de gaande zijn vrouw) en komende man (en BESTUULLETIN Aktiviteiten Agenda - geluid Redaktie: Kees Schipper (6ESTU.VJLR j Beste P.J.Z. leden. DEEL 1 |\INSDAGAVOND 25 juni wordt de eerstvolgende Hoofdstuursvergadering gehouden. Aanvang: 19.30 uur. Plaats: hotel „De Draak" te Bergen op Zoom. I\jE heer A. C. M. Brooymans (afdeling Tholen en St. Philipsland), het nog nieuw officieel te benoemen Hoofdbestuurslid (14 juni), is op de Hoofdbestuursver gadering van 21 mei j.l. gekozen als vertegenwoordiger in de 3 C.J.O.-^Kommissie. Hiermee is de vakature, ont staan door het uittreden van de heer J. M. Geluk uit de Kommissie, weer vervuld. De P.J.Z. wil de heer Geluk bedanken voor het werk dat hij heeft verricht, en sterk te toewensen aan de heer Brooymans. T)E open plaats is weer opgevuld. Zoals U weet werk ik vanaf 1 juni bij de P.J.Z. Mijn taak, zo werd gezegd bij de sollicitatiegesprekken, is het doen van sekretariaatswerkzaamheden voor leden, besturen en afde lingen; alsmede het begeleiden en adviseren van afdelingen. Verder: het organiseren van manifestaties (sport dagen, kulturele dagen, de 4-weekse, enz.) En tenslotte: het opzetten van vormende aktiviteiten t.b.v. de afdelingen en haar leden. Dit is natuurlijk een zeer beknopte taakomschrijving, maar over een paar maanden hoop ik een uitvoerig papier ter tafel te leggen met de bedoeling hierover te diskussiëren met het bestuur: aan welke taken moet veel aandacht gegeven worden; aan welke taken minder; wat moet direkt opgepakt worden; wat kan blijven liggen; wat moet veranderd worden; enz. i KA AAR eerst volgen wat persoonlijke gegevens. Mijn van school af als leerling en ging ik naar school school stond in de „schlderswijk", te vergelijken met de als „a-sociaal" (wat dat dan ook moge zijn). Na 2 jaar Eind 1971 stapte ik over van het onderwijs naar het jeugd aktie („Haja", te vergelijken met het overkoepelende or en Informatieburo op poten te zetten voor het Haagse 200 sociëteiten, tientallen aktiegroepen, 75 scoutingklubs Veste" in Goes) en vele andere verenigingen. eigenlijke opleiding is kweekschool. In 1968 kwam ik als onderwijzer op een basisschool in Den Haag. Deze Amsterdamse „Jordaan". Deze wijk staat ook bekend hard en moeilijk werk werd ik leraar op een Mavo in Delft. - en jongerenwerk. Ik werd „staflid" bij de Haagse jeugd- gaan, de P.J.Z.) en kreeg daar de taak om een Service- jeugd- en jongerenwereldje. Den Haag telt 30 klubhuizen, diverse open jongerencentra (te vergelijken met „de T5INNENKORT komt in P.J.Zuid-geiuid een uitgebreid artikel over serviceburo's. Men is op het ogenblik bezig om in Zeeland ook zo'n buro op te richten. Bij zo'n programma-service-buro kun je als vereniging terecht voor allerhande vragen (niets is te gek), het is mogelijk programma onderdelen of gehele programma's te bestel len bijvoorbeeld. Dus eigenlijk een P.J.Z. secretaris-vorniingsleider, maar dan voor iedereen en alles, veel groot ser, uitgebreider en beter. Na deze 2 jaar opbouwfase bij de Haja, ben ik dus bij de P.J.Z. terecht gekomen. jWOOR het bestuur is (via de heer Sinke, tot 1 'juni waarnemend-sekretaris) een brief verzonden aan de sekretarissen (sekretaressen) van alle P.J.Z.-afdelin gen met het verzoek zo spoedig mogelijk de juiste sa menstelling van het afdelingsbestuur door te geven aan de nieuwe sekretaris-vormingsleider, Kees Schipper. Zulks d.m.v. een meegestuurde lijst (naam, adres, tele foonnummer, woonplaats, funktie). Van een aantal af delingen moeten deze lijsten nog binnenkomen, daarom een vriendelijk verzoek om alsnog te reageren. MEJ. Jozien de Koeyer (lid van de P.J.Z.-afdeling Schouwen-Duiveland) heeft zich beschikbaar ge steld om op te treden als vertegenwoordigster in het Da gelijks Bestuur van de landelijke overkoepeling van de Plattelandsjongeren: De P.J.Z. 17. Eindelijk is dan nu de P.J.Z. vertegenwoordigd in het bestuur van de P.J.G.N. Proficiat!! Het bestuur zal weldra kennisma ken met de nieuwe vertegenwoordigster. I AATSTE OPROEP voor alle leden, .bestuursleden en aanhang van de P.J.Z.: Voor U en Door U: 14 juni: Algemene Vergadering; Aanvang 19.30 uur in de „Koren beurs" te Bergen op Zoom. Met o.a. een inleiding van de nieuwe sekretaris-vormingsleider en een film over het onderwerp: De P.J.Z. en de creativiteit als één der aspekten van de vorming. VOALS U uit bovenstaande foto's kunt opmaken ben Ik getrouwd, en wel met Margriet SchipperPostma. Eind juni gaan we het vierde huwelijksjaar in. Margriet had in Den Haag een eigen balletschool met 120 leerlingen (haar opleiding is: konservatorium, afdeling ballet). Zij geeft klassiek- en jazzballet en damesritmiek. Zij is nu in dienst bij de „Stichting Kunstzinnige Vorming Zeeland" (een kultureel overkoepelend orgaan in Middel burg) en geeft balletles, verspreid over Zeeland. (Wordt volgende week vervolgd). HET TOPPUNT VAN SPORTIVITEIT Meedoert aan de sportdag (en komen kijken), terwijl het stroomt van de regen Zeskampshow K.J.P. Kring Hulst 29 juni organiseert K.J.P. Kring «Hulst een zeskamp show. De 'P.J.Z. is uitgenodigd om mee te doen. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij Cor den Hamer, Capellestraat 4 te Axel, tel. 01155—4581. Amerikanen bezoeken P.J.Z. Oost Zeeuws-Vlaanderen. Van 6 tAn 9 juli krijgen we weer het jaarlijkse bezoek van een veertig jonge Amerikanen. Er staan leuke din gen op het programma o.a.: een visdag met boot op de Oosterschelde; zweefvliegen in Axel en natuurlijk ook een gezellig samenzijn met de leden en gastgezinnen. Er worden nog gastgezinnen gezocht bij leden en dona teurs. Opgave bij Bram van Hoeve, Vogelschorpolder 8 te Sas van Gent, tel. 01157480. Wielerkoers 12 juli is er een wielerkoers van de P.J.Z. in samen werking met de K.P.J. Kring Hulst. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Jan Verstraten, Bosdreef 7 te Axel, tel. 01155—1867. Midged-golf wedstrijd Kring Schouwen -Duivel and U had gedacht dat het seizoen afgelopen was, maar de Kring Schouwen-Duiveland der P.J.Z. gaat door met een goed opgezette wedstrijd Midged Golf op vrijdag 21 juni Goede ontspanning met als hoofdprijs 1 fles sherry! Plaats: schuin tegenover motel „Zeeuwse Stromen", Jan van Renesseweg te Renesse en aanvang om 19.30 uur. Daarna strandwandeling en na afloop gezellig uit. Bij regen/slecht weer: bellen 01110—2215 (Annie van Gas tel). HET KAN NOG Barbekjoeën op de Haringvreter (eiland in 't Veerse Meer). Morgen, zaterdag 15 juni een vleesfestijn, geor ganiseerd door de afdelingen Noord-Beveland en Goes. Om 19.30 uur verzamelen bij restaurant ,,'t Veerse Meer" (bij jachthaven van Kamperland); 20.00 uur overtocht naar de Haringvreter. Kosten: '(leden) 10,—; (niet-leden) 15,—. Wijn en frisdranken en pils moeten apart betaald worden. Opga ve bij: Kees van de Maas, tel. 01109—217; Nel Steendijk, tel. 01196—12385). «Bij slecht weer wijken we uit naar de schuur van de heer M. M. van «Hee, Camperalndpolder 6, Kamperland. P.J.Z.-Afdeling Noord-HevelandGoes stuurde ter kennisname een jaarprogramma *74/*%, dat er als volgt uitziet: September: dropping; oktober: slikrit (prov. ge organiseerd), schuurfeest; november: start danscursus en/of toneelgroep, discussie-avond; december: leden weekend (binnen- of buitenland); januari: vierweekse (landelijk georganiseerd), algemene vergadering,- oud- Hollandse spelavond; februari: „Carnavalsbus", volley bal-toernooi; maart: excursie; april: uitwisseling; mei: vistocht, bloesemrit; juni: stranddag, sportdag (prov. ge organiseerd). Heb je nog (andere) goede ideeën, richt je tot één van de bestuursleden! GASTGEZINNEN gevraagd!! SPOED In verband met de komst van de Amerikaanse studenten moeten er nog 13 gastgezinnen worden gevonden om deze jongelui op te vangen. Help ons uit de nood! Afd. Noord-Beveland bellen Kees v. d. Maas, tel. 1109—217. SPEL EN SPELEN afd. West Zeeuws-Vlaanderen Kom zondagmiddag 23 juni ook naar „De Knokkert" 't Hof van Erasmus, Molendijk te Nieuwvliet. Om 14.30 uur beginnen we met spel, spelen enz., enz. Je zeli bezig houden in een prachtig bos en mooie omgeving! Neem wat eten voor 's avonds mee. Bij regen gaat het niet door!! ORIËNTATIE RIT Afd. Fijnaart e.o. Op 21 juni a.s. wordt weer de jaarlijkse Oriëntatierit voor auto's verreden. De inschrijving vindt plaats vanaf 18.00 uur bij ,,'t Wapen van Fijnaart" te Fijnaart met aansluitend om 18.30 uutf de start van deze rit. De route beschrijving is reeds een belofte voor een leuke rit!! De uitreiking van de prachtige bekers en vele andere prijzen geschiedt tijdens het grandioos Midzomerbal in „De Graanbeurs", eveneens te Fijnaart. De band „The Rythme Boys" zal er voor zorgdragen dat er niemand aan de kant blijft staan. Wij vertrouwen dat er zowel voor de oriëntatierit, waar ontzettend veel werk voor verzet moet worden, als voor het Midzomerbal een overweldigende belang stelling bestaat. Neem zoveel mogelijk kennissen en vrienden mee, je ouders en andere familieleden naar dit grootse zomerfeest van onze afdeling!!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 19