r ^Luid - geluid Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK JONGERENAKTIVITEITEN 26 januari 1974: Volleybaltoernooi van de gezamenlijke plattelandsjongeren organisaties in Zeeland in de sporthal teOburgln de hal is ook een overdekt zwembad aanwezig! Zorg dus dat je je zwem spullen bij je hebt. 's Avonds is een groot bal. Aanvang: 13.00 uur. 29 januari 1974: Start van de kursus „Kreatief leider". 30 januari 1974: Ekskursie naar Ford-traktoren te Antwerpen door de 3 cjo- Oost Zeeuws-Vlaanderen. Die dag brengt men ook nog een be zoek aan de brouwerijen van Stella Artois te Leuven. NCB- en ZLM-leden kunnen eveneens deelnemen aan deze ekskursie. Nadere informaties over en opgave voor deelname bij: F. Staal, Zandbergsestraat 27, Graauw (01143-395) 1 februari 1974: Ledenbijeenkomst van de PJZ-F(jnaart in „Het Wapen van Fijnaart" te Fijnaart. Na het huishoudelijke gedeelte en de be stuursverkiezingen, vertoning van de prachtige film „Olym pische Spelen 1972 München". Aanvang: 19.00 uur. Ledenbijeenkomst van de PJZ Oost Zeeuws-Vlaanderen in „De Halle" te Axel. Een kombinatie van ernst (samen werken aan een interessant aktiviteitenprogramma) en luim (een gran diose biertapwedstrijd in „Old Dutch"( gaan die avond hand in hand. Aanvang: 20.00 uur. Een gtynspel in twee bedrijven in „De Haestinge" te St. Maartensdijk door de PJZ-Tholen. Na afloop een grandioos bal met de alom bekende fijne sfeer. Aanvang: 20.00 uur. 4-9 februari 1974: Kursus Jongeren en Landbouwbeleid op de Volkshogeschool te Bergen (NH). In het programma zal vooral aandacht worden besteed aan de ruimtelijke ordening met name de streekplan nen. In het programma is bovendien een 2-daags bezoek aan de EEG te Brussel opgenomen. De kosten van deelname bedragen voor niet-leden 125,en voor pjz-leden 65,Inlichtingen en opgave bij: PJZ, Grote Markt 28, Goes (01100-5010) 8 februari 1974: Toneelavond van de PJZ-Sprang-Capelle in „Zidewinde". Op voering van het toneelstuk in 3 bedrijven „De Kerkestraat is een nette straat". Na afloop van de uitvoering een groots bal m.m.v. de „Flying Stars" uit Waspik. Entree: 3,-^. Leden en dopa- teurs gratis entree op vertoon van hun kaart. Aanvang: 20 uur. Revue- en toneelavond in café Willem Beukelsz. te Biervliet door de PJZ West Zeeuws-Vlaanderen. Na afloop een sfeervol bal. Aanvang: 19.30 uur. 15/16/17 februari 1974: Weekend voor leden van de PJZ-Schouwen-Duiveland op Familyland te Hoogerheide.. Een weekend met binnen- en buitenspelen, oriëntatieopdrachten, kreatieve spelen.... én waarop getrimd en gezwommen wordt in een prachtige bosrijke omgeving met een unieke akkomodatie. Je ontvangt nog nader bericht, hou deze dagen vrij! Het kostje maar een paar guldens, alles incl. 3-9 maart 1974: Rondom de Salon Agricole. Nederlands-talige kursus rond de Franse landbouwexpositie in Parijs, over de Franse land bouw en het platteland. Een afwisselend programma zal de volgende onderdelen bevatten, gesprekken met Franse specia listen, veel informatie over de toekomst van de Franse land bouw, de regeringspolitiek, landbouw en milieu, bezoeken aan bedrijven en enkele ekskursies o.a. naar de „Salon Agricole" te Parijs en een plattelandsgemeente. Kosten: 250,(all-in) Reis per trein voor eigen rekening. Opgave en inlichtingen bij: Vereniging voor Volkshogeschoolwerk, Guardini Nes 8, Bergen (NH) (02208-2840) Maart tot oktober 1974: Nieuwe stagemogel^jkheden in Polen 15 Nederlandse jongeren kunnen gedurende de periode maart tot oktober een stage doen van 3 tot 6 maanden op een (staats)bedrijf in Polen. Als zakgeld zal een vergoeding van 80 US in Poolse Zloty's worden betaald. De reiskosten moeten zelf betaald worden. De bemiddelingskosten bedragen 50, Waarschijnlijk zal in de maand augustus een agrarische studie reis naar Polen worden georganiseerd. Naast ver schillende interessante agrarische bedrijven en gebieden zullen ook toeristische attracties bezocht worden. Nadere gegevens over de kosten en het programma zullen nog volgen. Opgave en verdere informatie bij Stichting Uitwisseling, Post bus 97, Bergen N.H., tel. 02208-3101/3756. Herman Harderwijk Bergen op Zoom secretaris-vorm ingsleider „vandaag plannen, organiseren, wat je morgen ziet, denkt of ver wacht." Janny de Lint - Zevenbergen „proberen om met jonge ren onder elkaar iets te doen d.w.z. met elkaar een onderwerp uitwerken, sporten, toneelspelen en alles wat je verder graag wilt. Met elkaar proberen nieuwe leden te winnen n.l. die jongeren, die vreemd zijn in je plaats (door verhuizing), hen in kontakt proberen te bren gen met andere jongeren." Wü STELLEN AAN U VOOR! Verschillende keren hebben we deze rubriek al gebruikt (of misschien misbruikt!?) om de leden en andere geïnteresseerden in het plattelandsjongerenwerk op de hoogte te houden van de veranderin gen en ontwikkelingen In en rondom de PJZ. We zfln, dat zult U uit die artikeltjes al wel begrepen hebben, de laatste jaren nogal intensief met allerlei interne zaken, zoals taak, struktuur, kommuni- katie, enz. bezig geweest. Er is in die jaren enorm veel gepraat, maar het helaas niet anders! Het was een fase waar we noodgedwongen en met veel ups en downs doorheen moesten. Het is te vergelijken met een huis opknappen! Je moet eerst rommel maken, wil je beter en mooier hebben. Gelukkig is het niet b(j praten gebleven, maar rolden er diverse konkrete voorstellen uit. Aan de uit werking en realisering van de konkrete voorstellen wordt momenteel hard gewerkt. Een van die voorstellen was o.a.: verander de samenstelling van het hoofdbestuur, waardoor waar schijnlijk de kommunikatie van lid naar hoofdbestuur en omgekeerd beter en sneller kan verlopen. ,zijn". Voordien was het hoofdbestuur opgebouwd uit afvaardigingen uit de kringen. Jammer genoeg kunnen we op dit moment - niet alle afdelingen hebben hun bestuursverkiezing al achter de rug - nog niet het voltallige bestuur aan U voorstellen. De paar leden, die op dit moment nog niet bekend z(jn, zullen we later apart aan u voorstellen. De sekretaris-vormingsleider, Herman Harderwijk, trett U nog in het rytje aan. iiy zal eenter per één maart a.s. - na ruim zes jaar b(j de organisatie werkzaam te z(jn geweest - de PJZ verlaten, wegens het aanvaarden van de funktie van algemeen leider aan het Avondinstituut voor Jongvol wassenen te Bergen op Zoom. Zijn opvolger zullen we ook via deze rubriek aan U voorstellen. Jaap Bolijn - Esbeek (NB) „regeren is vooruitzien.... daarom is de pjz van van daag niet die van gisteren. Nico van der Spelt - Steenbergen „vanuit de pjz de leden - nu en later - stimuleren meer naar buiten te treden." Cees van der Maas - Kats „het pjz-werk is leuk voor de jongeren van nu. laat dat ook zo blijven voor de jeugd van de toekomst, steun elkaar door je wensen nu en in de toe komst kenbaar te maken." Tinus Suurland - Stavenisse „het wordt steeds moei lijker om een goed platte- landsjongerenbeleid te voeren en je als platte land sjoilgere ook naar buiten te doen laten gelden. We zullen dan ook door een zo goed mogelijke samen werking met andere jonge- teiTbrganisaties - waar mogelijk! - in de toekomst onze stem moeten laten horen. Cor den Hamer - Axel „bij een 100% inzet, zowel van bestuur als van de leden, kan het platte landsjongerenwerk veel bieden! Johan van der Slikke - EUemeet „een belangrijk deel van ons werk zal liggen in het komen tot samenwerking met verschillende jonge renorganisaties." Nel Steendijk „de pjz wil veel doen voor het platteland. door samenwerking van bestuur en leden komt er een hechte band. Joop Basting - Cadzand „we moeten proberen de kommunikatie tussen de leden enerzijds en de ver schillende besturen ander zijds nog sterker te maken, daarbij hoop ik dat we zo een gemakkelijker en nog betere samenwerking kunen creëren met kpj en cpj" Izaak Haartsen - Schoondijke ...PJZ-voorzitter „het agrarische werk alleen in 3 cjo-verband: „we zijn toch allemaal boer!" Het sociaal-kultu- rele werk goed opzetten en jongeren van buiten de landbouw erbij betrekken. Adri van Nieuwenhuzen - Heyningen „in onze tijd waar we veel langs elkaar heenwerken, geeft de pjz je weer de ge legenheid tot samenwer ken. Ad Verhagen - Fijnaart „in je afdeling zelf aktief blijven en zelf het initiatief nemen. Luister niet te veel naar het landelijke sekre- tariaat, want daar komt weinig opbouwende lek- tuur vandaan, die de pjz alleen maar schaadt." WLJ STELLEN AAN U VOOR: Hanny van Eekelen - 's-Heer Abtskerke „aktief en enthousiast werken aan je eigen pro gramma"

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 23