Igran 50 LIGTERMOET CHEMIE BV L laaiEuiiH 3 goede redenen voor de najaarstoepassing van TRIBUNIL yj Distriktskcmtoor Goes Rabobank feestelijk geopend dé duistbestrijder in alle wintergranen Vele moeilijk te bestrijden onkruiden zoals duist, straat gras, windhalm, kamille, muur kiemen reeds in het najaar of in de loop van de winter. Ze zijn het gevoeligst in het kiemstadium en kunnen daarom het beste worden bestre den door kort na het zaaien van de wintertarwe een be spuiting met TRIBUNIL uit te voeren. In de herfst en de winter wordt de toepassing meestal ge volgd door veel regen en dit is van groot belang voor een goede opname van TRIBUNIL door de onkruiden. Bij lage winterse temperaturen verloopt de afbraak van TRIBUNIL in de grond traag zodat de werking tot ver in het voorjaar doorgaat. Dit zi}n redenen waarom speciaal de najaarstoepassing van TRIBUNIL zo'n grote bedrijfszekerheid geeft. 0 BAYER NEDERLAND B.V. ARNHEM divisie Agro Chemie Postbus 105 Tel. 085-453241 Na een periode van omzwervingen in Goes en naar Bergen cp Zeem, heeft nu het distriktskantoor Goes van de Rabobank een definitieve vestigingsplaats gevonden. Centraal in het betreffende distrikt gelegen wordt nu over een eigen gebouw beschikt, van waaruit het werk ten behoeve van de in het distrikt gevestigde Coöpera tieve Centrale Raiffeisen - Boerenleenbanken wordt verricht. Zoals de distriksdirekteur, de heer A. Oudkerk, er in zyn toespraak, ter gelegenheid van de feestelijke ope ning verleden week donderdag op wees: „Het nieuwe distriktskantoor zelf is één monumentaal pand op een opvallende plaats in het centrum van de stad. Het staat wat terzijde in een buitenwijk. Ik zou het wil len typeren als een sober gebouw, waarin u vergeefs zult zoeken naar status en luxe. Het heeft een strakke architectuur, gespeend van overdaad. Met name daar door is dit gebouw naar onze mening in overeenstem ming te achten met de aard van ons werk, met het karakter van onze banken en met de volksaard in dit gewest. Een gebouw echter, dat de accountantsdienst en degenen, die de communicatie verzorgen een passende accommodatie biedt, een kantoor dat binnen afzienbare tijd vanuit de regio eenvoudig te bereiken zal zijn en waarin ook enige uitbreiding gemakkelijk zal kunnen worden opgevangen. Een gebouw dat in zijn eenvoud uitstekend voldoet aan de te stellen eisen." Op de taak van een distriktskantoor ging de voorzit ter van de hoofddirektie, de heer Dr. A. J. Verhage, in zijn toespraak bij de opening uitvoerig in. Na op de indrukwekkende ontwikkeling van de Rabobank-organi- satie gewezen te hebben en de belangrijke plaats die de Rabobank in de bankwereld, ook internationaal, in- In het najaar bestrijdt IGRAN 50 onder alle weers omstandigheden duist, windhalm en straatgras in a|le wintergranen. IGRAN 50 heeft bovendien een uitstekende én brede werking tegen breedbladigen zoals muur, ereprijs en kamille. Vraag onze folder of raadpleeg een Ligtermoet adviseur. Geregistreerd handelsmerk van Ciba-Geigy A.G., Basel. POSTBUS 699 - ROTTERDAM - TELEFOON 010-235420. neemt (balanstotaal ƒ30 miljard; 3070 vestigingen), be nadrukte de heer Verhage dat de spectaculaire groei van de coöperatieve banken in de eerste plaats het gevolg is van de wijze waarop deze hun dienstverle nende taak t.o.v. de leden en cliënten vervullen. Ge zien de nog steeds toenemende cliëntenkring dienst ver lening die het publiek kennelijk niet ontgaan is! In het kader van deze dienstverlening moet ook de funktie van een distriktskantoor worden gezien. Het kantoor vormt het middelpunt van een distrikt en als 't ware een vooruitgeschoven post van de Centrale Bank. Het dient om het wederzijdse kontakt tussen de aan gesloten banken en Utrecht te vergemakkelijken. De distriktsdirekteur draagt het beleid van de Raad van Beheer en de Hoofddirekteur naar de plaatselijke ban ken uit, maar geeft evenzeer naar Utrecht door hetgeen onder de aangesloten banken in zijn distrikt aan gedach ten en denkbeelden leeft. Communikatiemogelijkiheden die noodzakelijk zijn in een dergelijke grote en omvang rijke organisatie, waar al gauw van communicatiestoor nissen sprake kan zijn. Een passende begeleiding van de banken bij het zo goed mogelijk vervullen van hun taak is in de steeds ingewikkelder wordende maatschappij een noodzaak geworden. Vandaar dat deskundigen als kredietadviseur, assurantie-adviseur, bouwadviseur, ad viseur op het gebied van het betalingsverkeer en bij zondere spaahvormen en de reisadviseur in toene mende mate op een distriktskantoor gestationeerd wor den en niet alleen meer op de Centrale Bank zetelen. Ten aanzien van de distriktsdirekteur merkte de heer Verhage op, dat het hier niet om een direkteur gaat over alle banken in het distrikt. De zelfstandigheid van de banken, binnen de beperkingen van de overeengeko men gemeenschappelijke regels, zoals van liquiditeit en solvabiliteit, staat hier geheel buiten. In het nieuwe distriktskantoor is ook de accountants dienst van het distrikt gevestigd. Op deze wijze kan door de gedecentraliseerde opstelling efficiënter gewerkt wor den door verkorting van de afstanden, maar ook zijn er daardoor intensiever kontakten tussen accountantsdienst en bestuur en direkties van de plaatselijke banken. Zo wel de controlerende als de adviserende taak betreffen de de administratieve organisatie kunnen daardoor doeltreffender uitgevoerd worden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 6