cadzand 01179—1242. Plaats: Landbouwhuishoudschool Pr. Marijke te Schoondijke. Kook-kursus PJZ-KPJ (Kring Hulst) 29 juni: 6-kampshow, opgeven bij Cor den Hamer, 01155-1581 12 juli: wielerkoers, opgeven bij Jan Verstraten, 01155-1867 qeQeuens oo«r Tri Si mening (mèt het bestuur), dat mijn taak verder gaat: •dus óók: vormingsleider (of jongerenwerk-adviseur of konsulent). Wat onder vorming verstaan moet worden? Wel, daar kunnen we gezamenlijk over praten in de afdelin gen (voorlopig nog maar niet). In elk geval hebben we erover gepraat op de Algemene Vergadering van 14 juni. We hoefden er niet uit te komen, dat komt alle maal nog wel. En uiteraard moeten we één der belangrijkste pun ten van het P.J.Z.-verenigingswerk niet vergeten: de ontspanning (re-creatie her-schepping). En verder zien we wel hoe het allemaal gaat lopen. In elk geval hoop ik in deze nieuwe baan, in een nieuwe woonomgeving (van stad naar platteland), een fijne sa menwerking op te bouwen met de leden, besturen en bestuursleden van de P.J.Z. KEES SCHIPPER Op weg naar een nieuwe toekomst. of te wel: Uitslagen: Regen-Sportdag Sport-Regendag Regen-Dag-sport Sportdag-Regen Verspringen dames 100 m dames Hoogspringen dames: Individuele sporten: Kogelstoten dames 400 m dames 1. J. MoerlandOosters 2. B. de Lint 3. M. v. d. Hooft 1. T. de Wit 2. M. van Hooft 3. M. van Swaal Kogelstoten heren1. 2. 3. 1500 m heren 1. 2. 3. Verspringen heren: 1. 2. 3. 1. G. de Wilde 2. A. de Rijke 3. M. van Strien 1. A. de Rijke 2. G. de Wilde 3. M. van Swaal 1. A. de Rijke 2. S. Maljaars 3. W. Geluk W. van Cadzand M. Kooistra A. Breure J. Haak L. Brooymans B. Scheele T. Suurland A. Breure W. van Cadzand EN van d.e eerste taken, waarmee ik me de komende maand ga bezighouden is natuurlijk: materiaalstudie alle ordners met de verschillende onderwerpen (h.b./d.b.-vergaderingen, 3 CJO, agrarische kommissies, PJZuid-Ge- luid, financiën/begroting, kursussen, jeugdraden, PJGN, uitwisseling, enz., enz.) doornemen om me op die manier in te werken (er zijn zo'n 60 ordners). Daarnaast zijn er de lopende zaken: post behandelen, telefoneren, agenda's maken, notuleren, redaktievoeren, gesprekken hebben, organiseren, enz. enz. Echter op het ogenblik vind ik het belangrijkste om de afdelingen van de P.J.Z. zo snel mogelijk te leren kennen, vandaar mijn vraag: AFDELINGSBESTUREN, neem kontakt met mij op, zodra u een vergadering belegt, ik zou dan graag willen komen TK zie mijn „introduktietocht" als volgt: Eerste ronde: ik kom op een bestuursvergadering en luister, kijk en vraag. Tweede ronde: ik bezoek/doe mee aan een aktiviteit van de afdeling. Derde ronde: verder praten op een volgende bestuursvergadering. In de eerste ronde kom ik dan op de proppen met een vragenlijst, zodat ik wat inzicht krijg over de leden, het bestuur en de aktiviteiten. In alle afde lingen stel ik dezelfde vragen, zodat ik na het einde van de rit een totaal-over zicht kan maken en dit in het Hoofdbe stuur bespreek en eventueel publiceer. Dit alles, om u zo snel mogelijk te leren kennen, om langzamerhand een weder zijds vertrouwen op te bouwen, want wat is een sekretaris-vormingsleider zonder het vertrouwen van de P.J.Z.-af- delingen? XTOG even over mijn funktie; men is gauw geneigd te zeggen: ,,De nieuwe sekrètarisEchter, be halve sekretariaatswerkzaamheden, die ik serieus ga aanpakken, ben ik van Het vullen van de krant. Een aantal maanden geleden heeft het Hoofdbestuur be sloten dat, elke afdeling van de PJZ eens in de drie weken de pagina PJ-Zuid-Geluid zou vullen. In verband met het weggaan van de heer Harderwijk is daar niet helemaal de hand aan gehouden! Een bijdrage hebben geleverd: Bladel en Fijnaart. Onder bijdrage wordt niet verstaan: één artikeltje opstu ren maar wel: Een hele pagina vullen( min. een halve kolom voor de aktiviteitagenda, die wordt in dat geval verzorgd door Kees Schipper). Over de kopij: schrijf leesbaar en stuur het altijd minstens één week van te voren op: PJZuid-Geluid komt vrijdags uit, dus een week (ruim) van te voren moet de kopij binnen zijn, dus op de donderdag een week vooraf. Dus: geachte afdelingsbesturen: Zorgt gij op tijd uw pagina-bijdrage op te sturen. Gij kunt hier niet onder uit. OVERZICHT VAN WANNEER DE AFDELINGEN HUN KOPIJ INGELEVERD MOETEN HEBBEN 27 juni afdeling Goes(! 11 juli afdeling 's-Heer Abtskerke 1 augustus afdeling Noord-Beveland 22 augustus afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen tijdens zomermaanden: gewoon doorgaan! 12-september: afdeling Schouwen-Duiveland 3 oktober afdeling Sprang-Capelle 24 oktober afdeling Steenbergen 14 november: afdeling Tholen 5 december: afdeling West Zeeuws-Vlaanderen 26 december: afdeling Zevenbergen 1975 16 januari afdeling Almkerk 6 februari afdeling Deume enz., enz. Bestuursvergadering: h.b.: 25 juni, 19.30 uur in hotel „De Draak". Agenda wordt nog opgestuurd. Laat de afdelingen, die weinig van zich laten horen toch ook weer eens komen! 3 CJO-overleg Zeeland houdt: bestuursvergadering op maandag 24 juni in hotel „Terminus" in Goes, aanvang 8.00 uur. 100 m heren 1. 2. 3. Hoogspringen heren: 1. 2. 3. Teamsporten Estafette T. Suurland N. van Nieuwenhuyzen J. Haak R. de Engelse R. Polderman T. Brooymans Volleybal dames: Touwtrekken 1. 2. 3. 1. 2. 3. 1. 2. 3. Volleybal heren1. 2. 3. Voetbal (heren) 1. 2. 3. Oost Zeeuws-Vlaanderen Tholen Zevenbergen Tholen Zevenbergen Fijnaart Fijnaart Steenbergen Schouwen Fijnaart I Fijnaart II Zevenbergen Schouwen-Duiveland Tholen Oost Zeeuws-Vlaanderen De voorbereiding van deze sportdag door de Sportkom- missie (J. Haartsen, T. Suurlandi en H. Geelgoed), samen met de officials van afd. Fijnaart, heeft er toe geleid, dat we on danks de regen een geslaagde sportdag hebben gehad. Dit ook, dank zij de scheidsrechters van de K.N.V.B., de Nevobo en de P.J.Z. (het was nog een hele klus om scheids rechters te pakken te krijgen: 2 dagen voor de sportdag waren er nog maar 2 scheidsrechters). Enkele hoogtepunten: Fijnaart kwam uit met 3 volleybalploegen en haalde de drie hoogste prijzen. Net als andere jaren waren de heren Haak, Suurland, van Cadzand en Breure enkele van de uitblinkers in de individuele sporten. Meerdere prijzen werden behaald door die dames van Hooft, van Swaal, de Wilde en de uitblink-stèr mej. de Rijke. Touwtrekken: deze keer is afd. Steenbergen helaas van zijn eerste plaats (zie vorige jaren) verdrongen door afd. Fijnaart. Het klapstuk van de dag: Schouwen-Duiveland wint de provinciale voetbal-bokaal. 4|'s Avonds, bij het swingende sporthal (speelde de, ove rigens goede, band wat te hard werden de prijzen uit gereikt. Tot slot: volgend jaar zullen Tholen, Fijnaart en Schouwen, Zeeland en Brabant vertegenwoordigen bij de landelijke sportdag.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 15