10 van de vloeistof zorgt. De kleine hoeveelheid die tussen de rollen doorgaat, wordt opgevangen en gaat via een filterdoek terug in de tank. De machine bestaat uit een rollenband, voorzien van stortbak. De rollenband heeft een traploos regelbare snelheid, terwijl ook de stortbak-aanvoer onafhankelijk en traploos regelbaar is. De rollen band heeft eerst een schuin gedeelte om het hoogteverschil tussen de lage stortbak en het horizontale gedeelte van de rollenband te overbruggen. Onder de rollenband is een verrijdbaar frame .geplaatst, waaop een tank en een pompunit zijn gemonteerd. Boven het hori zontale gedeelte van de rollenband zijn 4 sproeiers aangebracht, die in hoogte en in richting instelbaar zijn. Over deze sproeiers is een van plasticfolie voorziene afschermkap gaplaatst, waardoor de nevel niet buiten de machine komt. In de stortbak wordt het produkt ge reinigd: zand- en gronddeeltjes worden uitgezeefd en losse vellen e.d. kunnen worden afgezogen. Verontreiniging van de ontsmettings vloeistof is dan uitgesloten. By het behandelen van zieke partijen geen kans op verspreiding van „ziek" in de partij (het teveel aan vloeistof kan apart worden opgevangen). Langco ontsmettingsapparaat De bollen hoeven nagenoeg niet nagedroogd te worden, daar de bol len slechts vochtig zijn en het fust niet is mee-ontsmet. Tijdens het werk, wordt de ontsmettingsvloeistof regelmatig automatisch ge roerd, zodat een egale verdeling van het middel op het produkt ge waarborgd is. Bij een eventueel restant ontsmettingsmiddel laat men in de prak tijk een gedeelte van de reeds ontsmette bollen eep tweede maal over de machine gaan tot de tank leeg is. Het is duidelijk daft met deze methode een minimale milieuverontreiniging plaatsvindt. De kostenbesparing is tweeërlei, ten eerste: een aanzienlijke besparing op de factor arbeid, door het elimineren van een aantal handelin gen. Ten tweede behoeft volgens deze methode geen oplossing van het bestrijdingsmiddel te worden weggegooid. 4Q MACHINEFABRIEK J. DE JONGE B.V. - 's-Heerenhoek wauw <■•?-*§§ Amac aardappelrooier type BR 3 Amac rooimachlne, type ZR een zelf rijdende machine waarmee op de meest correcte wijze aardappelen, bloembollen, wortelen, uien, knolsel derij, kortom alle wortel-, knol- en bolgewassen kunnen worden gerooid. Een machine die tot nu toe door geen andere wordt geëvenaard. De aan- drijving gebeurt met drie hydromotoren die door een 100 pk Same motor worden aangedreven. Door toepassing van een speciale asconstructie heeft de machine een grote wendbaarheid. Een tweerijige machine met een grote capaciteit. Amac BR 3 de nieuw ontwikkelde machine die in één werkgang 3 rijen (bieten ontbladert, kopt en rooit. De machine bestaat uit een getrokken 3-rijige rooimaohine en een ontbladermachine die voorop de trekker is gebouwd. Voor de bediening is slechts één man nodig. De ontbladerma chine wordt aangedreven door een hydromotor, de benodigde olie wordt geleverd door een op de rooimadhine gebouwde hydropomp. De bieten worden door deze combinatie op een naast de rooier rijdende wagen ge bracht. Het blad wordt verbrijzeld en in een langszwad op het land ai gelegd. Het afgelopen seizoen heeft een nulserie van deze machines on der de meest uiteenlopende omstandigheden uitstekend werk geleverd. 50 CEBECOHANDELSRAAD Op deze stand zullen naast de bekende Same trekker typen als primeurs ook een drietal nieuwe te zien zijn met resp. een motorvermogen van 50. 83 en 115 pk. Arimitsu pompen. Een nieuwe lijn hogedruk plunjer pompen voor reini- gingsapparatuur. De aandrijving kan geschieden met elektro- of verbran dingsmotoren. Capaciteiten van 9—52 1/min. bij drukken van 3545 atm. Cebeco landbouwspuiten. Deze landbouwspuiten zijn leverbaar in 3 uit voeringen met 16, 18 of 21 mi werkbreedte. De machines kunnen geleverd) worden met diverse soorten pompen zowel zuiger- als membraan pompen van verschillende capaciteiten. Pampcapaciteiten van 40140 1/min. en drukken van 1020 atm. De tanks voor diverse uitvoeringen variëren van 300—600 I, waarbij nog extra opbouwtanks verkrijgbaar zijn van 400600 1. De spuitdoppen kunnen ook als zelfsluitende doppen gebruikt worden. Cebeco taludmaaier. De nieuwste uitvoering verschilt in principe nauwe lijks van de reeds geleverde machines. Daar de taludmaaier nu „hydrau lisch heffend'' is kon de constructie echter drastisch worden vereenvou digd. Met de maiaibalk kan onder alle hoeken loodrecht op de trekker gemaaid worden. Cornet membraanpompen. Dit programma omvat een volledige serie membraanpompen voor spuitmaohines en reinigingssets. De aandrijving kan geschieden door de aftakas, elektro- of verbrandingsmotoren. Capa citeiten van 19—180 I/min. en drukken van 1550 atm. Cramer pootmachines. Type MD 2. Deze machine is 2-rijig, wordt beves tigd aan de 3-punts hefinrichting en heeft een centraal geplaatst loopwiel. De machine bestaat uit 2 voorraadbakken met een inhoud van elk 200 kg aardappelen. De pootinrichting bestaat uit 4 naast elkaar geplaatste pootbanden met pootbekers. De pootbanden draaien om een as die even wijdig loopt laan de pootinrichting; ddt in tegenstelling met de tot nu toe bekende systemen. Het is met dit systeem mogelijk max. 800 aardappelen per minuut af te leggen, Bij een pootafstand in de rij van 30 cm komt dit neer op een rijsnelheid van ca. 14 km/uur. Met name voorgekiemd poot- goed kan met dit systeem bijzonder goed worden verwerkt, daar men bij zeer geringe pootbandsnelheid toch nog tot een grote capaciteit komt. Type DSD. De voordelen van het reeds bestaande SD systeem met zijn grote pootbekers zijn voldoende bekend, namelijk: grote pooitzekerheid niet uitsorteren van de aardappelen in de voorraadbak geringe aibeidsbehoefte (men behoeft geen corrector te vullen) Het nieuw ontwikkelde type DSD dat is uitgerust met een pootketting die is voorzien van een dubbele rij pootbekers biedt naast genoemde voordelen de mogelijkheid tot: het vergroten van de pootcapaciteit (tot ca. 350 knollen/min.) het poten van voorgekiemd pootgoed met geringe kiembeschadiging Naast' de bekende en gemakkelijk te monteren Ewart ketting is op de SD elementen nu ook een rolleriketting als pootketting te monteren; hier voor is geen enkele technische voorziening noodzakelijk. Type SH 3002. Deze bunkerpootmaohine is nu uitgerust met het DSD systeem en de aandrijving van de elementen is geheel gewijzigd. Diadem vijzelstrooier 8000. Deze nieuwe strooier met een grote bakin- houd is geschikt voor het strooien van poedervormige meststoffen. De strooier is uitgerust met een tandemas en heeft een werkbreedte van 6 m. De vijzels kunnen op eenvoudige wijze met de hand in werk- en trans portstand gebracht worden. De inhoud bedraagt ca. 4,5 m3. Een speciaal strooischijfaggregaat maakt ook het strooien van korrelmeststoffen mo gelijk. Strooihoeveelheid van 309—4200 1/ba. Fortschritt maaidorser Fortschritt maaidorser E-512. Deze zelfrijdende maaidorser is uitgerust met een maaiibord van 4,20 m. De ruime trommelafmetingen (600 x 1300 mm), alsmede het grote schudoppervlak van de vier gaffelschudders (5,2 m2) en de reinigingszeven (3,0 m2) zijn een waarborg voor een grote capaciteit. Een 4-cdlinder dieselmotor, MAN systeem, zorgt voor dje aandrijving en levert 105 DIN pk. De bestuurder heeft vanaf zijn zit plaats een goed overzicht over het werk en alle bedieningsorganen be vinden zich onder zijn handbereik. Een speciale constructie is aange bracht in, de verstelling van de dorsmantel, zodlat de opening bij verstop pingen op snelle wijze vergroot kan worden. Frisia Kombischuif. Dit is een door de afd. Land- en Tuinbouwmechani- satie van CebeooHandelsraad te Steenwijk nieuw ontwikkelde mest- schuif voor het verwijderen van mest uit ligboxenstallen met een vaste vloer. Deze Kombischuif is een produkt dat is ontworpen met gebruik making van de goede eigenschappen van enkele reeds eerder geconstru eerde systemen. Met deze schuif wordt een betere lossing op de dwars afvoer af het rooster verkregen. Leverbaar in twee typen: voor mest- gangjbreedten van 1,462,20 m en 2,303,20 m. JF strohakselaar. Het verzamelen van miaaidorsstro is tegenwoordig in verschillende streken van ons land economisch niet meer verantwoord en het stro wordt daarom ondergeploegd. Zonder voorbewerking geeft dit problemen. Teneinde die te voorkomen moet het stro eerst wo tk- fijngemaakt. Bovengenoemde machine is speciaal voor deze bewerking ontwikkeld. Een getrokken uitvoering met een grote capaciteit en evenals andere JF produkten van goede kwaliteit. De werkbreedte bedraagt 2,20 m. Kleine bietenrooier 8000 Automatic. Deze nieuwe 2-rijige bietenrooier is evenals de één-rijige 5000 Automatic uitgevoerd met het elektro-hydrau lische besturingssysteem. De bieten worden verzameld in een bunko met een capaciteit van ca. 4000 kg. De bladafvoer kan zowel in langs- als dwarszwad geschieden. Elke rooischaar heeft zijn eigen zeefrad zodat een grote capaciteit met goede reiniging is gewaarborgd. De tasters wor den door de bodem aangedreven zodat de kopper voor uitstekend) kop wrek zorgt bij welke rijsnelheid dan ook. Benodigd vermogen vanaf 80 pk, olshoogte ca. 3,20 m. Geschikt voor rijenafstanden van 45 tot 50 cm. Rumptstad mengmestinjectieapparaat. In verband met de toenemend* bezwaren tegen stankoverlast heeft de fa. Van Rumpt een mengmest injectieapparaat in produktie genomen. Mengmest kan met deze machine en wel 20100 ton mest/ha in de grond) gebracht worden met een werk diepte van 025 cm. Geschikt voor het onderbrengen in volle grond of rijencultures. De apparatuur wordt bevestigd aan de achterzijde van de mengmestwagen en wordt geheven door middel van het hydraulisch cir-

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1974 | | pagina 10