gropatax Landbouwtelling Zitdagen „I.MAG."Nieuw landbouwkundig instituut 2 De Gewestelijke Direkteur van de Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatregelen voor de provincie Zeeland, tevens Voedselcommissaris, deelt mede, dat in het tijdvak van 22 april t/m 14 juni 1974 weer de gebruikelijke Landbouwtel ling, ingevolge artikel 24 van de Landbouwwet, zal worden gehouden. De telling strekt zich uit over de bedrijven van personen, die in de landbouw geheel of gedeeltelijk hun bestaan vin den, voor zover de bedrijfsomvang op het moment van de telling tenminste 10 standaardbedrijfseenheden (s.b.e.) be draagt. Het doel van de telling is een volledig en zo nauw keurig mogelijk inzicht to verkrijgen in de structuur van de Nederlandse landbouw. Aan iedere bekende telplichtige zal een oproep worden gezonden om op een zitdag te verschijnen. Indien geen oproep wordt ontvangen, maar wel een op gave dient te worden verstrekt ingevolge bovengenoemde voorwaarde, waarbij wij speciaal denken aan de na de mei telling van 1973 nieuw gestichte agrarische bedrijven, is men verplicht zich als telplichtige te melden vóór 14 juni a.s. bij de Distriktsbureauhouder van zijn distrikt, te weten: I.L.R., I.T.T. EN I.L.B. GEFUSEERD Het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie (I.L.R.), het Instituut voor Tuinbouwtechniek (I.T.T.) en het Instituut voor Landbouwbedrijfsgebouwen (I.L.B.) zijn thans organisatorisch tot een instituut samengebracht: het Insti tuut voor Mechanisatie, Arbeid en Gebouwen (I.M.A.G.), direkteur ir. F. Coolman. Gestreefd is naar een organisato rische opbouw, die het mogelijk maakt de huidige aktivitei- ten van de drie instituten via integratie en verder doorge voerde efficiëntie uit te bouwen. Deze nieuwe opzet brengt in personeelsbezetting en instituutshuisvesting geen wijzi ging teweeg. Het I.M.A.G. is aan de dr. S. L. Mansholtlaan 1012 te Wagemngen gevestigd. BESTEMMINGSPLANNEN Beek en Donk. Vanaf 9 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Goorloop-Sport park". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwa ren worden ingediend bij de gemeenteraad. Vanaf 9 april Ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde be stemmingsplan „Beek Zuid-Oost II". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Hulst. Vanaf 10 april ligt gedurende een maand ter inzage bet vastgestelde bestemmingsplan „Nieuw-Namen". Zij, die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wij zigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij U.S. Bergen op Zoom- Vanaf 10 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „De Lange Weg". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Domburg. Vanaf 11 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „le herziening bestem- VERPLICHTE DAGEN BOEREN- EN TUINDERSHULP ZEEUWSCH-VLAANDEREN Oost Zeeuws-V'laanderen: 19, 22 en 23 april: W. Begheyn, Terhole; 24, 25 en 26 april: J. Smet, Clinge. Bedrijfsverzor ger: S. J. Steyaert, Hulsterseweg 149, Terhole, tel. 04140 2181. West Zeeuws-Vlaanderen: 22, 23 en 24 april: M. Verspril le, Groede; 25, 26 en 29 april: A. Salomé, Groede. Bedrijfs- verzorger: P. P. de Visser, Oranjepolder 24, Biervliet, tel. 01152293. Nadere inlichtingen: J. J. M. Kips, tel. 01143 278 of 330. voor Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland: Lange Nobelstraat 35, Zierikzee voor Zuid-Beveland: Landbouwcentrum, Westsingel 58, Goes voor Noord-Beveland en Walcheren: Stationsstraat 15, Middelburg voor Oost Zeeuws-VIaanderen: Pr. Hendrikstraat 32, Axel voor West Zeeuws-Vlaanderen: Volderstraat 23, Oostburg Alle telplichtigen worden verzocht, zo mogelijk, om op de aangegeven datum en uur op de zitdag te verschijnen en evenals vorige jaren hun volle medewerking aan deze telling te geven. Daar de inventarisatie-gegevens voor diverse regelingen bindend zijn, wordt verzocht de bedrijfsgegevens zo nauw keurig mogelijk te verstrekken, aangezien bij onjuiste opga ve, dit belangrijke financiële schade kan opleveren. De onderzoekers van de oorspronkelijke instituten zijn ondergebracht in vijf hoofdafdelingen: Werktuigbouwkunde, Landbouwwerktuigkunde, Arbeid- en organisatieleer, Bouw kunde, Klimaat- en procestechniek. Teneinde de binding met de toepassingsgebieden te verzekeren, 'zijn er aparte afde lingen gecreëerd (takingangen genaamd), die zich richten op de problemen in de verschillende bedrijfstakken (akker bouw en voederwinning, tuinbouw en recreatie, en veehou derij en milieu). Deze afdelingen onderhouden vooral de contacten met het bedrijfsleven, proefstations en voorlich tingsdiensten. De wijziging is tot stand gekomen in overleg met het ministerie van landbouw en visserij, besturen en medewer kers van de instituten. mingsplan Prinseweg. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeente raad. i j Geldrop. Vanaf 11 april ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „Grote Bos 1972". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Raamsdonk. Vanaf 11 april ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan „Ach ter de Raadhuisstraat". Zij, die zich tijdig met bezwaren zo wel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kun nen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Vught. Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „Maarten Trompstraat 1973". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwa ren worden ingediend bij de gemeenteraad. Woensdrecht. Vanaf 12 april ligt gedurende een) maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan „Oost II". Zij, die bezwaren hebben tegen de gedeelte lijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Aalburg. Vanaf 16 april ligt gedurende een maand ter in zage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan „De Bulk" te Genderen. Zij, die zioh tijdig met bezwa ren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft ingediend tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen en een ieder die bezwa ren heeft tegen de- gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Boxtel. Vanaf 16 april ligt gedurende een maand ter in zage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan „Oost II". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Deurne. Vanaf 16 april ligt gedurende een maand ter in zage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan „d'Ekker, herziening I". Zij, die zioh tijdig met bezwa ren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Geertruidenberg. Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Noord". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedgekeuring door G.S. en een ieder diie tijdig bezwaren heeft ingediend tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Middelburg. Vanaf 16 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Stromenwijk". Gedu rende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend 'bij die gemeenteraad. Oisterwijk. Vanaf 17 april ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan „Klompven II". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. RADIO Dinsdag 23 april a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Doel stellingen van het streekplan Oost-Gelderland", een vraag gesprek met ir. J. Brummelkamp, hoofd van de afdeling streekplannen van de provinciale planologische dienst van de provincie Gelderland. „Voorjaarswerkzaamheden dit jaar aan de vroege kant", met medewerking van ir. A. Boswijk, consulent voor de ak kerbouw te Emmen. Vrijdag 26 april a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: Op welike wijze de varkenspest wordt bestreden", een vraagge sprek met dr, K. G. Robijns, inspecteur van de Veeartsenij- kundige Dienst. GOES OOSTBURG: woensdag 24 april in café „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 25 april in hotel „De Een dracht", van 14 uur. ZIERIKZEE: donderdag 25 april in hotel „Huis van Nassau". ST. MAARTENSDIJK: donderdag 25 april in café P. J. v. Houdt, van 10.3013.30 uur. BERGEN OP ZOOM DINTELOORD: woensdag 24 april in hotel „De Beurs", van 12.0013.00 uur. FIJNAART: vrijdag 26 april in hotel „De Graanbeurs", van 11.30—13.00 uur. IN HET LANDBOUWHUIS dinsdag 23 april van 13.30-17.00 uur. HET PAASNUMMER(PUZZEL)PROBLEEM i Nadat we vorige week woensdag bij de firma Van de Sande in Terneuzen het Paasnummer van 28 pagina's hadden opgemaakt, belde ons woensdagavond de druk ker van ons blad, Drukkerij Vink te Axel, en deelde ons mede dat er een 15-tal foto's niet waren ontvangen. Wij hebben nog getracht te achterhalen waar ze geble ven konden zijn, maar hebben geen resultaat gehad. De redaktie was ervan overtuigd dat ze verzonden waren en Drukkerij Vink zei ze niet ontvangen te hebben. Teneinde vertraging in het drukken en de verzending van ons blad te voorkomen moest woensdagavond beslist worden 4 pagina's van het Paasnummer te laten vervallen. Dit waren de pagina's „Voor de Vrouw", twee pagina's „Oude Boerderijen in Zeeland" en een Paaspuzzel. Hier door moesten een 16 pagina's en artikelen, die naar andere pagina's overliepen, overcjenummerd worden. Tot onze spijt is een en ander niet geheel foutloos ver lopen en heeft Drukkerij Vink er voor gezorgd dat er een ander soort puzzel voor in de plaats is gekomen. Zo was de overloop van „Ons Commentaar" niet naar pag. 15 maar naar pag. 7. Voor enkele foto's en afbeeldingen kon op korte ter mijn geen vervangend materiaal gevonden worden en daar prijkte dus een wit vlak. Twee foto's bij het vrucht- wisselingsonderzoek die op de middenpagina waren ge pland (en daar ook een plaatsje hadcflen kunnen vinden) moesten oo hun kant gezet worden, daar er nu niet vol doende plaatsruimte voor was. Zo kan, ondanks alle goe de zorgen, er toch iets mislopen! Wij hebben direkt donderdags geprobeerd nieuwe foto's te pakken te krijgen. Voor de Oude Boerderijen- serie is dit voor 6 van de 7 foto's gelukt, alsmede die over het landbouwstreekmuseum op de pagina Voor de Vrouw. De foto's bij het artikel Emigreren en immigreren bleken niet vervangen te kunnen worden. Daarbij komt dat het verlies ervan voordiegene, die ze beschikbaar stelde, een groot gemis zal zijn. In dit nummer hebben we zowel de pagina „Voor de Vrouw" als „Oude Boerderijen" met vervangende illustra ties opgenomen. Enkele ervan zijn niet als de oorspron kelijke, maar betere waren niet beschikbaar. Wij hopen dat deze moeilijkheden een uitzondering zullen blijken te zijn! BI. WIE HELPT HET STREEKLANDBOUWMUSEUM WEST ZEEUWS-VLAANDEREN |N het Streeklandbouwmuseum van West Zeeuws-Vlaan deren, waarover op pag. 19 bijzonderheden worden gegeven, zijn de volgende werktuigen nog niet aanwezig. Indien iemand in het bezit is van deze artikelen en ze IN BRUIKLEEN zou willen afstaan aan het museum, dan zou dat zeer op prijs worden gesteld. Men blijft dus ten alle tijde eigenaar van de tentoongestelde goederen. Contactpersoon is de heer H. Bakker Streeklandbouwmuseum van West Zeeuws-Vlaanderen Heille (post Aardenburg), tel. 011771600 Handzaaimachine Schrobak (voorloper van een schromolen) Houten Zeeuwse voetploeg Meekrapwerktuigen zoals: zetstok met zetijzer kiemmand Meehark Meekraptoets e.d. Vlaswerktuigen zoals: Zwingspaan Vlasbraak Kortmandje Melkteel met houten afroomschepje Botertonnetjes (met figuur in deksel) Roskam Documenten: Notarisakten - overzichtskaarten - openbare verkopingen - catalogussen - boedellijsten - veekeuringen (met eventuele medailles) Foto's van: landbouwwerktuigen - boerderijen - schuren - paarden e.d. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredaktie: Ing. J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (Tel. 01100-5010, huis 01185- 1422.) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 2