60 BOEKE-HEESTERS - Amersfoort cuit van de trekker. Leverbaar m twee typen met een werkbreedte van 200 of 300 cm. Cal an Broadbent elektronische voerdeur. De Cal an Rroadbent voerdeuren worden geopend met een z.g. „elektronische sleutel" die een koe om zijn nek draagt. Met deze sleutel kan, elke koe zijn eigen voerdeur openen en op deze wijze ook het voor haar bestemde rantsoen nuttigen. Het is on mogelijk dat een koe met een andere sleutel of een koe zonder sleutel haar deur opent. Zodra de koe zijn portie genuttigd heeft sluit de deur automatisch na haar vertrek. Simplex torensilo's en mengmestsilo's. Deze zijn geschikt voor het op slaan van kuilgra®, snijmais, andere in te kuilen produkten en mengmest. De wanten zijn van plaatstaal dat aan beide zijden is geëmailleerd. De silowandplaten worden bij de montage op de naden voorzien van een zuur- en watervaste stof, zodat de silo's lucht- en waterdicht zijn. De silo'S kunnen zowel met een volautomatische boven- als onderlosser wor den geleverd. Weda brijvoedersysteem. Het Weda brijvoedersysteem voor varkens kan zowel met vol-automatische als half-automatische menging en dosering worden geleverd. Men kan volautomatisch mengen en half-automatisch mengen en half-automatisch doseren of omgek eer dl, zodat er in totaal 4 verschillende uitvoeringen zijn. Het systeem werkt nauwkeurig met alle soorten varkensvoeders. Er kannen verscheidene voedermengsels worden Verstrekt, bijvoorbeeld 2 verschillende stallen een verschillend voer. De apparatuur vraagt weinig plaatsruimte en levert een grote arbeidsbe sparing. Het Weda brijvoedersysteem biedt tenslotte ook de mogelijkheid om het voedermengsel te verwannen. VOGELENZANG B.V., A. J. Votex Rakete dorssysteem, Votex schaarmaaier, Votex maai-spuit- combinatie, Votex-Wilder strohakselaar - loof klapper en Votex-Nico- las snoeihoutversnipperaar. 52 LEONARD LANG - APELDOORN Fiat 1000 dt trekker Van de Fiattrekkers de serie's Fiat 300 - 350 en 850 met de Fiat 480 - 480 dt - 500 - 500 spec. - 540 spec. - 640 - 750 spec. - 750 dt spec. - 1000 dt en de 1300. Verder de Laverda M 120 en M 150 R Italiaanse maaidorsers, modern van bouw en met vele afstelmogelijkheden om aan verschillende bedrijfsomstandigheden aan te passen. Daarnaast ook de zelfrijdende veldhakselaar TA 150, de Celli-grondfrezen voor trekkers van 18 tot 80 pk en tenslotte de Someca/Fiat M 11 en M 14 opraappersen. 59 ZWEEGERS ZONEN B.V. - GELDROP PZ-Harvall zelfrijdend onderstel voor oogstmachines de PZ Foil 430 aanbouwcirkelmaaier en de PZ FH160 tweerijige aanbouw maishak- selaar. aast het bekende leveringsprogramma op deze stand aan noviteiten: Aardappelklapperstrohakselaar Typhoon type 15005 S, een robuus te machine die voor beide taken bijzonder geschikt is. Deze door de aftakas van de traktor aangedreven machine, werkt met messen welke een feilloos snijden van het materiaal garanderen. In de uit voering als aardappelloofkapper volgen de messen de vorm van de aardappelrug en is de machine tevens uitgevoerd met lichters, om het aardappelloof wat is vastgereden op te lichten en alsnog te hakselen. De machine is van een Zware uitvoering, zijplaten 8 mm dik, rompplaat 4 mm dik. De rotoras 0 50 mm, is vooraien van zelf- instellende flensdragers. Rotor door een oipening in de zijwand te demonteren. Speciale stand van de opgelaste nokken t.o.v. de kle pels, zodat geen contragewicht nodig is om 'het heen en weer bewe gen van de hakselaar tegen te gaan. Grote trommeldiameter, daar door een grotere mesuitslag met maximale diameter van 740 mm. Haakse tandwiel overbrenging met een schuine vertanding, over te brengen vermogen 600 pk bij 540 omw./min., tandwielkast instel baar t.o.v. de hoogte van de aftakas van de tractor, 4 v-snaren type SPB welke d.m.v. een centrale bout zijn na te spannen, zorgen voor de overbrenging; 3-puntophanging, geheel opgehangen in rub ber buffetrs, pennen voor cat. I en II. Totaal ewicht 465 kg. Als aardappelloofhakselaar zijn er lichters om het aardappelloof wat vastgereden is op te heffen en alsnog te hakselen. Daarbij 48 stuks mangaan stalen messen met een grote slijtvastheid en een groot verschil in meslengte, langste messen 200 mm, kortste messen 115 mm, maximaal verschil zonder de korte messen te monteren 235 mm. Standaard uitgerust diepte stelwielen 400 x 100. En als Strohakselaar zijn er Standaard steunwielen 400 x 100, en 48 messen 290 mm lang. Niet aangescherpt, waardoor deze gaan werken als hamer. Vast contra-mes, aan beide kanten te gebrui ken en aangescherpt; door dit principe werkt de ontstane kracht mee, hierdoor vraagt de machine zeer weinig vermogen. Vermogen voor strohakselen 50 pk. 4 stro-geleidingsplaten zijn ingebouwd, voor en achter verstelbaar. Strokap is één geheel met de romp van de machine. Verder de Mutti voederwagen type M2, een menginstallatie op wie len. Tijdens het transport naar de stal of de voeder plaats wordt het ingebrachte materiaal gemengd. Het voer, b.v. silage materiaal, melasse en krachtvoer wordt door de 3 vijzels grondig vermengd zodat er een uniform en zeer smakelijk voederrantsoen wordt ge vormd. De afvoer aan de zijkant maakt het mogelijk naast de voer- goot te gaan ryden en 'het voer in één enkele gang met een gelijk matig tempo te lossen. De inhoud is 9 m3 het eigen gewicht 2.800 kg. Spoorbreedte 1.50 m. Aantal vijzels 3. Benodigd vermogen 28 Cormach hydr. 3-punts kraan MC2, een in de herinrichting van de tractor gehangen machine. Deze kleine lader is uitermate geschikt voor het laden van mest, onderstoppen van kuilen etc. De machine is uiterst stabiel geconstrueerd, terwijl het eigen gewicht toch zo laag.mogelijk gehouden is. De lengte kraanarm is 3.85 m; maximale werkhcogte 3.50 m en werkdiepte 2.00 m. Draaicirkel is 200 g.raden- maximale hefkapaciteit op gestrekte arm is 300 kg en het eigen ge wicht is 470 kg. 6 6i ge De Gruse bunkeraardappelpootmachine poot 4 rijen op een vaste afstand van 75 cm. Evenals bij de Gruse aardappelpootmachine type Speciaal worden ook hier 2 rijen pootbakjes per element toegepast hetgeen de toelaatbare rijsnelheid aanzienlijk verhoogt en voor een grote kapaciteit zorgt. De stand van de bakjes is d.m.v. een 'hefboom eenvoudig instelbaar, ter voorkoming van dubbelen of van missers. De machine wordt van voren gedragen door de gatenbalk van de tractor en van achteren door 2 luchtbandwielen. Indien de machine door de tractor van voren geheven wordt (in transportstand) wordt de aandrijving van de pootelementen igelijktijdig, automatisch uitge- schakeld. Bij het laten zakken van de machine (in werkstand), schakelt de aandrijving van de pootelementen automatisch in. De mogelijkheid bestaat om uitsluitend met de 2 rechter of de 2 linker elementen te poten. Tijdens het poten kunnen de elementen d.m.v. de hydraulisch bedienbare voorraadbunker worden gevuld. De in houd voorraadbak is 1.500 kg en de pootafstand in de rij is 17, 20, 23, 25, 27, 29, 34, 37, 38% en 42 cm. Aandrijving: centraal aange dreven en de vulhoogte is 100 cm. Bandalini balenlader is geschikt voor het laden van strobalen, hooi- pakjes en voorgedroogde pakjes. De machine wordt door middel van de tractor-aftakas aangedreven, welke tegelijkertijd een 'hy draulische pomp aandrijft. Via een regelventiel wordt de cylinder van de hoogte-verstelling bediend. Door middel van dit hydrau lische circuit kan de chauffeur vanaf de tractor de apvoerhoogte van de lader laten variëren. Het aantal omwentelingen aftakas is 540 omw./min.; de maximale opvoerhoogte is 450 m. PZ Cyclomaaier CM 215 heeft 4 trommels en een werkbreedte van 2.16 m. De benodigde trekkracht bedraagt afhankelijk van de om standigheden 60 pk. De aandrijving geschiedt d.m.v. 4 v-snaren, waardoor de machine, indien er obstakels in het gewas zitten, wordt beveiligd Surge diagonaal doorloopmelkstal. Naast de inmiddels traditioneel geworden melkleidingen voor grupstallen en visgraat-doorloop- melkstallen voor loopstallen, wordt de Surge diagonaal doorloop melkstal getoond. Dit type melkstal dat zich door de automatische bedienbaarheid van de hekwerken en de schuine stand t.o.v. de stalinrichting onderscheid van de van vroeger bekende open-tandem- melkstallen, geeft nieuwe mogelijkheden tot individuele behande ling en waarneming van de melkkoe. Van enorm groot belang daar bij is dat in tegenstelling tot visgraat en roterende melkstallen het individuele dier een invloed heeft op de benodigde melktijd van de andere dieren. Bovendien biedt dit melkstaltype grote mogelijkhe den tot afzondering van afwijkende dieren in de terugloopgang. Verder wordt de Surge Prep-stall geïntroduceerd. Deze prep-stall (voorbereidingsstal) vervangt de voorbehandeling door de melker, doordat de mechanische wijze, m.'b.v. wairm water, het uier van de melkkoe, voor het betreden van de melkstal gemasseerd wordt. De automatische afname-apparatuur. Q.T.O. neemt de tepelbeker per kwartier af en is uniek in Euiropa. Wanneer deze apparatuur in kombinatie met prep-stall's toegepast wordt, behoort blind mel ken tot onmogelijkheden, hetgeen de uiergezondheid tengoede komt. Ook Surge melkkoeltanks worden op deze stand voor het eerst in Euiropa geïntroduceerd. Daarmee gaat Surge een stap zetten op de weg naar komplete toelevering van melkwinningsapparatuur. 02 ENGLEBERT Voorschoten International tractor model 4365 Turbo Van de International Harvesterfabriek wordt een mammoetachtige 220 pk zware landbouwtrekker getoond. Van belang zijn uiteraard) de veel grotere werkbreedte®, welke met deze tractor bij ploegen, cultivatoren en andere grondbewerkingswerktuigen te bereiken zijn. Geheel nieuw van uitvoering is ook de International tractor, model H-100, welke uitgerust is met een volledige hydrostatische aandrijving. Het bruto-motorvermogen van deze tractor bedraagt 134 pk, welke geleverd worden door een motor met een inhoud van 436 kubieke inch. Omdat enkele jaren geleden enige proefmodellen met hydraulische aandrijving door de gebruikers zeer gunstig ontvangen zijn, verwacht de importeur een snel toenemende belangstelling voor deze tractorserie, ook al omdat de lagere dollarkoers, géén onoverkomelijke prijsproblemen meer met zich meebrengt. Ook getoond worden de Pöttingen. MEX rnais- en veldhakselaars zowel in één. als tweerijige uitvoering MEX II, III en IV. Daarbij de Pöttinger oogstvoederwagen voor grote veebedrijven. Van de gebruiksmogelijk heden gedurendle het gehele jaar kunnen genoemd worden. Door de ket- tingopvoer met een snij-inrichting voor max. 33 messen; de tweetal ver deelwalsen; en de zijdelingse doseervijzel kunnen zowel hooi- als voor- droogzwaden opgenomen worden, waarbij het gewas tot ca. 5 cm sten gellengte versneden wordt. Deze korte stengellengte maakt het mogelijk om de lading met de verdeelwalsen recht achter de wagen (bijv. op aan- rijkuilen) te lossen, dan wel via de zijdelingse transportvijzel tot in de voergoot van de veestal te deponeren, 's Winters kan de aldus verkregen graskuil met een grijper of kraan weer in de oogstvoederwagen geladen worden, waarna het kuilvoer met verdeelwalsen en zijdelingse doseer vijzel voor het vee gebracht kan worden. Tenslotte moeten genoemd wor den de Alleys aanbouw- en zelfrijdende spuiten en de Magic-Glo kata- lytische gasverwarmingsapparatuur met de exclusieve HE katalysator die een rendement van 99 geeft Verkrijgbaar in zowel ronde- als buis- uitvoering voor in verschillende typen afhankelijk van de toepassing. u

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 11