De EEJ Electriciteitsvoorziening agrarische bedrijven in Zeeland HISWA 1974 IjLLMj Arbeidsongeschiktheidsverzekering (A.O.V.) Na enkele incidentele contacten met de P.Z.E.M., over de steeds toenemende moeilijkheden rond de electrici teitsvoorziening op de agrarische bedrijven, werd in sep tember 1971 in overleg tussen de directie van de N.V. P.Z.E.M. en de Gewestelijke Raad van het Landbouw schap een werkgroep ingesteld ter bestudering van de bestaande problemen. De besprekingen in deze werkgroep hebben er toe ge leid dat, in afwachting van een definitieve regeling, met ingang van 1 januari 1973 een interimregeling werd ge troffen voor bedrijven die op korte termijn aanvulling wensten van de aanwezige capaciteit. Deze regeling, waarbij genormaliseerde vergoedingen werden toege past, hield een duidelijke verbetering in van het tot dat moment gevolgde systeem, waarbij alle door de P.Z.E.M. gemaakte kosten in rekening werden gebracht. Bij het voortgezette overleg ten aanzien van een defi nitieve regeling bleek het noodzakelijk te kunnen beschik ken over meerdere gegevens, zodat werd besloten tot het instellen van een enquête onder alle agrarische be drijven. Uit deze enquête kon door de werkgroep, in samen werking met een deskundige van het Instituut voor Land bouwtechniek en Rationalisatie, de conclusie worden ge trokken, dat de te treffen voorzieningen zouden moeten worden afgestemd op een maximale belasting per aan sluiting van 15 kW. Deze 15 kW zal zeer geleidelijk worden bereikt, het geen een bescheiden netaanleg rechtvaardigt. De te treffen voorzieningen zijn ook flexibel, in die zin dat des te minder behoeft te worden geïnvesteerd naar mate minder boerderijen het hogere vermogen moeten kunnen afnemen. Tussen de P.Z.E.M. en de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap is thans overeenstemming bereikt over een definitieve regeling voor te betalen aanvullende aan sluitkosten voor levering van hogere capaciteit. De bijdrageregeling is er op gebaseerd dat door de P.Z.E.M. aan alle agrarische bedrijven 5 kW moet kun nen worden geleverd zonder extra kosten en dat eerst aanvullende aansluitkosten in rekening worden gebracht naarmate genoemde 5 kW wordt overschreden. Teneinde het juiste vermogen te kunnen vaststellen zal bij die boerderijen (annex woning) waar het gebruik in hoogtarief 4000 kWh per jaar overschrijdt, een draai stroommeter (piekmeter) met maximumaanwijzing (2 uurs registratieperiode) worden geplaatst. Het voor deze cate gorie geldende tarief zou toch reeds bij overschrijding van die grens het plaatsen van een piekmeter met zich brengen. Uit gedane metingen is overigens gebleken, dat slechts in enkele procenten der aansluitingen een hogere piek dan 5 kW in 2 uur optreedt, zolang het verbruik in hoog tarief beneden 4000 kWh per jaar blijft. Verder is overeengekomen, dat in het kader van deze regeling, waarbij de tijdsduur van de interimregeling wordt ingecorporeerd, de hoogst bereikte piek vóór 1 januari 1973 door de P.Z.E.M. zo nauwkeurig mogelijk zal worden vastgesteld. Ligt deze boven 5 kW dan zal de uitkomst gelden als een zgn. nulfase en zullen eerst aanvullende aansluitkosten verschuldigd zijn indien in dè toekomst boven deze nulfase wordt uitgegaan. De te betalen aanvullende aanvullende aansluitkosten bedragen (exclusief 16% BTW en 3% Kalkarheffing): wanneer 5 kW met 1 kW wordt overschreden 350,— wanneer 5 kW met 2 kW wordt overschreden 750 wanneer 5 kW met 3 kW wordt overschreden 1.50o! wanneer 5 kW met 4 kW wordt overschreden 2.00o!— wanneer 5 kW met 5 kW wordt overschreden 3.000^ wanneer 5 kW met 6 kW wordt overschreden ƒ4.000, wanneer 5 kW met 7 kW wordt overschreden 5.25o!— Bij betaling van 5.250,— mag men 15 kW in beslag nemen. Wordt deze grens overschreden dan valt men in een industrieel tarief en worden dienovereenkomstig aanvullende aansluitkosten in rekening gebracht met een minimum van ƒ5.250, Vorenstaande bedragen gelden t/m 1974. Bij deze regeling zal een conjunctuurclausule worden opgenomen volgens indexcijfers van het C.B.S. om een periodieke aanpassing aan zich wijzigende lonen en materiaalprijzen te kunnen bewerkstelligen. Door de P.Z.E.M. zullen in samenwerking met de Ge westelijke Raad van het Landbouwschap op korte termijn voorlichtingsvergaderingen worden gehouden in alle krin gen van de landbouworganisaties, teneinde de praktijk zo goed mogelijk te kunnen informeren over de thans getroffen regeling. r 1 tm 10 MAART 1 his Motorvaartuigen, motorzeiljachten, zeiljachten, alle typen sport- en pleziervaartuigen, motoren, alle toebehoren en kampeerartikelen biedt het expositieprogramma van de 19e HISWA die van vrijdag 1 maart tot en met zondag 10 maart in de RAI-gebouwen te Amsterdam wordt gehouden. De openingstijden zijn van 1017 uur en van 1922 uur. Op zaterdag en zondag zijn de openingstijden van 1017 uur. De toegangsprijs is 5, De tentoonstelling wordt evenals vorige jaren gehouden in alle hallen van het RAI-gebouw (ca. 50.000 m2) en in de RAI-haven. Het aantal exposanten is 358, waaronder 14 uit Duitsland, 12 uit Engeland, 3 uit Frankrijk, Zweden en Polen. IDe produkten zelf komen uit 21 landen. De animo om op de Hiswa te exposeren is van jaar tot jaar groeiend. Dit jaar werd zelfs 80 meer standruimte aangevraagd dan kon worden toegewezen. Vandaar de plan nen om in de toekomst over te gaan tot twee tentoonstellin gen. Eén in het voorjaar voor de kleinere boten met korte levertijd, toebehoren en de kampeersector, en een najaars tentoonstelling voor de grotere jachten, met langere lever tijden. Overigens is het merendeel van deze veelal kapitale vaartuigen niet voor de 'Nederlandse markt, maar voor de export bestemd. Voor een waarde van ruim 90 miljoen gul den wordt door de Nederlandse jachtbouwers jaarlijks ge ëxporteerd! Voor de Nederlandse watersportliefhebbers is er echter voldoende keus in betaalbare zeil- en motorboten. De Sun Flower is in de zeilboten de voordeligste aanbieding met f 875,Bij de motorvaartuigen is dat (zonder motor!) 1205,Afhankelijk van de wensen en verlangens en de beschikbare financiële middelen zal een keus gemaakt moe ten worden. Een keus die, het grote en gevarieerde aanbo in aanmerking nemende, wel eens moeilijk zal kunnen zijn! BI. (Vervolg van pag. 13) A.O.V. 3 KLIMMEND TOT 60 JAAR 16 t/m 25 85,— 80,— 96,— 89,— 26 t/m 30 92,— 87,— 103,— 96,— 31 t/m 35 98,— 93^ „110,— 103,— 36 t/m 40 103,— 98,— 124,— „116,— 41 t/m 45 „111.— 105,— 138,— 129. 46 t/m 50 113,— 107, 149,— 138,— Bovenstaande tabellen geven de verschillen in tarief duidelijk weer. De aangegeven premies zijn per 1.000, verzekerd bedrag. D.w.z. wanneer u een A.O.V. wilt slui ten van tenminste 10.000,moet u bovenstaande ta rieven met tien vermenigvuldigen. Dat betekent, dat een jongeman van 25 bij ons ƒ710, betaald en particulier 800,in het geval van een ge lijkblijvende rente met 14 wachtdagen en resp. 850,en 960,in het geval van een 3 klimmende rente tot 60 jaar. Bij een A.O.V. van ƒ10.000,(wat eigenlijk te laag is) zien we al verschillen van 90,resp. 110,Naar mate u ouder bent dan 25 wordt het verschil tussen onze en particuliere mijen alleen maar groter (zie bovenstaan de tabellen). Overigens zijn deze voorbeelden maar een greep uit 'de vele vormen van A.O.V.-verzekering. U kunt n.l. slui ten met een langere wachttijd dan een maand en ook met een looptijd tot 65 jaar. WAT U DOEN MOET? WRIJ eenvoudig zouden wij zo denken. Als u prijs bewust wilt leven is de keuze van A.O.V.-verzeke- raar niet zo moeilijk meer. Dit afgezien van het feit dat onze O.V.M. bovendien nog iets van uzelf is! Wij we ten best, dat de liefde tot de eigen organisatie niet teveel geld mag kosten. Dat doet het dan ook niet, het brengt u zelfs veel financieel voordeel. Daarom lijkt ons nu ook de tijd gekomen met onze medische varia (A.O.V.) de trom te gaan roeren in eigen kring. Als u een A.O.V. wilt sluiten is uw eigen O.V.M. de voordelige weg. Als u straks d.w.z. voor 1 juni 1974 van uw particuliere A.O.V. verzekeraar de mededeling thuis krijgt, dat uw premie na 1 juni omhoog gaat staan u twee dingen te doen. Ie. Direkt bij ons informeren, wat u voor dezelfde dek king moet betalen; 2e. indien bij ons voordeliger, snel een aanvraag bij ons indienen en een keuring ondergaan. Pas nadat de keuringsuitslag positief is mag u de el ders lopende polis opzeggen. U mag dus nooit een lo pende polis opzeggen voordat u bij ons bent geaccep teerd. Bent u ouder dan 50 jaar dan is overschrijving zelfs niet meer mogelijk. Wij stellen u voor in de komende weken en maanden aandacht aan deze zaak te schenken. Ook in dit opzicht hebben wij u iets goeds te bieden en daar kunt u van profiteren. DE L. BESTEMMINGSPLANNEN Waalwijk. Vanaf 8 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Meerdijk 1972, deel A". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bin nen een maand bezwaren indienen bij G.S. Nuenen c.a. Vanaf 12 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Kloosterstraat". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Rosmalen. Vanaf 12 februari ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde le wijziging van het bestemmings plan „Landelijk Gebied". Zij, die zicih tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigin gen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Westerschouwen. Vanaf 12 februari liggen gedurende een maand ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplannen „Buitengebied-Oost" en Buitengebied- West". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., en een ieder die bezwaren heeft in gediend tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen birjnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Bergen op Zoom. Vanaf 15 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „De Lange Weg". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwa ren worden ingediend bij de gemeenteraad. Deurne. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan in hoofdzaak herziening Schansweg. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp- bestemmingsplan „D'Ekker, herziening 111". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden inge diend bij de gemeenteraad. Oirschot Vanaf 15 februari liggen gedurende een maand ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplannen „De Kemmer", „Kern Oirschot deel I" en „kern Oirschot deel II". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, als mede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke ont houding van goedkeuring door G.S. kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Valkenisse. Vanaf 15 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Koudekerke Zuid. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Vlissingen. Vanaf 15 februari ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan Binnenstad-Scherminkelstraat e.o. Zij, die bezwa ren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeu ring door G.S., kunnen binnen een maand 'beroep instellen bij de Kroon. Zevenbergen. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan Dikkendijk. Zij, die bezwaren hebben tegen deze gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Westkapelle. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Buitengebied". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, als mede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen en een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G,S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Oisterwijk. Vanaf 18 februari liggen gedurende een maand ter inzage de door G.S. goedgekeurde bestemmingsplannen Hoge Akkers en Bunders 1971. Zij, die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben ge wend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Sint Oedeorode. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Bos kant. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indie nen bij G.S. Someren. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Noord. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Wissenkerke. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Herziening Kamperland. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand be zwaren indienen bij G.S. Halsteren. Vanaf 18 februari ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Natuurgebieden 1972". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de ge deeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 9