WIE - getuid GROTE BELANGSTELLING VOOR P.J.Z.-JUWEEL WAT WAAR Jongerenaktiviteiten Weer een PJZ ledenweekend op „Familyland" te Hogerheide (N.B.) Voorlopig: Onder redaktie van: Secretariaat ZLM - Goes r7 ATERDAG 23 maart werd het winnende toneelstuk van P.J.Z.-juweel op de planken gebracht in „Het Gildenhuis" te Roosiendaal. Het was het stuk „Het vro lijke weerhaantje" gespeeld door de afdeling 's-Heer AbtskerkNisse. Niet alleen het spel was voortreffelijk maar ook de decorbouw was zeer goed verzorgd en het stuk was dan ook duidelijk de winnaar van de Toneel wedstrijd 73/74! De spelers ontvingen de beker uit handen van de voor zitter. De winnaars van de 2e en 3e prijs kregen eveneens een beker aangeboden en de andere afdelingien kregen een herinneringsvaantje. T)E beste SPEELSTER was dit jaar BETS DE LINT die haar rol als „Kee" in het gelijknamige toneel stuk met 30,5 punt gehonoreerd zag. Bij de heren- ging MISSCHIEN BANG VOOR HET WOORD DRAMATISCHE? Op 23 maart zijn we om 11.00 uur begonnen met allerlei aktiviteiten zoals b.v. tingieten, emailleren, glasmozaïek e.a.; voor deze onderdelen was veel belangstelling en er werd aktief gewerkt bij deze stands die onder leiding stonden van de Kuituur Dienst (de Nat. Dienst voor kulturele vorming in het jeugdi en jongerenwerk in Nederland) uit Utrecht. Op het programma stond ook yoga en dramatische expres- de eerste prijs naar Izaak Goeman uit 's-Heer Abtskerke, die als Niko in het stuk „Het vrolijke weerhaantje met 33 punten beloond werd. De aanmoedigingsprijs voor de beste bijrol werd aan mej. M. Maliepaard uit Zevenbergen toegekend die als Elisabeth Hatfield in „Ping zei de klok" meespeelde. De afdelingsuitslagen van P.J.Z.-Juweel 19731974 waren als volgt: 's-Heer AbtskerkeNisse 73,5 punten TholenSt. Philipsland 68,9 punten Fijnaart 66,1 punten West Zeeuws-Vlaanderen 65,2 punten Oost Zeeuws-Vlaanderen 64,8 punten Goes 63,5 punten Schouwen 62,1 punten Zevenbergen 61,7 punten sie, dingen die gewoon leuk zijn om aan mee te doen maar de belangstelling hiervoor was te gering, zodat deze niet door konden gaan! Waarom kijkt men hier zo tegen op? Tevens was er een film over de landbouw in Tunesië en een diaserie over „Kleur bekennen in de Delta". Over deze punten werd nogal wat gediscussieerd, en terecht. Al met al een dag die geslaagd genoemd kan worden, en die voor herhaling vatbaar is. IZAAK HAARTSEN. 1 Afdeling 2 Afdeling 3 Afdeling 4 Afdeling 5 Afdeling 6 Afdeling 7 Afdeling 8 Afdeling TUI ij is gevraagd een stukje tè schrijven over dit week- 1*1 end. Met het woord „Geweldig" zou ik gauw klaar kunnen zijn, want dat dit weekend geslaagd is bleek vooral uit de reacties die we binnen kregen van ieder lid persoonlijk. Om echter een indruk van dit weekend te geven zal ik er toch wat meer over schrijven! Na vele wendingen over de weg kwamen we vrijdag avond omstreeks 8 uur in kölonne op „Familyland" aan. Ieder lid zocht z'n eigen afdeling op en werd er van de koffie voorzien. Rond 9 uur werd iedereen weikóm geheten en stelde Hans Geelhoed van de P.J.Z. Schouwen-Duiveland zich voor als leider van dit weekend. Hij gaf ook een uiteen zetting over wat ons te wachten stond. Daarna volgde zonder problemen een indeling van de slaapgelegenheid. In het donker trök ieder naar zijn aangewezen „nestje". Er was zelfs t.v., radio en een koelkast met of zonder drank aanwezig! Fantastische slaapgelegenheid! «AAR om 10 uur moesten we .allemaal weer terug zijn voor hef' kennismakingsspel. Voor velen viél het niet mee om zomaar je eigen portret te tekenen. Er kwamen dan ook geweldige „monsters" op papier te staan. Nadat ieder portret geïnterviewd was, werd alles in de zaal opgehangen. Voor mij bleef de vraag of toen wel iedereen wist wie wie was! Uit de reacties bleek dat men er wel wat meer van verwacht had, maar om praktische redenen is men er rond half 12 maar mee gestopt. De volgende morgen werden we om 9 uur aan tafel verwacht. Dit gaf voor niemand problemen. In de foyer van de manege werd daarna gediscussieerd n.a.v. de dia serie met sprekende tekst „Kleur bekennen in de delta". Door enkele leden werd er over gediscussieerd, maar een oplossing heeft men niet gevonden! 18 mei Bloesemrit, start „De Caisson", Biezelinge. 17 mei Algemene vergadering in „De Korenbeurs" te Ber gen op Zoom. 11 mei Landelijke Dag te Lochem. Activiteiten op deze dag zijn: a. Kulturele selektie; b. Voetbalwedstrijden en c. volleybalwedstrijden. De afvaardiging naar de sportwedstrijden zijn de best geklasseerde van de Sportdag 1973. We gaan per bus naar Lochem. Geef je zo snel mogelijk op, maar in ieder geval voor 1 mei! Bel. 011005010. De vertrektijd wordt nog bekend gemaakt. De kosten bedragen 15, Wegens het aftreden van mej. Marijke Luteijn uit het Dagelijks bestuur van de PJGN wordt zo snel mogelijk een nieuwe kandidaat of kandidate gezocht. Heb je interesse bel eens naar I. Haartsen, 01173 334. Wij willen graag iemand uit Zeeland. RALLY 1974 wordt gehouden in juli/begin augustus 10 dagen) in Engeland. Heb je interesse geef je zo snel mogelijk op bij die PJGN, tel. 070512541 afd. PJGN. Er is hiervoor een selektie bestaande uit: a. kennis van Engelse/Duitse taal. b. aktief in het jongerenwerk. c. 1824 jaar. d. liefst nog niet meegedaan aan buitenlands© programma. Er komen 12 landen, uit elk land 2 jongens en 2 meis jes. Laat deze kans niet schieten! Kosten 175, IN HET HUWELIJKSBOOTJE Op vrijdag 19 april a.s. trouwt PJZ vice-voorzitter Kees van der Maas met Liesbeth Comelisse en wel om 13.45 uur in het Gemeentehuis te Kortgene. Gelegenheid tot felicite ren is er van 19.30 tot 21.00 uur in hotel „Kamperduin" (De Banjaard) te Kamperland. PATUM 29, 30 EN 31 MAART 1974 De volgende morgen kon je aan velen zien dat de oger niet lang dichtgeweest waren. Toch kwamen er enkele leden al terug van de „vogeltjesmarkt" in .Antwerpen Ze zouden even een pelikaan of ooievaar gaan halen Maar wat een teleurstelling; ze moesten genoegen ne men met Basje, de witte muis. Over het geslacht zijn w< het niet helemaal eens geworden, maar misschien horer we er nog wel eens van! Goed voorziene ijskast was aanwezig. Het rolllenspel dat we daarna speelden kwam bijzon der goed op ganig. Helaas moest het beëindigd worden, want het diner stond te wachten. Voor de kok dan ook een extra compliment. Jammer was dat we ondanks het mcoie weer binnen een spel speelden. Er werden toch menige zeeslagen ge leverd en geleden. Met dit spel kon men punten verza melen. Daarna was er pauze en kon ieder zich klaar gaan maken voor het zwemfestijn. MA de broodmaaltijd daarna waren we vrij tot om streeks half tien, want dan zou de Bingo-dansavond beginnen, die georganiseerd werd door de campinig. Ge weldige grote prijzen lagen er te wachten op de win naars! Ook onze leden gingen met fraaie prijzen naar huis, o.a. met een tuinstoel, een thermoskan en een fiets pomp. Alhoewel enkelen deze avond liever met de eigen groep hadden doorgebracht, werd er toch flink igedanst, gehost en vooral gezongen. TIJDENS het ontbijt maakten we kennis met Ham 1 Verharen uit Hoogeiheide, die deze dag als leidei fungeerde. Met de hele groep speelden we -een ganzebordspel, dat over het hele terrein, door enkele leden was uitgezet Het was, nadat we in groepen van vier waren verdeeld, dan ook een geren en gevlieg om zolang mogelijk een gekookte aardappel, een pyama, zwembroek, krante knipsels, touwladder e.d. bij de jurytafel af te leveren. Ook moest er op een bepaald punt 3 minuten gepraat worden; er kwamen interessante onderwerpen aan de orde! Als men strafpunten kreeg in de vorm van 2 mi nuten wachten, viel dat niet mee. Men wilde zo vlug mo gelijk verder naar punt 63. Ik geloof niet, dat er iemand in „de put" heeft gezeten. Mede door het prachtige weer. goede organisatie en vooral de medewerking van de campinggasten was het een geweldig, gezellig en leuk spel. Je leerde nu ook veel beter de mensen uit de groep kennen. TIJDENS dg lunch, w^r ieder naar verlangde, door dat het wat uitgelopen was, werden verschillende mensen bedankt voor dit goed geslaagde weekend, mede doordat iedereen daaraan meegewerkt heeft. Er volgde een applaus voor alle medewerkers. Daarna werden alle spullen bij elkaar gehaald. Huis jes en caravans opgeruimd, en afscheid genomen. Hier bij was Basje ook aanwezig en die zou z'n intrek op Noord-Beveland gaan nemen. Dit weekend is voor velen voor herhaling vatbaar. Misschien dat Basje nog iets in petto heeft? Dit wachten we maar even af. „Grote pluim" voor de organisatoren! C. W. A. KOLE, Wemeldinge STUDIEREIZEN EN STAGEMOGELIJKHEDEN Bij de Stichting Uitwisseling en Studiereizen voor het Platteland zijn de volgende mogelijkheden voor deelname aan studiereizen - stagemogelijkheden. Polen - busreis van 23 augustus tot 4 september. Een stu diereis met het accent op agrarische onderwerpen als bezoeken aan landbouwstaatsbedrijven van 500 2000 ha coöperatie, onderzoekcentrum, landbouw school, en enkele privé landbouwbedrijven. Ontmoe ting met agrarische jongerenorganisaties. De kosten voor deze reis, volledig verzorgd, zullen plm. 490,bedragen. Wanneer nog subsidie wordt verkregen wordt dit beduidend lager. Voor de reis zal nog een voorbereidingsbijeenkomst worden ge houden met medewerking van de Poolse ambassade. De max. leeftijd voor deelname is plm. 35 jaar. STAGE MOGELIJKHEDEN CANADA, AUSTRALIË, NIEUW-ZEELAND In samenwerking met Int. Agr. Exchange Ass. te Kopen hagen stagemogelijkheden naar deze drie landen. Voor Canada - 3 of 4 maanden eind junbjuli '74. Terug 27 oktober Kosten ca. 1400,Opgave vóór 15 mei a.s. 5V2 maand Australië of Nieuw Zeeland. Vertrek begin november 1974. Terugkomst eind april 1975. De reis begint in Kopenhagen of Londien. De staged uur is 5 maand. De kosten bedra gen f 5.000,Opgave voor 1 september 1974. 5 maanden direct naar Australië of Nieuw Zeeland. Ver trek begin november 1974. Terug begin april 1975. Kosten f 4.000,Opgave voor 1 september 1974. 4, 5, 6 weken of 3 maanden in een kibboets in Israël. Werken en leven in een kibboets, trekken door de woestijn, bezoeken aan de historische plaatsen en nog veel meer ma ken dat een verblijf in Israël onvergetelijk wordt. Voor jongeren zijn er vele mogelijkheden om een kortere of langere tijd in dit boeiende land te blijvea De reiskosten liggen, afhankelijk van de reis, tussen de 840,en 970,Er bestaat gelegenheid tussen verschil lende vertrekdata te kiezen. Geïnteresseerden in één van deze programma's kunnen bij de Stichting een brochure met uitgebreide informatie aanvragen. (Tel. 022083101 of 3756), Postbus 97 te Bergen. UITWISSELING Van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht willen twee afdelingen graag uitwisselen met P.J.Zuid. Voor de afdelingen die hiervoor geïnteresseerd zijn, kunnen de vol gende gegevens daarbij van belang zijn. P.J.G.U. afdeling Woudenberg uitwisseling met een afde ling in Noord-Brabant voor begin of eind mei. Zij willen graag, dat de P.J.-Zuid afdeling eerst naar Woudenberg 'komt, in het najaar denken ze een tegenbezoek te brengen. De afdeling Woudenberg heeft 80 leden, zowel jongens als meisjes. De groep waarmee men denkt uit te wisselen zal 20 personen zijn. Het kontaktadres van de afdeling Woudenberg is: Henny van de Pol, Griftdijk 2, Maarsbergen, tel. 03433—308. PJ.G.U. afdeling Harmeien De Meern uitwisseling met een afdeling in Zeeland voor eind april öf begin mei. Zij wil len graag eerst een bezoek aan Zeeland brengen en in het najaar tegenbezoek ontvangen in Harmelen/De Meern. De afdeling Hameien/De Meern is een gemengde afdeling met 60 leden; de uitwisselingsgroep zal ongeveer 20 personen bedragen. De kontaktpersoon is Gerrit Hoffland, Zandweg 85a te De Meern, tel. 034061370 na 7 uur 's avonds. VAKANTIE OP DE BOERDERIJ IN OOSTENRIJK Deze zomer bestaat er voor een tiental jongeren de ge legenheid om een vakantie door te brengen op een boerderij in Oostenrijk. Er wordt gedacht aan een periode van 3 a 4 weken. In dezè periode wordt men als gezinslid opgenomen. Een tiental jongeren uit Oostenrijk willen graag naar ons land komen om ook op een boerderij te verblijven voor een periode van 3 a 4 weken. Bedrijven die graag een jongen of meisje uit Oostenrijk willen ontvangen wordien verzocht zich bij de Stichting Uit wisseling op te geven. Ook bestaat er de mogelijkheid om uit te wisselen d.w.z. dat van het bedrijf waar een jongen uit Oostenrijk wordt geplaatst iemand naar het Oostenrijkse bedrijf g\iat- 23

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 23